Doğum... Tek başıma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doğuma iki ay kaldı. Annem yanımda doğur ben gelemem dedi. Çünkü evde erkek çocukları varmış. Yaşları 33 ve 25. Yol çekemezmiş. 2 buçuk saatlik yol. Evimi bulamazmış. Eşim otogardan alacak. Neyse ben de annemin yanına gitmek istemiyorum. Evimdeki düzeni bulamam, erkek yoğunluklu ev ve evde sürekli kavga hali olduğu için. Annemin yanıma gelmesini sadece kv gelmesin diye istiyorum çünkü o gelirse burnumdan getirir. Kv her şeye karışan bir tip. Beni gördüğünde karnın hiç çıkmamış, böyle bir kadın varmış karnı yokmuş bebeği iki kilo doğmuş hasta olmuş diyen kv. Aslında annemin gelmesi çok sembolik olacak çünkü ona iş yaptırmak istemiyorum her daim hasta yorgun ve halinden şikayetçi.Buzluğa ve kavanozlara yemek yapıp koyacağım. Robot süpürge de temizlikte çok yardımcı oluyor. Babamsa işi çok daha saçma bir boyuta taşıyor. Annenle kayınvaliden gelsin sana diyor ama araları bozuk zaten kesin kavga ederler tepemde. Ayıp olmasın diyor babam. Sormak istediğim şu. Eşimle beraber çoğunlukla da tek başıma bu işin altından kalkabilir miyim? Sezaryen dahi olsa.
Sezeryanla ikiz bebek doğurdum ertesi gün ayaktaydım irade meselesi güçlü musundur dayanıklı. Bebeklerim kuvöze girdi ertesi gün yoğun bakım kapısındaydim. Bizim ikiz olunca iki tarafta durdu birde çıkış yaparken tam bebekler yoğun bakıma kalınca şok olduk. Sonunda kavga oldu bebeğim tek olsaydı kesinlikle bir hafta sonra iki tarafıda gönderirdim.

Sezeryanda bi tık zorlanabilirsin ama inanki onların gönül yorgunluğundan iyidir zaten annen ve kv gelsede herşeyi sen yapacaksın birde üstüne gitsinler diye gözlerinin içine bakıcaksın ablan kızkardeşin falan yokmu

Doğuma iki ay kaldı. Annem yanımda doğur ben gelemem dedi. Çünkü evde erkek çocukları varmış. Yaşları 33 ve 25. Yol çekemezmiş. 2 buçuk saatlik yol. Evimi bulamazmış. Eşim otogardan alacak. Neyse ben de annemin yanına gitmek istemiyorum. Evimdeki düzeni bulamam, erkek yoğunluklu ev ve evde sürekli kavga hali olduğu için. Annemin yanıma gelmesini sadece kv gelmesin diye istiyorum çünkü o gelirse burnumdan getirir. Kv her şeye karışan bir tip. Beni gördüğünde karnın hiç çıkmamış, böyle bir kadın varmış karnı yokmuş bebeği iki kilo doğmuş hasta olmuş diyen kv. Aslında annemin gelmesi çok sembolik olacak çünkü ona iş yaptırmak istemiyorum her daim hasta yorgun ve halinden şikayetçi.Buzluğa ve kavanozlara yemek yapıp koyacağım. Robot süpürge de temizlikte çok yardımcı oluyor. Babamsa işi çok daha saçma bir boyuta taşıyor. Annenle kayınvaliden gelsin sana diyor ama araları bozuk zaten kesin kavga ederler tepemde. Ayıp olmasın diyor babam. Sormak istediğim şu. Eşimle beraber çoğunlukla da tek başıma bu işin altından kalkabilir miyim? Sezaryen dahi olsa.
Kişiye göre değişir bu durum bnde sezeryan oldum 4. Gün misafir ağırladim.annem calisuyidu kv her seye mudahale ettigi icin tek basima bakarm dedm ve cok şükür beş ay kendim baktm Snra işe basldm kardesim bakti..doktor doğumdan snra ne kadr yürürsen o kadr çabuk iylesirsin demişti gece kalkıp evin içinde yürüyodum kendinize cesaretiniz varsa bi kaç gün geçince tabiki tek başınza bakabilirsiniz..eşiniz evdeyken yemeginizi temizliginizi yaparsınz.

Eşiniz destek olursa ki olsun kalkarsınız. Ben de o psikoloji ile doğurdum. Dondurucuya koydum pek çok şeyi. Gelmeyecek gibi yaptı annem ben sallamadım sonra geldi. Korkutup yalvartmak mıydı amacı beni bilmiyorum. Kayınvalidem de geldi annemde aynı şehirdeyiz gerçi. 2. Hafta onlar misafir ben ev sahibi olarak yemek yapar buldum kendimi. Yani gelince de çok bir fayda etmiyorlar. Sadece ilk çocuk yıkamayı, giydirmeyi onlar korkarak yapmıyorlar biz tek olsak korkardık. Göre göre öğrenip alıştık.

Bencede gelirsiniz üstesinden..Annelik sezgileri en iyi uzmandan daha iyi bence..
Eşinizde destek olursa akşamları banyosunu yaptırırsınız.Yeni doğan bebek çok uyur genelde.
Doğumdan önce evi temizlettirin .Dağınıklıkta çok çıkarmazsanız sorun olmaz.Zaten en fazla 10 gün sonra rahat yürüyebilirsiniz.
Benim iki doğumda da annem geldi 10 filan anca durdu.Hep şikayet ederdi..Gitsin diye gözüne baktım resmen.Keşke yanlız olsaydık.
Zaten eşinizle beraber bakmanız çekirdek aile bağlarını kuvvetlendiriyor.

İlkinde kv. Ve annem geldi.Kv kişisinin Hiç bi yardımı olmadığı gibi içindeki çirkinlikleri kustu gitti..Şimdi ikinciye hamileyim.Doğumda Kızımı yalnız bırakmamak için annemi çağırdım bi haftalığına.Ha şuan ilk gebeliğim olsaydı ikisinide çağırmazdım.Allah razı olsun annemden yaralarımı bile pansuman yaptı kv kişisinin şımarıklarını bastırdı hiç bi şikayetim yok ondan yana ama sakinlik en güzeli bakarsın tek başına.Olmadı kafana takılan bişey olursa internetten bakarsın bize sorarsın olmaz mı?? ☺️

Yasal olarak eşine 5 gün izin verilir.
1 hafta da yıllık izin alsın hafta sonları falan 15 gün yanında kalsın, daha iyi.
Ne annen gelsin, ne kv.
Gerekirse dışardan yemek söylersin, olduğu kadar olur işler de ama yeter ki huzurlu rahat ol.
Bak göreceksin kafan daha rahat olacak.

Huzurla sağlıkla gelsin bebeğin. :nazar:

Bence tek başına yap eşinde az çok yardımcı olur kafan kulağın rahat olur ohh dersin

Çok rahat altından kalkabilirsiniz.Doğum sezaryen bile olsa,acı ağrı eşiğiniz çok düşük değilse tabi.Doğumdan sonra bebeğim bir aydan fazla yoğun bakımda kaldı.Ben dikişli halimle günde 2 defa onu görmeye gittim.Gözünüzde çok büyütmeyin,dip köşe temizlik yapmayacağınıza göre lohusayken,günlük yemek toparlama işlerini eşinizle birlikte yapabilirsiniz.

Sezaryenle doğum yaptım işi çok rahat halledersin tek başına önemli olan huzurun eğer birinden biri geldiğinde huzurun kaçacaksa tek Halledin sonra çok pişman oluyorsunuz çünkü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X