Amh düşüklüğü, Çatlatma İğnesi 14. Gün, erken menapoz

Üzülme cnm bu sayfada 0 li amh ile doğal yoldan hamile kalan çok fazla var muhakkak okumussundur. Benim fsh ve lh cok yuksek muhtemelen benjm de 0,01 filan ya da 0,02civari cikar diye dusunugorum hic olcturmedim. Ama 0 li değer olduğundan eminim ben. 1 senedir de gebelik oluşmadı. 31 yaşındayım erken menapoz oluyor benim değerlerime göre adetimde de sıkıntı yaşıyorum zaten

Amh değeri artmaz diyorlar tipta doktorlar filan ama doğal kürlerle filan amh yı nasıl artırıyorlar da hamile kalıyorlar bilmiyorum

Madem amh değerin düşük sen o zaman elinde olan yumurtan için bişey yapmaya çalış onu büyütmek veya kaliteli olmasını sağlamak gibi. Sonuçta hepimiz 1 sperm 1 yumurtadan dünyaya gelmedik mi ? Hiç belli olmaz. Bana da doktor normal yolla olmaz mümkün değil dedi tup bebek dedi ama yinede bekliyorum çabalıyorum. Doğal kürler dene internette satışı olan sayfalar var eminim yurtdışına da gönderirler kargoyla ücretini odediktdn sonra bi dene hiç değilse içinde kalmaz elinden geleni yaparsın. Bende başladım. Yumurta kalitesi için bal propolis polen karışımı çok iyi geliyor diyorlar ben de sipariş verdin denemekten zarar çıkmaz en kötü ihtimal hamilelik oluşmasa bile kışın hastalıksız geçiririm diye düşündüm. Pazartesi gelicek bekliyorum. Şu an da hayıt macunu ve arı propolisi kullanıyorum ek vitaminler vs. Allah nasip ederse bizede nasip olur belki. Yeter ki iştesin. Imkansız denilip çok kişi hamile kalmış belki bizede bi mucize olur.
İnşallah canım ama çok artani gördüm Instagram da bir doktor var onun rezerve paketini alıp kullanıp AMH si yükselen varmış bende ondan alıcam ailem gönderir bana spiralden sonra enfeksiyon kalmış olabilir ama enfeksiyon varmı yokmu nasıl anlicam bilmiyorum çok akıntım yok açıkçası inşallah olur inanır mısın ben hastaneye gitmek istemiyorum artık çünkü evladım prematüre doğdu çok sıkıntılı idi hala da götürüp getiriyorum o yüzden bikmisim artık 😥 umarım hepimizin gönlüne göre rabbim verir

Canım doktorlar dediğin gibi iyi bi doktora denk gelmezsen acımasız. Sen pes etme başka doktorları dene. Benim ilk gittiğim herşey normal dedi ikinci gittiğim kist var dedi birinin dediği birininkini tutmuyor ama kist var diyen doktorunki doğruydu çünkü resmini çekti verdi bana hatta ondan mr ye girdim kötü huylu mu iyi mi diye çok şükür adetle atılan kist cıktı. Donör bul ne demek öyle denir mi yaa. Bana da direk tüp bebek normal yolla olmaz imkansız diye söyledi odadan çıkar çıkmaz ağladım o gün bugündür de ağlıyorum inan aklımdan çıkmıyor 2.5 ay oldu

