Düğün öncesi arkadaş sorunu

kfugkc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
70
55
28
Merhaba çok yeni üyeyim ama uzun zamandır takip ediyorum tabiki. Biraz uzun olacak ama cevaplarınız çok önemli. Ben çok arkadaş çevresi olan biri değilim çalıştığım yerdede kendi yaşıtım bir kız arkadaşım var şehir dışında okuduğumdan dolayı çevrem yok. Bu pazar günü kınam var salı günü düğün tabi ben bu arkadaşımın her daim yanımda olmasını isteyen biriyim şuan düğün kına telaşından çok acaba niye benle konuşmuyo sorunu ne düğünüme kınama gelecek mi diye düşünüyorum çok zor durumdayım. Kınayı malum virüsten sebep 10-15 kişi evde akşam çayı tarzı yapıcam ama arkadaşımla o kadar aram bozuk ki kınama sevmediğim halamgil gelicek genç olarak ablam kardeşim ve ben başka yok. Arkadaşım başkasının lafına inanıp gelmesini istemediğimi düşündü aslına bakarsanız iletişim sorunumuz var birbirimize küsüyoruz ama o asla adım atmıyo ben adım attığımda da konuşuyoruz. Ya ben kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki giydiğim gelinliğe bile kefenim olsun dedim o kadar sinirlerim bozuk 🥺 bugün doğum günüm ve ben ağlayarak geçiriyorum 🥺 arkadaşımın dediği hep hatalı kendi gözüküyomuş aramıyo sormuyo oluyomuş ama yüzüne başka arkasından başkaymışım falan falan ama kaldı ki arkasından asla konuşacak biri değilim kaldı ki kardeşi rahatsız mesela hep derdim düğünüm olursa kardeşine yatak getiricem gelsin yorulunca düğünde uzanır diyen biriyim ama yok istemiyo oldum. Çok yalnız bitkin hissediyorum kınayı asla yapmak istemiyorum sevmediğim ortam bi o arkadaşım gelse canlanırdım ama eşim çok istiyo çok yalnız kaldım ben nasıl umursamayabilirim 🥺🥺🥺

Şu 6 ayın sonunda bir şekilde hasta olursam hiçbirinize hakkımı helal etmiyorum ey düğüncüler, tatilciler, bayramcılar.
O kadar haklısınız ki bende sağlıkçıyım işin tam içindeyim hemşireyim ama mümkün olduğu kadar kimseyi bir araya getirmiyorum mesela ev ortamı dedim ama öyle oynamalı sarılmalı vs değil öğle beş çayı gibi evimiz geniş çok dikkat ediyorum

Kınayı keşke dışarda 100 kişi yapsaydınız evde 15 kişi tepeleme üst üste şeklinde oynayacağına...
Yazık vallahi yazık bize...

Konuya gelince, aman herkesi kendi haline bırakın ve en güzel günlerinizde düşünmeyin.
İnsan olan sorun çıkarmaz, böyle durumlarda naza nizaya çekmez kendini.
Kına için çok dikkat ediyorum öyle 15 kişi dediğim içinde ben ve ailem de mevcut cevapladığım gibi yoksa bende hastalıktan oldukça korkuyorum ve olayın içindeyim dışardan 1000 hasta sayısının gerçek olmadığını çok güzel gören biriyim.
Ben açıkçası ne yapıcam bilmiyorum böyle bir günde sıfır arkadaşla nasıl olur eşimin arkadaş çevresi geniş şehir dışından gelecekleri bile var onun o ladar arkadaşı varken ben yalnız 🥺

O kadar haklısınız ki bende sağlıkçıyım işin tam içindeyim hemşireyim ama mümkün olduğu kadar kimseyi bir araya getirmiyorum mesela ev ortamı dedim ama öyle oynamalı sarılmalı vs değil öğle beş çayı gibi evimiz geniş çok dikkat ediyorum
Bravo size. Biz pandemide 5 çayı da yapmıyoruz gerçi.
Zİra virüs Çin'deki bir kişiden yayıldı ya dünyaya. 1-5-105-1005 pek farklı olmuyor hemşireanım.
"Sistemimiz zor dayanıyor." diyen meslektaşlarınız duymasın.

Kına için çok dikkat ediyorum öyle 15 kişi dediğim içinde ben ve ailem de mevcut cevapladığım gibi yoksa bende hastalıktan oldukça korkuyorum ve olayın içindeyim dışardan 1000 hasta sayısının gerçek olmadığını çok güzel gören biriyim.
Ben açıkçası ne yapıcam bilmiyorum böyle bir günde sıfır arkadaşla nasıl olur eşimin arkadaş çevresi geniş şehir dışından gelecekleri bile var onun o ladar arkadaşı varken ben yalnız 🥺
Olur olur, alası olur.
Ben de düğünüme yakın bir zamanda kalabalık grubumla aramı bozdum.
Nişanımda 15 kadın, kavalyeleriyle 30 kişilik bir coşan grup iken, kınamda 2 arkadaşım vardı.
Öyle tercih ettim, çok da mutlu oldum.
Akrabam yok benim, sizde ne güzel o var.
Çok daha samimi bir ortam olur.

