dogum sonrası sonda takilmasi ve idrar tuttamama sorunu yardımlarınizi bekliyorum

merhaba 4 gun gece suyum geldi hemen hastaneye gittik yatis yaptilar normal dogum yaparsın dediler 20 saat suni sanci verdiler ve cook fazla alttan muayene ettiler 30 kereden sorasini saymadım . bebek dogum kanalna sıkışmış dediler ve acele sezeryana aldilar sezeryan sonrasi doktor yanima geldi . vajinan cok hassasmis normal dogum icin uğraşırken cok yiprandi yırtılma oldu dikis attik ödem var duzelmezse dogumdan sonra esttik cerrahiye basvur alttan idrar yoluna sonra takıyorz 10 gun duracak dedi ve yatisimi yaptı. bugün 4. gun idrar yolundaki sondayi çıkardılar ve banan cok su ic idrara cik tut birak tut birak tutabiliyor musun bize haber ver deer bende denedim ama tutamadim cok yanma oldu nedense tutamadım . doktor gun içinde vajinani sık birak egzersiz yap yoksa omur boyu idrar kacirirsin dedi . basina boyle bisy gelen varmi ne yaptinz lutfen tecrübelerinizi benimle paylaşin .

Allah allah normal doğum yapsan anlayalım. Ama 30 kere açıklık muayenesi ile nasıl vajinaya dikiş atacak duruma gelindi. Ayrıca neden sürekli muayene ettiler. Bu kadar muayene tek başına bile doğumun ilerlemesini zorlaştırır yani. Doktorlarin yaşadığınız problemi doğru anlattığından emin misiniz?

Öncelikle bir üroloji doktoru isteyin o muayene etsin. Geçmiş olsun.

Doktor istismarı desem doğru bir cümle kurmuş olurmuyum? Eline eldiveni takınca kendinde sürekli vajinal muayene hakkı gören gerizekalılar gruhu..normal doğumun ruhuna aykırı bir durum bu hanımefendi.10.muayeneden sonra höst noluyor diye kabalık Edip hastaneyi ayağa kaldırsaydiniz hakliydiniz..hayır şu halde bu densizlerle uğraşma gücünde yokturki.yeni doğmuş heran sana muhtaç yavru,doğum yaralarıniz,maddi manevi yaralı bir kuşsunuz şuan onlarla uğraşacak gücünüzün olmadığına eminim.Allah yardımcınız olsun.bana kalırsa yinede şikayette bulunun yanlarına kalmasın.

Yahu tamam normal doğum harika bir olay ama olmuyorsa zorlamanın anlamı ne hiç anlamıyorum. Canından önemli mı insanların tövbe tövbe. Öyle sinirleniyorum ki bu toplum ve sistem baskısına. Yok kesinlikle normal yap yok kesinlikle emzir bebe açlıktan bayilsa da emzireceksin, memelerin kopsa da o süt gelecek. Kesinlikle o süt yeter bebeğe sakin mama verme mama öcü. Olsun olsun sariliktan ölsün sen yeterki mama verme. Bütün bunlardan artik fenalık bastı yeminle.

Sezaryen oldum 2 ay önce. Ameliyattan 2 saat sonra ayağa kalktım 24 saat sonra eve çıktım.2 gün sonra banyo 2 gün sonra eşimle dışarı çıkıp kahvaltı yaptım. 1 hafta sonra artik dikiş ağrım yok denecek kadar azdı 1 ayda 16 kilo verdim. Ne çiş sorunu çektim ne yırtık sorunu çektim. Evet normal olsaydı çok daha iyi olurdu ama olmadı yapacak birşey yok. Bebek onemliyse biz de önemliyiz arkadaş bu ne zorbalıktır. Tabiki dava edin hastaneyi de doktoru da. Bir de estetik diyor te allahım ödesin bakalım estetik parasını, senin yaşadığın travmanin bedelini. Şirin gorunmesine kanma. Burunlarından getir onların canım. Çok geçmiş olsun Allah yardımcın olsun
ben sezeryan yada normal doktor bilir dedim guvendim birinde diretmedim ama boyoe oldu ;(

ankara etlikte bir devlet dogum hastanesi burası burda yaptirdim gebelik takibimi keske gelmeseyfim
gelmeseydim

Cok gecmiş olsun
Benim idrar kaçırma degılde ,dogum sırasında mecburen dogum gerceklesemeyınce popoya kadar kesıldı.Doktorumda aynı seyı soyledı sureklı orayı kapatmaya calıs yıl ksa altına kacırırsın dedı
Dedıklerını yaptım sukur duzeldı

Başka kadın doğum ve üroloji doktorlarına da gidin, muayene olun, fikir alın. Belki doktor hatası değil de bir komplikasyon gelişmiştir. Sizin adınıza üzüldüm ama lütfen gaza gelip dava açmadan önce başka doktorlara da muayene olun. Sonra gerekirse davanızı açarsınız