Benim bildiğim polikistik over için lh değerinin fsh değerinden 2 kat yüksek olması gerekiyormuş ve ultrasondan bakilincada görünüyormuş sıra sıra kistler dizili oluyormuş sanırım boncuk gibi ve görünüyormuş. Senin değerlerin düşük. Cnm bak zaten hastanenin referans aralığı var o değerler arasında olması lazım değerlerinin seninki daha altında çıkmış. Benimkilerde çok yüksek yani erken menapoz olarak gorunuyor degerlerim ikiside çok kötü ve zor Rabbim kimseye yasatmasin. Arasitabildigin kadar araştır youtubeda googledan kaynaklardan. Ovulasyon testi satan instagramda sayfalar var onlara mesaj at bilgi veren çıkar illa ki hiç bilgi veren yoksa bile değerlerini al sağlık ocağına git orda bi göster illa ki söyleyen olur. Ama ben bugün bi doktora mesaj attım ve doktor bana adetliyken hormon testinin yapılması gerektiğini söyledi. Seninkinde adetli değilken yapılmış benimkide sende olamadığın sürede yapilmis benimde. Dilerim Rabbim olmaz diyenlere inat bize mucizelerinj tez vakitte göndersin ve olmaz diyenlere Allah isteyince nasil da oluyormis cevabını en güzel şekilde verebilirim
Ben 16 yaşımdan beri aynı cümleleri duyuyorum. “Senin çocuğun olmaz” “Tek yol Kıbrıs” “Donör bul”. Hep aynı cümleler ne psikolojide olduğumu ergenliğimden beri neler çektiğimi eşime evlenmeden önce durumumu anlatırken neler yaşadığımı bir ben bir Allah bilir. Çok acımasızlar evet çaresizim evet çok beter haldeyim belki de hiç olmayacak ama 15-16 yaşlarındaki bir çocuğa bak çocuk diyorum reşit olmayan bir genç kıza senin çocuğun olmaz gelişimin durmuş denilmez, denilmemeliydi… 2 buçuk aydır denemediğim içmediğim şey kalmadı kendimce ama yılmadan devam edeceğim yorgunum ama senelerin yorgunluğu bu bendeki. Normal yolla olmayacağını biliyorum ama en azından tüp bebek olsun umuduyla çabalıyorum ancak gel gör ki o bile olmaz dedi üniversitenin tüp bebek uzmanı. Son bir kez de şubatta Ankara’yı deneyip ara vereceğim. Gerçekten evliliğimin 4. Ayında sanki 15. Yılındaymışım gibi hevessizim. Yazık bana eşime sevdiklerime. 11 12 yıldır çocuğum olmayacak bilinciyle senelerim geçti umarım Allah bu özlemimi çabamı üzüntümü görür de hayırlısıyla hamile kalırım inşallah. Allahım başta sana ve isteyen herkesi bu nuruyla şereflendirsin bebek hasretimizi dindirsin amin ❤️

İnşallah canım ama çok artani gördüm Instagram da bir doktor var onun rezerve paketini alıp kullanıp AMH si yükselen varmış bende ondan alıcam ailem gönderir bana spiralden sonra enfeksiyon kalmış olabilir ama enfeksiyon varmı yokmu nasıl anlicam bilmiyorum çok akıntım yok açıkçası inşallah olur inanır mısın ben hastaneye gitmek istemiyorum artık çünkü evladım prematüre doğdu çok sıkıntılı idi hala da götürüp getiriyorum o yüzden bikmisim artık 😥 umarım hepimizin gönlüne göre rabbim verir

Enfeksiyon kan da çıkıyor cnm vücutta her hangi bi enfeksiyon olması. Ayrıca ultrasondan da anlar diye düşünüyorum. Bol bol su ic aklımda şüphe kaldıysa enfeksiyon varsa rahimde temizlensin. Inan bende gitmek istemiyorum mecburiyetten hiç istemeye istemeye ve korka korka ne duycam kimbilir diye korkuyorum artik. Rabbim bize tez vakitte sağlıklı sihhatli birer evlat daha versin inşallah. Benimde bir evlâdım var seninde varmış kardeşsiz kalmazlar inşallah Rabbim mucizelerimizi gönderir de

Enfeksiyon kan da çıkıyor cnm vücutta her hangi bi enfeksiyon olması. Ayrıca ultrasondan da anlar diye düşünüyorum. Bol bol su ic aklımda şüphe kaldıysa enfeksiyon varsa rahimde temizlensin. Inan bende gitmek istemiyorum mecburiyetten hiç istemeye istemeye ve korka korka ne duycam kimbilir diye korkuyorum artik. Rabbim bize tez vakitte sağlıklı sihhatli birer evlat daha versin inşallah. Benimde bir evlâdım var seninde varmış kardeşsiz kalmazlar inşallah Rabbim mucizelerimizi gönderir de
Rahime çok defa bakıldı derlerdi o zaman bide rahim ters benim dogumdami oldu önceden mi bilmiyorum adet olunca maydanoz suyu icecem canım eşim yanassa direk yaptırırim tüp Bebek ama o yanaşmıyor var bir tane diyo ne acelen var hastaneye gitmek istemiyor. Sence spiral mi tembellestirdi yumurtaliklarimizi doktora baksam kimsenin spirali kotuledigi yok spiralden değildir ne oldu o zaman 😒 amin canım Amin yavrularımız kardessiz kalmasın 🤲