Bravo size. Biz pandemide 5 çayı da yapmıyoruz gerçi.
Zİra virüs Çin'deki bir kişiden yayıldı ya dünyaya. 1-5-105-1005 pek farklı olmuyor hemşireanım.
"Sistemimiz zor dayanıyor." diyen meslektaşlarınız duymasın.
Ben buraya pandemide kına yapıyorum yazmadım hanımefendi o dışardan pandemi denilen yerin tam içerisinde yaşıyorum bir şehirde kaç karantina kaç pozitif hepsini duymuyorum görüyorum hayat bazı şeyleri erteletmiyo mecbur bir şekilde ayakta kalacağız ha nasıl ben düğüne gelenle öpüşmücem yada oyun havası vs olmayacak neden duyduğumdam değil gördüğümden , kendi ailemi değil herkesi korumak istediğimden

Olur olur, alası olur.
Ben de düğünüme yakın bir zamanda kalabalık grubumla aramı bozdum.
Nişanımda 15 kadın, kavalyeleriyle 30 kişilik bir coşan grup iken, kınamda 2 arkadaşım vardı.
Öyle tercih ettim, çok da mutlu oldum.
Akrabam yok benim, sizde ne güzel o var.
Çok daha samimi bir ortam olur.
Keşke 2 arkadaşım olup akrabam olmasaydı 🥺

Ben buraya pandemide kına yapıyorum yazmadım hanımefendi o dışardan pandemi denilen yerin tam içerisinde yaşıyorum bir şehirde kaç karantina kaç pozitif hepsini duymuyorum görüyorum hayat bazı şeyleri erteletmiyo mecbur bir şekilde ayakta kalacağız ha nasıl ben düğüne gelenle öpüşmücem yada oyun havası vs olmayacak neden duyduğumdam değil gördüğümden , kendi ailemi değil herkesi korumak istediğimden
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz, diyor mutluluklar diliyorum hemşireanım.

Evde 15 kişi (emin değilim o sayının 15 olduğuna) kına yapacaksınız bu pandemide ve sağlıkçı olarak sağlıkçı arkadaşınız gelmeyecek diye karalar bağlamışsınız. Gerçekten daha ne kadar sasirabilirim diye düşünüyorum ama hep bir adım ötesi geliyor. Cicek Kiz Cicek Kiz bakın bugün size başka bir konuda verdiğim çoktan normale dönmüş sağlıkçı örneği. Sözde eğlence yapmayacaksınız da niye genç birileri yaşıtım olmayacak diye bu denli üzüldünüz anlam veremedim.

Zaten konunun içinde arkadaşınız ne dediniz de niye istenmediğini düşündü bu detaylara da yer vermemişsiniz. Mutluluklar diyeyim. İnşallah kimseye bir zarar vermeden geçirirsiniz bu kalabalığı.

Keşke 2 arkadaşım olup akrabam olmasaydı 🥺
Demeyin öyle, hepsinin yeri ayrı.
Bundan sonra olur.
İnsanın gerçek karakterinin oturacağı yaşlardasınızdır muhtemelen.
Size böyle günde zorluk çıkaran değil bilakis rahat ettirmek adına çaba gösteren gerek.
Hepimize öyle.
Bu hayatınızda yeni başlangıç olur, olumlu bakın.
Evde bir kınada inanın çok da arkadaş gerek değil, dışarıda olsa evet güzel olurdu ama ev yani, çok büyütmeyin gözünüzde ve böyle şeylere hiç takılmayın.

Evde 15 kişi (emin değilim o sayının 15 olduğuna) kına yapacaksınız bu pandemide ve sağlıkçı olarak sağlıkçı arkadaşınız gelmeyecek diye karalar bağlamışsınız. Gerçekten daha ne kadar sasirabilirim diye düşünüyorum ama hep bir adım ötesi geliyor. Cicek Kiz Cicek Kiz bakın bugün size başka bir konuda verdiğim çoktan normale dönmüş sağlıkçı örneği. Sözde eğlence yapmayacaksınız da niye genç birileri yaşıtım olmayacak diye bu denli üzüldünüz anlam veremedim.

Zaten konunun içinde arkadaşınız ne dediniz de niye istenmediğini düşündü bu detaylara da yer vermemişsiniz. Mutluluklar diyeyim. İnşallah kimseye bir zarar vermeden geçirirsiniz bu kalabalığı.
Ben ne anlatsam istediğinizi düşüneceğiniz için uzatmamın anlamı olduğunu düşünmüyorum teşekkür ediyorum.

Gercek dost iki eli kanda olsa gelir. Senin en mutlu gununde yaninda olmayacaksa bu kisiye anlam yukleyen sadece sensin demektir. Onun gozunde senin o kadar anlamin yok demektir. Aranizda ne gecti tam olarak bilmesem de eminim onu uzecek, gururunu incitecek bir sey yapmamissindir cunku su yazdiklarindan o yapida olmadigin anlasiliyor. Onu bunu bahane edip gelmeyecekse ben olsam arkadaslik listemden silerdim. Yalniz olmak da o kadar kotu degil. Gercek dostlar birakmaz merak etme.

X