Dönem ortasında öğretmen değişikliği

Grupta beni rezil etmiş olmasının kendime güvenmekle bir ilgisi yok ki.

Of gerçekten yorucu evet. Öğrendiğimden beri moralim bozuk. Neyseki araya tatil giriyor biraz ortamdan uzaklaşmış olacağım.

Of gerçekten yorucu evet. Öğrendiğimden beri moralim bozuk. Neyseki araya tatil giriyor biraz ortamdan uzaklaşmış olacağım.
rezil olmak çok insanca bir şey
hepimiz rezil oluyoruz , benim gibi sakarlar sık sık oluyor hatta
ne var bunda ? insan olmanın doğası bu
herkes sizi sevmez , çoğu kişi arkanızdan konuşur
dedikodu bizim evrimsel gelişimimizin en temel nedeni , o olmasaydı var olmazdı insan türü şu zamana kadar .
her şeyi bu kadar kişisel almayın

Sen de challenge et bu çocuğu, sor bakalım zor soruları napacak.

O yaş grubunun ne dediğini umursama. Her öğrenci sizi seçmek zorunda değil, kimi sever kimi sevmez, sert ol disiplinini koru sana laf edemesinler.

O öğretmen gelirse benden net beklenmesin diyen öğrencinin zeka yaşı 3tür. Dikkate alınacak bir seviyede olmadığı ortada. “Sınava sen gireceksin koçum, benim diplomam zaten var… “ bu gerçeği unutmayın ve derslere çalışarak girin, sorulara cevap verin. Gerisi sen sağ ben selamet

Böyle bir şey yaparsam konu çok uzar. Gidip hocalara kim söyledi diye sorup soruştururlar iyice yüz göz oluruz. Hiçbir şey bilmiyor gibi dersime girip devam edeceğim. Kurs olduğu için dersten kalma korkusu olmaz.

Zaten ikinci kez mezuna kalmış ve üşenmedim deneme sonuçlarını inceledim, daha öncede netleri kötüymüş. Sadece son denemede bi yükselmiş onun artistliğini de bana yaptı işte.

Ben de lisede öğretmenim. Onuncu yılın bitti. Şunu diyebilirim ki öğrenciler herşeyi der. Takmayın. Dersinizi her zaman ki gibi en güzel şekilde anlatın. Siz gitseniz arkanızdan yeni gelen yüzyıllık mükemmel öğretmen bile olsa benzer şeyler yaşanırdı zaten. Hiç dert etmeyin yani :)

Zaten ikinci kez mezuna kalmış ve üşenmedim deneme sonuçlarını inceledim, daha öncede netleri kötüymüş. Sadece son denemede bi yükselmiş onun artistliğini de bana yaptı işte.
Başarısızlığına kılıf arıyor belli oldu. Öğretmen değişti alışamadım diyecek… dikkate aldığına değmez. Sen işini yap çık. Beyinlerini açıp bilgi koyma gücün yok

20 yaşındaki bir yks öğrencisi olarak dersi anlatış şeklinizde beğenmedikleri veya istedikleri bir yöntem var mı. Veya anlatıi tarzınızdan memnunlar mı sorarsınız. Yoksa bildiğiniz yoldan devam edin. Yorumları da sallamayın. Öğrenci milleti her biri için tek tek farklı karaktere bürünseniz yine yaranamazsınız. Dersinizi en iyi şekilde anlatmaya bakın

Bu WhatsApp gruplarinda öğretmen - öğrenci ilişkisi bu kadar seviyesiz olmamalı. Yöneticiler dışında mesajlara kapalı olmalı . Ayrıca öğretmen -ogrenci karma grup ne ! bir ogrenci öğretmeni hakkında nasıl bu kadar rahat tavır sergileyebilir. Resmen mesleğimiz itibarsizlastiriliyor .öğrenci öğretmeni deniyor artık ne hallere düştük. Lütfen disiplininizi sağlayın eminim ki bransiniza hakim bir meslektasimsin. Kendinden emin olmazsan olmaz. Sayısal bölümde çok köreleceginizi düşünmüyorum.

Her öğrencinin dersi anlama şekli aynı değil. Onun istediği anlatım şekliyle anlatmıyor olabilirsiniz. Ama bunun için yapabileceğiniz bir şey yok sınıfın geneline hitap etmelisiniz.

Hocam bir çok arkadaşın aksine ben sizi takdir ettim. Endişe, özeleştiri, kaygı normal boyutta olduğunda bence insanı gelistirir. Ara verdiğiniz için kendinizi sorgulamaniz fazlasıyla normal. Eminim ki en fazla bir haftada ozguveniniz yerine fazlasıyla gelecektir.
Öğrencinin söylediğine takılmayın bence böyle bir şeyi size yetiştiren insanı sorgulayin. Ayrıca grupta ki diğer öğretmenler çocuğa oğlum/kızım sizler kişiye değil derslerinize odaklanmaya bakın. Öğretmeniniz en güzel şekilde sizlere konuları anlatacaktır. Takildiginiz noktada öğretmeniniz ile iletişim halinde olduğunuz sürece problemler çözülebilir.. vb.
Öğrencilerin sizin hakkınızda olumsuz elestrilerini kulak ardı edin, emin olun ki mükemmel öğretmen yoktur:) herkes kendine yakın hissettiği öğretmeni çok sever. Tıpkı sizi çok seven öğrenciler olduğu gibi.
Derslerinize hazırlıklı giderek, öğretmen kimliğinizi çocuklara anlayacaklari şekilde belli ederek durumun üstesinden gelebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…