Rahime çok defa bakıldı derlerdi o zaman bide rahim ters benim dogumdami oldu önceden mi bilmiyorum adet olunca maydanoz suyu icecem canım eşim yanassa direk yaptırırim tüp Bebek ama o yanaşmıyor var bir tane diyo ne acelen var hastaneye gitmek istemiyor. Sence spiral mi tembellestirdi yumurtaliklarimizi doktora baksam kimsenin spirali kotuledigi yok spiralden değildir ne oldu o zaman 😒 amin canım Amin yavrularımız kardessiz kalmasın 🤲

Canım bilmiyorum ama ben spiral taktırmadım hic eşim korunuyordu. Doğum kontrol hapı bile kullandım onu geçtim hayatımda hiç adet söktürücü bile kullanmadım. Ben kimyasal ürün çok kullanmam çok çok dayanamayacak şekilde agrım olursa ağrı kesici içerim düşün. Hayatımda ne sigara ne alkol 1 kere icmisligim yok tertemiz düşün yani ben bile bunları yaşadıysam. Eşim bile şok oldu nasıl olur yaaa filan diye. Benim eşimde tüp bebeğe yanaşmıyor ne yapacağımı şaştım kaldım yoruldum da artık o da aynı senin esin gibi 1 çocuğumuz var diyor hatta olursa olur olmazsa olmaz sıkma canını diyor. Rabbim bi kolaylık verse hayırlısıyla nasip etse keşke. Nasıl bi yol izlemem gerektiği hakkında bile bilgim yok gittiğim her doktor farklı bişey söyledi şimdiye kadar artık ne yapacağımı bilmiyorum inan.

Canım bilmiyorum ama ben spiral taktırmadım hic eşim korunuyordu. Doğum kontrol hapı bile kullandım onu geçtim hayatımda hiç adet söktürücü bile kullanmadım. Ben kimyasal ürün çok kullanmam çok çok dayanamayacak şekilde agrım olursa ağrı kesici içerim düşün. Hayatımda ne sigara ne alkol 1 kere icmisligim yok tertemiz düşün yani ben bile bunları yaşadıysam. Eşim bile şok oldu nasıl olur yaaa filan diye. Benim eşimde tüp bebeğe yanaşmıyor ne yapacağımı şaştım kaldım yoruldum da artık o da aynı senin esin gibi 1 çocuğumuz var diyor hatta olursa olur olmazsa olmaz sıkma canını diyor. Rabbim bi kolaylık verse hayırlısıyla nasip etse keşke. Nasıl bi yol izlemem gerektiği hakkında bile bilgim yok gittiğim her doktor farklı bişey söyledi şimdiye kadar artık ne yapacağımı bilmiyorum inan.
inanır mısın her hafta bir doktora gidiyorum ama hepside aynı yere gönderiyorlar ya bi yumurta geliştirici bişey verin nedir derdiniz ben kullandım spiral canım bn geçen sene cikarcaktim vazgeçtim şimdi pişmanım ama faydası yok artık dediğin gibi kolaylık olsada olsa Çarşamba günü bir tane daha randevu var infertilite doktoru ile gitsemmi gitmesem mi kararsızım 😓

inanır mısın her hafta bir doktora gidiyorum ama hepside aynı yere gönderiyorlar ya bi yumurta geliştirici bişey verin nedir derdiniz ben kullandım spiral canım bn geçen sene cikarcaktim vazgeçtim şimdi pişmanım ama faydası yok artık dediğin gibi kolaylık olsada olsa Çarşamba günü bir tane daha randevu var infertilite doktoru ile gitsemmi gitmesem mi kararsızım 😓

Canım ben de bu 3.doktor bugün gittim bugünkü benk sınır etti asistandı Allah kimseyi öyle biriyle karsilastirmasin. Berbat biriydi bana ne yumurtam hakkında ne kıstım hakkında ne de başka bişey hakkında hiç bir bilgi veremedi çünkü anlamıyor sadece anlıyormuş gibi görünmeye çalıştı. Allaha havale ettim. Rabbim mucizelerini gönderir inşallah bize de benimde elimden hiç bişey gelmiyor inan. Doktor için sen bilirsin ben 3 ayrı doktora gittim hiç birinin dediği birbiriyle uyuşmadı canım çok sıkıldı ve hiç biri bana net olarak seninde şunun yok diyemedi. Ozeldeki doktor daha ilgiliydi kibardı ama diğerleri berabtti. Yine de bana kimse yumurtamla alakalı hiç bi bilgi vermedi bende yine kist oluşmuş benim durum zor. Allah herkesin yardımcısı olsun

