Doktorun vurdumduymazlığı

Rouge1o1

•Kitap yiyen
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2016
1.226
2.891
Arkadaşlar merhaba. Aşırı sinirliyim bana bir yardımcı olun lütfen.

Annemin ense kısmında kısmi saç dökülmesiyle saçkıran tahmininde bulunup (her insanoğlu gibi açıp internetten araştırdık) doktora gittik.

Annem gidiyor doktora, internette mantar diyenler olmuş. Doktora da "aa mantar değil miymiş" diyor. Kadın başlıyor car car "internetle gelmeyin banaaa, kaynak gösteriiin kaynaak" bilmem ne.

Sonra bir losyon yazıp gönderiyor nasıl kullanıldığı kaç kere hangi bölgeye hiç bişey anlatmıyor. İçerde 1 dk ya kalıyor ya kalmıyor annem. Bugün kadını arıyoruz. Kadın telefonda görüşmeyi reddediyor. Alo alo diyor ses gelmiyormuş gibi yapıp kapatıyor. Sektereri arıyoruz bağlamıyor "görüşme kabul etmiyor" diyerek. Sonra annem fırçalayınca "bi dakka madem bağlıyım" diye bağlamaya çalışıyor kadın yine açmıyor.

Sabrımın sonundayım kavga etmek istemiyorum cahiller gibi. Ama ya gerçekten annem cahil olsa cahil gidene böyle mi davranacak. Karşılığında para aldığı işini yapmayan insanlara deliriyorum. Bu kadını nereye şikayet edebilirim. Var mı bilgisi olan.

Edit: şikayet mikayet olayın siniriyle yazdım bitti gitti. Tek isteğim saygı ve insana yakışır muameleydi. Hakettiğimizi düşündüğüm. Teşekkür ediyorum yorumlarınıza.

Son düzenleme:
neyi şikayet edeceksiniz tam olarak? telefona cevap vermemesini ise cevap vermek zorunda değil. bir sorununuz varsa gidip konuşmanız lazım. hakaret yok, küfür yok, muayene etmiş, reçetesini vermiş. ilaç kullanımını eczaneye de sorabilirsiniz aslında. çünkü reçetede gerekli açıklamalar vardır.. şikayetiniz çok gereksiz olur ayrıca hiçbir sonuç da çıkmaz

neyi şikayet edeceksiniz tam olarak? telefona cevap vermemesini ise cevap vermek zorunda değil. bir sorununuz varsa gidip konuşmanız lazım. hakaret yok, küfür yok, muayene etmiş, reçetesini vermiş. ilaç kullanımını eczaneye de sorabilirsiniz aslında. çünkü reçetede gerekli açıklamalar vardır.. şikayetiniz çok gereksiz olur ayrıca hiçbir sonuç da çıkmaz

Bi insanı fırçalayıp, bu şekilde başından savan bi doktorun teşhisinden bile şüphe duyuyorum şu an. Soruna adam gibi bakmadı bile. Kimse kimseye terbiyesizlik yapıp gönderemez bağırmak çağırmak ne demek.

Doktor başka şehirdeydi bir daha gidecekmişiz söylediklerine göre. Biz kadının bilgi vermemesi, eksik bilgilendirmesi yüzünden tekrar ayağına gitmek zorunda mıyız. Rica ediyorum.

İnternetten bakıp teşhis yapılabiliyorsa doktora gitmeyin o zaman?Yıllarca eğitim alan insana gidip mantar olabilirmiş derseniz öyle tepki görmeniz çok doğal.
Her gün kaç hasta muayene ediyolar herkese uzun uzun açıklama yapacak lüksleri yok doktorların.İlacı nasıl kullanacağınızı da internete sorsaydınız keşke.

İnternetten bakıp teşhis yapılabiliyorsa doktora gitmeyin o zaman?Yıllarca eğitim alan insana gidip mantar olabilirmiş derseniz öyle tepki görmeniz çok doğal.
Her gün kaç hasta muayene ediyolar herkese uzun uzun açıklama yapacak lüksleri yok doktorların.İlacı nasıl kullanacağınızı da internete sorsaydınız keşke.

