Popüler Konu Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
tam bir inatçı pkosluyum.
hayatımda ilaçsız hiç regli olmadım aylarca.
uzun yıllar doğum kontrol hapı kullandım.
ama kilolu değilim hiç hatta zayıfım
salı buraya yazdığımdan beri kullandıklarım:
sabah kahvaltıda 5 damla d vitamini
kahvaltıdan sonra miyositonol
akşam yemeğinden sonra folik asit
gece yatmadan önce yoğurtla probiyotik.
bunu düzenli yapmaya başladım ve cuma günü regli oldum!
kendiliğinden hayatımda ilk kez 😍
Çok sevindim çok güzel bir haber gerçekten de.
Benim son durumum o adetten sonra şimdiye tekrar yumurtlama olmalı ve adet gelmeliydi ama gelmedi, arada yine lekelenmelerim oldu. Bir günde düzelecek bir şey değil tabi ki. Yola devam :)

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
harika gercekten.. masallah.. benim de aklimda sekersiz unsuz hayat ama buyuk bir mesele.. kararli olmak ve hazirlanmak lazim kahvaltida ne yerim diye duusunuyorum unlu mamuller olmadan zor biz turklerin kahvaltisi.. prenatal vitamin aliyorum icinde yeteri kadar d vitamini vardir diye dusunuyorum. bu ara iki kilo aldim o bile fark ediyor. dengede tutmak lazim. ben de kimyasali bayadir cikardim hayatimdan sampuan yuz yikama sabunu deterjan hep icerigi temizleri secmeye calisiyorum.
Evimde temizlik ve kişisel bakım ürünü olarak sirke, karbonat, limon, gliserinli sabun ve hindistan cevizi yağı dışında hiçbir şey bırakmadım :) Şimdi elimdeki gliserinli sabunlar bitince zeytinyağlıya geçeceğim. Gliserinli .ok iyi köpürtüyordu ve mutfakta bulaşık deterjanı yerine kullanıyordum, şimdi bakalım zeytinyağlıda neler olacak...

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
Ayrıca biz ekmeğe aşırı düşkündük. Biz yaptıysak herkes ekmeksiz kahvaltı yapar diye düşünüyorum ki illa çeşit arayan biriyseniz internette güzel fikirler var mercimek unuyla nohut unuyla vs. Ama ben hiç uğraşmıyorum onlarla. Yumurtayı haşlayıp yanına salata peynir zeytin ile bir kahvaltı çıkarıyorum, bazen menemeni kaşık kaşık da yiyoruz. Her şey alışkanlık...

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
merhaba fsh im 11.9 cikti burada bu konuya bir sey diyor mu bakmaya gelmistim
Artı polikistik over de varsa FSH ı hiç düşünmeyin.Hatta piko olmasa bile... Benim bi ay 9 diğer ay 3 çıktı. PKO iyileştikçe hormonlar kendinden iyileşiyor. Vücutta olan her şeyin bir sebebi var. Bizim vazifemiz hormonları azaltıp arttırmak değil, sağlığımızı iyileştirip hormonların kendiliğinden nasıl düzeldiğini izlemek Hoppa

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
720
709
Benimde en yuksek 10 cikmisti fsh. Dedigin gibi kilo vermek beslenmeyi duzenlemek isin esas temeli.orn ben eskiden kasimi aldirirdim 2 gun icinde cikardi (kilom 84ken) sonra ben azmettim tani biraz gliforunda etkisi oldu bidr gebelik kaybi yasadim sonra azimle 67 kiloya dusunce o kaslar normal insandaki gibi 10 gunde filan cikmaya basladi..

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.237
10.133
Ayrıca biz ekmeğe aşırı düşkündük. Biz yaptıysak herkes ekmeksiz kahvaltı yapar diye düşünüyorum ki illa çeşit arayan biriyseniz internette güzel fikirler var mercimek unuyla nohut unuyla vs. Ama ben hiç uğraşmıyorum onlarla. Yumurtayı haşlayıp yanına salata peynir zeytin ile bir kahvaltı çıkarıyorum, bazen menemeni kaşık kaşık da yiyoruz. Her şey alışkanlık...
gercekten oyle.. esim ekmege cok duskun ben gecen gun iki yumurta hasladim bol domates salatalik maydanoz peynir bol zeytin.. ekmeksiz yedim.. aksamina yine nohut yemegi kiymali ekmeksiz kasikladim yogurtla.. arada kucuk bir kurabiye attim agzima onun disinda o gun unsuz ekmeksiz gecti aslinda.. oyle mercimek unu nohut unu degisik lezzetlerle de kanmaz esim hoslanmaz.. en iyisi sekeri unu kesmek.

