Düğün mekanı konusundaki anlaşmazlığımız

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
10.716
18.613
Herkese merhaba,

Mayısta nikahımız oldu. Şimdi ise eylül-ekim ayları için düğün mekanı araştırıyoruz İstanbul'da. Benim istediğim havuz başı veya deniz manzaralı bir mekanda kokteyl tarzı bir düğün yapmak. Nişanlım ve ailesi ise düğün dediğin yemekli olur diyorlar. Çeşitli düğün salonlarına bakıyorlar. 250-300 kişi civarı olacak kişi sayısı. Onların baktıkları yemekli salonlar benim düşündüğüm kokteyl mekanlarından daha uygun. Bu durumda nişanlım hem yemek yok hem de pahalıya gelecek hiç mantıklı değil diyor o tarz mekanlarda kokteyl düğünü yapmak.Fakat ben de nedense beyaz giydirilmiş klasik düğün salonlarından pek hazzetmiyorum. Başkalarının nişan ve düğünlerine katıldığımda az çok ilerde kendim için kafamda neyi isteyip neyi istemediğimi belirlemiştim. Kapalı düğün salonu bunların başında geliyor. Sosyal tesisler olabilir, restoran olabilir. İlla çok pahalı yerler olacak diye bir kaygım yok ama şık bir mekan olması isteğim. Sizce beklentilerim fazla mı? Düğünü erkek tarafı yapar deyip pek karışmamak mı doğrusu? Sorun şu ki durumları çok da iyi değil, belirli bir bütçe dahilinde yapılmak zorunda herşey. Ama bu da bir kez yaşayacağımız bir olay. Tarih konusunda eylül ekim aylarında havuz başı veya açık alan düğünlerinde yağmur riski de var elbet. Bazen de bunu düşünerek salon olsun kafamız rahat olsun diyorum ama durup durup netten Mihrabat Korusu, Yıldız Hisarüstü Tesisleri gibi çok şık düğün mekanlarına bakıp iç geçirirken buluyorum kendimi. Bir gelin düğün mekanı konusunda eşinin ailesiyle ters düşüyorsa kendi isteğinde ne kadar diretmeli? Fikirlerinizi bekliyorum.

Bütçe kısıtlı diosun internetten baktigin Mihrabat Korusu...:KK57:.sen pek oralara bakma derim tatlım geçen sene arkadaşıma 150 kişilik bi düğün için 60bin fiyat verdiler ön balkon icindi tabiki bu fiyat....
çok güzel mekanlar var daha uyguna iyice arastirmani öneririm.....nasıl bi bütçe ayırdılar bilmiyorum ama....Onların bütçesine uygun kendi sececegin yemekli bi mekan üzerinde diretebilirsin.

Bütçe kısıtlı diosun internetten baktigin Mihrabat Korusu...:KK57:.sen pek oralara bakma derim tatlım geçen sene arkadaşıma 150 kişilik bi düğün için 60bin fiyat verdiler ön balkon icindi tabiki bu fiyat....
çok güzel mekanlar var daha uyguna iyice arastirmani öneririm.....nasıl bi bütçe ayırdılar bilmiyorum ama....Onların bütçesine uygun kendi sececegin yemekli bi mekan üzerinde diretebilirsin.
yemekli fiyatıdır canım o. kokteyl menüleri 70-90 tl arası değişiyor kişi başı ve buna müzik, süsleme, fotoğraf video çekimi, koruda mekan fotoları çekimi de dahil. Başka ekstralar var mı bilemiyorum ama nişanlımın ailesinin baktığı bir salon var mesela yemekli kişi başı 75tl. onunla başa baş gibi bu seçenek.

yağmur riski olabilir gerçekten . misafirler üşüyebilir . onların söylediği mantıklı demiyorum . sizindede belli bi hayaliniz var haklısınız . bence yemekli ve açık hava havuz başı olabilir yine . ama yağmura karşı önlem almalı ya da tutacağınız mekanın kapalı bir yeri olmalı . nişanlınızın ailesini de anlamak lazım . benim eşimin ailesi de yemekli konusunda ısrarcıydı çünkkğ benim düğünümde yaklaşık 850 kişi vardı o misafirleri başka türlü doyurmak mümkün değildi :) onlarda belki onu düşünüyor olabilir yinede ılımlı olun bu tarz konular çok büyüyebiliyor .

Baltalimanı polis evine bakabilirsin canım.Ben de senin gibi mihrabat korusu vs bakarken kendimi baltalimaninda bulmustum:)))ama cok da güzel oldu o ayrı.

yemekli fiyatıdır canım o. kokteyl menüleri 70-90 tl arası değişiyor kişi başı ve buna müzik, süsleme, fotoğraf video çekimi, koruda mekan fotoları çekimi de dahil. Başka ekstralar var mı bilemiyorum ama nişanlımın ailesinin baktığı bir salon var mesela yemekli kişi başı 75tl. onunla başa baş gibi bu seçenek.
Sen bi mihrabat la görüş tatlım ..Bu sana verdiğim geçen sene fiyatiydi..bizde uygun bularak gitmiştik lakin öyle bi ekstra cikariyolarki aklımız durdu...muhtemelen bu fiyatın üzerine en az %15 zamlanmistir.
Ayrıca baktiklari salon la basabas gelicek heryer için inat ederdim sonuçta düğün senin bikere olucak :KK66:

İstediğin kadar diretebilirsin. Mekan parasının bir kısmını takılan paralardan vermeyi teklif et.
panorama1453ün ordaki sosyal tesisler de güzel. ama ne yazık ki gördüğümü söylüyorum istersen en kral yere git istersen uyduruk düğün salonuna, sistem aynı masa-örtü-ortada şamdan...