Canım ben de bu 3.doktor bugün gittim bugünkü benk sınır etti asistandı Allah kimseyi öyle biriyle karsilastirmasin. Berbat biriydi bana ne yumurtam hakkında ne kıstım hakkında ne de başka bişey hakkında hiç bir bilgi veremedi çünkü anlamıyor sadece anlıyormuş gibi görünmeye çalıştı. Allaha havale ettim. Rabbim mucizelerini gönderir inşallah bize de benimde elimden hiç bişey gelmiyor inan. Doktor için sen bilirsin ben 3 ayrı doktora gittim hiç birinin dediği birbiriyle uyuşmadı canım çok sıkıldı ve hiç biri bana net olarak seninde şunun yok diyemedi. Ozeldeki doktor daha ilgiliydi kibardı ama diğerleri berabtti. Yine de bana kimse yumurtamla alakalı hiç bi bilgi vermedi bende yine kist oluşmuş benim durum zor. Allah herkesin yardımcısı olsun
Benim istediğim iki şey var açıkçası 1. Si AMH düşük ya bide ultrasonla bakılıp kan sonucuyla uyusuyormu uyusmuyormu bilmek istiyorum bunu henüz bir doktor yapmadi Nisan'da Randevu almışım türk doktora inşallah o yapar
2. Si rahîm filmi onun için de onay kağıdı aldım reglimi bekliyorum
Sanki hep kendimi oyaliyorum infertilite bölümüne gitmemek için umarım gerek kalmadan hamilelik olur 🤲😓

Benim istediğim iki şey var açıkçası 1. Si AMH düşük ya bide ultrasonla bakılıp kan sonucuyla uyusuyormu uyusmuyormu bilmek istiyorum bunu henüz bir doktor yapmadi Nisan'da Randevu almışım türk doktora inşallah o yapar
2. Si rahîm filmi onun için de onay kağıdı aldım reglimi bekliyorum
Sanki hep kendimi oyaliyorum infertilite bölümüne gitmemek için umarım gerek kalmadan hamilelik olur 🤲😓

Inşallah nasip olur hayırlısıyla sizede bana da. Bende diyorum Rabbim sen hastanelerde doktor doktor gezdirmeden nasip et ne olur. Hiç bir şekilde öğrenemedim durumumu ben hala. Umarım siz öğrenirsiniz. Gerekirse rahim filmide çekilmeli evet bana da kimse çektir demedi. Hep bi zaman kaybı oyalanma oluyor sanki. Çok üzülüyorum ama nasip

Inşallah nasip olur hayırlısıyla sizede bana da. Bende diyorum Rabbim sen hastanelerde doktor doktor gezdirmeden nasip et ne olur. Hiç bir şekilde öğrenemedim durumumu ben hala. Umarım siz öğrenirsiniz. Gerekirse rahim filmide çekilmeli evet bana da kimse çektir demedi. Hep bi zaman kaybı oyalanma oluyor sanki. Çok üzülüyorum ama nasip
Amin canım amin hayırlısı ile sana da bana da isteyen herkese de. aslında benimki az çok ortaya çıktı AMH düşük ve yumurta kalitesiz rahîm filmide oldumu artık çok sorun aklımda kalmaz. Benimkini doktor istedi rahim filmini ama ultrasondan yumurta olup olmadığına ben bakmalarını istiyorum. Sende çektir canım kendin isteyebilirsin AMH falan ben burda duydum gittim aile hekimine dedim bana labaratuvar için reçete yaz kadın yazdı öyle öğrendim yoksa dünyadan haberim yok tü😓

Canım hiç korkma yaşım 28 iken öylesine muayenede amh ımın 0.9 olduğunu öğrendim sonrasında Hacettepe de dahil 5-6 doktor gezdim hepsi dedi ki acil tüp bebek hatta hacettepede ki doktor bu amh ından daha da kötü yumurtaların dedi, tüp bebek için görüştüm araya birşeyler girdi nasip olmadı başlayayım diye düşündüğüm ay hamile olduğumu öğrendim oğlum şimdi kucağımda 7 aylık, sana daha da ilgincini söyleyeyim benden korkup kardeşimde amh baktırdı 0.3 çıktı değeri ve korunmadığı 2. Ay gebe kaldı oda sağlıklı bir bebeği var, hiiç üzülme bi kere en başta kafaya takmayacaksın , doktora gittiğinde bakıldığında kaç yumurta görüldü
Benim bir tane çocuğum var ikinci çocuk istedik olmadı doktora gittik amh. 0.1 cikti 9 ay sonra bir daha bakıldı amh0.3cikti erken menepoz doktor tüp bebek dedi ben üç. Kere ilaç kullandım yumurta geliştirici ikiye kere de çatlatma iğne hep iki yumurtam oluyor 18-19mm sağ ve solda bir tane

