Düğün sorunsalı

Nikah derken resmi nikah yaptınız ve düğün olmadığı için aylardır ayrı ayrı mı yaşıyorsunuz anlamadım. Ayrıca kp kurduğu cümle çok çirkin ne yani her şey evlenene kadar mı nasıl olsa evlendi deyip söz verip takacağı takıyı takmıyorsa bu yaptığı unutulmaz elbette. Babanın dediği gibi önemli olan sizin huzurlu ve mutlu olmanız istediğiniz takıyı elbette eşiniz size alır. Bence karşı tarafa çok yüz vermişsiniz. Bu konuların arasını çok uzatmamak lazım düğünden bir gün önce nikah kıyılmalı çok önce kıyılınca böyle maddi şeyler için canınızı sıkıyorlar. Kimse altın kolye, bilezik için evlenmiyor fakat verdikleri sözü nikah yapıldı deyip yok saymaları da aslında size değer vermediklerini gösterir. Sizde bunu 40 yıl geçse de incindiğiniz için unutmazsınız

Kızlar ben 2 senedir nişanlıyım. Korona sebebiyle düğünüm ertelendi. Nikahımız kıyıldı fakat erkek tarafı illa düğün diye tutturdu. Kızlar bana ne sözümde ne de nişanımda hiçbir şey takılmadı. Güya düğünde takılacaktı. Babamlar alttan aldıkça hala sanki normali buymuş gibi bir tavır takınıyorlar. Hatta kayınbabam babama "zaten biz aldık kızı gerisini siz düşünün " gibi saçka bir cümle kullandı. Babam da bunlara yüzü biz verdik dedi. Kızlar normalde biz düğün olacak diye nikah kıymıştık. Ben de bu duruma üzülünca babamlar hep "üzülme boşver varsın bir sey takmasınlar yeter ki huzurlu ol diyorlar."
Ama bu durum gerçekten beni üzüyor. Kayınbabam kendi kızlarına hem başlık almış hem de bilezik ,tuğra felan istemiş. Ama bana gelince durumumuz yok diyorlar. Aslında derdim altın felan değil. Sadece çevremde o kadar yeni gelin var ki hepsi el üstünde tutuluyor. Ama benim şansımdan mıdir bilmiyorum ama sanki ben dış kapının dış mandalıymışım giibi davranıyorlar. Eşimi seviyorum her şey onun omuzlarında. Her şeyimizi benim ailem ve eşim yapıyor. Biz o kadar çırpınırken eşimim tarafı pişkin pişkin konuşuyor etrafa. Akrabalarımiza biz kızı aldık onlar düşünsün diyorlar.. inanın bu süreçte çok yıprandık. Nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum 😐
Bu altın maltın olayları bana çok saçma geliyo ama sen davanda haklısın biraz pişkinler nişanlınla güzel bi dille konuşmalısın

Bugün böyle konuşanların yarın kibarlaşmasını bekleme. Koy mesafeni baştan, gelip sizin evi mesken tutamasınlar.

X