Ben sonuna kadar direttim:) hoş çok zorlamadılar zaten ama bizdede bi yemeklimi kokteylmi olayı vardı. Ben yemekleri dugunlerı fıyatan zıyade konsept olarak sevmıyorum. Mıllet bi yemek derdine duauyo ve zaten 4 5 saat surecek dugunun 2saatı rahat harcanıyo. Eglenceli olması cok daha önemli. Ben senın yerınde olsam baska seylerden kısar ıatedıım yer için cabalardım. Bnmki ankarada bi kır dugunu oldu hala aklıma ghldikçe gulumsetir beni naısl içime sindiyse.Ha bu arada yagmur riskini düşünmeyin pek bnm düğünüm gecen sene agustos3 teydi ve aksama dogru deli gibi yapöur yagdı. Düşüp bayılıcam sandım ama durdu sonra hersey normale döndü.arkadasımınkıdr havuz basında 31agustostaydı deli gibi yagmur yagdı ve tum gencler kendimizi havuza atlarken buldul. Haytımdakı en eglenceli dugunlerden bırıydı:KK66:

Yaklaşık 3-4 ay önce Gül sultan yalısı'ndan 300 kişi için 60.000 tl kadar bir fiyat almıştım, ekstralar hariç hali idi tabiiy.
Ben istediğim düğün mekanı için dilediğim kadar diretebilme hakkını kendimde eğer masrafları ortaklaşa karşılayacaksak görürdüm. Biz benim herifle aileleri karıştırmayacağız mesela, ama sanırım masrafları ailesinin karşılayacağı koşullarda bütçeleri dahilinde bir mekan talep ederdim yalnızca.

Eğer düğün masraflarını onlar karşılayacaksa daha yüksek bütçeli birşey için ısrar etmen bence yanlış. Onların bütçesine uygun istediğin gibi bir yer bulursan ne ala. Bulamazsan kalan parayı vermeyi teklif et.

ne zaman yemekli bi düğüne gitsem aç kalırım yediğimden anlamam gelin damada bakıcam diye, höpür höpür götürüpte elhamdülillah diyenleri hiçç anlayamıyorum :) tok gelsinler yahu amaç evliliğimi duyurmak ne doyurucam insanları kişi başı 75tl den üstelik..

içine sinen neyse onu yap

Yaklaşık 3-4 ay önce Gül sultan yalısı'ndan 300 kişi için 60.000 tl kadar bir fiyat almıştım, ekstralar hariç hali idi tabiiy.
Ben istediğim düğün mekanı için dilediğim kadar diretebilme hakkını kendimde eğer masrafları ortaklaşa karşılayacaksak görürdüm. Biz benim herifle aileleri karıştırmayacağız mesela, ama sanırım masrafları ailesinin karşılayacağı koşullarda bütçeleri dahilinde bir mekan talep ederdim yalnızca.

gül sultan yalısı da şahane bir yer yalnız :) fiyat çok yüksekmiş tabii. bütçelerini aşmak istemiyorum ben de, bu konuda sevimsiz olma pahasına ısrar edecek değilim. ama içime sinen bir yer olsun istiyorum tabii ki.

Herkese merhaba,

Mayısta nikahımız oldu. Şimdi ise eylül-ekim ayları için düğün mekanı araştırıyoruz İstanbul'da. Benim istediğim havuz başı veya deniz manzaralı bir mekanda kokteyl tarzı bir düğün yapmak. Nişanlım ve ailesi ise düğün dediğin yemekli olur diyorlar. Çeşitli düğün salonlarına bakıyorlar. 250-300 kişi civarı olacak kişi sayısı. Onların baktıkları yemekli salonlar benim düşündüğüm kokteyl mekanlarından daha uygun. Bu durumda nişanlım hem yemek yok hem de pahalıya gelecek hiç mantıklı değil diyor o tarz mekanlarda kokteyl düğünü yapmak.Fakat ben de nedense beyaz giydirilmiş klasik düğün salonlarından pek hazzetmiyorum. Başkalarının nişan ve düğünlerine katıldığımda az çok ilerde kendim için kafamda neyi isteyip neyi istemediğimi belirlemiştim. Kapalı düğün salonu bunların başında geliyor. Sosyal tesisler olabilir, restoran olabilir. İlla çok pahalı yerler olacak diye bir kaygım yok ama şık bir mekan olması isteğim. Sizce beklentilerim fazla mı? Düğünü erkek tarafı yapar deyip pek karışmamak mı doğrusu? Sorun şu ki durumları çok da iyi değil, belirli bir bütçe dahilinde yapılmak zorunda herşey. Ama bu da bir kez yaşayacağımız bir olay. Tarih konusunda eylül ekim aylarında havuz başı veya açık alan düğünlerinde yağmur riski de var elbet. Bazen de bunu düşünerek salon olsun kafamız rahat olsun diyorum ama durup durup netten Mihrabat Korusu, Yıldız Hisarüstü Tesisleri gibi çok şık düğün mekanlarına bakıp iç geçirirken buluyorum kendimi. Bir gelin düğün mekanı konusunda eşinin ailesiyle ters düşüyorsa kendi isteğinde ne kadar diretmeli? Fikirlerinizi bekliyorum.
ısrarcı olun ama çok da diretmemek daha iyi olur. önemli olan düğününüzün keyifli geçmesi ve eşinle anlaşabilmen. iki farklı mekanda da kaliteli bi düğün mümkün. aileyi çok zorlamamanızı öneririm

aslında onların baktıkları bir mekan daha var hiç de fena değil. en azından benim sinir olduğum beyaz giydirme sandalyeler yok. resmi de bu. ne düşünüyorsunuz?

Eklentiler

• gallery-img8.jpg
    gallery-img8.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 423
X