Doların gidişi nasıl olacak sizce?

canım bu aralar zor bi soru....

bende merak ediyorum cevapları.

Dolar kısa vadede biraz belirsiz görünüyor. Buralardan da yükselişe geçebilir, ya da önce 1.42 hatta 1.40'ları görüp oralardan da yükselişe geçebilir. Ama orta vadede yükseliş olma ihtimali yüksek. Yani elinizde dolar varsa artık buralardan bozdurmamak, ancak 1.40 ın altına iniliyorsa bozdurmak daha doğru. Elinizde dolar yoksa paranızı 3'e veya 4'e bölüp, buralardan bir miktar alıp, ardından dolar yükseldikçe veya düştükçe dolar miktarını arttırmayı düşünebilirsiniz. Orta vadede bugünkü fiyatlarla alınan dolar kar ettirir. sevgiler.

Doları bozdurum, birikimi uzun vadeli yapma koşuluyla altın alınabilir. "Altın hesap"da tutma şartıyla.

yok bizimki kısa vadeli.2 ay kadar..dahada zarar edermiyiz;bahsettiğim üzre paranın bir kısmı dolar.

Ayrıca yatırım, bugün yatırayım yarın bozdurayım mantığıyla olmaz.
Herhangi bir yatırım aracı düşse bile mutlaka artış olacaktır bunun için uzun vadeli düşünmek gerek.
Kar getiren bir yatırım için sabır ve uzun vadeli düşünmek gerek.

sabır + uzun vade = kar

yok bizimki kısa vadeli.2 ay kadar..dahada zarar edermiyiz;bahsettiğim üzre paranın bir kısmı dolar.

Şuan için pek zarara gireceğinizi sanmıyorum fakat kar getireceği de meçhul. Olsa bile pek kar yapmaz.
Bu benim tahminlerim.

Ayrıca yazmışsınız ki "daha da zarar eder miyiz", zaten dolar üzerinden yatırım yapmak aslında başlı başına bir zarardır, genel olarak baktığımızda.

Son düzenleme:
Ayrıca yatırım, bugün yatırayım yarın bozdurayım mantığıyla olmaz.
Herhangi bir yatırım aracı düşse bile mutlaka artış olacaktır bunun için uzun vadeli düşünmek gerek.
Kar getiren bir yatırım için sabır ve uzun vadeli düşünmek gerek.

sabır + uzun vade = kar

biliyorum..yatırım kısa vadede değildir..
ama mecburiyetten mantıksız bir hareketle bu şekilde karar verildi..
paranın bir kısmı dolar zaten..
altını şiddetle savunuyorsunuz..ama bana görede ıh ıh..
dediğiniz gibi yorum farkı..

canım topic hayırlı olsun. bence $ ve euro yılbaşından sonra değişikliğe uğrayabilir, altının bu kadar yükselmesi, doların düşmesi bana geçen yılın bu zamanlarını hatırlatıyor, hani çeyreğin 90 a fırlayıp doların düştüğü sonra altının düşüp doların frladığı günler.....yinede dolar artacak diye bekliyorum ben ama altın gibi çok bir artış bekleme. bence bunlar kesinlikle kısa vadeli yatırım değil, sabır göstermek gerek.

Dolar kısa vadede biraz belirsiz görünüyor. Buralardan da yükselişe geçebilir, ya da önce 1.42 hatta 1.40'ları görüp oralardan da yükselişe geçebilir. Ama orta vadede yükseliş olma ihtimali yüksek. Yani elinizde dolar varsa artık buralardan bozdurmamak, ancak 1.40 ın altına iniliyorsa bozdurmak daha doğru. Elinizde dolar yoksa paranızı 3'e veya 4'e bölüp, buralardan bir miktar alıp, ardından dolar yükseldikçe veya düştükçe dolar miktarını arttırmayı düşünebilirsiniz. Orta vadede bugünkü fiyatlarla alınan dolar kar ettirir. sevgiler.

bence insanları yanlış yönlendirmeyin, ben pek doğru bulmadım sizin yorumlarınızı.

X