Dövme Dövme sildirmek hakkında fikriniz varmı

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

selincoco

çağrışım
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2008
16
1
benim kolumda 2tane döwme war üst üste yapılmış.bunları sildirmek istiyorum.daha önce döwme sildiren warmı?we başarılı olan yani hiç iz kalmadığına dair..:uhm:

Dövmeleri lazerle siliyorlar bildiğim kadarı ile..
Bir arkadaşım sildirdiğini ve hiç iz kalmadığını anlattı..
Şu anda kendisi yurtdışında görmedim ama silindi dedi...yerimseniben

Dövmeleri lazerle siliyorlar bildiğim kadarı ile..
Bir arkadaşım sildirdiğini ve hiç iz kalmadığını anlattı..
Şu anda kendisi yurtdışında görmedim ama silindi dedi...yerimseniben

nerde yaptıırdıgını biliyormusun. öğrenebilirsen sewinirim....hihoyyyt

kremler falanda var diyorlar nekadar ise yarar acaba,kullanan varsa bilgilendirirse iyi olur. Veya lazer yontemiyle sildiren varsa nerede yapdilar ve kac seansda anlatabilirlerse cok iyi olur....

lazerle dövme silme amatör dövmelerde 4-6 profesyonel dövmelerde 4- 6 - 20 seans arasında değişir. işlem öncesi krem anestezi uygulanır. işlem süresi 15-20 dk sürer 1 hafta kadar işlem bölgesinde tahrip olur ama günlük yaşamınızı engellemez.seans aralıkları 6 - 8 haftadır yani her seans arası 1.5 - 2 ay civarıdır boya maddesinin dışarı atılabilmesi için gerekli süre budur. Q-anahtarlı lazerle işlem yapılmaktadır (Q-SW Nd-YAG)... :)

arkadaşlar , dövmenin tamamen yok edilebilmesi çok zor..
bunun tek yolu estetik cerrahi ile vücudun herhangi bir yerinden alınan ( ki genellikle kaba et tercih edilir ) derinin dövmenin olduğu yere naklidir..yazarken bile içim kalktı ..
lazerle yapılan silme işleminde ise herhalükarda yanık izi kalıyor..
ne yaparsanız yapın esksi gibi olmuyor malesef cilt.

ben %50 TCA ile omuzumdaki ufak bir dövmeyi 8-9 uygulamada yok ettim. kendim uyguladım evde

Ben tamamına yakınını sildirdim. Hafif bir cild tonu farkı oluştu; ama ne dövmeden ne de renkten eser yok. Dövme yapılmadan önceki pürüzsüz cilt yüzeyi gibi değil tabii. Yanlış anımsamıyorsam uygulama sırasında iyi ki yeşil renk kullanılmamış dendi, ya çok zor siliniyor ya da hiç çıkmıyordu sanırım. Eğer yeşil renk kullanılmamışsa dövmenizde hala umut var. Belki gelişen lazer teknolojilerinde şimdilerde onun da çözümü bulunmuştur bilemiyorum. Ben cillerimden kurtulmak için lazer tedavisi görürken, dövmelerin de silinebildiğini o sırada öğrendim. ONEP'i internetten araştırabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar bende kolumdaki koca dövmeden kurtulmak istiyorum. Bir çok yerden fiyat aldım. seansı 200 -500 TL arasında değişiyor. Bana en az 5 seansta çıkar dediler. Son olarak çapa maya estetikten fiyat aldım. 200 TL uygun geldi. Çapadaki Maya estetikten dövme sildirenler varsa bana yardımcı olsun. Güvenli midir?

