Dövme Dövme Sildirenler,Sildirmek isteyenler,Tattoo-off Kullanan var mi?

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
arkadaşlar benim de kolumda içi tamamen simsiyah ve ortası kısmı renkli baya büyük bir dövmem var yapan kişi çok acemiydi sonuçtan hiç memnun kalmadım ve nasıl yapsam da sildirsem diye çok araştırdım. bu lazerli uygulama bana hiç mantıklı gelmiyor, hani küçük bişey olsa tamam da büyük bir dövme için seans sonrasında o kadar geniş bi alanın mikrop kapma riski daha çok, açık yara oluşuyo resmen, acısı da var tabi. :KK50: bir de siyah dışındaki renklerin silinmesi çok daha zor oluyomuş. sanırım bu TCA kremleri ya da solüsyonları daha makul, hem fiyat olarak hem de yanık izi bırakmaması açısından. asit oranı iyi ayarlanmışsa iz bırakmıyormuş, tabi ne gördüm ne denedim sadece okuduğum şeyler bunlar. yine en iyisi sanki kremle soldurup üzerine ciddi ve profesyonel (mümkünse aynı zamanda ressam olan) bi dövmeciye gerçekten güzel bir dövme yaptırtmak.

luffy;
benim de aklıma en iyi yatan tca kimyasal peeling.eğer tam olarak silinmezse de, ordaki deriyi alma operasyonu var.en kötü onu yaptırmayı düşünüyorum.lazer bana da hiç makul gelmedi.ne fiyat olarak ne de işlem olarak.

ben de uzun süredir kolumdaki dövmeden kurtulmak istiyordum ve internette araştırma yapıyordum. lazer pahalı ve iz kaldığını söylüyorlar hep. bir süredir kadınlar kulübünden bu konuyu araştırıyordum ve tca peelingi burdan öğrendim. gittigidiyor'dan yüzde 30 tca kimyasal peeling (başlığa yanlış yazmışım 50 değil 30) aldım (69 tl). bugün dövmemi sabunlar yıkadım, havlu kağıtla kuruladım. tca peelingin içinden çıkan eldivenleri takıp, yine içinden çıkan pamukla hızlıca dövmemin üzerine sürdüm. 5 dakika tuttum ve sadece bol su ile yıkadım. kagıt havlu ile kuruladım ve bepanten krem sürdüm. sürünce ve sonrasında bi on dakika baya yandı kolum. uygulamanın üzerinden yaklaşık on saat geçti ama hala ara ara yanıyor. görünüşünde bir değişiklik yok gibi ama sanki çok hafif kızarmış. bepanten kremi gerekli gördükçe sürdüm (yani şu ana kadar 2 kere), yani dövmenin üzerindeki krem emilince yenisini sürmek yeterli geldi. dövmenin üzerine tca sürmeden son kez resmini çektim ki, daha sonra oluşucak farkı karşılaştırabiliyim. resmi koyamıyorum şimdi, sanırım yeni üyeyim diye, bu ilk mesajım =)

slm kolundakı dovmeden kurtuldunmu merak ettım bılgılendırırsen cok sevınırım

Merhabalar;Dövme sildirmede şu anlık en iyi yöntem lazer gibi, bende lazer ile dövmemi sildirmeye başladım. 1 seans gittim, ufak tefek açılmalar oldu. Uzman arkadaş tamamen gidiceğini söyledi fakat yavaş yavaş ilerlendiğinde çok daha iyi sonuç veriyormuş. 7-8 ayı gözden çıkarmış durumdayım. Eğer ki günlük bile olsa dövmenizden kurtulmak istiyorsanız kate von d kapatıcı tavsiye ederim. İşe yarıyor.

dövme sildirme için bende çok uğraştım. eşimin ailesinin görmemesi gerekiyordu hep gizleyerek uzun kollularla fondotenlerle kapatarak görüştüm onlarla. krem tamamen silmiyormuş duyduğuma göre mutlaka iz kalıyormuş. lazerde dövmenin büyüklüğüne ve rengine göre seansı değişiyormuş oda baya pahalıya geliyor ayrıca yanıklar ve su toplamaları oluyormuş oda acılı bişey yani.. o nedenle ben hala sildiremedim:KK43: ayrıca zımparalama yöntemi varmış. dövme çıkıyor ama kolundada yara izi kalıyormuş duyduğuma göre inanılmaz da ağrılı acılı bir yöntemmiş..

kızlar dövme sildiren ve başarılı olan varsa lütfen yardım edin. Benim araştırma ile bulduğum yerler
prof dr kutlu sevin
op dr taner bahar
op dr ferruh bingül - FB Estetik
op dr mustafa ali aydoğdu - Libra
op dr orhan murat özdemir - Artplast

Bunlardan birine dövme sildirip memnun kalan var mı?maliyetinden de geçtim iz kalmasın yeter.sizin doktor önerilerinizide beklerim. Acill:KK9:

Arkadaşlar selam aranıza yeni katıldım..Dövme silme hakkında uzun zamandır araştırma yaptım.Lazerin maaliyeti çok fazla olduğundan dün TCA Kimyasal Peeling aldım %50 30sn kadar uyguladım pamukla dövmenin üzerine yanmaya başladı hemen yıkadım bol suyla daha sonra bepanten sürdüm emdi cildim.Sabah tekrar sürdüm baloncuk olmaya başladı.yanlışlıkla biraz önce patlattım ve dövmenin mürekkebi aktı deride soyuluyor..Yani bir kaç seansa dövmenin silineceğine kanaat getirdim.Tca zaten izleri yok eden bişey 1 ay sonra tekrar yapmayı planlıyorum.bilginize

