Düğün sorunsalı

Uzmanyareni2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2020
11
2
27
Kızlar ben 2 senedir nişanlıyım. Korona sebebiyle düğünüm ertelendi. Nikahımız kıyıldı fakat erkek tarafı illa düğün diye tutturdu. Kızlar bana ne sözümde ne de nişanımda hiçbir şey takılmadı. Güya düğünde takılacaktı. Babamlar alttan aldıkça hala sanki normali buymuş gibi bir tavır takınıyorlar. Hatta kayınbabam babama "zaten biz aldık kızı gerisini siz düşünün " gibi saçka bir cümle kullandı. Babam da bunlara yüzü biz verdik dedi. Kızlar normalde biz düğün olacak diye nikah kıymıştık. Ben de bu duruma üzülünca babamlar hep "üzülme boşver varsın bir sey takmasınlar yeter ki huzurlu ol diyorlar."
Ama bu durum gerçekten beni üzüyor. Kayınbabam kendi kızlarına hem başlık almış hem de bilezik ,tuğra felan istemiş. Ama bana gelince durumumuz yok diyorlar. Aslında derdim altın felan değil. Sadece çevremde o kadar yeni gelin var ki hepsi el üstünde tutuluyor. Ama benim şansımdan mıdir bilmiyorum ama sanki ben dış kapının dış mandalıymışım giibi davranıyorlar. Eşimi seviyorum her şey onun omuzlarında. Her şeyimizi benim ailem ve eşim yapıyor. Biz o kadar çırpınırken eşimim tarafı pişkin pişkin konuşuyor etrafa. Akrabalarımiza biz kızı aldık onlar düşünsün diyorlar.. inanın bu süreçte çok yıprandık. Nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum 😐

Böyle işler çokta uzatilmaya gelmiyor.malesef illa ki bi pürüz çıkıyor erkek tarafı nikah olunca bunun rahatlığı kullanıyorlar ne.bileyim gücü olan olmayan az yada çok bir şey takılır kızı aldık demek.buyuk saygısızlık

Her şeyi eşim ve benim ailem yapıyor demissiniz esiniz yapıyormuş işte gerisine karışmayın.

Babanız dogru söylemis takmazlarsa takmasinlar huzurunuzu bozmayın. Zorla taktıracak haliniz yok. Eşinizle anlaşıyorsanız o elinden gelini yapiyorsa gerisi boş.

Maalesef bu yüzden düğünden önce nikah kıyılmasına karşıyım çünkü böyle olunca erkek tarafı bi anda değişiveriyor nedense. Söylenecek pek bir şey yok zorla taktıramazsınız eşinizle mutlu olmaya bakın maddiyat kısmına girmiyorum herkes olduğu kadar yapar ancak söylenilen sözler güzel değil o yüzden bu karakterdeki insanlardan olabildiğince uzak durun mesafe candır.

E peki nikah günü alınırken sonradan düğün yapılıp yapılmayacağı neden konuşulmuyor?
Sadece nikah olacaksa eh o zaman takılar da o zaman takılır diyecekti babanlar
Yok düğün olacaksa da o zaman takılır denilirdi.
Şimdi nikah olmuş düğün olacak mı olmayacak mı o bile belli değil adamlar işi laçkalığa vurmuşlar
Bundan sonra bu duruma karşılık ailen de "düğün tabiki olacak eş dost gelecek aileler de takı takacak" demeli
Ayrıca biz kızı aldık gerisini onlar düşünsün demek sinir bozucu. Ben olsam bu laf karşısında henüz düğün olmadığı için hala nikah iptali şansımız var kız tarafı olarak derdim. Neden tepki verilmiyor?

babamlar hep "üzülme boşver varsın bir sey takmasınlar yeter ki huzurlu ol diyorlar."
Baban haklı. Önemli olan eşinle beraber huzurlu ve mutlu olman. Kayınpederin kızlarını evlendirirken başlık parası isteyecek kadar cahil biri zaten ne söylediğini hiç umursama. Bu şekilde kendini rezil eder sadece. Altın konusuna gelecek olursak ben bu tarz beklentileri doğru bulmuyorum. Karşı tarafın içinden takmak gelmiyorsa yapacak bir şey yok

Kızlar ben 2 senedir nişanlıyım. Korona sebebiyle düğünüm ertelendi. Nikahımız kıyıldı fakat erkek tarafı illa düğün diye tutturdu. Kızlar bana ne sözümde ne de nişanımda hiçbir şey takılmadı. Güya düğünde takılacaktı. Babamlar alttan aldıkça hala sanki normali buymuş gibi bir tavır takınıyorlar. Hatta kayınbabam babama "zaten biz aldık kızı gerisini siz düşünün " gibi saçka bir cümle kullandı. Babam da bunlara yüzü biz verdik dedi. Kızlar normalde biz düğün olacak diye nikah kıymıştık. Ben de bu duruma üzülünca babamlar hep "üzülme boşver varsın bir sey takmasınlar yeter ki huzurlu ol diyorlar."
Ama bu durum gerçekten beni üzüyor. Kayınbabam kendi kızlarına hem başlık almış hem de bilezik ,tuğra felan istemiş. Ama bana gelince durumumuz yok diyorlar. Aslında derdim altın felan değil. Sadece çevremde o kadar yeni gelin var ki hepsi el üstünde tutuluyor. Ama benim şansımdan mıdir bilmiyorum ama sanki ben dış kapının dış mandalıymışım giibi davranıyorlar. Eşimi seviyorum her şey onun omuzlarında. Her şeyimizi benim ailem ve eşim yapıyor. Biz o kadar çırpınırken eşimim tarafı pişkin pişkin konuşuyor etrafa. Akrabalarımiza biz kızı aldık onlar düşünsün diyorlar.. inanın bu süreçte çok yıprandık. Nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum 😐
Hay sorunsallar kovalasın ya... Valla gına geldi artık şu tabirden...

