Amh düşüklüğü, Çatlatma İğnesi 14. Gün, erken menapoz

İbrahim Saraçoğlu’nun incir ve havuç kürü vardı onu uyguladım 21 gün şimdi Fitoterapi diye bir şey var bitkilerin kapsül içinde olan formu bitkisel bir tedavi hayıt tohumu civanperçemi gibi bir çok bitki var içerisinde. Bir de dr. Mfk nin reserve amh diye bir ürünü var onu aldım daha yeni iki gündür kullanıyorum ama mide bulantısı yaptı normalde günde iki tane ama ben bir tane kullanabiliyorum mide bulantısı yüzünden ve Fitoterapi ilaçları ve vitaminler ile beraber toplam 12-13 ilaç içiyorum günde incir de yaparım tabii ki canım herkes tavsiye ediyor 20 gün sonra falan kan vereceğim tekrardan yine burada paylaşırım değerlerim yükselmişse ama benim için önemli olan değerler değil yumurta çok küçük diyorlar görünmüyor diyorlar çok korkuyorum :KK43:
Canim yumurtan kucuk olmasi yada tembel olmasi onmli degil senin amacin onu dogru sekilde buyutmek bol bol incir ye.. olumlu dusun hersey dusunmeden ibaret hamile kalacam bu ay de dr git sana gonol f yazsin kullan tup bebeklerde kullanilan igne ve cok cok etkili vitaminlerini eksiksiz al ve kocanda keciboynuzu özü yesin gerisi takdir i ilahi ve asla asla Allahtan ümidini kesme...

Kızlar merhaba, ben 28 yaşındayım. 2 yıllık evliyim. Aralık 2022 de korunmayı bıraktım ve o ay hamile kaldım. Şubatta maalesef kalbi durdu kürtaj oldum. Sonrası sürekli sorun.. Mayıs ayında testler yaptırdım. Değerlerim; Amh 0.746 Fsh: 5.4 Tsh: 0.70 Prolaktin 8.21
Doktor acilen tüp bebek yapman lazım erken menapoz durumundasın her an yumurta rezervin tükenebilir sonrasında tüp bebek şansın da kalmaz dedi. Sonrasında rahim filmi cektirdim haziran ayında tertemiz çıktı tüm kanallarım açık herhangi bir polip ya da kistim yok. Ama doktorlar o kadar olumsuz konuştu ki Zaten ben bunlardan sonra stresten üzüntüden haziran ayından beri denememe rağmen hamile kalamıyorum. Gerçekten napıcam bilmiyorum tüp bebek sürecine kendimi hazır hissetmiyorum. Bu ayın 13 ünde çatlatma iğnesi oldum. Bugün 15. Günü. Çok umutluydum ama lekelenmem var sanırım adet oluyorum yine olmadı.. lütfen benim gibi bir şey yaşayan varsa yazsın çok destek olacaktır bana 🙏🏻 öneriniz varsa ne yapayım şimdi tekrar doktora gidip yine çatlatma iğnesi mi isteyeyim bi zararı olur mu. Bu amh yükselmesi imkansız mı şimdi baktırmaya korkuyorum 5 ay oldu daha da düşmüştür diye çok korkuyorum baktıramıyorum
Merhabalar şu an ne durumdasınız bilmiyorum ama amh yükseliyor, cevap verirseniz bir şey önereceğim

Canim yumurtan kucuk olmasi yada tembel olmasi onmli degil senin amacin onu dogru sekilde buyutmek bol bol incir ye.. olumlu dusun hersey dusunmeden ibaret hamile kalacam bu ay de dr git sana gonol f yazsin kullan tup bebeklerde kullanilan igne ve cok cok etkili vitaminlerini eksiksiz al ve kocanda keciboynuzu özü yesin gerisi takdir i ilahi ve asla asla Allahtan ümidini kesme...
Bu küçük yumurtalarla olmaz diyor doktorlar görünmeyecek kadar küçükler büyümezler diyorlar çok korkuyorum inşallah yanıltırız onları

Benim amh 0.01 bana önerin lütfen :KK43:
Öncelikle trenyoldan yorumlarını okumanızı isterim bende işe yaradı umarım sizdede işe yarar benim karşıma şans eseri çıktı , kendinizde araştırın emin olup alın ama içeriği temiz bir ürün🙏🏻 ben düzenli kullandığımda bir ayda bile arttığını gördüm tablodan bakabilirsiniz (ekimle kasım arası artışı )