Yahu 30 kontrol yapana kadar bebeğe baksalardı ya ne demek kanala sıkıştı bebek sonuçta son baktıklarında sıkışmadı daha öncede sıkışıktı yani ne ayıp ya birde ömür boyu tutamayacaksın falan ne demek ya şikayet et sürüm sürüm süründür. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu basit mi ya

ben sezeryan yada normal doktor bilir dedim guvendim birinde diretmedim ama boyoe oldu ;(
Çok geçmiş olsun. Bende özel bir hastanede yaklaşık 16 saat suni sancıyla normal doğum yaptim ve bir sürü dikisim vardi . Ve sanırım 15 kere kadar alttan muayene edildim. Doğumdan sonra bende idrarimi tutamadığımı ve oturmakta zorlandigimi farkedip doktoruma gittim. Doğumun çok zor oldu o yüzden bunları yaşıyorsun dedi. idrar tutamama için kegel egzersizlerini önerdi, yani tut bırak yaparak kasları güçlendirme, oturamama sorunum içinde ortopediye gönderdi. Koksigodini olmuş bende kendiliğinden geçer dedi doktor tedavisi yokmuş ama 3.5 sene oldu hala tam olarak geçmedi. idrar tutamama da geçti ama oda tam olarak değil, çok fazla tutmamam gerekiyor yoksa zorlanabiliyorum. Gerçekten anne olmak zor :)
Başka bir doktora daha gidin ve egzersizleri muhakkak yapın. inşallah bir an önce atlatırsınız.

Dogumlarimi yurtdisinda yaptim.. Benim sancim sabah 4 de basladi, sancilarim sık gelmediginden dolayi ebemi hemen aramadim.. Saat sabah 8 de aradim altan muane eti. Acilma olmadigini ve agrilarin sıklasirsa arayin tekrar deyip giti.. Aksam 4 civarlarinda aradim, altan gine muane oldum acilma 2 cm filandi.. Saat 8 de beni geri arayin deyip giti.. Aksam 8 oldu altan muanemi yapip hastaneye yönlendirdi.. Hastanede suni saciyi sabah saat 6 civarina kadar verdiler.. Acilma olmayinca sezeryan dediler.. Allah şükür idrar tutmama sorunum olmadi.. Ebelerim ve doktorlarim kaslarini guclendirmek icin kalcani sık bırak sık bırak diyorlardi... Kaşıntım olmustu bir ara ondada turkiyedeydim.. Doktorum altan muane yaparken cok şaşırdi , sezeryan olmusun ama altanda yıtılman baya olmuş dedi.. Ikinci dogumda normal oldu..

merhaba 4 gun gece suyum geldi hemen hastaneye gittik yatis yaptilar normal dogum yaparsın dediler 20 saat suni sanci verdiler ve cook fazla alttan muayene ettiler 30 kereden sorasini saymadım . bebek dogum kanalna sıkışmış dediler ve acele sezeryana aldilar sezeryan sonrasi doktor yanima geldi . vajinan cok hassasmis normal dogum icin uğraşırken cok yiprandi yırtılma oldu dikis attik ödem var duzelmezse dogumdan sonra esttik cerrahiye basvur alttan idrar yoluna sonra takıyorz 10 gun duracak dedi ve yatisimi yaptı. bugün 4. gun idrar yolundaki sondayi çıkardılar ve banan cok su ic idrara cik tut birak tut birak tutabiliyor musun bize haber ver deer bende denedim ama tutamadim cok yanma oldu nedense tutamadım . doktor gun içinde vajinani sık birak egzersiz yap yoksa omur boyu idrar kacirirsin dedi . basina boyle bisy gelen varmi ne yaptinz lutfen tecrübelerinizi benimle paylaşin .

Bebeğinizi güle güle büyütün inşaallah, ayrıca çok geçmiş olsun, yırtılma ve ödem kısmını bilemeyeceğim ama sezaryen oldum ve sezaryen öncesi sonda takılmıştı bana, çok tahriş ettiğinden ben doğumdan 1 gün sonra gece doktoru çağırtıp çıkartın şunu yoksa kendim sökeceğim tehdidiyle çıkarttırmıştım, bir süre yanmam olmuştu ama hepsi o kadar, isterseniz bir başka hastanede başka bir kadın doğum uzmanının görüşünü alın en kısa zamanda, eğer doğumda yanlış müdahaleler yapıldığı tespit edilirse rapor alın yasal hakkınızı ararsınız.

Bebeğinizi güle güle büyütün inşaallah, ayrıca çok geçmiş olsun, yırtılma ve ödem kısmını bilemeyeceğim ama sezaryen oldum ve sezaryen öncesi sonda takılmıştı bana, çok tahriş ettiğinden ben doğumdan 1 gün sonra gece doktoru çağırtıp çıkartın şunu yoksa kendim sökeceğim tehdidiyle çıkarttırmıştım, bir süre yanmam olmuştu ama hepsi o kadar, isterseniz bir başka hastanede başka bir kadın doğum uzmanının görüşünü alın en kısa zamanda, eğer doğumda yanlış müdahaleler yapıldığı tespit edilirse rapor alın yasal hakkınızı ararsınız.
merhaba iyi dılekleriniz icin tesekkurler . biraz once baska bi kadin dogum doktoruna telefonla sordum sizin aoylediklerinize yakın seyler söyledi hastaneden rapor alin gerekirse avukata basvurun dedi fakat hastaneden raporu nasil alacagim ? hala hastanede yatıyorum bebegim sariliktan tedavi altina alindi :KK43: çıkarken mi alacagim be yapacağım :KK43: .