Mantar olabilirmiş demedik hanımefendi. Mantar olmadığını öğrenince rahatlayıp muhabbet eder gibi aa mantar değilmiş iyi bari dedik. Siz bir belirti verince neymiş ne değilmiş bi bakmaz mısınız.

Herkese lüks muamele istemiyorum ki insan gibi davranış istiyorum. Gerçekten cahil de olabilirdik hastaya kötü davranmak fırçalamak mı gerekli anlamadım.

Benim dermatoloğum telefonlarıma cevap vermişti. Sanırım doktor inisiyatifinde olan bir şey. Reçetenin veya ilacı işaretlediği kağıdın üzerinde yazması lazım. Eczacıya sordunuz mu? Eğer bilginiz yoksa başka bir doktora gidin uğraşmayın o kişiyle.

Cildiye doktoru zaten göre göre bazı hastalıklara alışık oluyorlar. Hatta o kadar çok görüyorlar ki tetkike bile gerek olmuyor. Muhtemelen saç kıranı 5 km öteden tanıyabilecek tecrübeye sahiptir. Benim bildiğim onlara da bir iki losyon veriyorlar.
Nasıl kullanılacağını eczacı tarif eder.
Sizin için demiyorum ama eminim ki internetten bakıp da gelen bir sürü insan oluyordur.
Telefonla da konuşmak zorunda değil.
Abim bir devlet hastanesinde cildiye doktoru

Size hak veriyorum, çok basit bir hastalık bile olsa insan önemle üzerine eğilinmesini ister. Hakkıdır da.

Siniriniz biraz geçsin, sakinleşin, o zaman daha sağlıklı düşüneceksiniz.
İlle de şikayet edeceğim diyorsanız Sağlık Bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz.
Ancak bu kadar basit bir olay için sonuç alır mısınız bilemem.

Telefonlara direkt cevap vermede zaten anlarım da. Açıp surata kapatmak, çocuk sekreter bağlıyorum diyip sonra görüşme kabul etmiyor demeler.

Hiç bi yerde yazmıyor. Eczacı tüm saça uygulayın demiş. Prospektus sorunlu bölgeye demiş. Yani internetten araştırıp teşhis koymadık ki gittik aa böyle de yazıyordu iyi bari değilmiş dedik. Kimse ona "hayıır internette böyle diyor sen bilmiyorsun" diye diretmedi.

Ben parasıyla hizmet aldığım bir konuda fırça yemek zorunda değilim. Bir doktor günde bi sürü hastaya bakıyor diye ben onun fırçasını yiyemem. Kasiyer de kasada her gün bin kişiyle uğraşıyor önüne geleni fırçalasın oh ne ala.

Yani şikayet konusunda haksız olabilirim. Sinirle açtım çünkü. Dediğiniz gibi oraya gitmem bir dahakine. Teşekkür ederim.

Günde kaç hasta bakıyor diye savunulamaz hiç bir terbiyesizlik. İşi bu bakacak tabi ki. Aynı şeyi bakkal yapsa tepki verirsiniz ama doktor yapınca kaç kişiyle uğraşıyor.

Konu sahibi bence haklısınız. İmkanınız varsa başka bir doktora gösterin, aynı doktorla muhattap bile olmayın. Eczacılar bilirler kremi nasıl uygulanacağınızı. Onlara danışabilirsiniz.

Benim dermatoloğum telefonlarıma cevap vermişti. Sanırım doktor inisiyatifinde olan bir şey. Reçetenin veya ilacı işaretlediği kağıdın üzerinde yazması lazım. Eczacıya sordunuz mu? Eğer bilginiz yoksa başka bir doktora gidin uğraşmayın o kişiyle.

