Düğünsel Stresler

Eltim düğün yapmış kardeşim de düğün yapmıştı ondan mı bana koyuyor bilmiyorum ben şöyle gelinliğimle bir salınamadım o salonda o çok içimde kaldı tüm erşafım etrafımda şöyle bir karşılıklı oynayamadık.Oynadık kardeşim bazı arkadaşlarım onun kuzenler filan ama tam düğün gibi olamadı ne bileyim bazı akşamlar aklıma gelince ağlıyorum hüngür hüngür gülmeyin bana napiyim.Eşim de o zaman beklicem deseydin resti çekseydin diyor bekleyelim demiştim ama bastırmamıştım bilmiyorum işte konu sahibinin konusunun önüne geçmeyeyim ama bence içinden ne geliyorsa borç da olsa onu yapsın.Çünkü para yerine konuyor ama o günler yerine konmuyor geri de gelmiyor.
Stevya Stevya sen neden şaşırıyorsun herşeye bacım😂

Ya birisi şunları kafama vura vura bana da anlatsa keşke ben evleneli 3,5 ay oldu tam koronanın kriz zamanına geldi biz düğün salonu tutmuştuk çok şık ama inanılmaz makuldü fiyatı öyle limonata pasta da değildi gayet ordör tabağı vardı şimdi eşim o zaman nişanlım bana pasta limonata olsun dedi diye kıyametleri koparmıştım ben varoş muyum diye(ne alakaysa) sonra o düğün salonuna da hasret kaldım nikâh yaptık ve heryer kapalıyken biz bir yolunu bulduk yemek organize ettik ama ben bu geçen 3,5-4 aylık süreçte neredeyse hergün ağladım düğünüm olmadı kuru kuruya evlendim ben nikâh yapacak insan mıydım diye.Kime sorsam o parayla şu yapılır bu yapılır diyor ama benim içime sinmiyor arkadaş sanki bir şeyler yarım kalmış tamamlanamamış gibi hissediyorum çıldırıcam:/
Düğün istemenizde sıkıntı yok ama şartlar aksini gerektirdiyse bunun için hergün ağlamak çocukça geldi bana açıkçası. 🤷 Eşinize bolca sabır diliyorum.

Son düzenleme:
Ya birisi şunları kafama vura vura bana da anlatsa keşke ben evleneli 3,5 ay oldu tam koronanın kriz zamanına geldi biz düğün salonu tutmuştuk çok şık ama inanılmaz makuldü fiyatı öyle limonata pasta da değildi gayet ordör tabağı vardı şimdi eşim o zaman nişanlım bana pasta limonata olsun dedi diye kıyametleri koparmıştım ben varoş muyum diye(ne alakaysa) sonra o düğün salonuna da hasret kaldım nikâh yaptık ve heryer kapalıyken biz bir yolunu bulduk yemek organize ettik ama ben bu geçen 3,5-4 aylık süreçte neredeyse hergün ağladım düğünüm olmadı kuru kuruya evlendim ben nikâh yapacak insan mıydım diye.Kime sorsam o parayla şu yapılır bu yapılır diyor ama benim içime sinmiyor arkadaş sanki bir şeyler yarım kalmış tamamlanamamış gibi hissediyorum çıldırıcam:/
Evet dugun yapamadiginiz için evliliginizin ilk aylarini aglayarak gecirip kendinize de esinize de zehir etmek gerçekten cok mantikli.

