Doğum sonrası adet görme ve kilolar

niluferozkan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
3
0
32
Merhaba hanımlar ben yeniyim burada
Size bir konu hakkında danışmak istiyorum
Ocak 1 de doğum yaptım adet sancısı gibi ağrım oluyor yüzüm sivilce doldu lakin adet olamıyorum göbeğim şiş acaba sizler nasıl yaşadınız bu süreci
Şişlik iner mi
Kilolarına takıntılı biriyim
62 ile hamile kaldım 75 ile doğum yaptım
Doğumdan 3 hafta sonra tartıldım 70 çıktım
Şuan ise 68 im diyetsiz ve sürekli süt yapıcı gıdalar tükettim tahininden tutunda incir uyutmasına kompostolara kadar bol sıvı ile yaşıyorum ama nasıl kilo vereceğim bilmiyorum diyetisyenin biri 6.ay diyor biri 3.ay diyor varmı kür yapan

Bencu şuanda kiloyu dert etmeyin. Kilo alınır verilir. Ama en fazla süt yapan şey Su. Bol bol su için. Yuruyuslerinizi yapin. Ilık duşlar da sütünüzü arttirir. ( Bende işe yariyordu) Ben hamilelikte sadece 8 kilo aldım doğumdan çıktığımda 2 kilo kalmisti. ama doğumdan sonra 10 -15 kilo aldım😁 çünkü sürekli acikiyordum. Adet olma durumu bazıları 1 yıl olmuyor ben de 3-4. Ayda oldum diye hatırlıyorum. Adet olamadiginiz için o şişlik ve sivilcelenme var. Sağlıkla büyütün bir süre sonra vücudunuz yeni düzene alışır.

Bencu şuanda kiloyu dert etmeyin. Kilo alınır verilir. Ama en fazla süt yapan şey Su. Bol bol su için. Yuruyuslerinizi yapin. Ilık duşlar da sütünüzü arttirir. ( Bende işe yariyordu) Ben hamilelikte sadece 8 kilo aldım doğumdan çıktığımda 2 kilo kalmisti. ama doğumdan sonra 10 -15 kilo aldım😁 çünkü sürekli acikiyordum. Adet olma durumu bazıları 1 yıl olmuyor ben de 3-4. Ayda oldum diye hatırlıyorum. Adet olamadiginiz için o şişlik ve sivilcelenme var. Sağlıkla büyütün bir süre sonra vücudunuz yeni
Bencu şuanda kiloyu dert etmeyin. Kilo alınır verilir. Ama en fazla süt yapan şey Su. Bol bol su için. Yuruyuslerinizi yapin. Ilık duşlar da sütünüzü arttirir. ( Bende işe yariyordu) Ben hamilelikte sadece 8 kilo aldım doğumdan çıktığımda 2 kilo kalmisti. ama doğumdan sonra 10 -15 kilo aldım😁 çünkü sürekli acikiyordum. Adet olma durumu bazıları 1 yıl olmuyor ben de 3-4. Ayda oldum diye hatırlıyorum. Adet olamadiginiz için o şişlik ve sivilcelenme var. Sağlıkla büyütün bir süre sonra vücudunuz yeni düzene alışır.

Çok teşekkür ederim ☺️ zaten herşey bebeğim sağlıkla büyüsün diye emzirirken kilo alan çok şükür ben almıyorum dert etmek istemiyorum kilomu ama ergenliğimden 23 yaşıma kadar şişkoydum 9 yıl fit kalabildim aslında çok yok ama bazı insanlarda hastalık olur bende de öyle maalesef tabiki duş bol sıvı su vs hatta bestlak damla bile aldım rezene çayları tek göğüsle emzirmeye çalışıyorum diğeri çok az sütüm inşallah sütümde kendimde bi düzene gireriz dediğiniz gibi 🙏

Çok teşekkür ederim ☺️ zaten herşey bebeğim sağlıkla büyüsün diye emzirirken kilo alan çok şükür ben almıyorum dert etmek istemiyorum kilomu ama ergenliğimden 23 yaşıma kadar şişkoydum 9 yıl fit kalabildim aslında çok yok ama bazı insanlarda hastalık olur bende de öyle maalesef tabiki duş bol sıvı su vs hatta bestlak damla bile aldım rezene çayları tek göğüsle emzirmeye çalışıyorum diğeri çok az sütüm inşallah sütümde kendimde bi düzene gireriz dediğiniz gibi 🙏
Az olanı da bol bol emzir bırak ağzından oynasin o emdikçe gelir. Sağlıkla büyüsün.

X