Dolandırılıp parasını alan var mı

maynakk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2017
9
4
28
Arkadaşlar yardımcı olun lütfen çok üzgünüm
Durumum iyi olmadığı için sıfır alamayınca letgodn iPhone baktım .buldum bi ilan adam ankrada bnde İstanbul dayim.Ben ilk kez boyle bir şey yaşıyorum normlde akıllı biriyim ne bilim bi boşluğa geldi sanirim adam kimligini falan yolladi merak etmeyin falan diye .neyse anlaştık adam yurtici kargoya kargo verip fatura bana attı,faturadada ordaki personel kontrol ettigi ve icinde iPhone cihazın sorunsuz bir sekilde paketlendigi yaziyordu bende sonra 5 bin havale yaptım iki binde elime ulaştığında vericektim.Havaleden sonra adam kargoyu iptal edip benide engelldi .ben o parayı kac ay biriktirdim 10 aylık bebegim 4 yaşında kizimla evde çalıştım.Bir ümit savcılığa gittim. Buna benzer durum yaşayan varmi ?

Geçmiş olsun sizin adınıza üzüldüm. O yüzden bu tür şeylerden dolayı hiç güvenmiyorum o tür sitelere .

Havaleyi kendi isteğinizle yaptığınız ve aranızda bu para satın alacağım telefon içindir vs gibi bir resmi sözleşme olmadığı için dolandırılmış sayılmazsınız bence kanun önünde. Yine de bilemedim tabii

Bende önce suphelendim ama ibanda cikan isimde aynı kişi idi,bide fatura okadar iyi hazirlanmistiki dedim tamam hatta eski telimi bile satyrdum az daha

Alabileceğinizi sanmıyorum.Arkadaşım da araba için kapora verdi ve dolandırıldı.Biz dükkanımızı devrettik paramızı alamadık,adam üstüne dükkandaki malzemeleri satıp bir güzel yedi,ceza almadı.Burası iyilerin cezalandırıldığı bir ülke,üzgünüm

Keşke dolab gardroptan felan yapsaydıniz alışverişi; oralar çok guvenli.
Karşı taraf onaylamazsa para geçmiyor diğer tarafa.
Geçmiş olsun.

Çok kötü olmuş, umarım bir şekilde alırsınız paranızı..Bu yüzden bu tarz sitelerden sadece kendi şehirdem birşey alıyorum ..İstanbul diyorsunuz, ikinci el ıphone satan binlerce insan vardır. En azından gider kendiniz görür elden alırdınız..Neyse olmuş artık geçmiş olsun

Keşke yapmasaydınız falan demeyeceğim olan olmuş. Geçmiş olsun. Benim içim acıdı vallahi..

Elinizde konuşmalar vardır umarım. Mesajla falan haberleştiniz dimi? Hepsinin çıktısını alıp, tüm delilleri toplayıp şikayetçi olmayı deneyin.
Bankadan eft dekontunu da alın.

İnşallah bir işe yarar

tanıdıksız sonuç almanız imkansıza yakın bir şey alsanız bile çok uzun sürer...

Çok geçmiş olsun; havale kısmına açıklama ne yazdınız telefon bedeli gibi birşey yazmissaniz geri dönüşü olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…