Eklentiler

• IMG_3485.jpeg
    IMG_3485.jpeg
    103,5 KB · Görüntüleme: 134
  • IMG_3377.jpeg
    IMG_3377.jpeg
    56,9 KB · Görüntüleme: 99
Öncelikle trenyoldan yorumlarını okumanızı isterim bende işe yaradı umarım sizdede işe yarar benim karşıma şans eseri çıktı , kendinizde araştırın emin olup alın ama içeriği temiz bir ürün🙏🏻 ben düzenli kullandığımda bir ayda bile arttığını gördüm tablodan bakabilirsiniz (ekimle kasım arası artışı )
Şu an bu üçünü kullanıyorum fitoterapi tedavisi aşamasında ve dr mfk nin reserve amh takviyesini aldım üç gündür de onu içiyorum vitaminlerle beraber günde 13-14 tane içmiş oluyorum benim için şu an çok yorucu gidiyor ama tabii ki sizin dediğinize de bakacağım bu elimdekiler bitsin onu da kullanırım açıkçası durumum çok kötü değerlerim sıfır resmen o yüzden elimden ne geliyorsa yapmam lazım tavsiyeniz için Allah razı olsun ❤️

Eklentiler

• IMG_0831.png
    IMG_0831.png
    133,8 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_0832.png
    IMG_0832.png
    138,2 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_0833.png
    IMG_0833.png
    140,4 KB · Görüntüleme: 98
Sizden de Allah razı olsun 🙏🏻☺️ben inanıyorum siz bu kadar istemişsiniz emek vermişsiniz güzel haberler alacaksınız inşallah 🌸🙏🏻
Şu an bu üçünü kullanıyorum fitoterapi tedavisi aşamasında ve dr mfk nin reserve amh takviyesini aldım üç gündür de onu içiyorum vitaminlerle beraber günde 13-14 tane içmiş oluyorum benim için şu an çok yorucu gidiyor ama tabii ki sizin dediğinize de bakacağım bu elimdekiler bitsin onu da kullanırım açıkçası durumum çok kötü değerlerim sıfır resmen o yüzden elimden ne geliyorsa yapmam lazım tavsiyeniz için Allah razı olsun ❤️

Beeen 2. Tüp bebeğe hazırlanırkem doğal gebe kaldim. 28 yaşta 0,64tü. Yumurtalarım kalitesizdi. Ve bu kalite opu olmadan tam bilinemiyor. Tedavide korkulacak asla bi şey yok. Hatta ben çabalıyorum diye mutlu oluyordum. Tedavisiz denemek çok daha zor. Bir konum var oraya günlük gibi yazmıştım yaşadıklarımı link atayım size.
Tüp bebege hazırlanırken ne kullandınız belki o etkili olmuştur ah benimde düşük çıktı 3 aydır deniyordum sol tüp tıkalıymış hsgyle şimdi öğrendim diyorum bi umut bi ay daha denesemmi sonramı geçsen tüpe ama yumurtalar 19 20 oluyor sonrası yok bende birde 11 gün çatlama oluyor aceba bu kalitesiz demek mi

Tüp bebege hazırlanırken ne kullandınız belki o etkili olmuştur ah benimde düşük çıktı 3 aydır deniyordum sol tüp tıkalıymış hsgyle şimdi öğrendim diyorum bi umut bi ay daha denesemmi sonramı geçsen tüpe ama yumurtalar 19 20 oluyor sonrası yok bende birde 11 gün çatlama oluyor aceba bu kalitesiz demek mi
19 20 yeter zaten. Prowomen kullandım ben hala var mı bilmiyorum