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.237
10.133
Artı polikistik over de varsa FSH ı hiç düşünmeyin.Hatta piko olmasa bile... Benim bi ay 9 diğer ay 3 çıktı. PKO iyileştikçe hormonlar kendinden iyileşiyor. Vücutta olan her şeyin bir sebebi var. Bizim vazifemiz hormonları azaltıp arttırmak değil, sağlığımızı iyileştirip hormonların kendiliğinden nasıl düzeldiğini izlemek Hoppa
iki dr bana genc kizken ve evliligin ilk yilalrinda pko demisti.. biri tr de doktor biri yurtdisinda.. ama kist yok. regl gec veya erken geliyor bir sekilde simdi.. iki yil once gelmemisti de bana pko demisti dr. sonra cok spor yaptim saglikli yasamaya calistim takviyeler derken geliyor bir sekilde.. henuz hamile kalamasam da 8-9 aydir.. simdiki doktorsa pko deyince pek prim vermedi.. kim dedi vs dedi.. regl geliyor her ay bir sekilde dedi.. butun testleri pko var mi gormek icin mi istedi bilmem testesteron ust sinirda ve fsh yuksek. ama bende yenice ogrendim ki fsh her ay degisen bir seymis.. omega ve probiotic aliyorum yumurta kalitesini arttiriyormus.. cevaplar icin tesekkurler.

Duammmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
1.100
806
Kızlar gunaydin😚
Benim ilk baş adetin 3.günü hormon tahlili yaptırmam 1 sene öncesi flan doktor normel demişti ama sona muayene olduğum yumurta tembelliğine benziyor dedi sonra da pko. Sonra adetlerimde duzensizlesti hafif tüylenme ve yüzümde büyük ve acıyan deri altı sivilce bana encok sıkıntı verenler biri😔 nasıl geçecek bilmiyorum
Yememe içmeme dikkat etmeye çalışıyorum daha başka ne yapmalıyım. .
Adet kendim oluyordum ama birkaç sefer maalesef ilaçla adet oldum.
Yüzüm sivilce den çukur çukur oldu aynaya bakınca moralim çok bozuluyor ..
Bir çözüm varsa söyleyin cildine ye gitsem ilaç sürsem fayda eder mi Yuzume . Yada soğan kürü pko ya fayda eder mi..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 95 gün geçti.

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
720
709
Benim sana tavsiyem cildiye filan ise yaramiyo butun verdileri sampuanlar ilaclar filan icten duzeltilmedikce sorun degismiyo ara ara benimde sivilcelerim Oluyo tek tavsiyem kilo varsa kilo vermeye calis yagli unlu hamur islerinden ve ozelliklede sekerden uzak durursan butun vucut degisiyo

Duammmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
1.100
806
Benim sana tavsiyem cildiye filan ise yaramiyo butun verdileri sampuanlar ilaclar filan icten duzeltilmedikce sorun degismiyo ara ara benimde sivilcelerim Oluyo tek tavsiyem kilo varsa kilo vermeye calis yagli unlu hamur islerinden ve ozelliklede sekerden uzak durursan butun vucut degisiyo
Çoğunlukla yeşillik salata yetim.. tuzlu yerim sekerden cok ben anlamıyorum artık
Kilo da yok

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
720
709
Kilonda yoksa yag olcumunu yaptirmani tavsiye ederim alt ast testleri var onlari da yaptir bence bazen zayif bile olsa insanda yaglanma orani yuksek olurmus.endoktin git o seni yonlendirir zaten canm

Duammmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
1.100
806
Kilonda yoksa yag olcumunu yaptirmani tavsiye ederim alt ast testleri var onlari da yaptir bence bazen zayif bile olsa insanda yaglanma orani yuksek olurmus.endoktin git o seni yonlendirir zaten canm
Onları da yaptirtim sanırsam.. hatta şeker testi bile yapıldı
Yediklerine dikkat et dedi kendi doktorum .. diğer bölümdeki doktorum guatr benziyor dedi ne ilaç ne diyet hicbise vermedi
Canim ben anlamadım artık

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
720
709
Guatr varsa onunla da alakali olabilir canim zaten su bi gercek pkoluysan kilo ver kilo kilo kilo surekli bunlari gorursun duyarsin bi end. Dr .bana dediki hayatin boyunca 2 seyi yapacaksin diyet ve spor bu kacinilmaz bi son aslinda saglikli her insanin yapmasi gereken bisey