Düğünsüz ve takısız gelin olmak.

Meral01

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
2.591
2.570
Kasım ayında kısmet olursa evleniyorum. Erkek arkadaşımın vov denecek kadar bir birikimi yok. Onun ailesinden maddi bir yardım gelemiyor, çünkü gerçekten durumları yok. Krediye bulaşmak istemiyorum, bazı haklı ve geçerli sebeplerden dolayı.. ki kredi çekse eminim evlendiğimizde borçtan başımızı kaldıramayacağız. Orta halli bir durumda olacağız, bende çalışıyorum. En fazla 1 bilezik takacak durumda. Bu duruma çok üzülüyor, akrabalarından borç istemiş sırf bu sebeple. Ama ben gerek olmadığını, hiçbir şey istemediğimi söyledim. Bu sefer ailemin sorun yapacağını düşünüyor. Ki babam gerçekten abartı bir sayı olmasa da ister gibime geliyor.

Ve düğünde istemiyorum. Sade bir nikah ardından tüm sevdiklerimizle güzel bir yemek..ardından yine orta halli bir balayı.. düğün benlik değil gerçekten, içimde kalacak bir şey asla değil. Bunun maddiyatla alakası yok.

Takısız ve düğünsüz gelin olmaz mı sizce? Fazla abartılmıyor mu? Durumu olan yapar tabi ki mis gibi. Elalem ne der diye çok mu düşünüyoruz, bilemiyorum. Akrabalarımız çok karşı özellikle düğün olmadan evlenecek olmamıza. “Dul musun sen, senin hakkında neler düşünürler” diyorlar. Çok terbiyesizce geliyor bana bu söylem.

Erkek arkadaşımda kendini böyle kötü hissediyor, tutturdu o zaman kredi çekeyim diye. Arkadaşlarıyla konuşurken duyuyor onlardan 100 gr altın yapmış mesela yakın arkadaşı. Bilemedim..

Siz neler düşünüyorsunuz?
el alemi hiç bir şekilde memnun edemezsiniz istediğiniz gibi yaşayın neden başkalarının ne dusunecegini ne konuşacağını düşünerek kendini sıkıntıya sokuyorsun ki kimin ne düşündüğünün ne önemi var takılmayın..

Shusui

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
2.126
5.985
Nikah + fasıl planladık, kıyamet koptu bir düğün bile yapmıyorlar diye. Yapmıyorum dedim. İstemiyorum düğün ,hiç sevmem,nefret ederim düğünlerden nikahtan fasıla gideriz 40 kişi, oh ye iç oyna dedim. Olmaz molmaz dediler , biz tutalım dediler nikah salonu , eşimin aile kredi çekelim falan dedi ,gelmem o düğüne dedim ,birşey yapamadılar 😄 16 temmuzda evlendim ,önceki gün darbe olduğu için insanlar gelemedi fasıl bile iptal oldu, düğün ayarlasaydık bitmiştik. Hemen arkasından Avrupa'ya balayına gittim. Üstünden geçti beş yıl , şuraya yazarken oh çokta güzel oldu diyerek yazıyorum 😄😄 Yapı Meselesi ,tamamen zevklerle ilgili. Çok yakın 3 arkadaşımın düğününe gittim sadece ki hepsinden kaçtım bir şekilde . Sevmiyorum ben. Altın konusunda da olsa çok güzel olur tabi ama krediyle almaya da gerek yok. Sonradan değerini bilsinler ama bazı cahil aileler gelin birşey istemeyince değersiz görüyorlar nedense

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1153 gün geçti.

Kamuran82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2018
628
1.299
38
Düğünün geline dul muamelesi yapılmasına şiddetle karşıyım tercih meselesidir saygı duymak gerekir kişisel benim görüşüm bir geline düğünü olmalı takısı olmalı kız annesi olarak kızıma düğün de isterim takıda isterim ama tekrar söylüyorum saygı duyulmalı kendisini ilgilendirmeyen işlere karişilmamali

oblomovluk

💚💛
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2021
4
16
26
Konu sahibi,gözüme çarptı da,siz daha bugün yine böyle bir ''ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili'' tarzı konu açmamış mıydınız ? Şimdi baktım,konuyu açıp gidiyorsunuz,millet oturup tartışıyor.Sanki konuları da bilerek seçiyor gibisiniz.
Hmm...

