Domuz yağı yarayı kapatır mı?

nur35nur

Hayat kısa, kuşlar uçuyor...
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2012
7.006
14.206
Herkese selamlar, sağlıklı güzel günler diliyorum. Arkadaşımın dedesi çok rahatsız ve şeker hastası üç yıl önce de bacağı kesildi malesef..... şimdi de diğer ayağında bir yara oluştu ve yara kapanmıyor tüm tedavilere rağmen... ve birkaç duyum aldık domuz yağı sürülünce yara k apanır diye ve bilgisi olab var mı??? yarası kapanmazsa diğer ayağı da kesilecek ve hiç ayağa kalkamayacak:KK43:( domuz yağı yarayı kapatır mı bilen var mı?

Domuz yagi ile ilgili bir bilgim yok malesef.
Bir lokman hekime gitseniz, belki bitkilerle bir cözüm
bulabilirsiniz.
Allah acil sifalar versin.

Domuz yagi ile ilgili bir bilgim yok malesef.
Bir lokman hekime gitseniz, belki bitkilerle bir cözüm
bulabilirsiniz.
Allah acil sifalar versin.

Teşekkürler iyi temennilerin için.... Gitmişler her yere ve ben çok üzüldüm bu durumda olmasına.. bir ayağı kesilince hayatla ilgisini kesti,idiğeri de kesilirse çok daha kötü olur:KK43: 84 yaşında bir dedenin son günlerinde köyünde bastonla bile dolaşabilmesi için bu ayağı kurtulmalı:KK43: umarım çözüm bulunur

Şeker hastası olup yaralarının iyileşmesini sağlayanlar varsa onlar da neler kullandıklarını yazarsa çok sevinirim.

Ozon veya oksijen tedavi merkezleri var, bu merkezlerde
geçmeyen yaralar bir kaç seansta tedavi ediliyor. Bir doktora
danışırlarsa yönlendirirler.

Canim cok gecmis olsun oncelikle.
Ozonical diye bir krem var seker hastalari yaralarina cok iyi geliyormus diye duydum.Ozon ve zeytinyagi karisimi sadece.internette bir arastirmani oneririm.Sanirim markaponda da satiliyor. cevremde kullanan yok fakat bir denemenizi oneririm.Allah sifa versin.

Son düzenleme:
Canim cok gecmis olsun oncelikle.
Ozonical diye bir krem var seker hastalari yaralarina cok iyi geliyormus diye duydum.Ozon ve zeytinyagi karisimi sadece.internette bir arastirmani oneririm.Sanirim markaponda da satiliyor. cevremde kullanan yok fakat bir denemenizi oneririm.Allah sifa versin.

Bu kremi araştıracağım.. oksijen tedavisi gördü zaten.. bazen ufak birşey mucize yaratabiliyor diye fikir almak için yazdım buraya.... her okuyan Allah şifa versin diye dua etse o bile yeter:KK43: teşekkürler cevabın için

Açık yara çok tehlikeli, özellikle de şeker hastaları açısından.
Muhakkak ki bir sağlık görevlisi görsün. Düzenli pansumanı
yapılmalı. Yukarıda da dediğim gibi ozon tedavisi uygulanmasını
gerektirecek bir durum olabilir. Her duyduğunuzu denemeyin.
Hem yaşı gereği hücrelerin rejenerasyon yeteneği oldukça zayıf
hem de şeker hastası olması nedeni ile yanlış tedaviyi tolere
edemez...

Çok ama çok geçmiş olsun.

hele o durumdaki bir hastaya kafaya göre çare aramayın, ne domuz yağı yaa. sonra bir şey falan olur, onun acısıyla sizin üzerinize atarlar vebali, iyilik edeyım derken kötü olursunuz üstüne bir de, doktorların işi bu, siz kulaktan dolma bilgilerle karışmayın bu şekılde derım ben.

