Gebeliğe Hazırlık Doktorların Umutsuz Konuşmaları ve Çatlatma İğnesi Hikayemin Umut Olması Dileğiyle ..

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

KalbimRomadaKaldi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
10
11
herkese merhabalar.. umarım okuyan kişiye bende umut olabilirim. 2018 Haziran ayında başladı bizim hikayemiz.. korunmayı bıraktık ve süpriz bir şekilde Temmuz ayında hamile olduğumu öğrendik. mutlu mutlu dolaşırken, hayatımıza bebeğin kalp atışı oluşmadığı sorunu girdi. bu durum ve sonraki yazacaklarımı ne ailemde ne de çevremde bugüne kadar hiç duymamıştım ama insan yaşadıkça herşeyi görüp, öğreniyormuş.. kürtajla sonuçlanan ve Aralık'a kadar dikkat etmemiz gerektiğini söyledikleri sürece yeniden başladık. Şubat 2019'da hamile olduğum sevincini yaşarken, yeni bir kavram girdi hayatımıza kimyasal gebelik.. sonrasında gelsin testler, tatmin edemeyen dr görüşmeleri.. süt hormonum yüksektiönce, sonrasında bir anda AMH diye bir kavram bir yerde 0,555 bir yerde 0.07.. aman allahım yumurta rezervim düşük ben hamile kalamamlara geçtik dr'larla. e sürecide bilmiyorsun kim ne derse yaptım, mart ayında her hafta neredeyse 6 tüp kan verdim. sonuçmu aşılama yoo direk tüp bebek dediler. ısrarla" bakın ben korunmayı bıraktığım ay hamile kalabiliyorum, belkide tek sorun süt hormonu "dememe rağmen.. artık yorulduk ve bıktık aldık birikimimizi ve randevumuzu tüp bebek görüşmeye gideceğiz. arkadaşlarım sağolsunlar dr değiştir bak hiç bi alternatif denemedim bekle diye çok uyardılarki bu süreçte en az 5 farklı dr gittik AMH büyük harflerle yazıyorumki anlayın gözümüze sadece bunu soktular.. şu an ki dr gittim Temmuz'da duymak istediğim cümleyi söyledi. SEN HAMİLE KALABİLİYORSUN... bi bakalım önce çatlatma deneyelim, belki aşılama ama şu an tüp bebeklik durum söz konusu değil ki sen zaten 1yıl içerisinde ara vermene bağlı 2 kere hamile kalabilmişsin. hamile kalabilmek ayrı, sağlıklı bebek ayrıdırı konuştuk ve o gün ilk defa rahat uyudum. sanırım psikolojik olarak kendime kısır damgası vurdum. olmayacağına inandırıldım. femera+çatlatma iğnesi süresinde 21 temmuzda çatlatma iğnemi vurdurdum. herşeye dikkat ettik.. 8.gün test yaptım çift çizgiyi görüp sırf mutlu olayım diye :KK70:DD 12 ya da 13. gün erken gebelik testi yaptım allahım pozitif ama yine inanamadım dr bile bekle sakin ol dedi ama nasıl olayım bir umut, 2 Ağustos Cuma gittim kan verdim 12.gün sonuç 82 :), ertesi gün kahverengi akıntım geldi nasıl korktum. sevincim geri kaçtı resmen.. pazar hiç kalkmadım ayağa dular okudum ve dün akşam yinekan verdik 201 :) şu an nasıl mıyım.. pregestan sanırım ona başlattı dr.. olur mu olmazmı bilmiyorum ama ümidinizi kaybetmeyin. herşey allahtan dualarınızı unutmayın. ve lütfen tek bşye odaklanmayın ya da izin verdirtmeyin. amh çok düşük, süt hormonum yüksek stresiyle 4,5 ayımı mahvettiler.. strese soktular.. olsun ya da olmasın ben hamile kalabiliyorum, önce allaha sonra dr güveniyorum. ve lütfen kendinize yorum yapılmasına izin vermeyin. ben çok forum gezdim, çok şey öğrendim.. umarım bende okuyana yardımcı olurum . rabbim hakkımızda hayırlısını doğru zamanda en güzel haliyle nasip etsin ..