merhaba iyi dılekleriniz icin tesekkurler . biraz once baska bi kadin dogum doktoruna telefonla sordum sizin aoylediklerinize yakın seyler söyledi hastaneden rapor alin gerekirse avukata basvurun dedi fakat hastaneden raporu nasil alacagim ? hala hastanede yatıyorum bebegim sariliktan tedavi altina alindi :KK43: çıkarken mi alacagim be yapacağım :KK43: .
Bence hazır hastanede yatarken bir an önce alın derim, doğuma giren doktorunuza söyleyin, rahim hassaslığı ve ödem var, idrar tutmada sorun var demedi mi? Bunla ilgili rapor istiyorum, estetik operasyon yaptırmak zorunda kalırsam cerraha durumu izah etmek de zorlanırım raporu gösteririm onun üzerinden neler yapılabilir diye görüş alırım o yüzden lütfen ayrıntılarıyla rapor hazırlar mısınız dersin, biraz tatlı dil, biraz alttan alarak istediğiniz raporu yazdırırsınız, siz raporu alın, daha sonra hastaneden bebeğiniz ve siz sağlıkla çıktıktan sonra doğru başka bir jinekoloğa gidin, hala doğum deformasyonu varsa, yanlış müdahale edildiği söylenirse o doktordan da rapor hazırlamasını isteyin, çift raporla şikayetçi mi olacaksınız dava mı açacaksınız, gereken neyse yaparsınız.

Çok geçmiş olsun. Doğum yapanlar yazsın 30'dan fazla kontrol normal mi? Ömür boyu çekersin filan demeleri de dalga geçer gibi olmuş. Hayret bir şey..
2 normal doğum yaptım cnm. 30 defa ne demek sadece 2 defa muayene yapıldı. Oda birincisi sancım başladı deyip hastaneye gittiğimde ilki ikinciside ameliyathanede bakıldı. Yanlız doğum kolay olsun diye her iki doğumdada vajinaya kesi attılar dikiş oldu. Arkadaşlarımda aynı şekilde doğum yaptı. Seninki yırtıldıdamı dikildi anlıyamadım. Doğum sonrasında ilk zamanlar idrar tutmakta zorlanıyorsun ama zamanla oda geçiyor. Bu normali.
Senin başına gelen tamamen dr hatası. Bence hiç vakit kaybetmeden haklarını ara ve dava aç. Başka bir dr a gidersen zaten haklı olduğumuzu anlıycaksın. Büyük geçmiş olsun.

Epikriz raporumu istiyorum deyin. Ameliyatta neler yapıldığını yazan rapordur o. Vermek zorundalar korkmayın. Kesinlikle peşini bırakmayın. Ayrıca emin olun raporu istedikten sonra sizle daha çok ilgelenecekler. Sarılık bir iki güne geçer bol bol emzirin. Geçmiş olsun.

Epikriz raporumu istiyorum deyin. Ameliyatta neler yapıldığını yazan rapordur o. Vermek zorundalar korkmayın. Kesinlikle peşini bırakmayın. Ayrıca emin olun raporu istedikten sonra sizle daha çok ilgelenecekler. Sarılık bir iki güne geçer bol bol emzirin. Geçmiş olsun.
gerçekten dedigini gibi oldu ayri bi ilgilenmeye basladilar ama yarar . vajina sondadan tembellestigi için böyle ama zamanla geçecek ilerde idrar kaçırma gibi birsey söz konusu olamaz dediler . kegel egzersiZleri yapin dedi doktor sık bırak . ama raporu saklayacagim ve baska doktora gidecegim

Ben normal dogum yaptim
Sonrasında ilk 3 4 hafta hafif kacirmalarim oldu ama minik minik kaçırdım
Wc gittikçe tuttum bıraktım egzersiz yaotm
Sonra kendiliginden düzeldi

Ama sizin normal dogum yapmamaniza rağmen böyle olması hastane calisanlarinin hatası gibi

gerçekten dedigini gibi oldu ayri bi ilgilenmeye basladilar ama yarar . vajina sondadan tembellestigi için böyle ama zamanla geçecek ilerde idrar kaçırma gibi birsey söz konusu olamaz dediler . kegel egzersiZleri yapin dedi doktor sık bırak . ama raporu saklayacagim ve baska doktora gidecegim
Kegel egzerzisi işe yarıyor ama senğn durumun biraz farklı. Kesinlikle başka doktora vakit kaybetmeden git. Yapılan işlemin yanlışlığından emin olduktan sonrada dava aç. Şuan önceliğin bebeğin ile sağlıklı bir şekilde hastaneden çıkmak olsun. Ama arayıda açma. Böylesi büyük bir hadisenin bence cezasını çekmeliler. Senin kendini doktora teslim edip sessiz olmanı kullanmışlar. Şimdi tırsmaya başladılar.

X