herkese selamlar, sağlıklı güzel günler diliyorum. Arkadaşımın dedesi çok rahatsız ve şeker hastası üç yıl önce de bacağı kesildi malesef..... şimdi de diğer ayağında bir yara oluştu ve yara kapanmıyor tüm tedavilere rağmen... Ve birkaç duyum aldık domuz yağı sürülünce yara k apanır diye ve bilgisi olab var mı??? Yarası kapanmazsa diğer ayağı da kesilecek ve hiç ayağa kalkamayacak:KK43:( domuz yağı yarayı kapatır mı bilen var mı?

arkadasım sakın oyle bılmedıgınız seyler surmeyın anneannemın bir ayagı yok bu seker illeti yüzünden oksijen tedavısı yapıyorlarmıs yaraların kapanması için bır arastırın derim bende yeni duydum keske onceden duyup yaptırsaydımda anneannemın ayagını kesmeselerdı :KK14:

Canım çevrimiçi oldugunda bana mutlaka dönüş yap kullanmak isterseniz elimdeki tamamen dpğal olan bır urunden yollayayım sana yada ıstanbulda isenız gelıp alabılırsınız.İnşallah rabbim şifasını verir.Çok fazla olmasada elımdekılerın bırazını verebilirim.

Kombucha çayının cilde doğrudan sürülmesiyle yaraların ve çatlak dudakların hızla iyileşmesi
Kombucha Mantarından harika yara lapası olur.

arkadasım sakın oyle bılmedıgınız seyler surmeyın anneannemın bir ayagı yok bu seker illeti yüzünden oksijen tedavısı yapıyorlarmıs yaraların kapanması için bır arastırın derim bende yeni duydum keske onceden duyup yaptırsaydımda anneannemın ayagını kesmeselerdı :KK14:

Sanada cok gecmis olsun canim yaa.:KK43:(( bu seker hastaligi felaket bir illet.Benim annemde seker hastasi senelerdir.İnsulin falan kullanmiyor.ilac tedavisi suan ama aklim hep onda yinede.Helede boyle seyler okuyunca cok daha fazla uzuluyorum.Allahim tum hastalara sifa versin.

sanada cok gecmis olsun canim yaa.:KK43:(( bu seker hastaligi felaket bir illet.benim annemde seker hastasi senelerdir.insulin falan kullanmiyor.ilac tedavisi suan ama aklim hep onda yinede.helede boyle seyler okuyunca cok daha fazla uzuluyorum.allahim tum hastalara sifa versin.

tşk ederm cok kotu zamanlardı düşünmek bıle ıstemedıgım ard arda kuzenim vefat etti anneannem oyle oldu bir ondan korkuyorum bırde annem ve bendede cıkmasından cunku ırsi birsey annemın teyzesınınde gozlerıne vurmusdu cok dıkkat edılmesı lazım kiloya dıkkat insilün kılo aldırıyor dıye sakın bırakılmasın o bırakıldıkdan sonra olan oluyor :KK43:

tşk ederm cok kotu zamanlardı düşünmek bıle ıstemedıgım ard arda kuzenim vefat etti anneannem oyle oldu bir ondan korkuyorum bırde annem ve bendede cıkmasından cunku ırsi birsey annemın teyzesınınde gozlerıne vurmusdu cok dıkkat edılmesı lazım kiloya dıkkat insilün kılo aldırıyor dıye sakın bırakılmasın o bırakıldıkdan sonra olan oluyor :KK43:

Ahh canim yaa ne diyimki bilemedim.Cook uzucu.Allah sizlere omur ,saglik versin.Kotu dusunme canim.Bende o risk altindayim.Dayilarim,teyzem hepsi seker hastasi.Uzak etsin allahim.Bol bol yuruyus yapmak sekere iyi geliyormus.Anneme surekli bunu soyluyorum,bu seferde dizlerim agriyor diyor.o zamanda korkuyorum iste.hareketsizlik iyi degil.

Arkadaşlar ben öyle sıradan bir bilgiyi kulanacak biri değilim yine de uyarılarınıza tşk ederim... arkadaşım çocuk doktoru zaten yani torunu dr zaten... ama bazen tıp çaresiz kalıyor ve bu yağı kullanıp yaraları kapananlar var duyduk burada da bilgisi olan var mı diye bu konuyu açtım...

X