Keşke babanız da başlık isteseymiş, neden istemeden verdi sizi?

Bir şey takmamalarından ziyade etrafta konuştukarı cümleler çok çirkin.Zaten o zihniyette insanlardan bir şey beklemeyin.Eşinizin tavrı önemli.Onun kafası da onlar gibi çalışıyorsa yol yakınken bırak.Bu saatten sonra pırlantalara boğsalar bile gözümde değeri olmazdı artık o sözlerden sonra.

Hay sorunsallar kovalasın ya... Valla gına geldi artık şu tabirden...

Keşke babanız da başlık isteseymiş, neden istemeden verdi sizi?
Sorunsal ne diyecektim ben de, bu forumda herseye "x sorunsali" diye konu açılıyor

Konu sahibi,
Esiniz ne diyor? Ailesi ile ne kadar yakin oturacaksiniz? Bence babanız alsin damadi karsisina konussun biz bastan böyle konusmadik, ayrica ailenin uslubu hoş degil eger kızımi üzer ve baskalarina ezdirirsen karsinda beni bulursun diye.
Yani eşinizin ailesini dinleyip sizi ve ailenizi zora sokmayacagindan eminseniz, mutlu olmaya bakın. Es ailesine de mesafe koyun, bayramda seyranda görüşürsunuz esinizin hatrina ama cok icli dışlı olmayın derim.

Çok üzülme konu sahibi , takınca da muhakkak geri istiyorlar bir şekilde tekrar dert oluyor o takılar . Bence sen bunu mükemmel bir fırsata çevirebilirsin.
1. Öncelikle hayat boyu laf vurabileceğin bir kozun var 😎

2. Olabildiğince mesafe koyarsın , artık oğlanı aldım eve attım siz ne yaparsanız yapın dersin 😎

3. Maddi olarak sizden hiç bir beklentiye giremezler .
Tabi bu konular eşinde seni haklı bulursa olur . Onun kafasını yıka , önemli olan önünüzdeki yıllar ☺️

Sizin aileniz pasif davrandigi icin ,bunlar olmus
Terbiyesiz esinizin ailesi yuz vermeyin ,esinizlede konusun ,tavrum net herseyi icimde koydunuz diye ,
Bu ise kalkisirken esinizin maddi durumunu ne yapip yapamayacagini bilmiyor muydunuz sanki

Bosver verdikleri kadar beklentileri olur, kafana takma derim.

Anladığım kadarıyla sözlüykende el üstünde tutulmamışsınız. Başkaları tutuluyor çünkü el üzerinde tutulmadığında yol veriyorlar. Sevmek yetmiyor bazen. Babanın şu evrede düğün olmadan ne görüştürürüm ne de kızımı veririm benim kızıma takı toka ne gerekiyorsa yapılacak diyerek direnmesi lazım. Yumuşak görünce eziyorlar malesef..

Benim babam cok disiplinli idi..bizde kiz 3 ay nisanli durur derdi ..kapimiza gelen durumunu bilsin gelsin denirdi..yumusak yuzlu bulmus edepsizligi ele almislar

takı, el üstünde tutulma gibi konularda çok yorum yapamayacağım ama üslup berbat erkek tarafında. yani böyle konuşan babası varsa, ben bayram seyran dışında görüşmemeyi şart koşardım birlikte olduğum insana. bunlar taksalarda düğün sonrası fazlasıyla geri alacak tipler belli, elinize koz vermişler. görüşmeyin, muhattap olmayın. düğünü yapacaklarsa takıları asla ama asla vermeyin. bunu söylemeyin düğün öncesi ama kendi taraflarına tembihleyip alırlar. önemli olan eşinizin değer vermesi bunu unutmayın.

babanız düğün öncesi okkalı bir konuşma yapmalı damadıyla, ailesi böyle mal mal konuşurken pasif kalıp susturamayan eşiniz aslında kimden çekinmesi gerektiğini iyice öğrenmeli.

Siz nişanlı değilsiniz ki evlisiniz. Nikahınız kıyılmış artık. Düğün istiyorlarsa keşke ikisini eş zamana denk getirseydiniz. Böyle saçma bir durum olmuş. Kızına başlık parası alan zihniyetten çokta bir beklentiniz olmasın. Karakteri ortada işte. Sizde aranıza mesafe koyun derim

En güzel mesafe koymak boşverin altın evet insanın zoruna gider ama önemli olan huzur ve sağlık birlikte olduktan sonra herşeyin üstesinden gelirsiniz sıkma canını

X