Düğünüme gelen kuzenimin nişanına gitmesem ayıp etmiş olur muyum?

Darknesrises

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2022
541
-50
Aslında konuya şöyle bir giriş yapabilirim annemle ilişkim çok berbat dolayısıyla şehir değişikliği yapmış olsam bile o aradaki telefon görüşmelerinde dahi kavga etmeyi başarabiliyoruz 5 dakikalık konuşmada bile muhakkak bana alınıyor muhakkak agresifleşiyor ve bana küsüyor bu zaten yeni olan bir şey de sürekli arz eden bir durum eski açtığım konuları da bakmak isteyen bakabilir şimdi konu şunun üzerine ben kuzenimi nişanına gidecektim anneme telefon açtım geldiğimde geç vakitte otobüsten ineceğimi nerede kalacağımı dair bir konuşma geçti aramızda aslında nerede kalacağım gibi bir konuşma geçmedi kendisi geldiğin ilk gün adet ve örfler gereği erkek evinde kalmam gerektiğini söyledi erkek evi dediğim eşimin ailesinin evi eğer orada kalmazsam biz de yani kendi evinde kalmanın doğru olmadığını söyledi ben de dedim ki kayınvalideme beni bırakabilecek kimse yok Bu arada belirtmemiş olabilirim nişan benim şu an yaşadığım yerden farklı bir şehirde yani memleketime gidiyorum Bu sırada annem bayağı bir paniğe kapıldı nerede kalacaksın ne yapacaksın baban da evde yok işte seni kim bırakacak şeklinde dedim ki bu kadar paniğe kapılacak bir şey yok ben bize gelirim cumartesi günü sabah da kayınvalideme giderim o zaman rızasını al öyle gel yoksa olmaz dedi ben de bu yazılı örfler adetler kanun mu yasa mı nasıl bu kadar keskin konuşuyorsun dedim sen kayınvalidem de mi çekiniyorsun korkuyorsun deyince neyinden korkacağım diye bağırmaya başladı yine küsmeye yine agresifleşme seninle anlaşamıyorum zaten sen hayırlı bir evlat değilsin kuzeninden biraz insanlık öğren falan demeye başladı hakaret etmeye başladı yeter bana hakaret etme dedim ben sana hakaret etmiyorum seni psikolojin bozuk falan demeye başladı ben de lanet olsun gelmiyorum cumartesi de o zaman sende kalmayacağım hep kayınvalidemde kalayım dedim yani evime gelmem annemi asla heyecanlandırmıyor aksine ne yaparsan yap git başımdan neye karar verirsen ver Allah senin gibi insanlara yardım etsin ne halin varsa gör tarzında konuşuyor sen hastasın şeklinde konuşuyor o kadar sinirlendim ki çünkü pazar günü tekrardan Ankara'ya dönmem lazım döndüğümde pazartesi günü işim var arabayla da annem ve babam beni merkeze bırakmaları lazım ben eminim ki 2 gün boyunca cumadan cumartesiye iki gün evde kalmazsan bile pazar günü dönüşte muhakkak arabada tartışma çıkacağına eminim O yüzden bileti de iptal ettim aslında buradaki bütün sorun annemle alakalı fakat inanın kuzenimle alakalı da ne yapacağımı bilmiyorum nişana katılmayı da çok istiyorum fakat biletlerimi iptal ettim fakat geri düzeltebilirim ne yapacağımı bilmiyorum

Bence zorlamajin anlami yok . Yerinize ben strese girdim. Gidemeyeginizi ,kina ve dugunde yaninda olacaginizi soyleyin . Yani ben olsam hic kirilmam
.
Ya evet ama duygusal yaklaşıyorum etrafımdaki anne kız ilişkilerine özenerek geçti hayatım

Annenizin tavrına çok şaşırdım ne demek nerde kalicaksin ya, bir anne iki gün için evladına nasıl kuruyor bu cümleyi.Kayinvaldede kalmak dediğiniz gni kanun değil,yazılı değil istediğinizde kalırsınız,kakabilmelisiniz,belki kayinvaldede bunu problem eden biri bile değil, gidersem günübirlik gider dönerdim veya kayinvaldede geçerdim tamamen
Gitmeyeceğim bileti iptal ettim mecburen.

Annenizin tavrına çok şaşırdım ne demek nerde kalicaksin ya, bir anne iki gün için evladına nasıl kuruyor bu cümleyi.Kayinvaldede kalmak dediğiniz gni kanun değil,yazılı değil istediğinizde kalırsınız,kakabilmelisiniz,belki kayinvaldede bunu problem eden biri bile değil, gidersem günübirlik gider dönerdim veya kayinvaldede geçerdim tamamen
Nerede kalıcaksin derken memlekete gittiğim ilk gün illa kayınvalidemin evinde kalcan diye diretiyor bizede gelebilirsin izin almana gerek yok fakat napacagiz diye cagresizce davranan ses tonu beni sinir etti.kendimi kötü hissettim halbuki gel kızım tmm sonraki gün ugrarsin dese ne olurdu sonra kayınvalidemden mi korkuyosun yoksa deyince çıldırdı bağırmaya felan başladı.

Yakınsanız gidin bence. Yakın kuzenim nisanıma böyle bir sebeple gelmese bozulurdum baya. Merkeze de aileniz yerine dolmuşla geçersiniz.
Tek korkum ne biliyor musunuz bir kere daha sesleriyle beni değersiz hissetirmelerini duymaya tahammülüm yok çünkü sen bilirsin geç deyip bana sarilmayacaklar bile.ben aramasam beni asla aramayan bir ailem var ne yaşattim bilmiyorum onlara fakat eşime karşı ailesizmisim gibi görünmek istemedigimden hep ben ariyorum

Taksi yok mu? Kendi başınızın çaresine bakın bence mecbur değilsiniz. Araba kiralabilirsiniz kimseye ihtiyaç duymamak için
Aslında her imkan var babamın arabası felanda var beni o saatte terminalden alabilirler babam müsait olmadığı için geç ineceğim direk evime geçmek istedim ama engel olundu işte bunun da altına iyi niyeti yerleştiriyor annem örf adetleri koyuyor işte o kadar sinirlendim ki iptal ettim biletleri.

Aslında her imkan var babamın arabası felanda var beni o saatte terminalden alabilirler babam müsait olmadığı için geç ineceğim direk evime geçmek istedim ama engel olundu işte bunun da altına iyi niyeti yerleştiriyor annem örf adetleri koyuyor işte o kadar sinirlendim ki iptal ettim biletleri

Aslında her imkan var babamın arabası felanda var beni o saatte terminalden alabilirler babam müsait olmadığı için geç ineceğim direk evime geçmek istedim ama engel olundu işte bunun da altına iyi niyeti yerleştiriyor annem örf adetleri koyuyor işte o kadar sinirlendim ki iptal ettim biletleri.
Ben olsam giderdim kayınvalidemde kalırdım. Babamdan da beni getirip götürmesini istemezdim. Sakin olun ve doğru karar vermeye çalışın. Evlenip gitmişsiniz kendi imkanlarınızı kullanın sadece.

Ya evet ama duygusal yaklaşıyorum etrafımdaki anne kız ilişkilerine özenerek geçti hayatım
Haklisiniz ama soyle dusunun ,her iliski malesef mukemmel degil. Anneniz de sansiniza boyle. Saygi ve mesafeyi koruyun. Belki bir gun kiymetinizi anlar. Bu hayat duygusallar icin cehennem.

X