Dolandırılıp parasını alan var mı

ister yanlış anla ister anlama. 7000₺ param varsa gider ona göre bişey alırım, gidip 20 binlik telefonu 7000e almaya kalkarsanız böyle olur. Bunu yapacağınıza gidip keşke taksitlendirseydiniz faturaya.
Geçmiş olsun diyorum ben sadece.

Buna benzer bir olayı da ablam yaşadı. Bir gün telefonu çaldı, üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen bir kız yanlışlıkla kendi faturası yerine ablamın 300 TL olan Turkcell faturasını ödediğini söylemiş.Turkcell'den geri alamadığını belirtmiş. Geri alamama sebebi ise hat babamın üzerine demiş. Ben öğrenciyim, hattım babamın üzerine. Babam da Diyarbakır da yol iz bilmez ki gidip başvuru yapıp geri alsın demiş. Ablam da Turkcell'i arayıp faturasının ödenip ödenmediğini teyit etmiş. Ödendi diyince ablam da 2 gün sonra maaş alacağım sana göndereyim paranı demiş ve ablam maaşını alınca parayı göndermiş kıza. Bu şahıs parayı alır almaz gidip Turkcele dilekçe yazıp ablamın faturasına ödediği 300 TL yi geri almış ve ablamı dolandırmış. Ablam savcılığa başvurdu fakat takipsizlik çıktı. Bunu yapan kişinin banka bilgisi, adı soyadı herşeyi vardı fakat takipsizlik çıktı.

Kimseye güvenmemek gerek. Bu da yeni bir dolandırıcılık yöntemiymiş.

biz de asla satmayız telefonlarımızı evde duruyorlar .afyon telefon yenileyeyim dedim ne mümkün almak artık.anca pilini yenileyebildim.çocuk da telefon istiyor alamadım.gerisini yazmayayımm anlayan anladı zatenn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…