Doğuma Hazırlık Kursu

deep__blue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
15
0
45
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da Doğuma hazırlık kursu veren bir kurum ya da kuruluş var mı? Bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

evet giden varsa bende gitmek istiyorum.Buarada benim yengem kadıköy şifa hastanesinde doğum yapmıştı hastanenin öyle bir kursu vardı ama bana uzak ben avrupa yakasındayım

arkadaslar acibadem atasehir hastanesi ve mustela sponsorlugunda surekli tekrarlanan bebegim olacak seminerleri var.
dogum kocu ayse oner bebek bakimi ile ilgili herseyi anlatiyor ayrica nefes egsersizleri yapiyorsunuz.ve hastaneden her progrmda ayri bir uzman gelip bilgiler veriyor.
acibadem hastanesinin web sitesinden bilgi alabilirsiniz yada telefonla arayabilirsiniz.
ayrica avrupa yakasinda oturanlar icin memorial hastanesinin web sitesini takip ederseniz onlarda kisa dogru benzer bir seminer veriyorlar. hamile kalmadan once ona katilmistim. simdi acibademin kurslarina 1 tur katilmistim cok memnun kaldim. ayni kursa 2. ye katiliyorum. pekistirmek icin:)
her ikiside ucretsiz bu arada..

19 mayıs kultur merkezinde(kozyatagi) hamile yogası eğitimi var ama ucretini bilmiyorum.28 eylulden sonra absliyacakmiş

Araştırıken keşfettim ve önümüzdeki hafta başlıyor. Sizinle paylaşmak istedim:

Doğuma Hazırlık Kursu’nda hamileliğin oluşumundan, hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlara, gebelikte vücutta oluşacak değişikliklerden doğum sürecine ve hamilelik sonrası anne-bebek sağlığına kadar bilinmesi gereken tüm konular, uzman hekimler tarafından anlatılmaktadır.

Ayrıca, programda rahat bir hamilelik dönemi ve sonrasında rahat bir doğum için yapılabilecek fiziksel aktiviteler (egzersiz uygulamaları) fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı tarafından anlatılmakta ve egzersizler fizyoterapist tarafından uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Doğuma Hazırlık Kursu'nda anne adayları istediği takdirde programa eşleri ile katılabilecekler. Memorial Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu özellikle çalışan anne adayları için de şekillendirilip, kurs saatleri genel çalışma saatlerine göre ayarlanmıştır. Altı hafta sürecek olan kurs sonunda katılımcılar, konuyla ilgili katılım belgesi alacaklar.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursu’nun amacı, hamilelik süreci, doğum ve bebek bakımı gibi konularda katılımcıları bilinçlendirerek kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmelerini sağlamaktır.

Ders Programı
22.10.2009
Gebelik Oluşumu, fizyolojisi ve gebelikte sık karşılaşılan sorunlar - Op. Dr. Altuğ Semiz

Gebelikte beslenme - Dyt. Yeşim Çelik

Gebelikte ağız ve diş sağlığı - Dt. Ali Ekrem Canbaz

05.11.04.2009
Gebelikte postür, yürüyüş - Uz. Dr. Rıza Nejat Azeri

Gebelik egzersizleri - Fzt. Muhammed Atayi

Anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi, bebeğe yapılabilecek tetkikler - Op. Dr. Cihangir Yılanlıoğlu

12.11.2009
ıdeal doğum şekli var mıdır? - Op. Dr. Digen Taşer Güney

Ağrısız doğum - Uz. Dr. Serap Tekin

Gebelikte cilt hastalıkları - Uz. Dr. Ahmet Arpacı

19.11.2009
Gebelik ve sonrasında ortaya çıkan psikolojik problemler - Uz. Dr. Cem Hızlan

Bebeklik ve çocukluk döneminde aşıları - Uz. Dr. Gökçe Günbey

Sağlıklı ebeveyn ve çocuk ilişkisi - Uz. Dr. Leyla Alkaş

03.12.2009
Bebeğin beslenmesi, anne sütünün önemi - Uz. Dr. Ercan Tutak

Yeni doğan sağlığı ve hastalıkları - Uz. Dr. Hülya Caner

Bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler - Eğit. Hem. Melek Aydın

10.12.2009
Bebeklikten çocukluğa beslenme önerileri - Uz. Dr. Dicle ınanç

ılk günler sonrası bebeklikten çocukluğa gelişim - Uz. Dr. Gökhan Mamur

Çocuklarda ateşlenmeler, nedenleri ve tedavi yöntemleri - Prof. Dr. Metin Karaböcüoğlu

'nin katkılarıyla...

Etkinlik Detayları
Başlangıç Tarihi: 22 Ekim 2009, Perşembe.
Saat: 18:30 - 20:30 arası
Lokasyon: ıstanbul Memorial Hastanesi
Tekrarlanma Bilgisi: Her Perşembe
Katılım Ücreti: Katılım ücretsizdir.
Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

X