Doğumdan sonra bitmeyen halsizlik, yorgunluk, tükenmişlik..

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2017
5.630
14.517
Bir gün bi yerde yığılıp kalıcam artık. 10 aylık bebeğim var; o kadar huysuz, o kadar zor bi bebek ki beni bitirdi. Gece sürekli uyanan bi bebek uykusuzluktan ölücem. Vücudum yorgun, halsiz, kılımı kıpırdatmaya dermanım yok. Doğum sonrası vitamin kullanmadım, bir ara değerlere de bakıldı normaldi. Sizler vitamin ya da herhangi bir takviye kullandınız mı? Nasıl güçlü kaldınız? Bu sorunların altından kalkabilenlerin engin tecrübelerinden yararlanmak isterim zira ben artık bittim..

Benim de 13 aylik bebeğim var yemin ederim uykuya hasretim gecede 8 9 10 kez emmek için uyanıyor ve ben o halde okula gidiyorum seni çok iyi anlıyorum üstelik bebeğim pütürlü de yemiyor hergun ona ayrı taze çorbalar yapmaktan çok ama çok yoruldum akşam sırtımın ağrısından uyuyamuyorum cok yorgunum cokkk konunu takip edicem canim

Benim de 13 aylik bebeğim var yemin ederim uykuya hasretim gecede 8 9 10 kez emmek için uyanıyor ve ben o halde okula gidiyorum seni çok iyi anlıyorum üstelik bebeğim pütürlü de yemiyor hergun ona ayrı taze çorbalar yapmaktan çok ama çok yoruldum akşam sırtımın ağrısından uyuyamuyorum cok yorgunum cokkk konunu takip edicem canim
Yaşında düzelir dediler ona ümit ettim ama seninkinin maşallahı varmış. Nolcak halimiz bilmiyorum ya bitmişlikten hiçbir şeye hevesim kalmadı.

Yaşında düzelir dediler ona ümit ettim ama seninkinin maşallahı varmış. Nolcak halimiz bilmiyorum ya bitmişlikten hiçbir şeye hevesim kalmadı.
Yok arkadasim yurumeye baslayinca yorulur dediler gece uyanmaz dediler ama hala aynı değişen bişey yok ben uyumak istiyorum yaaa 5saat üstüste uyumak istiyorum ama nerdeee uyku düzeni çok önemliymiş bebekte ben bunu anladim mesele arkadaşımın 18 aylik bebeği var o da öyle emmek için hep sık uyanırdı ve böyle de devam ediyor ne diyim Allah yardımcımız olsun

Güçlü kalamadık.. 4 sene oldu. 4 senelik yorgunum.. Güçlü olmak için uğraş boşuna. Alışıyorsunuz bir zaman sonra zombi gibi yaşamaya. Öyle yani. Sıkmayın kendinizi. Herkes aynı.
Offf ya büyümeden rahat yok desenize.
Ben hep merak etmişimdir, bu kadar uykusuzluğa bu çocuklar nasıl dayanıyor?
çocuklar bi şekilde gece gündüz uyuyo, ama sen anne olarak o her uyuduğunda uyuyamıyosun ne yazıkki.
Yok arkadasim yurumeye baslayinca yorulur dediler gece uyanmaz dediler ama hala aynı değişen bişey yok ben uyumak istiyorum yaaa 5saat üstüste uyumak istiyorum ama nerdeee uyku düzeni çok önemliymiş bebekte ben bunu anladim mesele arkadaşımın 18 aylik bebeği var o da öyle emmek için hep sık uyanırdı ve böyle de devam ediyor ne diyim Allah yardımcımız olsun
Öyle olsun diyelim de bittik ya.

Annenler ve eşin yardım ediyormuş çok şanslısın... gece sırtım yatak görmeden sabah işe gittiğim günleri üst üste koysam kimbilir kaç ay eder... maalesef herkes yaşıyor bunları
Şanslı kesimde olup yaşamamak isterdim. Bazı annelerin bebekleri o kadar sakin ki, onların yerinde olmak istiyo insan.