Sorduk hatta nişanlım ecza fuarında. Losyonun firmasının oradaki standına gidip sordu. Eczacıdan bambaşka bişey söylediler. İçime sinmedi başka doktora gideceğiz gibi. Teşekkür ederim.

devlet hastanesi değil mi?

siz de haklısınız doktor da haklı. ne olursa olsun kimseye sesini yükseltmemesi lazım, ama onların da çalışma koşulları düşünüldüğünde insan hak veriyor.

ilacın nasıl kullanılacağı konusunda da eczane ile görüşebilirsiniz. ben hiç bi doktorun ilacı şöyle kullanıcaksın diye tarif ettiğini görmedim. o işe eczacı bakar. çünkü doktorun vakti kısıtlı, günlük maksimum hastaya bakmaya çalışıyo olur.

muayenesinden şüpheniz varsa da başka doktora gidersiniz.

Mantar olabilirmiş demedik hanımefendi. Mantar olmadığını öğrenince rahatlayıp muhabbet eder gibi aa mantar değilmiş iyi bari dedik. Siz bir belirti verince neymiş ne değilmiş bi bakmaz mısınız.

Herkese lüks muamele istemiyorum ki insan gibi davranış istiyorum. Gerçekten cahil de olabilirdik hastaya kötü davranmak fırçalamak mı gerekli anlamadım.
Ben bakmam internetten.Internetten baktığımız her şey doğru çıksaydı ohoo.

Herkese lüks muamele istiyorsunuz demedim zaten.Doktorların her hastaya tek tek açıklama yapma lüksleri yok dedim.Devlet hastanelerinin durumu ortada çünkü.Doktorun davranışı aksi olabilir ama ortada şikayet edecek bi şey yok.İlacı nasıl kullanacağınızı da eczacı söyler zaten.Yine de şikayet etmek isterseniz siz bilirsiniz ama empati yapıp mantıklı düşünürseniz siniriniz geçer bence.

İnternet konusunda doktor haklı ama davranışı yanlış. Bağırmadan da söyleyebilirdi.

Kusura bakmayin ama dr ee bana niye geldiniz teshisi koymussunnuz iste diyebilirdi .

Dra gosterin o neoldugunu zaten soyler yok internette mantar yaziyo aa degilmiymis nedemek acmaz tabi telefonu .
Recete yazarken kackere kullanilcagi yaziyo yada teshis arti ilaci gorunce eczaci yazar.
Ilac firmasindaki ne bilsin daha yeni mi baslamis ilerlemis mi kullanim sekli ona goredir.
Onlar sadece genel kullanimi bilir

Niye sinirlisiniz anlamadim google amca anlatmiyo mu ilaci. kullanimini ?

Yani ben de biraz sinirle buraya açtım konuyu ne biliyim. Şikayet bile etmem aslında geçti sinirim. Ama bu muameleyi hak görmüyorum kendime yani. Gerçekten çok cahil konu komşu dinleyen yaşlı biri gitse böyle mi davranılacak. Buna dayanamıyorum.

Kusura bakmayin ama dr ee bana niye geldiniz teshisi koymussunnuz iste diyebilirdi .

Dra gosterin o neoldugunu zaten soyler yok internette mantar yaziyo aa degilmiymis nedemek acmaz tabi telefonu .
Recete yazarken kackere kullanilcagi yaziyo yada teshis arti ilaci gorunce eczaci yazar.
Ilac firmasindaki ne bilsin daha yeni mi baslamis ilerlemis mi kullanim sekli ona goredir.
Onlar sadece genel kullanimi bilir

Niye sinirlisiniz anlamadim google amca anlatmiyo mu ilaci. kullanimini ?

Arkadaşlar ben anlatamıyor muyum. Doktordan teşhisi aldıktan sonra "oh bari mantar değilmiş rahatladık" dedik sadece. Bunun üzerine yedik fırçamızı. Kimse çıkıp mantar olabilir falan demedi neden anlatamıyorum?

X