Yaaa çok şirin.. :KK54:
Bizede hiçbişeyi yapmıyoruz diye sürekli bir laf sokuyorlar.. O damı yok.. hıııı pekii.. AAaaa siz onuda mı yapmıyosunuz ama eeee.. tabi tabi.. Aman canımmm oda oluversin ne olucakki.. Yok daha neler o da olmadan olur mu :))
Bu cümleler tanıdık gelmiştir size sanırım..
Sırf bu gereksiz muhabbetlerin bitmesi için bir an önce düğünün bitmesini istiyorsunuz :))
Bizimde bi off gününe ihtiyacımız var sanırım.:eğlence:

bize de kimse böyle demedi yaaa : )
arkadaşlarımız bile ay boşu boşuna saçma sapan şeylere o paraları verdik aman sen verme falan dediler hatta.
İçimde kalacakları yaptım ki zaten basit şeylerdi, fotoğrafçı tutmadım mesela hani böyle antin kuntin şeyler yoktu.
Ben pırlantayı daha yeni aldım mesela ama heves etmişsin bence almışsın iyi olmuş boşver. Belki onu almasaydın başka şeylere yönlendirebilirdin ama insan heves edebiliyor. TV falan yumatu al geç mesela, bence çok başarılı bir tv hem de içlerinde f/p oranı bence gerçekten çok yüksek. sonra başka tv aldık onu diğer odaya geçirdik mesela falan filan... Hani bazı şeyleri daha uyguna alabilirsin ve muhteşem çıkabilir hatta.

bir de her şeyin gerçekten inanılmaz pahalı olduğu gerçeği de var illaki.

Düğün yapmadığınız için hüngür hüngür ağlamanız tuhaf geldi.

Ne güzel düğün masrafı olmadan evlenmişsiniz :)
Ağlıyorum şaka gibi arkadaşlarım da şokta herkes şokta ben de kendime şaşırıyorum böyle biri değilim.Dışarıdan görseniz gayet aklı başında,güçlü,olgun biriyim ama bu düğün mevzusu çok saçma bir şekilde beni mutsuz etti.Hayır ellerinden geleni de yaptılar inkâr edemem ama işte sanki isteseler yapabilirlerdi de yapmadılar gibi hissediyorum sinirlerimi bozuyor bu his de.

Ağlıyorum şaka gibi arkadaşlarım da şokta herkes şokta ben de kendime şaşırıyorum böyle biri değilim.Dışarıdan görseniz gayet aklı başında,güçlü,olgun biriyim ama bu düğün mevzusu çok saçma bir şekilde beni mutsuz etti.Hayır ellerinden geleni de yaptılar inkâr edemem ama işte sanki isteseler yapabilirlerdi de yapmadılar gibi hissediyorum sinirlerimi bozuyor bu his de.
Evlenmeyeydiniz o zaman. Ben düğünsüz evlenmem deseydiniz erteleseydiniz. Çok saçma yaptığınız şu an. Beş yaşında çocuk gibi.

Eltim düğün yapmış kardeşim de düğün yapmıştı ondan mı bana koyuyor bilmiyorum ben şöyle gelinliğimle bir salınamadım o salonda o çok içimde kaldı tüm erşafım etrafımda şöyle bir karşılıklı oynayamadık.Oynadık kardeşim bazı arkadaşlarım onun kuzenler filan ama tam düğün gibi olamadı ne bileyim bazı akşamlar aklıma gelince ağlıyorum hüngür hüngür gülmeyin bana napiyim.Eşim de o zaman beklicem deseydin resti çekseydin diyor bekleyelim demiştim ama bastırmamıştım bilmiyorum işte konu sahibinin konusunun önüne geçmeyeyim ama bence içinden ne geliyorsa borç da olsa onu yapsın.Çünkü para yerine konuyor ama o günler yerine konmuyor geri de gelmiyor.

oyy yaaa olan olmuş ama ne yapacaksın
bu dönemde o kadar çok insan yapamadı ki düğün
ve bunların içinde o kadar varlıklı bir tanıdığım da var ki.
yani bu dönemde para bile kar etmedi.
ama ben de insanın içinden geliyorsa kesin yapsıncıyım
tabi ki içimden 1 karat pırlanta geliyor 100 bine alınmazsa olmazcıları mevzubahiz dahi etmiyorum : )

Madem düğün bu kadar önemliydi neden yazı beklemediniz?