Önceki konumda cevap verdim, üstelik okuduğumu belli etmek adına beğendim de yorumları. Yani konuyu açıp gitmiyorum, tek tek okuyorum önemsiyorum. Bu konumda da bunları sallayacak değilim. Ne kadar küçük ve basit düşünmüşsünüz. İyi geceler.

ImeldaRivera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2020
300
1.332
Şu akrabalar da ne rahat ha. Anne babanızın hiç tanımadığınız uzak akrabası, yılda 1 kez gördüğünüz dıdısının dıdısı size dul dese ne demese ne. Kaldı ki suratınıza biri bunu söylediyse de cevabınızı vermeniz gerekiyor. Herkes her şeyi akrabaları için yapıyor hayata bak. Akrabalar ne der diye düğün, akrabalar ne der diye çocuk, akrabalar ne der diye oğlana sünnet düğünü, akrabalar ne der diye bilmem ne.

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
7.385
12.454
Sen ne istersen onu yap elalemi bırak. Yapmazsan içinde kalacağını hissettiğim için şunu hatırlatma gereği duydum ki düğünde size takı takılacak yani düğün bittiğinde elinizde bir miktar para olacak. Onu da hesaba katarak ya takı ya düğün birinden hevesini almaya bak derim

zorunlunick

Kalıbım küçük ama Nemrut'un tarafında değilim 🙏
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
12.616
17.056
Kasım ayında kısmet olursa evleniyorum. Erkek arkadaşımın vov denecek kadar bir birikimi yok. Onun ailesinden maddi bir yardım gelemiyor, çünkü gerçekten durumları yok. Krediye bulaşmak istemiyorum, bazı haklı ve geçerli sebeplerden dolayı.. ki kredi çekse eminim evlendiğimizde borçtan başımızı kaldıramayacağız. Orta halli bir durumda olacağız, bende çalışıyorum. En fazla 1 bilezik takacak durumda. Bu duruma çok üzülüyor, akrabalarından borç istemiş sırf bu sebeple. Ama ben gerek olmadığını, hiçbir şey istemediğimi söyledim. Bu sefer ailemin sorun yapacağını düşünüyor. Ki babam gerçekten abartı bir sayı olmasa da ister gibime geliyor.

Ve düğünde istemiyorum. Sade bir nikah ardından tüm sevdiklerimizle güzel bir yemek..ardından yine orta halli bir balayı.. düğün benlik değil gerçekten, içimde kalacak bir şey asla değil. Bunun maddiyatla alakası yok.

Takısız ve düğünsüz gelin olmaz mı sizce? Fazla abartılmıyor mu? Durumu olan yapar tabi ki mis gibi. Elalem ne der diye çok mu düşünüyoruz, bilemiyorum. Akrabalarımız çok karşı özellikle düğün olmadan evlenecek olmamıza. “Dul musun sen, senin hakkında neler düşünürler” diyorlar. Çok terbiyesizce geliyor bana bu söylem.

Erkek arkadaşımda kendini böyle kötü hissediyor, tutturdu o zaman kredi çekeyim diye. Arkadaşlarıyla konuşurken duyuyor onlardan 100 gr altın yapmış mesela yakın arkadaşı. Bilemedim..

Altın kiralayin

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
13.468
54.249
Yani zorla dügün yapani gördüm. Hic de öyle mutlu mesut degillerdi. Kendi dügünlerinde oynamak dahi istemediler. Bence kendini zor duruma sokmaktansa dügün yapmamak. Taki meselesine gelince: Bana da takildi, ama takmasalar da benim icin önemli olmazdi. Meslegimiz var, calisiyorduk. Güvencemiz o. Bilezikler degil. Siz kendinizden eminseniz sorun yok bence.

