Dr. Utku Kubilay

ambrossia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2018
33
12
Merhaba, ben 7 mart çarşamba günü İzmir ekol kbb’de Utku Kubilay’a kepçe kulak ameliyatı olmaya karar verdim. Çok uzun yıllardır yaptırmayı düşünüyodum anca zamanım oldu. Hem bana yakın hemde iyi bi dr olsun dedim ama internette de az yorum bulabildim.
Bana Utku Kubilay’da deneyimi olan ve bu ameliyatı olan kişiler ne yapmam hakkında bilgi verirse çok sevinirim

Ameliyat oldum 2 ay geçti üzerinden. Hiç bir sıkıntı sorun yaşamadım şuan çok rahatım. İlk iki üç gün ilaçların etkisiyle zaten sürekli uyukluyorsunuz.
2. gün sargılarım çıktı. İlk on gün saç yıkamanız yasak. Bu nedenle ilk on gün dışarı bile çıkmak istemeyebilirsiniz çünkü sargıların yapışkanları hep saçlarınızda kalmış oluyor.
İlk bir hafta gece gündüz buff taktım.
Sonra sadece iki hafta daha geceleri taktım.
Ameliyatım ve sonrası sorunsuz geçti hatta ben dördüncü günü kulağımın üzerinde uyumaya başladım.
Tek önemli konu doktordan ilgi ve motivasyon beklemeyin. Belki işlerinin yoğunluğundan bilmiyorum ama hastayla aralarında bitsede gitse gibi bi enerji var. Mesela sargılarım çıkacağında ben odamda kahvaltı ediyordum pata küte kamera açık içeri girip önümden masayı çekip sargıyı açtılar ve ben neye uğradığımı şaşırmıştım

ben cesarey edemiyorum ve çok korkuyorum. iş yerim cok sıkıntılı izin işerinden dolayı hemen iş başı yapmam lazım hatta mümkünse ameliyatın ertesi günü bu beni çok zorlar mı

ben cesarey edemiyorum ve çok korkuyorum. iş yerim cok sıkıntılı izin işerinden dolayı hemen iş başı yapmam lazım hatta mümkünse ameliyatın ertesi günü bu beni çok zorlar mı

Belki kişiden kişiye farklılık gösterebilir ama ben kesinlikle gidemezdim. Doktor isterseniz bir gündede sargınızı çıkartıyo ama sonuçta bir kere bu ameliyatı oluyosunuz vu güzel bir sonuç için iki gün sargıda kalmanız tavsiye ediliyo.
Tabiki sizin kararınız ama bence iki üç gün izin alıp dinlenmenize bakın. Üstelik verilen ilaçlar aşırı uyku yapmıştı bende iş ortamında bu etkilerden dolayı zorlanabilirsiniz.

X