Dövme Dövme Sildirenler,Sildirmek isteyenler,Tattoo-off Kullanan var mi?

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
ben mersinde cildiyeciye sildirdim.sonuç dövmem siyahtı, artık kırmızı ve siyah. ayrıca bazı yerleri şişti bazı yerlerde etim eridi. geçen yaz ve bu yaz sadece uzun veya kapri kollu giysilerle gezdim. yaşadığım yer yazları 40 dereceden aşağı düşmeyen bir yer, ayrıca nemli. yani dövmeyi sildirmeden önce en azından yarım kollu kolsuz falan giyebiliyordum. dikkat edin derim ben.

arkadaşlar ya benimde dövmelerim var hatta oldukça var ama 3 tanesini sildirmem gerek. biri komple belimden başlıo öne doğru gelerek kasıklarıma inio. en büyüğüde bu ztn butün bel kısmım kapanmış durumda. diğerleri ise 10 cm lik şeyler. acaba dövme sildirme işlemini yaptırıpta evet memnun kaldım silinior dien dr tavsiye edebilecek olan varmı. ben araştırdım baya yakup avşar çok ii diolar randevuda aldım gidicem haftaya. ama lütfen yardımcı olun. ah kafasız ben ahhhh...

Gidip görüştünüz mü,bilgi verirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar 2 seans oldu dövme sildirme işlemime başlayalı ve inanılmaz derecede silinme var.Bağdat caddesinde MD dermatoloji diye bir yere gidiyorum,Afrodit'in üst kısmında ve kesinlikle tavsiye ediyorum,kafama bu kadar taktığım geçicek mi yoksa asla silinmeyecek mi endişesi artık yok.Can acııtıyor mu konusuna gelince evet acıyor ama 10 saniye süren bu işlem çokk da dayanılmayacak bir şey değil bence,sonrasında oluşan hafif kabuk bağlayan yaralar var ve deri bu kabukları atınca dövmenin renginin nasıl açıldığını görebiliyorsunuz.Soracağınız başka şeyler varsa paylaşmaya hazırım...

Şu an ne durumdasınız?Yararı oldumu ? yardımcı olursanız sevirim,maliyet aşağı yukarı ne kadar?

ben de lazerla dövmemi sildirdim çok hafif kalmıştı doktor tatoo off tavsiye etti onu kullandım düzenli 2 ay kalmadı. ama hiç lazerle silinmemiş bir dövmeyi belki bir sene kullanırsan haffifletir ama yok edebileceğini hiç sanmıyorum

lazer değil ama 5 50 tca ile kendim yok ettim...adanada bir kliniğe başvurmuştum omzumun arkasındaki dövmeyi sildirmek için bana söyledikleri şu şekildeydi;
ilk 4 seans %50 tca ile rengini yok edeceğiz sonra lazere geçeceğiz dediler .... tca seansları için seasn başı 120 lira istediler yani 4 x 120 480 lira..... tca dan sonra lazaer seanslarının sayısını söylemediler belli olmuyormuş sayısı.. ama lazer seans başı 150 lira ..... çok ama çok yüksek bir rakam....
%50 TCA ile evde tek başıma toplam 8 uygulamada tamamen yok ettim dövmeyi... tavsiye ederim arkadaşlar asla bu tarz klinkilere yedirmeyin paranızı.... soyuyorlar resmen...

lazer değil ama 5 50 tca ile kendim yok ettim...adanada bir kliniğe başvurmuştum omzumun arkasındaki dövmeyi sildirmek için bana söyledikleri şu şekildeydi;
ilk 4 seans %50 tca ile rengini yok edeceğiz sonra lazere geçeceğiz dediler .... tca seansları için seasn başı 120 lira istediler yani 4 x 120 480 lira..... tca dan sonra lazaer seanslarının sayısını söylemediler belli olmuyormuş sayısı.. ama lazer seans başı 150 lira ..... çok ama çok yüksek bir rakam....
%50 TCA ile evde tek başıma toplam 8 uygulamada tamamen yok ettim dövmeyi... tavsiye ederim arkadaşlar asla bu tarz klinkilere yedirmeyin paranızı.... soyuyorlar resmen...