Arkadaşlar selam aranıza yeni katıldım..Dövme silme hakkında uzun zamandır araştırma yaptım.Lazerin maaliyeti çok fazla olduğundan dün TCA Kimyasal Peeling aldım %50 30sn kadar uyguladım pamukla dövmenin üzerine yanmaya başladı hemen yıkadım bol suyla daha sonra bepanten sürdüm emdi cildim.Sabah tekrar sürdüm baloncuk olmaya başladı.yanlışlıkla biraz önce patlattım ve dövmenin mürekkebi aktı deride soyuluyor..Yani bir kaç seansa dövmenin silineceğine kanaat getirdim.Tca zaten izleri yok eden bişey 1 ay sonra tekrar yapmayı planlıyorum.bilginize

dovmmen vucudunun hangı yerınde.dovmenın durumunu her ay uygulamadan sonra anlatırsan sevınırım umarım dovmenden kurtulursun..

Kızlar gercekten dövme konusunda cok iyi düşünmek gerekiyor. Kürek kemiğimde bir kedi dövmesi var. Bir de sırtıma kocaman girdaplar ve yıldızlar yaptırdım bi anlık bir kararla ve su an kedinin yanında cok cirkin duruyorlar. Daha yaptıralı ay bile olmadı ama cok pişmanım =( dövmem 30x5 gibi bir büyüklükte ensemden sırtımın yarısına kadar iniyor. Lazerle sildirmek cok pahalı ve cok acılı olur sanırım fikirlerinize ihtiyacım var =(

Kızlar gercekten dövme konusunda cok iyi düşünmek gerekiyor. Kürek kemiğimde bir kedi dövmesi var. Bir de sırtıma kocaman girdaplar ve yıldızlar yaptırdım bi anlık bir kararla ve su an kedinin yanında cok cirkin duruyorlar. Daha yaptıralı ay bile olmadı ama cok pişmanım =( dövmem 30x5 gibi bir büyüklükte ensemden sırtımın yarısına kadar iniyor. Lazerle sildirmek cok pahalı ve cok acılı olur sanırım fikirlerinize ihtiyacım var =(

arkadasım tca yı dene ıstersen bnde denemeyı dusunuyorum.

arkadasım tca yı dene ıstersen bnde denemeyı dusunuyorum.

Şu tca yı düzenli kullananlar buraya yazsada bizde işe yarayıp yaramadığını öğrensek. Bir iki kişi yazmış ama gerisi gelmemiş. Bende kullanma tereddütünü yaşıyorum. Birkaç fotoğraf gördüm nekadar orjinaldir nekadar photoshoplu fotoğraflardır bilemiyorum. :KK50:

Tca ile başlayacagım fakat tamamen silinmezse, bu sefer de yarım dövme daha kötü görünecek soluk olacak diye korkuyorum =( Tca ile baslayıp devam edenler haber verseler keşke.

Tca ile başlayacagım fakat tamamen silinmezse, bu sefer de yarım dövme daha kötü görünecek soluk olacak diye korkuyorum =( Tca ile baslayıp devam edenler haber verseler keşke.

haklısın ama herkes tereddut ıcınde kalıp kullanamassa sonuc alamayız.bn dovmemın en ufak yerını tca ıle denıycem eyer olumlu sonuc alırsam sonrada hepsıne uyguluycam.sanada onerırım bunu en azından soluk kalsada kucucuk bı yer pek kotu durmaz dıe dusunuyom.sanada kolay gelsın arkadasım eyerkı baska bı cozum bulursan yada bırgun sılersen buraya yazmanı ısterım.

Merhaba arkadaşlar ben 20 eylül de lazerle dövmemi sildirdim doktorum 6-7 seansta iz kalmadan cıkabiliceğini söyledi. Burada sizinle fotograflarını paylaşıp sizi aydınlatmak istedim.Sonuç bana göre mükemmel çünkü ilk seansta dövmemin bu kadar solucağını tahmin etmiyordum.

Dövmeyi sildirmeden önce

Uploaded with ImageShack.us

1.ci seans lazerle sildirdikten 3 gün sonra

1.ci seanstan 20 gün sonra

Merhaba arkadaşlar ben 20 eylül de lazerle dövmemi sildirdim doktorum 6-7 seansta iz kalmadan cıkabiliceğini söyledi. Burada sizinle fotograflarını paylaşıp sizi aydınlatmak istedim.Sonuç bana göre mükemmel çünkü ilk seansta dövmemin bu kadar solucağını tahmin etmiyordum.

Dövmeyi sildirmeden önce

1.ci seans lazerle sildirdikten 3 gün sonra

1.ci seanstan 20 gün sonra

1. seansta daha bu kadar solduysa 4. veya 5. seansta baya bi cıkmıs olur.
Ben dövmemi sildirmeyi düşünmüyorum ama merak ettim senin toplam kac tl tutuyor sildirmen canım? ve canın acıdı mı?

Son düzenleme:
X