Kızlar malesef 2 yaşına gelip mamayı emmeyi bırakmayan bebek uyku uyutmuyor.. biz oğlumda çok çektik uykusuzluktan zayıflıktan ölüyordum. Oğlumu 2 yaşına 1 ay kala sütten kestim.. vallahi gece hiç kalkmıyor sadece 1 kere kalkıp başucundaki suyu içip yatıyor.. yani demem o ki çocuklar ancak 2 yaşına gelince uykuları düzene giriyor. Başka şeyler çıkıyor tabi hep ama uyusunlar da yeterki.. ben tam uykuya alıştım 6 aydır şimdi ikinci geliyor sağlıkla gelsin inşallah ama uykusuz gecelerden çok tırsıyorum:KK48:

Benim bebeğim de 10 aylık.Gece 3 de uyandı ....ağlayana kadar yatağından almadım.Aglayinca mecbur aldım ve halıya ortu serdim birlikte yerde yatarken 6 da uyumusuz...sabah 8 de tekrar aksiyon :KK24:Su an calismadigim icin dert etmiyorum bile uykusuzlugu.Allah can sağlığı versin gerisinin bir önemi yok.Bu arada bence bir doktora gozukun.Yakin arkadaşımda doğum sonrası uzamış bir depresyondan suphelenildi...kızin kalp yetmezligi yaşadığı ortaya çıktı.

Benim minik de 2 yaşında 2 yıldır uykusuzum,doğumdan sonra vitamin kullanmamıştım sadece sağlıklı beslenerek idare ediyordum ama bu aralar artik iyice tükendiğimi hissediyorum. Vitamin hapına başladım. Size de öneririm çünkü bir bebek başında nasılsa sonuna kadar öyle gidiyor,oğlum doğduğu günden beri havayı tekmelerdi simdi yerinde tutamıyoruz

Annemler çok yardımcı oluyo. Eşim de yardım eder. Ama bizimki öyle bi şey ki on kişi olsa on kişiyi de yoruyo:)
Demir eksikliği baktirin bu birincisi
İkincisi Allah sabır versin ilk çocuğum öyleydi 10 kişiyi ayağa kaldırırdi 3 yaşında düzeldi bir parça

Benim bebeğim de 10 aylık.Gece 3 de uyandı ....ağlayana kadar yatağından almadım.Aglayinca mecbur aldım ve halıya ortu serdim birlikte yerde yatarken 6 da uyumusuz...sabah 8 de tekrar aksiyon :KK24:Su an calismadigim icin dert etmiyorum bile uykusuzlugu.Allah can sağlığı versin gerisinin bir önemi yok.Bu arada bence bir doktora gozukun.Yakin arkadaşımda doğum sonrası uzamış bir depresyondan suphelenildi...kızin kalp yetmezligi yaşadığı ortaya çıktı.
Bizde sorun şu ki zaten çığlık çığlığa ağlayarak uyandığı için mecbur alıyoruz ve durdurması bazen çok zor oluyo. Bende bana bi şey olacak diye korkuyorum, tahammülsüzlük var her şeye karşı.
Demir eksikliği baktirin bu birincisi
İkincisi Allah sabır versin ilk çocuğum öyleydi 10 kişiyi ayağa kaldırırdi 3 yaşında düzeldi bir parça
Demire, vitaminlere bakıldı normal çıktı. [/QUOTE=" ınormaled, post: 56972170, member: 416236"]Peki başka açılardan ne kadar şanslı olduğunuzu hiç düşündünüz mü??? Sizin yerinizde olmak isteyebilecek insanların varlığını mesela...[/QUOTE] Düşündük yalnız konumuz o değil. Bizde biliyoruz ne kadar şanslı olduğumuzu, derdim başka farkındaysanız.

Peki başka açılardan ne kadar şanslı olduğunuzu hiç düşündünüz mü??? Sizin yerinizde olmak isteyebilecek insanların varlığını mesela...
Düşündük yalnız konumuz o değil. Bizde biliyoruz ne kadar şanslı olduğumuzu, derdim başka farkındaysanız.

X