Doğumdan Korkuyorum

Vallahi benimde çok korkum vardı haftaya sezeryan olucam bu yüzden hani doğumunda bi kriteri yokki bazıları diyo 3 ıkınmada geldi bazılar saatlerce sancı cekiyo yok suni sancı ay yok düşününce bile çok korkuyorum 😅😅😅 hak veriyorum dizede bu yüzden hayırlısı olsun ne diyeyim
13 saat sancı çektim 🥺

Arkadaşlar 8 haftalık hamileyim bebeği çok istiyorum ama beni inanılmaz bir doğum korkusu sardı. herkes normal doğum yap en sağlıklısı diyor ama 2 gün önce arkadasım normal doğumda 10 saat sancı çekti. doğumhaneye eşini aldılar doğum için yardım etsin bi konussun falan diye. o kadar kötü olmuş. devlet hastanesinde aniden kim varsa ona denk gelicez gibi duruyor nazımızı korkumuzu çeken olmayacak diye panik oluyorum. doğumu nasıl kolaylaştırabiliriz tecrübeli anneler yardım edin :KK43:(
Epidural denen bsey var
Özelde dogurun

çok haklısın pozitif olmalıyız ama korkumu yenemiyorum dualar ediyorum da ilk doğum olacak allah nasip ederse düşünemiyorum nasıl olacak :KK43:
Milyonlarca insan doğmuş. Sizin bebeğiniz de doğacak.bu kadar insan doğum yapıyor. Hatta 1 yıl arayla peş peşe yapanlar var. Çok zor olsaydı herkes tek çocukta kalırdı. Böyle düşünün. Ayrıca şimdi bebeğiniz çok küçük.büyüdükçe ağırlaşacak son aylar zor olacak. Artık diyeceksiniz sancıya doğuma hazırım doğsun ve bebeğinize hasretiniz artacak. Sarılıp öpmek isteyeceksiniz ve artık doğsun diyeceksiniz. . Bunlar doğal normal süreçler ve bir kadının vücudu doğuma hazır olarak yaratılmış zaten. Neyse gebeliğin tadını çıkarın. Boşver doğumu 3 5 saatlik bişey. Üstelik on saat boyunca arkadaşınız sancı çekmemiştir. Sancılar gider gelir. İlk başta saat başıyken gittikçe arası kısalır. Öyle böyle 10 saat geçer.
5 10 sn ağrı olur 5 10 dk olmaz o arada dinlemiyorsunuz zaten. Aman aman dedikleri sancı 5 10 dk ya da yarım saat öyle düşünün.

Hamileligin gecsinde dogum hallolur takma kafana tadini cikar. Ben 9 ay normaldoguma kendimi hazirladim ama 21 saat tavan sanci cektim acilmam olmadi mecburi sezeryan oldum.ustelik ozel hastanede dogum yaptım gece doktorum gelmedi bile beni azarladi hatta senin amacin ne sezeryan mi istiyorsun normal doguracaksin demedikmi dedi.megerse rahmimde anomali varmis 100 saatte beklese acilmazmis.yani özeli devleti farketmiyo bu isin devlette daha cok ilgilenirler hatta belki
Icini ferah tut.Ha iyikide sezeryan dogurdum. Gerci normal dogurmus kadar cektim sancisinida . Ama bendr korkuyordum inan korkacak bisey yok. Belkide sen 5 dk da doguracaksinm bir arkadasim 2 dogum yaptı 2 side pat pat cikti. Hakkında hayirli olsun .dogum videosu izlememeni oneririm ayrica. akisina birak. Mesela simdi 2.ye hamileyim hamileligi atlatsamda dogum gelse istiyorum(o kadar sanci cekip sezeryan olmama ragmen) 9 ay daha zor geliyor Dogumdan inanki...

X