Doğumdan sonra bitmeyen halsizlik, yorgunluk, tükenmişlik..

Çalışırken zaten zor da izindeyken de zor. Ben zannediyorum geceleri 6-7 saat kesintisiz uyur bebek :KK70: yani benim kardeşim öyleydi, annem 12'de emzirirdi, bir de daha o ağlamadan sabah 5'te emzirirdi sonra rutin sabah uyanırdı. Hiç annemi yorgun ve bitik hatırlamam, böyle okuyup dinledikçe gözüm korkmuyor değil valla bir 3-5 sene zombiyiz anlaşılan.
Ben hic oyle bebe gormedim , benim oglan 30 ay olana kadar emdi ve her gece 2 saatte bir uyanirdi
Simdi mila da oyle , 2 saatte bir emiyor
Oglanda genctim , koymiyordu uykusuzluk
Ama simdi 40 yasindayim coktum resmen
Insallah seninki uyuyan bebek olur
Ama zaten ilk 3 ay uyanmasa da sen uyandirip emzirmek zorundasin 3 saatte bir , aklinda olsun

Çalışırken zaten zor da izindeyken de zor. Ben zannediyorum geceleri 6-7 saat kesintisiz uyur bebek :KK70: yani benim kardeşim öyleydi, annem 12'de emzirirdi, bir de daha o ağlamadan sabah 5'te emzirirdi sonra rutin sabah uyanırdı. Hiç annemi yorgun ve bitik hatırlamam, böyle okuyup dinledikçe gözüm korkmuyor değil valla bir 3-5 sene zombiyiz anlaşılan.
Ne güzel ya işte bende böyle yormayan bebek isterdim. Herkes aynı olmuyo, belki sizde anneniz gibi şanslı olursunuz.

Çok geçmiş olsun. Her şeye yetişmek çok yoruyo bi yerde patlak veriyo, bende bundan korkuyorum bi gün bi yerde yığılıcam.
O yuzden simdiden onlem alin , gidin bir doktora versin vitaminleri
Benim yasadigim daha zor inanin , korkunc agrilar ve halsizlil cokertti resmen
Bari simdiden kullanin ki bosalmasin depolar

Ben hic oyle bebe gormedim , benim oglan 30 ay olana kadar emdi ve her gece 2 saatte bir uyanirdi
Simdi mila da oyle , 2 saatte bir emiyor
Oglanda genctim , koymiyordu uykusuzluk
Ama simdi 40 yasindayim coktum resmen
Insallah seninki uyuyan bebek olur
Ama zaten ilk 3 ay uyanmasa da sen uyandirip emzirmek zorundasin 3 saatte bir , aklinda olsun
Biz 3 kardeşiz hepimiz öyleymişiz, 9 olunca yatardık hep. Bebekken de gece uyurmuşuz kesintisiz. Benim de öyle olur inşallah. İlk zamanlar zaten evde olurum ama 3 aydan sonra işe döneceğim için o biraz sıkıntı.
Yalnız 1-2 yaşındaki çocuğun da gece uykusunun olmamasına şaşırdım, o kadar tahmin etmiyordum hiç bir şey bilmiyorum resmen :KK70:

O yuzden simdiden onlem alin , gidin bir doktora versin vitaminleri
Benim yasadigim daha zor inanin , korkunc agrilar ve halsizlil cokertti resmen
Bari simdiden kullanin ki bosalmasin depolar
Anlayabiliyorum sizi. En yakın zamanda gidicem doktora.

Biz 3 kardeşiz hepimiz öyleymişiz, 9 olunca yatardık hep. Bebekken de gece uyurmuşuz kesintisiz. Benim de öyle olur inşallah. İlk zamanlar zaten evde olurum ama 3 aydan sonra işe döneceğim için o biraz sıkıntı.
Yalnız 1-2 yaşındaki çocuğun da gece uykusunun olmamasına şaşırdım, o kadar tahmin etmiyordum hiç bir şey bilmiyorum resmen :KK70:
Ahhaa sen gel anlatiyim ben sana nasil oluyor gercek hayatta :KK66:)

Güzel fikirmiş denemek lazım. Bizimki biberonla süt içmiyo ama öyle de bi durum var. Babasında da durmuyo her zaman, beni arıyo hep.
Benim ki de almiyor zaman zaman. Bazen lansinohun biberonuyla aliyir bazen dr brown hic biri ile almazsa esim kasikla iciriyor. Babasi yeterince ilgilenmiyor demek ki onda durmuyor. Babayla bagini guclendirin.
2. Alternarif gunduz dinlenmesi olur. Sabaha karsi son emzirdikten sonra siz uyuyun. Uyaninca babasi sldin disari gezmeye cikarsin pusetiyle. Siz uyumaya devam. Neticede 10 aylik kahvaltida omlet pankek filan yiyordur. Esiniz yedirsin gezdirsin.

