Düğünüm henüz olmadı, boşansammı?

sevgiha

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
9
21
Ben İzmitte yaşıyorum, eşim ise Rizeden. 3 ay sonra düğünümüz var, resmi nikahımız kıyıldı. Düğünümüze 3 ay kalmasına rağmen biz hala ev tutmadık. Beyefendi illaki kendi ilçesinde yaşamam istiyor(!) fakat yaşadığı ilçedeki evlerin hepsi kötü, ben bine aşkın kilometre ona gelmeyi kabul ediyorum fakat o şuan yaşadığı yere 10 dk uzakta olan biyerde yaşamayı kabul etmiyor. O gıcık kaynımın salaklıkları yüzünden. Abisi "sırf karın istiyo diye başka yerdemi kalıcaksın" diye şakaya vurması yüzünden. Evet tek sorunumuz bu.. bu söz için gidip en harabe evde yaşamak istiyor. Bense kabul etmiyorum ve ilerleyemiyoruz. Buyüzden boşanmak istiyorum. Hatta dilekçe bile yazdım fakat göndermedim henüz. Sizce fevrimi davranıyorum yoksa haklımıyımm? Siz olsanız ne yapardınız..

Son düzenleme:
Ben Rizede yaşıyorum, eşim ise İzmitten. 3 ay sonra düğünümüz var, resmi nikahımız kıyıldı. Düğünümüze 3 ay kalmasına rağmen biz hala ev tutmadık. Beyefendi illaki kendi ilinde yaşamam istiyor(!) fakat yaşadığı ildeki evlerin hepsi kötü, ben bine aşkın kilometre ona gelmeyi kabul ediyorum fakat o şuan yaşadığı yere 10 dk uzakta olan biyerde yaşamayı kabul etmiyor. O gıcık kaynımın salaklıkları yüzünden. Abisi "sırf karın istiyo diye başka yerdemi kalıcaksın" diye şakaya vurması yüzünden. Evet tek sorunumuz bu.. bu söz için gidip en harabe evde yaşamak istiyor. Bense kabul etmiyorum ve ilerleyemiyoruz. Buyüzden boşanmak istiyorum. Hatta dilekçe bile yazdım fakat göndermedim henüz. Sizce fevrimi davranıyorum yoksa haklımıyımm? Siz olsanız ne yapardınız..
Siz İzmit'ten bahsettiğinize emin misiniz?

Evet fevri davranıyorsunuz, çok erken bunları düşünmek için, 2.çocuktan sonra konuşun bu konuları lütfen.

Nikah yapılana kadar hiç mi oturulacak yer konuşulmadı yav?
Ben Rizeye sadece 1 kere gittim oda nişandan önce ve sadece onların evine ama onların evi diğer evlere göre aşırı lüks. Tabi annesi babasının evi, diğer evlere hiç dikkat etmedim. Bana hep buna benzer bi evlere bakarız dedi. Gün geldi çattı ve gösterdiği evlerin o evle alakası yok. Harabe gibi kaldığı il. Ama diğer iller öyle değil. Baya gelişmiş. Sorunda tam olarak burda.. bir il ilerde yaşamak istemem

Ben İzmitte yaşıyorum, eşim ise Rizeden. 3 ay sonra düğünümüz var, resmi nikahımız kıyıldı. Düğünümüze 3 ay kalmasına rağmen biz hala ev tutmadık. Beyefendi illaki kendi ilinde yaşamam istiyor(!) fakat yaşadığı ildeki evlerin hepsi kötü, ben bine aşkın kilometre ona gelmeyi kabul ediyorum fakat o şuan yaşadığı yere 10 dk uzakta olan biyerde yaşamayı kabul etmiyor. O gıcık kaynımın salaklıkları yüzünden. Abisi "sırf karın istiyo diye başka yerdemi kalıcaksın" diye şakaya vurması yüzünden. Evet tek sorunumuz bu.. bu söz için gidip en harabe evde yaşamak istiyor. Bense kabul etmiyorum ve ilerleyemiyoruz. Buyüzden boşanmak istiyorum. Hatta dilekçe bile yazdım fakat göndermedim henüz. Sizce fevrimi davranıyorum yoksa haklımıyımm? Siz olsanız ne yapardınız..
Şaka mı yaa.. Nikahtan önce hiç mi konuşulmadı