AMH = 0.183 = 16.03.2023
= 0.310 = 21.12.2023
E2 = 180 = 18.12.2023
= 292 = 27.12.2023
LH = 6.07 = 18.12.2023
= 18.47 = 27.12.2023
PROGESTERON = 3.9 = 27.12.2023

Benim bir tane çocuğum var ikinci çocuk istedik olmadı doktora gittik amh. 0.1 cikti 9 ay sonra bir daha bakıldı amh0.3cikti erken menepoz doktor tüp bebek dedi ben üç. Kere ilaç kullandım yumurta geliştirici ikiye kere de çatlatma iğne hep iki yumurtam oluyor 18-19mm sağ ve solda bir tane

AMH = 0.183 = 16.03.2023
= 0.310 = 21.12.2023
E2 = 180 = 18.12.2023
= 292 = 27.12.2023
LH = 6.07 = 18.12.2023
= 18.47 = 27.12.2023
PROGESTERON = 3.9 = 27.12.2023
Yaşım 33

Amh 0.1 seviyelerinde olunca tüp bebek öneriyorlar genelde canım diğer yolları denedin olmadı normalde bi süre denedin olmadıysa senin yerine olsam 35 olmadan tüp bebek denerdim sanırım çünkü yaşa da çok takılıyor bazı doktorlar tüp bebekte

Amh 0.1 seviyelerinde olunca tüp bebek öneriyorlar genelde canım diğer yolları denedin olmadı normalde bi süre denedin olmadıysa senin yerine olsam 35 olmadan tüp bebek denerdim sanırım çünkü yaşa da çok takılıyor bazı doktorlar tüp bebekte
Allah'ım isteyen herkese nasip etsin dört kere ilaç tedavisi iki kere çatlatma iğnesi yaptık bu ay da bekliyorum bakalım oldu mu bilmiyorum reglime 7gun var ama Allah bilir artık bir çocuğum var ikinci de dış gebelik oldu sonra değerlerim hep dibe vurdu

Allah'ım isteyen herkese nasip etsin dört kere ilaç tedavisi iki kere çatlatma iğnesi yaptık bu ay da bekliyorum bakalım oldu mu bilmiyorum reglime 7gun var ama Allah bilir artık bir çocuğum var ikinci de dış gebelik oldu sonra değerlerim hep dibe vurdu
Amiin
Sende bu ay alırsın güzel haberi inşallah canım
Olmaması için bi sebep yok 0.1 ile çok fazla gebe kalan var
Tüp bebekte mümkün
İnşallah seni çok uğraştırmadan olsun bu ay Allahın izniyle🥰

Merhaba. 38 yaşındayım. Amh değerim 0.08 çıktı. Tüp bebek dışında hamile kalman imkansiz gibi Bi şey dediler. Ama o sırada kimyasal bir gebelik yaşadım. Öbür ay tekrar doktora gittim. Çok güzel bir yumurtan var dedi. Bunu gelistirelim, sonra çatlatma iğnesi yapalım dedi ve iliski önerdi. 15 gün sonra test yaptığımda sonuç pozirif çıktı. 6 haftalık şu an ve ikiz . Ben de amh degerim çok düşük diye çok korkuyordum, ama doktorum dediki amh degeri hamile kalmak icin çok beklememen gerektigini soyleyen bir değer dedi. Ve bunu herkese söyle dedi. Kimse umutsuz olmasin dedi. O yüzden sakın ola canınızı sıkmayın. Allah en doğru zamanda veriyor. Bakın benim şimdi ikiz dedielr ,artık hormonlardan midir bilemyorum ama çok bunalimdayim. Sanki onca çocuğum olmayacak diye üzülen ben degilmisim gibi. Ne gerek vardı da çocuk yapiyorum düşüncesi hakim oldu şimdi. Sakın canını sıkma. Yaşın çok genç. Emin ol olacak doğru zamanda

Merhaba sizin fsh değeriniz filan normslmiydi acaba? Ve tek yumurta mı gorunuyrodu ? Bana da doktor olmaz dedi tup bebekle olur normal imkansız dedi. Benim amh ölçülmedi ama fsh şu an 50 yani erken menapoz.
Yaşım 31 nssil kurtukcam bilmiyorum çabalıyorum 1 senedir de gebelik olmadı muhtemelen sizin fsh düşüktür gebelik oluşmuştur

X