Benim oğlum doğduğunda kızım 20 aylıktı. Uyku neydi unutmuştum. Şimdi oğlum 2.5 yaşında ,kızım 4.5
Gece kızım deliksiz uyuyor ama oğlum hala uyanıyor mama içiyor

Benim ki de almiyor zaman zaman. Bazen lansinohun biberonuyla aliyir bazen dr brown hic biri ile almazsa esim kasikla iciriyor. Babasi yeterince ilgilenmiyor demek ki onda durmuyor. Babayla bagini guclendirin.
2. Alternarif gunduz dinlenmesi olur. Sabaha karsi son emzirdikten sonra siz uyuyun. Uyaninca babasi sldin disari gezmeye cikarsin pusetiyle. Siz uyumaya devam. Neticede 10 aylik kahvaltida omlet pankek filan yiyordur. Esiniz yedirsin gezdirsin.
Yaa ne güzelmiş ama bunları hiç görmedim:) eşim bazı sabahlar alıp oynatıyor ben uyuyorum ama en fazla yarım saat oluyo. Eşim zaman geçirir oynatır ama genelde beni istiyo.

Benim oğlum doğduğunda kızım 20 aylıktı. Uyku neydi unutmuştum. Şimdi oğlum 2.5 yaşında ,kızım 4.5
Gece kızım deliksiz uyuyor ama oğlum hala uyanıyor mama içiyor
Sizinkilerin arası yakınmış iyi idare etmişsiniz.

Yaa ne güzelmiş ama bunları hiç görmedim:) eşim bazı sabahlar alıp oynatıyor ben uyuyorum ama en fazla yarım saat oluyo. Eşim zaman geçirir oynatır ama genelde beni istiyo.
Size alismis sizi istiyor babayla vakit gecirirse babayida ister. Siz surekli gorev verin. Zamanla alisir

Benim bebeğim de 10aylık.
Zor bir bebek, dişi yeni çıktı. Kaşıkla yemiyor eline veriyorum ve her yemekten sonra duş alıyor yerler toplanıyor mama sandalyesi siliniyor. Ücretsiz izindeyim. Yakınımda kimsem yok yalnızım. Ailemin memleketine gittiğimde dünyanın en zor bebeği de olsa yanında anne kv olmasının rahatlığını gördüm. Yarım saat dahi olsa boş boş tavana bakabildim.
Evdeki hareketli hallerinden uzaklaşmak aynı zamanda gelişimine de destek olmak için dağ tepe bayır avm ayırt etmeden geziyorum.
Gece uykusuna 10gibi geçiyor ama ben o uyuyunca ortalık topluyorum. TV izliyorum derken uyanıyor emzirip yatıyorum. Gece 2-5 gibi de kalkar güne 7de başlar. Günlük 6saat uyumaya alıştı bünyem garipsemiyorum. Annelerin sonu böyle alışmaktan başka çare yok. Rahat bebekler evet var ama anne ile aynı şehirde olmanın yerini asla tutmaz bence.
Baba işe gidiyorsa sabah olsa olsa yarım saat oyalar akşam da işten gelince bir saat oynasın daha fazla birşey yapmıyor onlar da. Eve 6da gelse siz yemek hazırlarken Sofra kaldırırken bakar. Zaten saat 8 oluyor. Gece uykusuna az kalmış oluyor.

Bizim gibi annelerin tek çözümü uyku eğitimi biz de aynı durumdayız benim bebeğim 11 aylık ve bu ayda bir bebek gece beslenmesine ihtiyaç duymaz sadece alışkanlıktan ve başka türlü uykuya dönmeyi bilmediğinden ve ona kendi başına uyumayı öğretmezseniz memeden keserken de çok zorlanacaksınız. İrlandalı anne var instagramda kendisi sertifikalı uyku koçu en detaylı bilgiyi o veriyor videolarını izleyin, postlarını okuyun ve başlayın yada kendisinden danışmanlık da alabilirsiniz. Ben de bu ay uyku eğitimine başlayacağım inşallah sabırla üstesinden gelebilirim. Pütürlü neden yiyemiyor? Hep blender ile mi yaptınız yemeklerini?
Dis 11.ayda cikti ve ben cok korktum pütürlü verirken boğulacak gibi oldu tek basina da bakınca bebeğe maalesef blender kullandım şimdiki aklım olsa aslaaa kullanmazdım eline meyve ekmek kraker vs veriyorum ama çiğneyip tukuruyor 13aylik su an 4 dis var offf off uyku da ayrı bi sorun ne olacak bu yıl nasil gececek bilmiyorum bakıcam irlandalı anneye çok teşekkür ederim