Merhaba allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin aynı dert Amh bende de var hangi şehirdesiniz doktorunuz ismini sakıncası yoksa paylaşır mısınız

Merhaba allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin aynı dert Amh bende de var hangi şehirdesiniz doktorunuz ismini sakıncası yoksa paylaşır mısınız
Merhaba allah razi olsun inanin hala bizde inanamiyoruz ve bekliyoruz.. ben şu an tekirdagda yaşıyorum dr volkan akel.. dr ilk gittigimde demistiki amh evet önemli ama diğer hormonlarında etkisi var tek bir hormona bakıp yorum yapamayız.. hepimizin hakkında hayırlısı olsun ins 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Rabbim hayırlı şekilde kucağına almayı nasip eylerin canım peki süt hormonun kaçtı acaba
Çok teşekkür ederim inşallah bu sefer rabbim yüzümüzü güldürür.. ilk testte 60larda falandi sanırım sonra dostinex kullandım 40 falan düştü ama çok hatırlayamıyorum çok fazla test yaptırdım maalesef doğru 9lan adetin 2. Gunu olsada.. hamile kalıncaya kadar hep devam ettim bu arada..

Hormon tahlilleriniz nasıldı acaba merak ettim benimde sebepsiz 5 kaybın var kendiliğinden tek yaptırmadığım test amh
Çok uzuldum.. inşallah güzel haberlerle bu dönemlerinizi unutursunuz.. açıkçası hormon tahlillerim çok farklı çıkıyordu.. ve inan belli başlı bsy hic cikmiyordu. Ama benimkide düşüğe girdiğinden üniv hastanesinde kan pıhtılaşması testide yaptirmistim eger yaptirmadiysan bence genetikte baktır. Ben uzun süredir ecopirin kullanıyorum ya da kan pıhtılaşması düşüğe çok sebep oluyormus coraspirin kullanıyorlar hatta testler olumsuzsa iğne olarak kullanıp düşüğü engellediklerini biliyorum. Tabi sizin düşükler neden oldu bilmeden yorum yapıyorum. O kadar farklı tedaviler varmış ki..

Çok teşekkür ederim inşallah bu sefer rabbim yüzümüzü güldürür.. ilk testte 60larda falandi sanırım sonra dostinex kullandım 40 falan düştü ama çok hatırlayamıyorum çok fazla test yaptırdım maalesef doğru 9lan adetin 2. Gunu olsada.. hamile kalıncaya kadar hep devam ettim bu arada..
Amin canım benim sonuç 37 çıktı doktor sadece 1 tane kullan yeterli dedi bu ay kullandım gerçekten göğsümde sarı leke oluyordu kesildi ama acaba yeterli olmadı mi şüphe de yim kendisi bir tane yeter demişti dostinex kullandım bende 1 tablet zaten 2 tane vardı içimde birisi duruyor ikinci defa test yapmaya da gerek görmedi çatlama iğnesi yaptık ama maalesef tutmadı

Tüm testleri yaptırdım alınabilecek tüm tedaviler kayıplarımın tamamı sebepsiz
En son bağışıklık baskılayıcı serum ve kortizon tedavisi aldım o bile işe yaramadı
Allah’a sığınıyorum benim ultrasondaki folikül durumu hormon testi falan normal hiç bir doktor bu amh ı istemedi ama acaba olabilir mi diye düşünüyorum o yüzden tereddüt ettim

Amin canım benim sonuç 37 çıktı doktor sadece 1 tane kullan yeterli dedi bu ay kullandım gerçekten göğsümde sarı leke oluyordu kesildi ama acaba yeterli olmadı mi şüphe de yim kendisi bir tane yeter demişti dostinex kullandım bende 1 tablet zaten 2 tane vardı içimde birisi duruyor ikinci defa test yapmaya da gerek görmedi çatlama iğnesi yaptık ama maalesef tutmadı
son dr kadar bana da hep kullandırıp bıraktırmışlardı. test falanda istemiyorlardı aynen benden de hatta neden düşmüyor diye beyin cerrahına gittim hipofiz beziyle mi ilgili diye dr bana tuhaf tuhaf bakmıştı :KK70: son dr hamile kalıncaya kadar haftada 2kere kullanacağız dedi ki o zaten düşer büyük ihtimal ama riske atmak istemedi. ama dediğim gibi herkesin hormon değeri, bedenen etkileri falan farklı şu süreçte en net anladığım hamile kalmak ya da kalamamak tek bir etkene bağlı değilmiş... olmadı adetinin ikinci günü bi kan ver bence

