Dumbellarla yana eğilme

P

potansiyel

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi potansiyel
Elimize dumbell alarak yanlara eğilerek yaptığımız bel inceltme hareketinin beli incelttiği değil zamanla kalınlaştırdığını duydum.şimdi iyice kararsız kaldım zaten esas sorun karın bel bölgesinde ne yapsam yarım kiloluk dumbellarımı kullansam yana eğilirken yada hiçmi kullanmasam?ve Twist için de bu tür bişey söyleniyo ben belimi ölçtüğümde incelme var fakat görünürde ve eski pantolonlarımın içine girdiğimde bir değişiklik yok gibi..

• Konu Sahibi potansiyel
bu türhareketlerin beldeki kasları çalıştırıp o bölgeyi sıkıştırdığını düşünüyorum yani ben yaptığım dönemlerde hep faydasını gördüğüm ayrıca biçok spor hocasıda bu hareketleriöneriyor

• Konu Sahibi potansiyel
ben bahsettiğiniz hareketi aylardır yapıyorum hem de 5kgluk dumbellerla.. başlarda 2 kglukla basladım ama..
7-8 aydır falan yapıyorum. belim başlangıçta 78 idi şu an 64 falan.. diyet ve cardio egzersizleriyle destekledim tabi..
ve yukardaki arkadasın bahsettiği gibi yan bel kaslarını sıkılaştırıyor.. mesela bir hafta 10 gun yapmasam hemen yumuşama seziyorum. bu hareket belden ziyade love handle denilen bölgeye hitap ediyor. hani simit gibi olan yerler..
bel inceltmek için ayakta sabit durun,kalçanızı oynatmadan,sağa sola gidebildiğiniz kadar dönün..
bir de kollarınızı havaya kaldırın,yanlara yatabildiğiniz kadar yatın..
faydasını göreceksiniz..

X