Yok arkadasim yurumeye baslayinca yorulur dediler gece uyanmaz dediler ama hala aynı değişen bişey yok ben uyumak istiyorum yaaa 5saat üstüste uyumak istiyorum ama nerdeee uyku düzeni çok önemliymiş bebekte ben bunu anladim mesele arkadaşımın 18 aylik bebeği var o da öyle emmek için hep sık uyanırdı ve böyle de devam ediyor ne diyim Allah yardımcımız olsun
Arkadaşım, emziriyorsan süt sağacaksın eşine bırakacaksın mama veriyorsan daha kolay esin hazırlayacak. Ve bebeğinizi besleyecek. Yani en azindan 1 uyanmasını baba yapacak siz uyuyacaksınız. Böylelikle o istediğiniz 4 5 saatlik kesintisiz uykuya erişirsiniz.

Arkadaşım, emziriyorsan süt sağacaksın eşine bırakacaksın mama veriyorsan daha kolay esin hazırlayacak. Ve bebeğinizi besleyecek. Yani en azindan 1 uyanmasını baba yapacak siz uyuyacaksınız. Böylelikle o istediğiniz 4 5 saatlik kesintisiz uykuya erişirsiniz.
Eşim cokkk ama cokkk bencil o yüzden tüm sorumluluk bende kaldı arkadaşım

Eşim cokkk ama cokkk bencil o yüzden tüm sorumluluk bende kaldı arkadaşım
Asla ama asla taviz verme derim. O bencilse sende bencil ol. Erkekleri bebeklere bağlayan bizleriz. Sorumluluğu o kadar üstümüze alıyoruz ki bu Bize de bebeğe de ve aslında babaya da haksızlık. Baba evlat ilişkisi yeterince kurulmuyor. Geç kalmis olabilirsin ama hala yapabilirsin. Yavaş yavaş başla gece emzirdikten sonra kendimi iyi hissetmiyorum sen gezdirir misin ya da uyutur musun de mesela. Ya da yok Illa bebek sorumluluğunu almıyorsa evi toplama görevi onda olmalı veya yemek yapmak. Samimiyetimle söylüyorum nasıl yaparsın bilmiyorum ama bu süreçten keyif almak istiyorsan eşinde ortak olacak başka yolu yok malesef ki...

Ke
Asla ama asla taviz verme derim. O bencilse sende bencil ol. Erkekleri bebeklere bağlayan bizleriz. Sorumluluğu o kadar üstümüze alıyoruz ki bu Bize de bebeğe de ve aslında babaya da haksızlık. Baba evlat ilişkisi yeterince kurulmuyor. Geç kalmis olabilirsin ama hala yapabilirsin. Yavaş yavaş başla gece emzirdikten sonra kendimi iyi hissetmiyorum sen gezdirir misin ya da uyutur musun de mesela. Ya da yok Illa bebek sorumluluğunu almıyorsa evi toplama görevi onda olmalı veya yemek yapmak. Samimiyetimle söylüyorum nasıl yaparsın bilmiyorum ama bu süreçten keyif almak istiyorsan eşinde ortak olacak başka yolu yok malesef ki...
Keşke öyle anlayışlı merhametli bi insan bi es olsa ama nerdeee bebekten sonra iyice bencillerdi ben de O da ogretmeniz ben öğleye kadar giriyordum derslere ve ona gore bu durum lay lay lom ben de Allaha havale ettim

Zombiler kervanına hoş geldin :KK53:
Ben 12 aydır "Acı yok Rocky"modundayım :KK48:

Bebeğim ilk dönem gazlıydı 5 ay a yakın diş çıkarmaya başladı öyle uykusuzluk devam ediyor yorgunluk 74 kilo ile doğuma girdim şuan 48 kiloyum :KK14:
Gün içersinde güzel oynar yorulur ve kısa uyursa gece uzun uyuyabiliyor uzun dediğimde deliksiz 3-4 saat sonrası ıh mıh 58377373737383 kere kalk gece suyu sütten çok seviyor süt su otur yat beşiğinde kalmaya çalış derken sabah oluyor sabah da 2 saat benimle yatar ben yine uykusuz :ruh:

Edit:eşim bu dönemde en büyük destekçim gece çoğu zaman süt su ona paslıyorum :KK66:

X