Düğün olayları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla ya.. yorumlara baktım özet geçen bir Allah'ın kulu var mı diye.. o da yok :KK14:
"Ada Lovelace konu kısaca,

Kv 'nin nişan veya düğün alışverişi için yapılacak kısmından başlıyor,

Gelin hanım en lüks mağazaya götürmüş alışveriş için ve çanta ayakkabı alamamış birdefa ona içerlenmiş,
Birkaç şey almış kasada ücret 2000 tl olunca kv böyle mağazacılık mı olur diye kendince söylenmiş(belki yapmaması gerekir ama ) gelin hanım alınmış bu tepkisine .

Daha sonra yüzükler takılacağı vakit tepsiyi gelinin kardeşi değilde karşı taraf tutunca gelin hanım yine içerlenmiş sebebi öncesinde onlara bacısının tutacağını söylediği halde neden görümcenin kızı tutsun diyerek nişanlıyı doldurmalar içini doldurmalar falan.

Akabinde gelin evden çıkarken bahşiş alınırmış adetlerine göre bacısı kapıda beklemiş kp ise gelin hanım 100 tl beklerken bacısı için 50 tl vermiş bunada içerlenmiş.Sonra kp bir espri ile yarın işe girince ödersin demiş (bana göre espri) bunada içerlemiş ve daha birçok ufak tefek şeyler ile içini doldurup bu zamana kadar gelmesi işte olay bunlardan ibaret.

Yalnız şimdi eski konunuza da baktım da siz buradaki bir üyeye çok benziyorsunuz.
Görümcesine takık bir üye vardı.
Kocasından dayak yese beni seviyor diyen ve görümcesi de abisinden dayak yiyince oh oldu diyen.
Onda da böyle kına tepsisi mevzusunda başlamıştı heralde tüm hikaye.
Ya aşırı benziyor hayatlarınız, yada aynı üyesiniz

Neyse konuyu şimdi okudumda
siz biraz safçana birisiniz galiba
dua ette seni gelinliğinle kapının önüne koymamışlar bacım

Aman sen dert arıyorsun. Bak ben sana anlatayım bana eşim tarafı 1 liralık bişey almadı.altınları da esim aldi kredi cekti hala oduyoruz. perde,c.makinesi ve set üstü ocak aldılar 2000 lira parasini verdik. Nişan da erkek tarafı isteme bitti komple aşağı oturmaya gitti evde damat ve babaanne kaldı.biz kendimiz oynadik hiçbiri ne oyandı ne yuzu guldu.. Memeleketimde düğün olursa masrafini biz yapacakmisiz. Nisan kiafetlerimi birak kuafor parasini bile ben verdim.Amaaaaaan anlatsam roman olur. Her gün geçmişi yaşama. Eşin iyi mi evde huzurun var mı ona bak.

Ozet geciyorum kizlar.

Ortada "nisan tepsisini kardesim tutcakkk!" Inadinda, bohcada ne taksam kar kafasinda, kapida yapilan "verirsin onu" esprisini anlamayan, her seyi eltiden gorumceden kayindan bilen tripli bir gelin var arkadaslar. 3 senedir de bunu dusunuyo. Konu bu.

Cevap vermek gerekirse, tepsiyi gorumcem tutmustu. Bana ne kim tutarsa tutsun. Konusmasi olmamisti bile. Erkek tarafi mi tutuyo kiz tarafi mi bilmem. Kapida bana da "faiziyle tahsil edicem bunlari sizden" muhabbeti olmustu. Esimle ben de ayni anda "he he alirsin" demiştik. Ki kardesim olmadigi icin beni iceride gorumcem tutup parayi ailesinden o koparmisti. O para noldu bilmiyorum dugun gunu 300 500un pesine dusulmuyor. Bohca konusunda da az gozlu davranmissin, 3 5 cul caputa koltuk tk parasi versem esim cildirir, ben o yapsa onu dograrim zaten. Gicik oluyorum bu bohca isini bi ton paraya yapanlara. Ben iki tarafin a zye bohcasini 650 tlye halletmistim ki burberyy parfum, naked far paleti, pijamalar, 5li tklar falan vardi. 2 tane tas gibi bavul bile dahildi.

Elti bilmem ne konusu zaten kuruntun girmiyorum bile.

Offf eşiniz vallahi sabırlıymış yada sizi çok sevmiş bu gürültü çekilir mi ya bu saydıklarınızın hiçbiri yapılmadı bana ne kapı, sandık araba kapısı kilitleme Kına parası tepsi parası kimin tuttuğunu hatırlamıyorum bile, hadi hepsini geçtim iki Parça birşey aldılar diyorsun 2 milyar tutmuş pahalı yere neden götürüyorsun yazık günah değil mi iki tarafta birbirine art niyetli davranmış, ben aileme baştan söyledim eşimin tarafında bizdeki adetler yok dedim, illa para yüzünden bu kadar hır gür çıkar mı ya..

Bu
Aman sen dert arıyorsun. Bak ben sana anlatayım bana eşim tarafı 1 liralık bişey almadı.altınları da esim aldi kredi cekti hala oduyoruz. perde,c.makinesi ve set üstü ocak aldılar 2000 lira parasini verdik. Nişan da erkek tarafı isteme bitti komple aşağı oturmaya gitti evde damat ve babaanne kaldı.biz kendimiz oynadik hiçbiri ne oyandı ne yuzu guldu.. Memeleketimde düğün olursa masrafini biz yapacakmisiz. Nisan kiafetlerimi birak kuafor parasini bile ben verdim.Amaaaaaan anlatsam roman olur. Her gün geçmişi yaşama. Eşin iyi mi evde huzurun var mı ona bak.[/QUOTEbu arada hıc esya banada almadılar sadece altın aldılar esyaları benım ailemle esım aldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X