TCA'yı nasıl uyguladığını detaylı anlatabilir misin acaba (süre-miktar-öncesi ve sonrasında yapılması ya da yapılmaması gerekenler gibi)?
Teşekkürler.

Lütfen !!! Nasıl uyguladığını bizede anlat. Benim iki tane kocaman dövmem biri kolumda bir sırtımda ve elimde de küçük bir tane. Daha açıklacı anlatırsan bizde kurtulabiliriz bunlardan.

cerenimo nasıl yaptın anlatır mısın erkk arkadasımda var cıkartmak istiyoruz evde uygulama şeklini anlatırsan sevinirim:)

arkadaşlar ya benimde dövmelerim var hatta oldukça var ama 3 tanesini sildirmem gerek. biri komple belimden başlıo öne doğru gelerek kasıklarıma inio. en büyüğüde bu ztn butün bel kısmım kapanmış durumda. diğerleri ise 10 cm lik şeyler. acaba dövme sildirme işlemini yaptırıpta evet memnun kaldım silinior dien dr tavsiye edebilecek olan varmı. ben araştırdım baya yakup avşar çok ii diolar randevuda aldım gidicem haftaya. ama lütfen yardımcı olun. ah kafasız ben ahhhh...

yakup avşar silmiyor eşi dilek avşar yapıyor işlemi ve çalışanları duruma göre. ben 3 seans yaptırdım 2 seans gerçekten başarılıydı son seansta ne olduysa kabarık bir iz kaldı ve geçmiyor. oysaki dilek avşar yüzde yüz geçeceği ve hiç iz kalmayacağı garantisini verdiği için gözüm kapalı girişmiştim bu işe.

ben de uzun süredir kolumdaki dövmeden kurtulmak istiyordum ve internette araştırma yapıyordum. lazer pahalı ve iz kaldığını söylüyorlar hep. bir süredir kadınlar kulübünden bu konuyu araştırıyordum ve tca peelingi burdan öğrendim. gittigidiyor'dan yüzde 30 tca kimyasal peeling (başlığa yanlış yazmışım 50 değil 30) aldım (69 tl). bugün dövmemi sabunlar yıkadım, havlu kağıtla kuruladım. tca peelingin içinden çıkan eldivenleri takıp, yine içinden çıkan pamukla hızlıca dövmemin üzerine sürdüm. 5 dakika tuttum ve sadece bol su ile yıkadım. kagıt havlu ile kuruladım ve bepanten krem sürdüm. sürünce ve sonrasında bi on dakika baya yandı kolum. uygulamanın üzerinden yaklaşık on saat geçti ama hala ara ara yanıyor. görünüşünde bir değişiklik yok gibi ama sanki çok hafif kızarmış. bepanten kremi gerekli gördükçe sürdüm (yani şu ana kadar 2 kere), yani dövmenin üzerindeki krem emilince yenisini sürmek yeterli geldi. dövmenin üzerine tca sürmeden son kez resmini çektim ki, daha sonra oluşucak farkı karşılaştırabiliyim. resmi koyamıyorum şimdi, sanırım yeni üyeyim diye, bu ilk mesajım =)

Son düzenleme:
medlite c6 lazer kullanan yerleri bulun. Seans aralarını 2 ayda bir yaptırın en geç 9-10 seansda silinir. Seanstan sonra KEMİCETİNE kortizonlu kremi 3 - 4 gün kullanın. Plastik cerrah yada dermatolog olsun silen... Sevgiler...

Merhaba arkadaslar. Acaba TCA yi nasil uyguladiginizi ve nereden temin edebilecegimizi soyler misiniz ? Ben bu konuda hic arastirma yapmadim o yuzden hicbirsey bilmiyorum. Lazer olayina da sicak bakamiyorum zaten cildim hassas cok ve lazer sonrasi cilt kanseri riski var mi bilmedigimden korkuyorum. Sol kolumdaki dovmeden memnun degilim cunku cildim boyayi yiyormus. Yirmili yaslarda iki sefer edit yapildi ama cildim boyayi yemeye devam etti. Sag kolumdakinden bir derdim yok ama soldakinden kurtulsam fena olmayacak.

canım %50 tca ile dövmemi kendim ewde sildim demişsin.bana yardımcı olabilirmisin :KK43: dövme yaptırdım iğrenç oldu kasığımda we oldukça büyük 10 11 cm kadar.nasıl kullandın ? senin döwmen ne renkti ve boyutu n kadardı? bana yardım et lütfen.şimdiden teşekkürler...