Ben normalde de düğün istemeyen bir insandım. Pandemi biraz işime geldi, nikah ve yemekli küçücük bir organizasyon yaptık.
Ama düğünü bu kadar önemsesem ve 100-200 kişi bir arada olmakta sorun görmesem yasakların kalkmasını bekleyip düğün yapardım.

Hem beklememişsiniz hem her gün ağlamışsınız. Eşinize yazık.
Bir düğün için değer mi gerçekten?

bak bence ne yap
böyle 5 yılın sonunda 5. yıldönümümüz de arkadaşlarını yakın akraba vs sevdiklerini topla güzel beyaz elbise giy.
5th anniversary yap.

Madem düğün bu kadar önemliydi neden yazı beklemediniz?

Ben normalde de düğün istemeyen bir insandım. Pandemi biraz işime geldi, nikah ve yemekli küçücük bir organizasyon yaptık.
Ama düğünü bu kadar önemsesem ve 100-200 kişi bir arada olmakta sorun görmesem yasakların kalkmasını bekleyip düğün yapardım.

Hem beklememişsiniz hem her gün ağlamışsınız. Eşinize yazık.
Bir düğün için değer mi gerçekten?
İşte bekleyelim diye kendimi paraladım ama herşeyimiz hazır neden bekleyelim evi tuttuk,yok eşyayı aldık,yok kuş uçtu yok şu oldu bu oldu engel olamadım bir şekilde.Çok da tartışıyorduk o dönem yani bildiğiniz gibi değil işte böylelikle oldu kızlar.Ben zaten şuan bir çözüm aramıyorum içinizde kalır kalmasın demek istiyorum konu sahibine.Borç kapanıyor içinizden geleni yapın bence.

Bunun da acaba toplum baskısıyla etkisi olabilir mi?
Yani cidden bu süreçte bizlerde çok kırılgan çok alıngan ve hassas olabiyoruz kabul ediyorum. Ama çevremizdeki arkadaşlarımızın düğün hakkındaki konuşmalarından etkileniyoruz ister istemez.. Sizde isteyip yapamadığınız için etkileniyorsunuzdur muhtemelen.

Bizim bizden 2 ay önce nişanlanan ve yeni evlenen arkadaş çiftimiz var onlarla ilgili herhangi birşeyi duymaya tahammülüm yok mesela, sebebi benden kaynaklanan kıskançlık değil.. Sebebi onun kıskançlığı sonucu küçümseyerek konuşması..
Kendisini peri kızı ilan edip aaa ben herşeyin en iyisine layığım tripleri ve sanki biz hiçbirşey haketmiyoruz davranışları..
Kızı pataklayıp senin yüzünden senin haberin olmayan bir borca girdi eşin diye bağırmak istiyorum mesela :)
ama şuan kızın umrunda değil.. Bunuda ancak ilk maaşlarını alıp ev geçindirdiklerini anladıkları ilk gün farkeceklerdir diye düşünüyorum..

Bence şöyle yapın bir piknik organize edin arkadaş çevrenizle giyinin beyaz bir elbise eşinizde şık giyinsin açın müziği atın karşılıklı göbeği..
:KK49:

Geçmiş sayfalarda pırlanta çiçek vs gereksiz denmiş biraz güldüm. Yüzüğü hesaplı almak insiyatife kalir ama çiçek çikolata da alınamiyorsa, nasıl geçinilecek. Biraz fazla stres olunmuş, psikolojik olarak etkilenilmiş sadece diğer eksikler zamanla hallolur. Büyük bi sorun göremedim. Kısa sürede evlenme kararı alınınca hazirliğa zaman kalmamiş sadece. Borç ödemek kötü bişi değil , istediklerinizi liste yapn bir bütçe çikartın gelirinize göre taksitlendirerek parça parça alirsiniz. Düğünden gelen parayı istediğiniz bir finansal araçla değerlendirin, sıkışırsanız kullanırısınız. Gönlünüzce ,istediklerinizi yapın , mutluluklar.