çapa maya estetik merkezini biri bana önermişti, hatta dövmesini ilk seanslarında görmüştüm gerçekten bayağı geçmiş gözüküyordu bir iz de yoktu.
ama ben pahalı olan iyidir diye düşünüp dilek avşara gittim. 3 seans yaptık şimdiye kadar. 3. seansıma kadar herşey çok iyi giderken bu seans sonrası dövmemin bulunduğu yerde bir iz kaldı, geçmiyor.
dövmemin en kolay çıkacak dövmelerden olduğu söylenmiş ve hiçbir iz kalmayacağı, tam olarak geçeceği konusunda yüzde yüz garanti verilmişti dilek avşar tarafından, şimdiyse endişeme duyarsız davranıyor. 15 gün sonra tekrar görüşeceğiz. bakalım neler olacak...

ben de uzun süredir kolumdaki dövmeden kurtulmak istiyordum ve internette araştırma yapıyordum. lazer pahalı ve iz kaldığını söylüyorlar hep. bir süredir kadınlar kulübünden bu konuyu araştırıyordum ve tca peelingi burdan öğrendim. gittigidiyor'dan yüzde 30 tca kimyasal peeling aldım (69 tl). bugün dövmemi sabunlar yıkadım, havlu kağıtla kuruladım. tca peelingin içinden çıkan eldivenleri takıp, yine içinden çıkan pamukla hızlıca dövmemin üzerine sürdüm. 5 dakika tuttum ve sadece bol su ile yıkadım. kagıt havlu ile kuruladım ve bepanten krem sürdüm. sürünce ve sonrasında bi on dakika baya yandı kolum. uygulamanın üzerinden yaklaşık on saat geçti ama hala ara ara yanıyor. görünüşünde bir değişiklik yok gibi ama sanki çok hafif kızarmış. bepanten kremi gerekli gördükçe sürdüm (yani şu ana kadar 2 kere), yani dövmenin üzerindeki krem emilince yenisini sürmek yeterli geldi. dövmenin üzerine tca sürmeden son kez resmini çektim ki, daha sonra oluşucak farkı karşılaştırabiliyim. resmi koyamıyorum şimdi, sanırım yeni üyeyim diye =)

çapa maya estetik merkezini biri bana önermişti, hatta dövmesini ilk seanslarında görmüştüm gerçekten bayağı geçmiş gözüküyordu bir iz de yoktu.
ama ben pahalı olan iyidir diye düşünüp dilek avşara gittim. 3 seans yaptık şimdiye kadar. 3. seansıma kadar herşey çok iyi giderken bu seans sonrası dövmemin bulunduğu yerde bir iz kaldı, geçmiyor.
dövmemin en kolay çıkacak dövmelerden olduğu söylenmiş ve hiçbir iz kalmayacağı, tam olarak geçeceği konusunda yüzde yüz garanti verilmişti dilek avşar tarafından, şimdiyse endişeme duyarsız davranıyor. 15 gün sonra tekrar görüşeceğiz. bakalım neler olacak...

aradan uzun zaman gecmiş ama şu andaki durumunu anlatırsan sevinirim

arkadaslar lutfen yardımlarınıza ıhtıyacım var..aranızda dovmesını sıldıren ve gercekten ız olmadan kurtulan varmı.ve nasıl hangı yontemlerle.

kızlar dövme sildiren ve başarılı olan varsa lütfen yardım edin. Benim araştırma ile bulduğum yerler

op dr taner bahar
op dr ferruh bingül - FB Estetik
op dr mustafa ali aydoğdu - Libra
op dr orhan murat özdemir - Artplast

Bunlardan birine dövme sildirip memnun kalan var mı?maliyetinden de geçtim iz kalmasın yeter.sizin doktor önerilerinizide beklerim. Acill:KK9:

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar dövme sildiren ve başarılı olan varsa lütfen yardım edin. Benim araştırma ile bulduğum yerler

op dr taner bahar
op dr ferruh bingül - FB Estetik
op dr mustafa ali aydoğdu - Libra
op dr orhan murat özdemir - Artplast

Bunlardan birine dövme sildirip memnun kalan var mı?maliyetinden de geçtim iz kalmasın yeter.sizin doktor önerilerinizide beklerim. Acill:KK9:

ben ankarada sildirıyorum sen sildirdinmi acaba baya zaman geçmiş :)

X