Doğum Sonrası Saç Dökülmesi....

ya bızım 3 ay oldu doğum yapalı henuz baslamadı döklmeye acaba dökulmeye baslıycak mı ne zorluklarla saclarımı uzattım suanda cok sağlıklılar umarım dökulmez cok korktum ya:KK43:

ya bızım 3 ay oldu doğum yapalı henuz baslamadı döklmeye acaba dökulmeye baslıycak mı ne zorluklarla saclarımı uzattım suanda cok sağlıklılar umarım dökulmez cok korktum ya:KK43:

cnm inş. dökülmez bnmde kızım 5 aylık oldu hala her yer saç:sinifsinif: çok zor ya:bbo:

saç dökülmesini eskiler bebek anneyi tanıdığında başlar diyorlarmış bende hakikaten öyle oldu hamilelikte hiç dökülmemişti ege 4 aylık olunca dökülmeye başladı iki ay sonra falan durdu ama inşallah sizinde bir an önce durur yoksa insanın psikolojisin bozuluyor

plasenta şampuan öneriyorum herkese..15-20 tl arası aldığınız yere göre değişiyor ama kesin çözüm..:))

oğlum 10 aylık olacak ama hala avuç avuç dökülüyor saçlarım.haftaya dr.a gidicem kan değerlerime baktırmak için.

beste06 şampuanı ne zamandır kullanıyorsun?yani nekadar sürede etki etti?

bende doğum yapalı 8 ay oldu.hala dökülüyor.hemde nasıl.kafamda sayılı saç kaldı nerdeyse,zaten seyrek saçlıydım.allahım kel kalmaktan korusun.sırnaşık şey

sorun herkesde ortak ama derman yok sanırım bende felaket durumdayım bıktım saç temizlemekten

arkadaşım şampuan önerin için saol bende denicem bioder düşünüodum ama bu daha uygun önce bununla deneyelim bakalım

ben doğum yaptıktan 2.5 ay sonra saçımı boyattım. o günden beri, bezdim her yerden saç toplamaktan. ben boyadan dökülmeye başladı sanıyordum.Herhalde boyadan değil. Ama boyattığım günden itibaren dökülmeye başlaması tesadüfmü bilmiyorum. Eşim internetten yılan yağı sipariş etti. onunda çok dökülüyor. Birde onu deneyeyim. Eğer işe yararsa, dökülmeyi durdurursa sizede haber veririm arkadaşlar. Zaten incecik saçlarım var, şimdi onlarda gidiyor.çok üzülüyorum. kızımın elleri, üstü başı hep benim saçımla dolu

bende çok çektim saçlarım uzundu nerdeysebelime kadar çokta seviyordum
ama doğumdan sonra acuç acuç saçım dökülmeye başladı hemde hemen değil 3 aydan sonra
geçen hafta gittim kestrdim boyattım çok az dökülüyor şimdi
çokta fazla kısalmadı omuzlarda yinede rhatladım

Hep aynı dönemde başlıyor sanırım. Hatta iki hafta once evime gelen temizlikçi abla saçın dökülmeye basladı degil mi demişti.Bebek annenin yüzüne gülmeye baslayınca annenin saçlar cok dökülür diye eklemişti :KK70: Tabi ki hurafe ama sanırım 4. ay civarı bu olayın basladıgı ve bebegimizin bizlerle olan iletişiminin bu aylarda geliştigi gözlemlenmiş eskilerimiz tarafından ve böyle bir genelleme yapmışlar :KK70: Benim 4. aydan sonra delice dökülmeye basladı ki hiç dökülmezdi. Ben saç dökülmeleri için (medikal degil kozmetik bir ürün olan) bir sampuan kullanmaya basladım.Ne kadar ilgisi var onunla bilmiyorum ama bayaga azaldı dökülmesi. Belki ilaç içermeyen içerigi hafif bu tür şampuanları deneyebilirsiniz sizler de. Piyasada cok var ... Gerçi bunları kullanmasak da nasılsa cıkacak yeniden saçlarımız...

benimki hala avuç avuç geliyo kel kalıcam yaa ne kadr gürdü saçlarım şimdi azcık kaldı gerçekten toplarken bile ince saç lastiği tutuyo önceden tutmazdı bi çaresi bi çözümü yok galiba yenisi çıkar diyolar ama bilemiyorum

canım kullandığın şampuanın adını yazarmısın gerçekten azalttımı dökülmesini

bioblas kullanıyorum canım, umarım sende de işe yarar. ben faydasını gördüm kesinlikle. Bir de bol meyve yiyorum, vitamin eksikliğini gidermek adına faydası olursa diye...

hmm sağol canım yaa eşime aldırayım bunu deneyeyim çok fena mutfağa girmeye korkar oldum misafir ağırlarken bile bi tereddütteyim acaba yemeklerin içine düştümü diye kızımın ağzınada gider diye korkuyorum inş işe yarar

ben hamileyken okumuştum saçlarımızın döküleceğini.
hazırlıklıydım ama bu kdr avuç avuç döküleceğini hiç tahmin etmemiştim.
benim 1.ci ayda başladı dökülmeye ve şu anda oğlum 3 aylık hiç bir azalma yok.
hala tutam tutam elime geliyor.
evin içinde saçlarımı kesinlikle açamıyorum sürekli toplu. banyodan banyoya tarıyorum.
gördükçe moralim bozuluyor çünkü :KK43:
dökülmeye karşı bişi denemedim, çünkü doğum sonrası saç dökülmesinin
kesinlikle engellenemeyeceğini okudum biçok yerde.
umarım en kısa sürede geçer yoksa hepimiz kel kalacağız.

KK kadınları keltoş oldu diyede bi topik açarızkaydirigubbakcemile3 olur valla bu gidişle oda olucak saçlarım o kadar azaldıkı topladığımda bide artık saç tokası tutmuyo önceden ne güzel saçlarım vardı şimdi elliyorum kafama azaldığının farkındayım ama yenisi çıkıyo diye biliyorumda annem 5 çocuk doğurmuş şimdi kadının kafasında saç kalmadıkaydirigubbakcemile3demekki 2. doğumda saçım maçım kalmıcak kel olucam en iyisimi ben şimdiden tedbirimi alayımkaydirigubbakcemile3

X