Merhaba. 38 yaşındayım. Amh değerim 0.08 çıktı. Tüp bebek dışında hamile kalman imkansiz gibi Bi şey dediler. Ama o sırada kimyasal bir gebelik yaşadım. Öbür ay tekrar doktora gittim. Çok güzel bir yumurtan var dedi. Bunu gelistirelim, sonra çatlatma iğnesi yapalım dedi ve iliski önerdi. 15 gün sonra test yaptığımda sonuç pozirif çıktı. 6 haftalık şu an ve ikiz . Ben de amh degerim çok düşük diye çok korkuyordum, ama doktorum dediki amh degeri hamile kalmak icin çok beklememen gerektigini soyleyen bir değer dedi. Ve bunu herkese söyle dedi. Kimse umutsuz olmasin dedi. O yüzden sakın ola canınızı sıkmayın. Allah en doğru zamanda veriyor. Bakın benim şimdi ikiz dedielr ,artık hormonlardan midir bilemyorum ama çok bunalimdayim. Sanki onca çocuğum olmayacak diye üzülen ben degilmisim gibi. Ne gerek vardı da çocuk yapiyorum düşüncesi hakim oldu şimdi. Sakın canını sıkma. Yaşın çok genç. Emin ol olacak doğru zamanda
Canum nasıl büyüttü yumurtanı hangi ilaçlarla sürecin nasıldı nerde nasıl hata yapıyoruz bilmiyorumki yumurta var herşey var işte zamanı değil demekki

Merhaba fsh ve lh değeriniz kaçtı acaba ?
Adetliyken vermedim kanı çünkü kendiliğinden adet olamıyorum. Yaklaşık iki buçuk ay oldu ozamanlar hiçbir şey kullanmıyordum şu an Fitoterapi vitaminler vs kullanıyorum değerlerinde de değişiklik olabilir ama durumum erken menepoz ve yaşım 27 😢

Eklentiler

• IMG_0836.png
    IMG_0836.png
    150,8 KB · Görüntüleme: 99
Adetliyken vermedim kanı çünkü kendiliğinden adet olamıyorum. Yaklaşık iki buçuk ay oldu ozamanlar hiçbir şey kullanmıyordum şu an Fitoterapi vitaminler vs kullanıyorum değerlerinde de değişiklik olabilir ama durumum erken menepoz ve yaşım 27 😢

Bende de sorun var bende adetli değilken verdim ama kime sorsam yanıltıcı olur tekrar ver dediler. Bende herşey düzenliyken bu sene 3 kere geç adet oldum 68. Gün filan şimdi de 38.gün ve hala adet olmadım leke leke geliyor. Sizin değerleriniz düşük fsh ve lh. Benim ki tam tersi fsh ve lh yüksek amh ölçülmedi benim ama muhtemelen 0 li birşeydir benimkide. Yine de yanıltıcı oluyor diye tekrar hormon testi vericem. Benimde yaşım 31 sizin yaşınızda çok genç. Bende 2.5 ay önceki sonucun o şekildeydi adetli degilke. Bende 2.5 aydır hayıt macunu arı propolisi kullanıyorum.

Bal karışımı kullanmayı bi denediniz mi onu da deneyin isterseniz. Propolis polen perga bal vs karışımı çok iyi geliyor yumurta gelişimi için diye duydum ben zaten propolis kullanmaya başlamıştım ama bi de böyle ayriyetten 5 li yuksek dozaj aldım bal sayfasından pazartesi elime geçicek kargoda.

Ben kendiligimden oldum hep ama bu seneye kadar sorun yoktu ne olduysa 1 senedir çocuk düşünüyoruz herşey bu 1 senede oldu 1 sene içinde bozuldu bütün hormonlarım ve adet sıkıntım cıktı. Yine de hic hap kullanmadım bi şekilde bekledim hep.

Daha önce hiç ovulasyon denediniz mi ovulasyonunuzda sonuç ne çıkıyor onu merak ettim yumurtlama olabiliyor mu ?

Bir de sizin lh fsh den daha yüksek cikmis polikistik over varmıydı ?

Merhaba. 38 yaşındayım. Amh değerim 0.08 çıktı. Tüp bebek dışında hamile kalman imkansiz gibi Bi şey dediler. Ama o sırada kimyasal bir gebelik yaşadım. Öbür ay tekrar doktora gittim. Çok güzel bir yumurtan var dedi. Bunu gelistirelim, sonra çatlatma iğnesi yapalım dedi ve iliski önerdi. 15 gün sonra test yaptığımda sonuç pozirif çıktı. 6 haftalık şu an ve ikiz . Ben de amh degerim çok düşük diye çok korkuyordum, ama doktorum dediki amh degeri hamile kalmak icin çok beklememen gerektigini soyleyen bir değer dedi. Ve bunu herkese söyle dedi. Kimse umutsuz olmasin dedi. O yüzden sakın ola canınızı sıkmayın. Allah en doğru zamanda veriyor. Bakın benim şimdi ikiz dedielr ,artık hormonlardan midir bilemyorum ama çok bunalimdayim. Sanki onca çocuğum olmayacak diye üzülen ben degilmisim gibi. Ne gerek vardı da çocuk yapiyorum düşüncesi hakim oldu şimdi. Sakın canını sıkma. Yaşın çok genç. Emin ol olacak doğru zamanda
Bana da dua edermisin canım 😥 benimde düşük AMH rahim filmi cekilcek korkuyorum biraz 😒