Tüm testleri yaptırdım alınabilecek tüm tedaviler kayıplarımın tamamı sebepsiz
En son bağışıklık baskılayıcı serum ve kortizon tedavisi aldım o bile işe yaramadı
Allah’a sığınıyorum benim ultrasondaki folikül durumu hormon testi falan normal hiç bir doktor bu amh ı istemedi ama acaba olabilir mi diye düşünüyorum o yüzden tereddüt ettim
inan bilmiyorum bu amh zaten hormon testleriyle yapılıyor belkide yapılmıştır ve kötü olmadığı için sen farketmemişte olabilirsin.. bence seninki amh falan değil öyle olsa hamile kalman çok zor olurdu. acaba vücudun pıhtı atıyor olabilir mi.. bir arkadaşımın 2 kaybı olmuştu kız test yaptırdı ki onada dr değil arkadaşı git yap diye zorlamış ve kızda pıhtı sorunu varmış. aspirinle başlamış sonrasında hamilelik süresince hep iğne olmuşşu an 1.5 yaşında kızı var. benide arkadaşım uyardı ama dr testlerde bir sorun yok yine de 2 kayıp olduğu için biz düzenli aspirine devam edelim dedi hergün içiyorum. ama tabi benimde daha çok yeni bu süreci sağlık tamamlayabilir miyim Allah bilir, ben elimden geleni yapıyorum gerisini Rabbim'e bıraktım. Ol der ise olur..

son dr kadar bana da hep kullandırıp bıraktırmışlardı. test falanda istemiyorlardı aynen benden de hatta neden düşmüyor diye beyin cerrahına gittim hipofiz beziyle mi ilgili diye dr bana tuhaf tuhaf bakmıştı :KK70: son dr hamile kalıncaya kadar haftada 2kere kullanacağız dedi ki o zaten düşer büyük ihtimal ama riske atmak istemedi. ama dediğim gibi herkesin hormon değeri, bedenen etkileri falan farklı şu süreçte en net anladığım hamile kalmak ya da kalamamak tek bir etkene bağlı değilmiş... olmadı adetinin ikinci günü bi kan ver bence
Anladım canım çok sağol gerçekten herkes kendi doktoru olmalı kendini doktora teslim etmek her zaman maalesef güzel sonuçlar vermiyor benim bir kalp durması kürtaj ım var tüp bebek ile oldu doktora genetik test yapmalı mıyım dedi gerek yok ilk gebe lik de olur dedi beni arkadaşım uyardı git doktora yalvar sonuçta 3 kayıp kolay değil bir de tüp bebek dedi gittim doktora anlattım allah razı olsun ilk kayıp demeden yaptı ve kan pıhtılasma sonucu kaybetmiş ım doktor gebe kalınca iğne başlaman gerek dedi yani doktoru dinlemeyi seçsen belki kötü şeyler olabilirdi

inan bilmiyorum bu amh zaten hormon testleriyle yapılıyor belkide yapılmıştır ve kötü olmadığı için sen farketmemişte olabilirsin.. bence seninki amh falan değil öyle olsa hamile kalman çok zor olurdu. acaba vücudun pıhtı atıyor olabilir mi.. bir arkadaşımın 2 kaybı olmuştu kız test yaptırdı ki onada dr değil arkadaşı git yap diye zorlamış ve kızda pıhtı sorunu varmış. aspirinle başlamış sonrasında hamilelik süresince hep iğne olmuşşu an 1.5 yaşında kızı var. benide arkadaşım uyardı ama dr testlerde bir sorun yok yine de 2 kayıp olduğu için biz düzenli aspirine devam edelim dedi hergün içiyorum. ama tabi benimde daha çok yeni bu süreci sağlık tamamlayabilir miyim Allah bilir, ben elimden geleni yapıyorum gerisini Rabbim'e bıraktım. Ol der ise olur..
2.hamilelikten beri kan sulandırıcı hapta iğnede kullanıyorum ama malesef sonuç alamadım ve son hamilelikte daha da fazla tedavi uygulanmasına rağmen olmadı Allah’a bıraktım artık

Volkan bey nasıl memnun musunuz? Ben de onun eşine gidiyorum ama pek memnun değilim. Sanki yeterince bilgisi yok yada beni tatmin edemiyor. Şimdi onu bırakıp Volkan’a gitsem ayıp olur gibi.
ben şu an için çok memnunum.. ilerleyen süreçte ne olur bilemem :) bende ilk eşine gitmiştim beni de mutlu etmedi.. hatta tahlillerimde isminide gördü Volkan Bey :) rahatsızlığın nedir bilmiyorum ama bu kadın doğum olayı enerji meselesi.. kiminle enerjin tutarsa onunla güzel sonuçlar alıyorsun aslında.. kimine görede esra hn çok iyi mesela...

X