Düğün Düğünün Parasını Konuklar Ödese?

Bu ne garip bir düğün anlayışı..
Ticaret fikri gibi bana hiç hoş gelmedi..
Çağrılsam gitmem herhalde..:nazar:

eğer düğünse bunun adı bence hıc hoş degıl fakat yemeklı bır eglence olsa olabılır belki.

ya 250 kişilik ücretli düğün nerde görülmüşş allah aşkına. kusura bakmada amma uyanıkmışsın ama millet keriz değil. 3 kişilk 4 kişilik aileler nasıl gelecek düğün dediğin o şeye? bide takıdan bahsediyorsun sen olsan öyle bir düğüne gidip birde takı takarmısın? ha benim paçam yeter diyorsan niye böyle birşey düşündün onuda anlamış değilim açıkçası...

VALLA BENİM NİŞANLIMIN ARKADAŞI MİNYATÜRKTE YAPTI GEÇEN YAZ VE PARALI DAVETİYE YAPMIŞ. HERKESTE GELMİŞ PARASINIDA VERMİŞ TAKISINIDA TAKMIŞkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

KEŞKE BİZDE ÖLE YAPABİLSEK HERKES BİR OLMUOR VALLA HELAL OLSUN DEDİM...

dugunun amacı sevdıklerımızle bırlıkde paylasmak degılmıydı..
dugun yapıcak malıyetınız yok ıse sade bı nıkahla sevdıklerınızle bulusabılırsınız gene
ama kalkıpda dugune geldın ucretı almak ayıp olur..
gelen kısıyı dusunun bırazcık..gunluk kazancı 40 lıra ıse dugune gelmek ıcın 20 sı yola gıdıcekdır kaldıkı dugun takısı alıcakdır ve bıde dugune gırıs ucretı..

kızlar benim bir fikrim var mesela nişan yapılıyor nişandan sonra eglenceye gidiliyor herkes ne içtiyse parasını veriyor 30-40 kişi eglenılıyor ve de nişanı yapan kız tarafı bunu ödememiş ve eglencesi de yapılmıs oluyor

düğünde de aynı şekilde yapılsa, düğün hazırlansa kişi bası mesela 30-40 lira ne kadarsa belirlense 250 kişi çağrılsa organızasyon yapılsa, sizce nasıl olur katılanlar memnun kalır mı gelir mi daha az mı takı takarlar nasıl bir durum olur sizce?
bu sizce nasıl bir fikir gibi geliyor hiç yakın cevrenizde karşılastınız mı?

Arkadaşım ben hiç böyle bir şey duymadım, çok da saçma olduğunu düşünüyorum. Sen maddi durumun elverirse yaparsın düğününü. Milleti paralı düğüne davet etmek ne demek. Ayıp ayıpp:eek:lmaz:

ya 250 kişilik ücretli düğün nerde görülmüşş allah aşkına. kusura bakmada amma uyanıkmışsın ama millet keriz değil. 3 kişilk 4 kişilik aileler nasıl gelecek düğün dediğin o şeye? bide takıdan bahsediyorsun sen olsan öyle bir düğüne gidip birde takı takarmısın? ha benim paçam yeter diyorsan niye böyle birşey düşündün onuda anlamış değilim açıkçası...

düzgun konus fikir soylemek baska agzını pıslestırmek baska :eek:klava:

VALLA BENİM NİŞANLIMIN ARKADAŞI MİNYATÜRKTE YAPTI GEÇEN YAZ VE PARALI DAVETİYE YAPMIŞ. HERKESTE GELMİŞ PARASINIDA VERMİŞ TAKISINIDA TAKMIŞkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

KEŞKE BİZDE ÖLE YAPABİLSEK HERKES BİR OLMUOR VALLA HELAL OLSUN DEDİM...

al işte, ben de duydum da soyluyorum herkes de paşa paşa da gelmıs takısını da takmıs
olayın garıplıgı burada :kedi:

düzgun konus fikir soylemek baska agzını pıslestırmek baska :eek:klava:[/QUOT
gocundun herhalde. o oklavayıda kafana ben indiririm görürsün. doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulurmuş. hadi ordan işine. sülalen o kadar zenginse git nerde yaparsan yap banane...sordun aldın cevabını. herkes bu görüşten yana.

BANA BAKIN NADYA83 SıZ KıM OLDUĞUNUZU ZANNEDıYORSUNUZ? BANA ÖYLE SOKAK KADINI AĞIZLARIYLA ÖZEL MESAJLAR ATMA HAKKINI NERDEN BULUYORSUNUZ. HADDıNıZı BıLıN LÜTFEN. :mymeka:

BANA BAKIN NADYA83 SıZ KıM OLDUĞUNUZU ZANNEDıYORSUNUZ? BANA ÖYLE SOKAK KADINI AĞIZLARIYLA ÖZEL MESAJLAR ATMA HAKKINI NERDEN BULUYORSUNUZ. HADDıNıZı BıLıN LÜTFEN. :mymeka:

özel mesajdan taciz ediliyorsaniz

bunu forum yöneticileri kismindan, editör yada adminlere bildiriniz

Arkadaşlar seviyeyi düşürmeyelim lütfen...
bir konu açılırken,bütün yorumlara açık olunmalıdır,
konu hakarete taşındığı anda işlem yapılır,
şimdi lütfen konuya cevap yazalım...
tartışma başlamadan bitmiştir...
güzel paylaşımlar diliyorum...

ben daha önce bır nıkaha davet edılmıstım... gıttık esımle ve dendı kı nıkahtan sonra falan yerde yemek var gelenılcek... pekala dedım gıttık... ama adamın bırı masa masa dolasıp kişi başı 30 lıra ısteyınce dumur olduk... parayı verdık ve paşa paşa dödük... ama düğün sahıbı arkadasada cok incindik dogrusu...
Madem düğün işine kalkısıyorsun bütcene uygun bırseyler yaparsın hem sen mutlu olursun hemde davetlılerın...

Bizim gibi geleneksel toplumlarda düğünlerin yeri başkadır.Eskiler kazanlarla yemekler pişirir bir dünya aleme yedirirlermiş.Şimdi yaşam koşuları insanı zorluyor kısıtlamalara gidiliyor bu durumlarda.Herkes bütçesine göre yola çıkıyor.Düğünüme gel yediğini kendin öde yaklaşımı artık samimiyetsizliğin işgüzarlığın apaçık örneği.Hiç hoş değil bence:umursamaz:

kızlar benim bir fikrim var mesela nişan yapılıyor nişandan sonra eglenceye gidiliyor herkes ne içtiyse parasını veriyor 30-40 kişi eglenılıyor ve de nişanı yapan kız tarafı bunu ödememiş ve eglencesi de yapılmıs oluyor

düğünde de aynı şekilde yapılsa, düğün hazırlansa kişi bası mesela 30-40 lira ne kadarsa belirlense 250 kişi çağrılsa organızasyon yapılsa, sizce nasıl olur katılanlar memnun kalır mı gelir mi daha az mı takı takarlar nasıl bir durum olur sizce?
bu sizce nasıl bir fikir gibi geliyor hiç yakın cevrenizde karşılastınız mı?

karsilasmadim, karsilasirsamda sirtimi döner giderim:1closedeyes:

hem dügüne git,
hem dügün masrafi öde,
babamin oglumu yav Çok üzgünüm çoook
şakkıdı

Son düzenleme:
bence de hiç hoş değil canım ,zaten ekonomik kriz var herkes parasını tutma derdinde,bir de çok yakınından başkasının böyle bir şeye katılacağını sanmıyorum...gereksiz bir düşünce bence..:eek:lmaz:

X