Ben İzmitte yaşıyorum, eşim ise Rizeden. 3 ay sonra düğünümüz var, resmi nikahımız kıyıldı. Düğünümüze 3 ay kalmasına rağmen biz hala ev tutmadık. Beyefendi illaki kendi ilinde yaşamam istiyor(!) fakat yaşadığı ildeki evlerin hepsi kötü, ben bine aşkın kilometre ona gelmeyi kabul ediyorum fakat o şuan yaşadığı yere 10 dk uzakta olan biyerde yaşamayı kabul etmiyor. O gıcık kaynımın salaklıkları yüzünden. Abisi "sırf karın istiyo diye başka yerdemi kalıcaksın" diye şakaya vurması yüzünden. Evet tek sorunumuz bu.. bu söz için gidip en harabe evde yaşamak istiyor. Bense kabul etmiyorum ve ilerleyemiyoruz. Buyüzden boşanmak istiyorum. Hatta dilekçe bile yazdım fakat göndermedim henüz. Sizce fevrimi davranıyorum yoksa haklımıyımm? Siz olsanız ne yapardınız..
Esiniz ailesinden ayrisamamis geçmiş olsun ayrilin sonu boka sarip bosaniliyor

Ev gibi temel bir konuda bile anlaşamıyorsaniz hiç ilerlemeyin bence. Böyle sürekli başkalarının fikirlerine göre hareket edecekse daha çok sorun yaşarsınız. Bilmiyorum siz niyet okuması yapmışsınız ama eşiniz size bir açıklamada bulundu mu neymiş sebebi illa orada kalmak istemesinin?

Düğünle ne alakası var? Nikah kıyılmış evlisiniz. Düğün olup olmaması bu gerçeği değiştirmeyecek. Bir ildeki evlerin hepsinin kötü olabilmesi mümkün değil. Bahane bulmayın bence açıkça o ilde yaşamak istemiyorum diye gerçek sebebi söyleyin. Bunların nikahtan önce konuşulup kararlaştırılmış olması gerekirdi. Kocanızla yaşayacağınız ile nasıl sadece bir kere gittiniz? Siz niye gidip birlikte ev arayıp bulmuyorsunuz herkesin yaptığı gibi anlamadım

Ben Rizeye sadece 1 kere gittim oda nişandan önce ve sadece onların evine ama onların evi diğer evlere göre aşırı lüks. Tabi annesi babasının evi, diğer evlere hiç dikkat etmedim. Bana hep buna benzer bi evlere bakarız dedi. Gün geldi çattı ve gösterdiği evlerin o evle alakası yok. Harabe gibi kaldığı il. Ama diğer iller öyle değil. Baya gelişmiş. Sorunda tam olarak burda.. bir il ilerde yaşamak istemem
Calisiyor musunuz ? Esiniz rize mi calisiyor ? Duzenini orda mı kurmus ? Ailesinin evi lüks diye sizinde beklentiniz yüksek olabilir mi ? Ve daha önemlisi hic mi konusulmadi nikahtan once nerede yasayacaginiz ?

Canım gerçekten sana gösterdiği evleri bilemem ama rize de istanbulda olmayan luxlukte güzellikte evler var. Son 15 yılda şehir çok çok gelişti. her yaz giderim keşke buraya gelebilsem diye geri dönerim. Kardeşim yeni taşındı evine bu yaz öyle ev görmedim. Nişanlın bence seni ucuz eski evlerde oturmaya ikna etmeye calisiyor

Son düzenleme:
Kimse yanlis anlamasin cok cok iyileride vardir bizim memlekettende olsun x memlekettende olsun. İyide var kotude var. Ama gercekten inatlariyla meshur bir memleket. Erkeklerinde saglam ego var. Bizim dogulular atar keser sallar ama buraz damarlarindan girdimi kadin sozunu dinletebiliyorsun. Bunlarla imkansiz. Annelerinede cok duskunler 😀 kuzenim ve eltisi 8 erkekli bir rizeliye gelin gittiler. Artik sikayet etme bes sene oldu sende orali olda alısmaya bak dedik artik. Yapabilicegine inaniyorsan evlen.

Calisiyor musunuz ? Esiniz rize mi calisiyor ? Duzenini orda mı kurmus ? Ailesinin evi lüks diye sizinde beklentiniz yüksek olabilir mi ? Ve daha önemlisi hic mi konusulmadi nikahtan once nerede yasayacaginiz ?
Beklentim yüksek değil normal orta bi evde olur. Evet şuan benim baba evimde çok lüks onunkide. Ama harabe gibi bi evide hiç düşünmemiştim. Burdan daha önce hiç konuşmadınızmı diyenlere; TABİKİ KONUŞTUK. Kendisi bana oturduğu ilde çok güzel evler olduğunu söyledi. Ama değil kimse burda o ili bana savunmasın. Diğer illere bakıyorum bambaşka. Hayır ikimizinde durumu çok iyi maddi sıkıntımız yok. Tek sorun abisinin sarf ettiği o saçma söz(!). Zoruma gidende o. Yani harabe evi falanda geçtim artık. Neden başkasının sözüyle hareket edip bizim hayatımızı olumsuz bi şekilde etkilemesi.. bazıları konuyu çok yanlış anlamış. Sanki lüks düşkünü bi şımarık kız gibi.. alakaıs yok

X