Düğünüm henüz olmadı, boşansammı?

Bence tek bir arada yaşama şartıniz başka bir şehirde yaşamayı kabul ederse olsun . Ailesinin güdümünde olan insanla ömür geçmez . Gerçekten aile kurmak istiyorsaniz Iç Anadolu da yaşayın madem.

Keşke nikah kıyılmadan yaşayacağınız yerin kararını verseydiniz. Ben de eşimin ailesinin yaşadığı ilçeyi istemedim mesela 30 dk uzaklıktaki diğer ilçeyi istedim kabul etmeseydi evlenmeyi ertelerdim istediğimi kabul edene kadar çünkü ben mutsuzsam onu da mutsuz ederim ki başka şehirden kalkıp geliyoruz seçim yapmak en doğal hakkımız. Ailesinin ağzına bakan adamla da olmaz önceliği karısı olan adamlar evliliklerinde daha mutludur net

Geçen bir üye konu açmıstı erken nıkah yapmak doğru mu diye doğru oldugunu savunanlar ve düşünenlerin örnek olarak bu sorunu görmesını umuyorum🥹.

Rizede cok guzel evler var hepsi harabe falan degil gidersiniz cok guzel ev bulursunuz ama abisi dedi diye gitmeyen adamla. Olmaz basta baska il diye konustuysaniz okey simdi rizede kalalim dediyseniz siz hatalisiniz evlerin hepsi harabe falan degil gidin bakin en guzel evide bulursunuz

Ben İzmitte yaşıyorum, eşim ise Rizeden. 3 ay sonra düğünümüz var, resmi nikahımız kıyıldı. Düğünümüze 3 ay kalmasına rağmen biz hala ev tutmadık. Beyefendi illaki kendi ilçesinde yaşamam istiyor(!) fakat yaşadığı ilçedeki evlerin hepsi kötü, ben bine aşkın kilometre ona gelmeyi kabul ediyorum fakat o şuan yaşadığı yere 10 dk uzakta olan biyerde yaşamayı kabul etmiyor. O gıcık kaynımın salaklıkları yüzünden. Abisi "sırf karın istiyo diye başka yerdemi kalıcaksın" diye şakaya vurması yüzünden. Evet tek sorunumuz bu.. bu söz için gidip en harabe evde yaşamak istiyor. Bense kabul etmiyorum ve ilerleyemiyoruz. Buyüzden boşanmak istiyorum. Hatta dilekçe bile yazdım fakat göndermedim henüz. Sizce fevrimi davranıyorum yoksa haklımıyımm? Siz olsanız ne yapardınız..
BOŞAN BEN ARKANDAYIM

O kadar karman çorman yazmışsınızki tüm yorumları okumam getekti.
Rizenin bir ilçesinden bahsediyormuşsunuz. Yoksa tüm Rize'de oturulacak ev bulunmaması imkansız. İlçe olarak da vardır bence ama eşiniz kötü evleri buluyor olabilir. Her halukarda siz şehir değiştirirken , 10 dakikayi dert edip evin yeriyle ilgili sıkıntı çıkaran adamla olmaz. Hemde abisinin etkisinde diyorsunuz. Bosanin.

Son düzenleme:
Ben anladım sizi ve hak verdim.
Siz kalkıp İzmit’ten Rize’ye gidiyorsunuz ama eşiniz sizin için istediğiniz ilçede ev tutmaktan kaçınıyor.
Hem de abisinin sözü yüzünden.
Ne olur yani bir yan ilçeye geçsek diyorsunuz ve haklısınız.
İkimizin de durumu iyiyken neden güzel bir evde oturmayalım ki diyorsunuz bu konuda da haklısınız.
Karar sizin..
Çok inada binerse biter zaten.

Burda sorun ev değil ki. Sorun abisinin sözüne bakıp sizin ne istediğinizi umursamaması. En büyük sorun hem de! Hayatınız boyunca böyle olacak bunu kaldırabilir misiniz?b
Evet ben evi düşünmüyorum artık bunu abisinden dolayı yapması büyük sorun😠

Ben İzmitte yaşıyorum, eşim ise Rizeden. 3 ay sonra düğünümüz var, resmi nikahımız kıyıldı. Düğünümüze 3 ay kalmasına rağmen biz hala ev tutmadık. Beyefendi illaki kendi ilçesinde yaşamam istiyor(!) fakat yaşadığı ilçedeki evlerin hepsi kötü, ben bine aşkın kilometre ona gelmeyi kabul ediyorum fakat o şuan yaşadığı yere 10 dk uzakta olan biyerde yaşamayı kabul etmiyor. O gıcık kaynımın salaklıkları yüzünden. Abisi "sırf karın istiyo diye başka yerdemi kalıcaksın" diye şakaya vurması yüzünden. Evet tek sorunumuz bu.. bu söz için gidip en harabe evde yaşamak istiyor. Bense kabul etmiyorum ve ilerleyemiyoruz. Buyüzden boşanmak istiyorum. Hatta dilekçe bile yazdım fakat göndermedim henüz. Sizce fevrimi davranıyorum yoksa haklımıyımm? Siz olsanız ne yapardınız..
Elalemin sözüyle hareket eden biri tehlikeli..