Bende bi rahim filmi çektirmek istiyorum için rahatlasın diye doktor söylemedi ama. Siz özelde mi getireceksiniz ve anestezili mi ? Bende cok korkuyorum hazır hissedemedim kendimi bi türlü
Ben yurtdışında yaşıyorum. Daha önce hiç çekeni görmedim o yüzden anestezi ilemi anestezi olmadanmi bilemiyorum dün daha başka doktora gittim o dedi bu değerlerle çok çok zor yinede bir hsg cektirelim adet olduğumda aricam hemen bitiminde yapılacakmış galiba. Ben 20 gün arliklarla AMH yineledim ikiside 0 küsur ama ilk degerle ikinci arasında 0.70 bir fark var kadın diyorki bizim için sıfırın altında olan tüm değerler aynıdır hiç umutlu konuşmadı 😥

Ben yurtdışında yaşıyorum. Daha önce hiç çekeni görmedim o yüzden anestezi ilemi anestezi olmadanmi bilemiyorum dün daha başka doktora gittim o dedi bu değerlerle çok çok zor yinede bir hsg cektirelim adet olduğumda aricam hemen bitiminde yapılacakmış galiba. Ben 20 gün arliklarla AMH yineledim ikiside 0 küsur ama ilk degerle ikinci arasında 0.70 bir fark var kadın diyorki bizim için sıfırın altında olan tüm değerler aynıdır hiç umutlu konuşmadı 😥

Üzülme cnm bu sayfada 0 li amh ile doğal yoldan hamile kalan çok fazla var muhakkak okumussundur. Benim fsh ve lh cok yuksek muhtemelen benjm de 0,01 filan ya da 0,02civari cikar diye dusunugorum hic olcturmedim. Ama 0 li değer olduğundan eminim ben. 1 senedir de gebelik oluşmadı. 31 yaşındayım erken menapoz oluyor benim değerlerime göre adetimde de sıkıntı yaşıyorum zaten

Amh değeri artmaz diyorlar tipta doktorlar filan ama doğal kürlerle filan amh yı nasıl artırıyorlar da hamile kalıyorlar bilmiyorum

Madem amh değerin düşük sen o zaman elinde olan yumurtan için bişey yapmaya çalış onu büyütmek veya kaliteli olmasını sağlamak gibi. Sonuçta hepimiz 1 sperm 1 yumurtadan dünyaya gelmedik mi ? Hiç belli olmaz. Bana da doktor normal yolla olmaz mümkün değil dedi tup bebek dedi ama yinede bekliyorum çabalıyorum. Doğal kürler dene internette satışı olan sayfalar var eminim yurtdışına da gönderirler kargoyla ücretini odediktdn sonra bi dene hiç değilse içinde kalmaz elinden geleni yaparsın. Bende başladım. Yumurta kalitesi için bal propolis polen karışımı çok iyi geliyor diyorlar ben de sipariş verdin denemekten zarar çıkmaz en kötü ihtimal hamilelik oluşmasa bile kışın hastalıksız geçiririm diye düşündüm. Pazartesi gelicek bekliyorum. Şu an da hayıt macunu ve arı propolisi kullanıyorum ek vitaminler vs. Allah nasip ederse bizede nasip olur belki. Yeter ki iştesin. Imkansız denilip çok kişi hamile kalmış belki bizede bi mucize olur.

Bende de sorun var bende adetli değilken verdim ama kime sorsam yanıltıcı olur tekrar ver dediler. Bende herşey düzenliyken bu sene 3 kere geç adet oldum 68. Gün filan şimdi de 38.gün ve hala adet olmadım leke leke geliyor. Sizin değerleriniz düşük fsh ve lh. Benim ki tam tersi fsh ve lh yüksek amh ölçülmedi benim ama muhtemelen 0 li birşeydir benimkide. Yine de yanıltıcı oluyor diye tekrar hormon testi vericem. Benimde yaşım 31 sizin yaşınızda çok genç. Bende 2.5 ay önceki sonucun o şekildeydi adetli degilke. Bende 2.5 aydır hayıt macunu arı propolisi kullanıyorum.