Ben bi güzellik salonunda doktor kontrolünde lazerle sildirdim zaten iki küçük harfti biri çıktı bir haftada diğerine ikinci bir atış daha yaptırıcam hafif bi iz kaldı ama belki tatile gidince yanar farkedilmez fazla..

sonunda 4. seansımı yaptırdım dilek avşar'a! 5. seansım da çok yakında. yazılanları takip edenler bilirler dövmem silinirken meydana gelen bir izden bahsetmiştim daha önce. dilek hanımla bu seansım öncesi konuştuk uzun uzun, bu izin geçmesinin uzun sürebileceğini söyledi. çok rastlanan bir durum değilmiş, derimin scar oluşumuna oldukça yatkın olmasının sebebiyet verdiği özel bir durum söz konusuymuş. açıklayıcı ve ilgili tavrı beni ne olursa olsun rahatlattı.
gidişat hakkında gene bilgilendirme yapacağım zaman zaman.

sonunda 4. seansımı yaptırdım dilek avşar'a! 5. seansım da çok yakında. yazılanları takip edenler bilirler dövmem silinirken meydana gelen bir izden bahsetmiştim daha önce. dilek hanımla bu seansım öncesi konuştuk uzun uzun, bu izin geçmesinin uzun sürebileceğini söyledi. çok rastlanan bir durum değilmiş, derimin scar oluşumuna oldukça yatkın olmasının sebebiyet verdiği özel bir durum söz konusuymuş. açıklayıcı ve ilgili tavrı beni ne olursa olsun rahatlattı.
gidişat hakkında gene bilgilendirme yapacağım zaman zaman.

Merhaba
Benimde kolumun iç kısmında bilekten yukarıya doğru 1 karıştan birazcık daha fazla renkli bir dövmem var. (Renkler siyah kırmızı turuncu sarı ) Sildirmeyi düşünüyorum ama bukadar büyük bir dövme için silim operasyonu ne derece bir sonuç verir iz kalırmı bir fikrim yok. Sizin sildirme işlemini gerçekleştirdiğiniz yer hangi şehirde ve fiyat olarak nasıl bir ücretlendirme yapıyorlar. Biraz bilgi verebilirmisiniz rica etsem :)

arkadaşlar bugün lazerle dövme sildirmemin ilk seansına gittim inanılmaz acıdı inanılmaz acıdı yani yaptırırken bunun 100 1 acımıştır belki bu kadar acıyacağını beklemiyordum :KK43: 10seans snra çıkacak dedi tamamen gidecekmiş.. umarım tamamen silinir şu an kıpkırmızı ve kabarmış kan oturmuş durumda bepanten plus sürüyorum ama büyük dövmesi olanlar bence 2 defa düşünsün böyle bir acı yok :) allahtan benimki küçük 5dk bile sürmedi bu acıya da ztn 5 dkkadan fazla dayanılmaz......

bir de geçmiş sayfalrda 1 seansla dövmenin silindiğini yazan arkadaşlar olmuş bende hiç bir silinme yok gibi şuan 1seansta nasıl siliniyor böyle bir sonuç alan var mı acaba başka??

cerenimoo;
peeling yaptığın sürede kolunun durumu nasıldı?internetten araştırdığımda %50 tca nın deriyi orta derece yaktığı yazıyor.yani bu nasıl yanma, bariz belli oluyor mu yoksa hemen soyuluyor mu? bir de ne kadar sürede yaptın bu 8 uygulamayı.biraz daha detaylı anlatırsan çok sevirim.son olarak dövmen ne kadarlıktı bir de bunu merak ediyorum.yani dövmenin yeni veya eski olmasıyla ilgili bir sorun var mıdır acaba?yanıtlarsan çok memnun kalırım, hata kalırız.

X