Biran once bunu icinde halletmezsen bu sana ömur boyu eziyet olur bacim artik dönup geriye dügun yapma sansin yoksa cokda dusunup kendini hirslandirma valla hasta olursn yani gelinlikle 3 saat durmadan oynasaydim ne olurdu ne degisirdi die dusun bence cok da gerekli degil ya🙈

Biran once bunu icinde halletmezsen bu sana ömur boyu eziyet olur bacim artik dönup geriye dügun yapma sansin yoksa cokda dusunup kendini hirslandirma valla hasta olursn yani gelinlikle 3 saat durmadan oynasaydim ne olurdu ne degisirdi die dusun bence cok da gerekli degil ya🙈
Ahahah canım benim haklısın hem de çok bir sürü insandan duydum şunu yani diyorum ölür müsün mesela ne olur yani olmayınca kesinlikle şu sözün çok doğru içimde halledebilmem lazım bir yolunu bulucam sizin de destekleriniz büyük herkes çok tatlı şeyler yazıyor kimisi tokatlıyor ohh elinize sağlık💕😬🤭

Ahahha katlanamıyor benim o hâllerime ama işte biraz da sorumlusu kendisi çok da sesini çıkaramıyor😝Ben zaten saçma olduğunu kabul ediyorum matah bişey değil yani neyse konu sahibi öldürecek beni sustum🤭

İşte bekleyelim diye kendimi paraladım ama herşeyimiz hazır neden bekleyelim evi tuttuk,yok eşyayı aldık,yok kuş uçtu yok şu oldu bu oldu engel olamadım bir şekilde.Çok da tartışıyorduk o dönem yani bildiğiniz gibi değil işte böylelikle oldu kızlar.Ben zaten şuan bir çözüm aramıyorum içinizde kalır kalmasın demek istiyorum konu sahibine.Borç kapanıyor içinizden geleni yapın bence.

Nikahı geçen sene yapıp, 1 sene aynı evde yaşayıp bu sene düğün yapanlar var. Siz de öyle yapabilirdiniz, evin boş kalmsına gerek yoktu.
Ha bana göre aşırı gereksiz ama yapanın da kendi tercihi, kimseye laf düşmez.

Olan olmuş artık, böyle ağlayıp üzülerek bu günlerinizi daha fazla ziyan etmeyin.
Eşinizin yerinde olsam çok üzülürdüm.

Ahahha katlanamıyor benim o hâllerime ama işte biraz da sorumlusu kendisi çok da sesini çıkaramıyor😝Ben zaten saçma olduğunu kabul ediyorum matah bişey değil yani neyse konu sahibi öldürecek beni sustum🤭
Yok yok konuşabilirsiniz :) mevzu düğünsel stresler bakın işte olması bir dert olmaması başka bir dert :KK54:

Nikahı geçen sene yapıp, 1 sene aynı evde yaşayıp bu sene düğün yapanlar var. Siz de öyle yapabilirdiniz, evin boş kalmsına gerek yoktu.
Ha bana göre aşırı gereksiz ama yapanın da kendi tercihi, kimseye laf düşmez.

Olan olmuş artık, böyle ağlayıp üzülerek bu günlerinizi daha fazla ziyan etmeyin.
Eşinizin yerinde olsam çok üzülürdüm.
Ben o sistemi akıl edemedim yoksa kendi aramızda bir nikah hop ardından düğün yapabilirdim biraz geri kaldım pandeminin yeni şekillerine.Artık kısmet mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum ama bana çoook büyük bir ders oldu.Bazı kişilere komik,saçma gelebilir ama ben bu durumu önemsediğim için bundan sonra bir şeyi istiyorsam ya da istemiyorsam asla o şeye tamam demicem.Kendi isteklerimi de göz önünde tutucam bu bana ders oldu.

X