Bal karışımı kullanmayı bi denediniz mi onu da deneyin isterseniz. Propolis polen perga bal vs karışımı çok iyi geliyor yumurta gelişimi için diye duydum ben zaten propolis kullanmaya başlamıştım ama bi de böyle ayriyetten 5 li yuksek dozaj aldım bal sayfasından pazartesi elime geçicek kargoda.

Ben kendiligimden oldum hep ama bu seneye kadar sorun yoktu ne olduysa 1 senedir çocuk düşünüyoruz herşey bu 1 senede oldu 1 sene içinde bozuldu bütün hormonlarım ve adet sıkıntım cıktı. Yine de hic hap kullanmadım bi şekilde bekledim hep.

Daha önce hiç ovulasyon denediniz mi ovulasyonunuzda sonuç ne çıkıyor onu merak ettim yumurtlama olabiliyor mu ?

Bir de sizin lh fsh den daha yüksek cikmis polikistik over varmıydı ?
Kimse bana pcos demedi doğru düzgün bir şey bile söylemediler canım şehrimde adam akıllı doktor yok. Hangi doktor git donör bul diye tavsiye verir çok acımasızlar. Benim değerlerim düşük veya yüksek bilmiyorum ama yumurtalarım gözükmeyecek kadar küçükmüş bunu söylüyorlar olmaz diyorlar. Biri birinden yüksek veya düşükse bu ne anlama geliyor canım bir bilgin var mı?

Kimse bana pcos demedi doğru düzgün bir şey bile söylemediler canım şehrimde adam akıllı doktor yok. Hangi doktor git donör bul diye tavsiye verir çok acımasızlar. Benim değerlerim düşük veya yüksek bilmiyorum ama yumurtalarım gözükmeyecek kadar küçükmüş bunu söylüyorlar olmaz diyorlar. Biri birinden yüksek veya düşükse bu ne anlama geliyor canım bir bilgin var mı?

Canım doktorlar dediğin gibi iyi bi doktora denk gelmezsen acımasız. Sen pes etme başka doktorları dene. Benim ilk gittiğim herşey normal dedi ikinci gittiğim kist var dedi birinin dediği birininkini tutmuyor ama kist var diyen doktorunki doğruydu çünkü resmini çekti verdi bana hatta ondan mr ye girdim kötü huylu mu iyi mi diye çok şükür adetle atılan kist cıktı. Donör bul ne demek öyle denir mi yaa. Bana da direk tüp bebek normal yolla olmaz imkansız diye söyledi odadan çıkar çıkmaz ağladım o gün bugündür de ağlıyorum inan aklımdan çıkmıyor 2.5 ay oldu

Benim bildiğim polikistik over için lh değerinin fsh değerinden 2 kat yüksek olması gerekiyormuş ve ultrasondan bakilincada görünüyormuş sıra sıra kistler dizili oluyormuş sanırım boncuk gibi ve görünüyormuş. Senin değerlerin düşük. Cnm bak zaten hastanenin referans aralığı var o değerler arasında olması lazım değerlerinin seninki daha altında çıkmış. Benimkilerde çok yüksek yani erken menapoz olarak gorunuyor degerlerim ikiside çok kötü ve zor Rabbim kimseye yasatmasin. Arasitabildigin kadar araştır youtubeda googledan kaynaklardan. Ovulasyon testi satan instagramda sayfalar var onlara mesaj at bilgi veren çıkar illa ki hiç bilgi veren yoksa bile değerlerini al sağlık ocağına git orda bi göster illa ki söyleyen olur. Ama ben bugün bi doktora mesaj attım ve doktor bana adetliyken hormon testinin yapılması gerektiğini söyledi. Seninkinde adetli değilken yapılmış benimkide sende olamadığın sürede yapilmis benimde. Dilerim Rabbim olmaz diyenlere inat bize mucizelerinj tez vakitte göndersin ve olmaz diyenlere Allah isteyince nasil da oluyormis cevabını en güzel şekilde verebilirim

X