Anne baba abi abla sözünden çıkmayan, onların sözlerini erkeklik gururu meselesi yapan biriyle evlilik yürümez.
şimdi evlendiniz diyelim, eşinizin ailesi geldi, eşiniz yemek yaptı, ailesi bununla dalga geçti falan, bu kafada bir adam direkt gurur meselesi yapar, erkeklik taslar.
Şimdi ev olur sorun, ilerde çocuk olur, eve kedi alırsınız o sorun olur, giydiğinize gezmenize tatilinize her şeye karışırlar, eşin de gider onların ağzının içine bakar. Siz şimdiden fark etmişsiniz. Cesaretiniz varsa sonuna kadar rest çekin, inceldiği yerden kopsun. Mesele ev değil, başkalarının ağzının içine bakması. Bu sıkıntıların en büyüğü. Benim eşimin ailesi de böyle aslında, çok karışırlar, eşim asla izin vermez, karıştırmaz. Evimize geldiklerinde gözlerine soka soka yemek yapar, onlar ne dese inadına yapar, bizim hayatımıza karışamazsınız der, onların ağzının içine baksaydı asla yürütemezdik. Kedilerimize varana kadar karıştılar eşim evden kovdu kibarca. Yaşantımıza saygınız yoksa gelmeyin dedi. Eşin dik duracak, evet karım öyle istiyor onun istediği yerde yaşayacağız diyecek abisine. Yoksa hiç gitmeyin.

Ohoooo daha evlenmeden bu ne şiddet … Görünen o ki siz evlendikten sonra çok büyük sorunlar yaşarsınız. Bi nikah varken dönün bu işten. Sonrası uçurum.

Evi falan boşver abisinin ağzına bakan adamla çok zor ,birde kac km yol gidip bambaşka hayata baslayacaksin. Ne olacak sanki evet başka yerdeki evleri begendi gönlü olsun dese zaten evden çalisiyosunuz. Direk boşanin diyemem ama iyi dusunun düğün olmadan ayrilmak evin icine girmeden daha kolay olur

Heryerde iyi veya kötü ev var ama sizin probleminiz ev değil. Eşinizin ailesinin sözünden çıkmaması. Ayrıca zaten ikinizde evden çalışıyorsanız neden aileye yakın oturucaksınız ki. Kendinize güzel bir şehir seçin yaşayın orda. Hem sizi bilmem kaç km yerden yaşamaya çağırıyor hemde ailesinin dizinin dibinden ayrılmıyor, paşaya bak sen.
Ortak bi şehir seçmezsek ayrılacağım diye konuşun bakalım ne diyecek.

Kaynının ağzına bakan kocadan ne kadar düzgün koca olabilir? Sırf karın istiyor diye başka yerde mi yaşıcaksın ne demek kocan tek başına yaşıyor gibi davranılmış. Berabarr yaşayacağınızdan sizinde söz sahibi olduğunuzdan habersiz konuşmalar bunlar. Bu değersizliktir ve sende bence buna başından müsade etme. Yaşanılacak yere ortak karar verilir yaşayamayacağın yerlere de gitme garantisini kimseye verme

Hayır niye ev konusunu konuşmak için acele etmediniz de nikah için acele ettiniz orasını anlamadım.
Kaldıki sözde ya da nişanda tüm konular konuşulup karara bağlanır, bağlanmalı, yoksa nişan da yapılmamalı.
Sonradan olacak işler mi bunlar yaaw.
Tutup nikahı da kıymışsınız.
Hele Karadeniz erkekleri aileci olur, inatçı olur. İşiniz çok zor. Ben de Karadenizliyim ve biizm oralardan evlendirmek çok istediler istemedim çünkü erkeklerini biliyorum, ben de dik başlıyım, anlaşamam onlarla:)
Bizde bi laf vardır, Karadenizden kız al ama verme diye :KK43:üzgünüm ama doğru. Erkekleri zor, kadınları çok çalışkan olunca, erkekler tembel, erkek anneleri de kendileri gibi çalışkan gelin ister, ataerkiller çoğunlukla. İkna etmeniz çok zor gibi duruyor valla. ALLAH yardımcınız olsun

X