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
1.679
2.950

Çok takma mutluluğuna bak 😊

kavun kokusu

Buraya reklam alınır
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
5.961
13.848
Düğünü genelde başkalarına takılan altınların dönüşü amacıyla yapıyorlar. İlk popüler sebep bu.
İkinci popüler sebep ise birtakım cahil insanların nikahı değil de düğünü evlenmiş sayma sebebi.

Size gelecek altın yoksa (bunu aileniz bilir, zamanında başkalarına takılar takmışlar mı, dişe dokunur bir tutar mı) ve istemiyorsanız yapmayın tabii. Altını göndermek isteyen bir şekilde zaten gönderir de, üstüne yatanlar da çıkar kesin.

Çok borca millet için girmeyin, karı koca siz sıkıntıya düşeceksiniz.

Imlegend

Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019
15
19
30

Bizim insanımız kadar bu düğün dernek olayını abartan bir millet daha görmedim yaa
Bu anne babaların evlatlarına yaptığı zulüm nedir anlam veremiyorum tamam o bilezikleri kendilerine değil yine sizin için istiyorlar ama insanların zaten durumu olsa yaparlar yani
Bak benim erkek kardeşimde evlilik arefesinde başta kız arkadaşıyla biz kimseden bişey istemiyoruz herşeyi kendimiz yapacağız diyorlardı ki mecbur öyle olacak çünkü ailemin durumu yok bir emekli maaşıyla geçiniyorlar şimdi 5 bilezik isteriz ev almak istiyoruz diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar bunları kafalarına sokan da kızın ailesi.
İki insan yuva kurmaya karar vermişse hiçbirşey önemli değil bütçene göre hareket edersin herşeyin en iyisi olmak zorunda değil o yuvada huzur mutluluk olsun yeter ki İnan çalışıp herşeyi birlikte yapınca daha kıymetli daha değerli oluyor sen sakın canını sıkma

Cokokuyanbilir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
951
1.454
27
Peri padişahının kızı değilim :) o yüzden takısız da düğünsüz de evlenirim. Ben insanlardaki bu gösteriş merakını asla anlamıyorum. Lütfen bunu kişisel algılamayın. Ama çevrenizde hala bunu kafasına takan insanlar varsa bunu bayağı buluyorum.
Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Ve herşeyin bir fazlası mutlaka vardır. Bir başkasının ilişkisi ile düğünü ile kendini kıyaslamak ise saçmalıktır.
Madem baban bu takı işini kafasına takıyor. Gidin imitasyon 4 bilezik alın sahte olduğunu da sizden başkası bilmesin. Babanız da sussun. Gerçi ben babanızın size kaç bilezik takacağını da merak ediyorum.
21. Yy da hala düğünsüz evlenmeyi "dul " gibi olarak nitelendiren herkeste kör cahildir. Insanlar yuva kurmayı ve mutluluğu maddi şeylere bağladıkça mutlu olamaz diye düşünüyorum.

careless forever

:)
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
507
1.740
Biz düğün yaptık ama sırf aileler mutlu olsun diye. Yani bana bıraksalardı yapmazdım ki bizim tüm masrafları aileler karşıladı. Buna rağmen yapmazdım.

Yani sırf evlenmek için evlenmiyorsanız, yeterli olgunlukta iseniz sevgiliniz de iyi niyetli ise bence de düğün diye zorlamaya gerek yok. Herkesin maddi durumu bu masrafı karşılamaya müsait değil ne yazık ki.

Millet konuşacak diye kendi hayatlarımızı mahvediyoruz. Yılda bir kere birinin aklına gelecek de “aa oblomovluk da düğünsüz evlendi” diyecek diye kendinizi bu kdr strese sokmayın.

Kvrckmakarna150820

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2021
549
428
28

Durumu varsa yapsin ama en onemlisinin huzur oldugunu evlendikten sonda anlayacaksiniz. Ki millette kapinizi kapattiginiz anda ne bi tartismanizda sirtinizi sivazlayacak ne bi gozyasinizi silecek. O borcsa o borc size kalacak. Yine elinden geldigince taksin yapsin.Senin icinde ukte kalmasin. Ama bariz fazlasina gerek yok