doğum kontrol hapı kullanımı

eliftrkmn12

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2023
3
0
28
Merhabalar 5 aylık bebeğim var emziriyorum geçen ay 19nda adetim başladı 20 snde ikinci gün cerazette kullanmaya başladım 3 gün düzenli aynı saatte kullandım fakat sonra 4 gün saatleri tutturamadım hapı bıraktım şimdi bugün ise adet oldum çok gelmesede geliyor kanamam tekrar kullanmaya kaldığım yerden başlasam olur mu? Bu arada ilk kez doğum kontrol hapı kullanıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ☺️

Sıfırdan başlamanız lazım, neredeyse 20 gün ara vermişsiniz kaldığınız yerden devam etmeyin. Alarm kurun her gün o alarm çaldığında için, ben 2 sene maksimum 5 dakika gecitirerek ilerledim alarma.
Teşekkür ederim evet dün başladım fakat kalan haptan içmiştim şimdi yeni paket alsam bir sorun olur mu?

Yani kalan haptan içmeniz sorun olmaz ama düzeniniz bozulur o açıdan söyledim az hap kalmış çünkü muhtemelen
Dün kullanmıştım bir tane 21 tane hap kalmış ebeme sordum o 21’i bitir üstüne bir paket daha al onu da iç dedi bir altıncı ayına kadar bu şekilde bitir doktorla görüş dedi inşallah doğrudur :)

Arkadaşlar merhaba doğum kontrol hapı kullanıyorum reglim 1 gün gecikti ve bugün regl oldum. İlişkim 11 gün önce oldu. Hamile değilimdir değil mi? İçe boşalma olmadı ve prezervatif yırtıldı. O yüzden korktum yerleşme kanaması değildir dimi yaşadığım?

Arkadaşlar merhaba doğum kontrol hapı kullanıyorum reglim 1 gün gecikti ve bugün regl oldum. İlişkim 11 gün önce oldu. Hamile değilimdir değil mi? İçe boşalma olmadı ve prezervatif yırtıldı. O yüzden korktum yerleşme kanaması değildir dimi yaşadığım?
E regl olmuşsunuz işte, robot değiliz 1 gün 2 gün gecikmeler normal

Merhabalar 5 aylık bebeğim var emziriyorum geçen ay 19nda adetim başladı 20 snde ikinci gün cerazette kullanmaya başladım 3 gün düzenli aynı saatte kullandım fakat sonra 4 gün saatleri tutturamadım hapı bıraktım şimdi bugün ise adet oldum çok gelmesede geliyor kanamam tekrar kullanmaya kaldığım yerden başlasam olur mu? Bu arada ilk kez doğum kontrol hapı kullanıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ☺️
Ben anlamadim saati tutturamadiniz diye hapı neden bıraktınız sonuçta bazen aksamalar olabilor saat anlamında aralarda büyük saat farkları olmadığı sürece.Hatta unutulduğu vakit o an o ilaç icilmeli sonraki ilaçtan da devam edilmeli.Bu şekilde hamile kalırsınız bence.Bir gün hap icmezseniz hamile kalabilirsiniz.Hapi bırakıp tekrar neden başlıyorsunuz ki

Yeni kutuya başlamanız lazim bu durumda adet döneminizde.Oncekine devam etmeyin.Yoksa dengenizi bozulur.

Merhaba bende dogum yapali 4 ay oldu fakat hala adet olmadim adet olmadan kullanabilecegim korunma hapi varmi acaba bilgisi olan varmi

Merhaba ben bugün regl oldum ilk kez doğum hapı kullncm Yasmin üzerlerinde günler yazıyor nasıl baslamm lazim

Screenshot_2024-02-07-14-35-24-195_com.whatsapp.jpg
Bugün Regl oldum işaretledim yerden mi baslamm lazim

düzenli kullanımda hap kutusu bittiğinde birkaç gün içinde regl başlar ve sonrasında yeni kutu haplara başlayarak süreç ilerler. siz eski kutudan devam ederseniz ya regliniz erken gelir ya da daha çok varsa ek kutuya başlamanız gerekir mevcut düzeniz karmaşık bir hale gelir. hapı kullanmayı unutursanız bir daha, hatırladığınız gibi o hapı alın ve hiç unutmamış gibi aynı düzende devam edin, eğer bir gün ya da daha uzun hiç içmediyseniz hapa ek olarak o ay kondomla korunarak garantiye almalısınız.

X