Kekler - Pastalar DONDURMA KÜLAHINDA KEK (ETİ KARAM SPONSORLUĞUNDA)

süpermiş. başarılar
Teşekkür ederim.:KK68:
adra adra harika olmuş geçen nete bakarken aynısını gördüm,dedim nasıl olur bir baktım sen yapmışsın.
Ellerine sağlık başarılar diliyorum sanada :KK19:
Görünce ben de bayılmıştım hanım abla.Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.:KK200:

Ellerine sağlık. Verdiğim kiloları geri aldırcanız bana ya.canım acayip çekiyor :kk77:
Benim kek kilo aldırmaz.:KK48: Hem içinde az yağ var hem de bitter çikolatalı.:KK53:Çok teşekkürler canım.:KK68:

Off ganajlı ne lezzetli olmuştur, elinize sağlık sizin de :) başarılar
Teşekkür ederim canım.:KK68:
Ekrana yapıştım çok leziz görünüyorrr:kk77:
Eline sağlık adra başarılar:KK36:
Gerçekten lezizdi canım.Çok teşekkür ederim.:KK68:

Dondurma gibi çok güzel görünüyor :kk77: ellerine sağlık başarılar :KK68:

Merhabalar.:KK200:Uzun bir aradan sonra yine bir yarışmadayım.Gördüğümden beri çok beğendiğim ama bir türlü yapmaya fırsat bulamadığım bu tarifi yarışma dolayısıyla denedim ve çok beğendim.:KK37:

Katılan ve katılacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.Emeğe saygının unutulmaması dileğiyle tarifime geçiyorum.

DONDURMA KÜLAHINDA KEK

KEK MALZEMELERİ

2 Adet yumurta
1 Su bardağı şeker
2 Su bardağı un
1 Çay bardağı süt
4/3 Çay bardağı sıvıyağ
Yarım çay bardağı su
1 Paket vanilya
1 Paket kabartma tozu

Eki Görüntüle 1620405

ÇİKOLATA SOSU MALZEMELERİ

1 Paket krema (Kremanın yarısını kullanabilirsiniz.Fazla geliyor)
1,5 paket bitter çikolata
Ve Dondurma külahı (Altı düz olanlardan 14-15 Adet)

Eki Görüntüle 1620407

SÜSLEME MALZEMELERİ

Fındık
Renkli süsler
Hindistan cevizi
Şekerleme
Reçel

Eki Görüntüle 1620408

Kekimizin yapımına geçiyoruz.

Yumurta ve şekeri bir kaba alıp iyice çırpıyoruz.

Eki Görüntüle 1620409

Sıvıyağını,sütü ve suyu ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1620410

Vanilyayı ve kabartma tozunu ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1620411

Unu ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1620412

İyice karıştırıyoruz.

Eki Görüntüle 1620413

Dondurma külahlarımızı fırın kabına alıp içlerine kek hamurumuzu döküyoruz.Kabaracağı için çok doldurmuyoruz.

Eki Görüntüle 1620417

175 Derece fırında yaklaşık 40 dakika pişiriyoruz.

Eki Görüntüle 1620420

Kekimiz pişerken çikolata sosumuzu hazırlıyoruz.

Kremayı küçük bir tencereye koyup ısıtıyoruz.

Eki Görüntüle 1620421

Kaynama aşamasına gelince altını kapatıp içine çikolatayı atıp eritiyoruz.

Eki Görüntüle 1620422

Keklerimiz hafif soğuyunca önce çikolata sosuna sonra süslerimize batırıp servis ediyoruz.Afiyet olsun:)

Eki Görüntüle 1620428
Eki Görüntüle 1620429
Eki Görüntüle 1620430
Eki Görüntüle 1620432
Eki Görüntüle 1620433
Eki Görüntüle 1620434
Eki Görüntüle 1620438 Eki Görüntüle 1620436

ETİ KARAM

Karam %70 Yoğun Bitter Lezzeti

Ne kadar yoğun çikolata o kadar mutluluk diyenlerdenseniz “ETİ Karam %70 Yoğun Bitter Lezzeti” tam size göre.

Besin öğeleri (100 gramda)
Enerji (kcal) 487
Karbonhidrat (g) 50,9
Protein (g) 11,6
Yağ (g) 34,1
Lif (g) 17,5
Şeker (g) 31,1
Tuz (g) 0,05
Geldin ama pir geldin güzelimm hoşgeldin özlemişim senin tariflerini ve sunumunu.. ellerine sağlıkk tariflerde gördüklerimden bir taneside buydu ve aklımdaydı bunu yapabilirim demiştimm.. ama sen harika yapmışsın canımm BAŞARILARR..:KK36::KK36:

Teşekkür ederim.:KK68:

Görünce ben de bayılmıştım hanım abla.Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.:KK200:

Benim kek kilo aldırmaz.:KK48: Hem içinde az yağ var hem de bitter çikolatalı.:KK53:Çok teşekkürler canım.:KK68:

Teşekkür ederim canım.:KK68:

Gerçekten lezizdi canım.Çok teşekkür ederim.:KK68:

Görüntüsüde çok hoş ve değişik,yolllasana bana bir kaç tane hemen yemek lazım :KK60:

Ay çok değişik harika görünüyor bayıldım :KK68: Ellerine sağlık canım,başarılar diliyorum yarışmada :KK15:
Beğeniler beni mutlu ediyor.Çok teşekkür ederim canım güzel yorumuna.:KK200:

Meg.:rolleyes:Sen de katılsana.:rolleyes:

Dondurma gibi çok güzel görünüyor :kk77: ellerine sağlık başarılar :KK68:
Dün arkadaşıma ikram ettim dondurma sandı.:KK48:Çayla niye dondurma ikram etti diye geçirmiş içinden.:KK48:Çok teşekkürler canım.:KK200:

Geldin ama pir geldin güzelimm hoşgeldin özlemişim senin tariflerini ve sunumunu.. ellerine sağlıkk tariflerde gördüklerimden bir taneside buydu ve aklımdaydı bunu yapabilirim demiştimm.. ama sen harika yapmışsın canımm BAŞARILARR..:KK36::KK36:
Hoşbuldum canım.Sen de hoşgeldin.:KK36:Çok yaramazlık yapıyorsun.:KK53:Hıı demek sen de bunu yapacaktın.:KK22:Banlı olmasaydın eklerdin belki de benden önce.Benim kısmetimmiş mi diyim ne diyim.:KK48:Senin eklediğin de süper olmuş ama.Güzel yorumuna çok teşekkür ederim canım.:KK200:

Hoşbuldum canım.Sen de hoşgeldin.:KK36:Çok yaramazlık yapıyorsun.:KK53:Hıı demek sen de bunu yapacaktın.:KK22:Banlı olmasaydın eklerdin belki de benden önce.Benim kısmetimmiş mi diyim ne diyim.:KK48:Senin eklediğin de süper olmuş ama.Güzel yorumuna çok teşekkür ederim canım.:KK200:
mükemmel yapmışsın ve artık senin tarif ile yaparım hayatımm..:KK68::KK68:

Kek sevmeyen çocuk varmıdır ki.:KK48: Sevmeyen de bu tarifle sever bence:)Çok teşekkür ederim canım.:KK36:
var var emin ol :KK70: ıstahsız olunca,cıkolatayı bıle bıtıremeyen ıkızlerımız var :KK70: aynen bunla yerler :KK70:

X