Dolgu yapılan dişin hala ağrıması

Ayeaye

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
287
225
Merhaba 3 ay önce dolgu yaptırdım yani var olan dolguyu yeniledim altında çürük oluşmuş (2 tane diş) ama ağrım geçmedi sürekli sag tarafımda bi agri var ve bu dişler sağ en arka alttaki 2 diş ve arkasında tamamen çıkmış bir yirmilik dişim var. Onun üstündeki yirmiliği çektirdim. Ya benim sorum ben bu iki dişin önde olanının dolgusunu yenilettim agri orda yoğunlaşıyor gibiydi olmadi tekrar gittim kuafaj tedavisi yaptı yani geçici dolgu gibi bir şeymiş ağrım gecerse üstüne dolgu yapacakmış ama benim disim hala ağrıyor ve hala hassasiyet var ne soğuk ne sıcak değdiremiyorum resmen beynimde şimşek çakıyor ama bunları yaptırmadan o dolgularınn içinde çürük varken inanın ne bir ağrım vardi ne bir sey o tarafla yemek yiyordum şuan hep sağ şakağım ağrıyor başımda üstteki yirmilik agri yapıyordur dedi bir sey olmayan dişi çekmiş oldu yani ooof off yaşayan var mı durumu yardımcı olun lutfeeennn

Not: kulağıma vuruyor bazen ağrı

20 lık zarar zaten hayrı olmaz ıyı olmus cektıgı. kok iltıhabı olmustur mınıcık bosluk kalsa tam kapatamasa oyle olur bekletmeden baska dıscıye gıtseydın ya? bı kac gun dolgu yerınde hassasıyet normalmıs bende de 1 hafta kadar oldu 2 yan yana dıs olunca da gectı gıttı . 20 lık sger dıslerını sıkıstırınca aralarında curume yapıyo gorunmeyen ınce bısey vardı bende 20 lık cekılınce temızleyebıldı. agrı sızı kalmadı sukur baska bı doktora gıt kulaga vurması hııııcccc ıyı degıl

Off.. inanın ki aile doktorumuz diye gittim bide ilkinden para verince insan parasının karşılığını almak istiyor fakat şimdi bana kanal yaparsam 350 tl daha alirim dedi yani sonuçta o yapamadı ben neden ek olarak para veriyorum onu anlamadım baska yerde yaptırsam 550 tl en kötü başka yere muayene olurum çünkü o dişte mi ağrım başka dişte mi onu da bilemiyorum surekli sag tarafta alt üst gezen bir ağrım var

bence de başka dişçiye gidin. benim bir dişimde tanıdık dişçi yüzünden gitti diyebilirim. önce dolgu yaptı sonra bir daha dolgu yaptı en son kanal tedavisi dedi onu da diş hastanesine gittim ama o da güzel yapamamış artık diş çekilme evresinde boş boşsanki içi belli yani...

Ayy aynı benim olayım baya korktum şuan en iyisi baska birine gitmek

Geçmiş olsun bu arada

hazır devlet hastanelerı ıslem yapmıyoken ucretlendırmeyı ona gore yaparlar mecbur gelcekler nasılsa muhabbetıne..

diş için kanal tedavisi gerekiyor eğer 1-2 hafta içinde ağrı geçmezse. Dolgu yapmadan önce hekim çürüğü iyi temizlemezse ve sinirlere bulaşıp bulaşmadığını anlayamazsa malesef böyle oluyor.

Yaptırdım teşekkürler
Ne yaptırdınız. Ben de muzdaribim benzer konudan. En arka sol alt çene dişime dolgu yapıldı. Gitmeden önce muayenede hafif çürük demişti ama bayağı uğraştı. 8 temmuzda gidip dolgu yaptırdım. Ertesi gün bir şey yoktu. Sonraki gün başladı ağrımaya. Yansıma ağrı ama tüm sol çeneme yayıldı. Hangi dişim ağrıyor bilmiyordum sanki hepsi ağrır gibi. Şu an 18 gün oldu. Doktorum 3 haftaya kadar iyileşme sürebilir dedi. Hafif ağrım var sadece. Ağrı kesici alırsam geçiyor. Önceki dolgularımda hiç böyle olmadı. Nedem böyle oldu anlamadım. Dolgu yaptırıp üstüne yemek de yerdim. Yaşım ilerledi acaba ondan mı geç iyileşiyor. Acayip de bir diş hekimi korkum var. Tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…