Dün gece çok ağladım

Aslında son bir buçuk yıldır hemen hemen her gece böyleyim. Dinmiyor gözyaşlarım... şaşırdım, insan ne çok yaş sakliyormus gözlerinde. Biter diner sandım bitmiyor, geçmiyor.
Haberlerde duyarız kaza olmuş yaralı kurutulmuşlar. İyi bari deriz ölmemiş yaşıyorlar ama onların yaralarının ciddiyetini biliyor muyuz? Belki yüzünde derin izler kaldı günlük hayatına devam edemeyecek, belki sakat kaldı eski hayatına dönemeyecek...
Hepimizin başına gelebilecek bir kaza geçirdim bende. Bir insana çarptım. Daha dogrusu o bana çarptı ve ciddi hasar bıraktı bende. Geçmiyor, hiç bir şey eskisi gibi olmuyor. Mecazi anlamdan çıkıp gerçek anlama gelecek olursam biri girdi hayatıma. Kendimi kapattığım olurunu bıraktığım dönemdi. Uzun yıllar sakındım kendimi gönül işlerinden. Yara almamak adına ruhumu hirpalamamak için uzak tuttum kendimi. Biri olursa son olsun hayatım olsun dedim. Öyle bir anda rüya gibi girdi hayatıma. İnandırdı sevgisine. Direndim gitmek istedim tuttu her seferinde. Bana bir gelecek vaadetti hayaller kurdum onunla. Yarınlar onunla doluydu artık. Yıllardır kimselere vermeye kıyamadığım içimde tuttuğum sevgiyi güveni ona verdim.
Sonrasında ciddi adımlar atmaya başladık. Zaten baştan beri evliliği en çok isteyen evlenmeye ikna eden o oldu hep. Aileler tanıştı. Artık herkes biliyodu. Ancak başta ailem biraz zaman istedi düşünmek istediler karar vermek için. Bu sırada tartışmalarımız arttı konuşmalarımız azaldı gün geçtikçe uzaklaşmaya başladı benden ve hiç bir şey demeden hiç bir açıklama yapmadan bıraktı beni. Yukarıya kaldırılan bardağı aniden yere atıp paramparça etmek gibi atıp gitti darmadağın ederek...
Sonrasında öğreniyorum ki çalıştığı yerdeki kızla nişanlanmış. Yani aslında benden uzaklasmasinin sebebi aklına o kızın düşmesiymiş. İkimiz arasında karar vermeye çalışmış ve onda karar kılmış. Onunla evleniyor.
Darmadağın oldum ben paramparçaym. Toplanamiyorum, toparlanamiyorum. Yaşadıklarıma bir sebep bulmaya çalışıyorum. Neden böyle oldu? Niye bunlar başıma geldi? Bana bir ceza mı bu? Be adam kendinden emin değildin niye yana yakıla peşimde dolaştın beni evliliğe ikna ettin? Bu kadar basit mi yani bir ömrü yıkıp gitmek?
Aman sen de bu da mı dert demeyin! Evet biliyorum kanser hastaları var acı çeken. Biliyorum evladını ana babasını kaybedenler var ama benim de yaşadığım en büyük acı bu su anda. Ben diger acıları tatmadım dye benimki dertten sayılmayacak mi?
Çevremdekilere de anlatmaktan yoruldum onları da sıkmak istemiyorum ama bir cevap arıyorum birilerine anlatmak istiyorum. İçim dolu içim yangın içim paramparça. Cenneti gördüm onunla sonra cehenneme atıldım. Bir çıkış yolu arıyorum bir cevap arıyorum. İnanamıyorum birini yıkıp giden kendine nasıl yeni bir dünya kurabiliyor? Dünya böylesine adaletsiz mi? Benim layığım hakkettiğim bu mu?
Canım böyle düşünme bence evet üzülmen normal ama belli bi süreye kdr artık o nasıl önüne bakmışsa sende bak onun gibi bir karaktersiz için üzülme demekki senin için hayırlı değildi belki evlenseydiniz daha kötü şeyler olıcaktı zamanla çok daha iyi olucaksın çektiğin sıkıntılarda belki imtihanındır bilemezsin bakarsın bundan sonra ne güzel şeyler olur sevgini hak eden biri inşallah çıkar karşına Allaha sığın ..

Herşey bi yaşam dersi . Sende içindeki dersi bul ve geçmişi sevgiyle uğurla onun kötü enerjisi hayatını ele geçirmesin . Nerden biliyorsun evlendikten sonra belki aklına başkası düşecekti sonra ya aldatıldım die başlık açacaktın yada genç yaşta dul kaldım die . Belkide allah seni görmediğin bir şerden korudu . Belki seni daha iyi birisi hakediyor. Arkasındaki hayrı görebilir miyiz hayır . Allaha bırak o yapıorsa senn için en güzelini yazdığındandır . İsyan etme neden ben deme buda bi sınav unutma
Yüreğine sağlık... içim karardiginda açıp okuyacağım yorumlarda biri olmuş. Dersimi almaya gayret ediyorum sabretmeye çalışıyorum.

Canım böyle düşünme bence evet üzülmen normal ama belli bi süreye kdr artık o nasıl önüne bakmışsa sende bak onun gibi bir karaktersiz için üzülme demekki senin için hayırlı değildi belki evlenseydiniz daha kötü şeyler olıcaktı zamanla çok daha iyi olucaksın çektiğin sıkıntılarda belki imtihanındır bilemezsin bakarsın bundan sonra ne güzel şeyler olur sevgini hak eden biri inşallah çıkar karşına Allaha sığın ..
Tek sığınağım dualar zaten. Biz kuluz bir yerden sonra çabamız yetmiyor elimizde değil her şey. Umarım bu olanlarda da bir hayır vardır ve ben bir gün bu hayrı görürüm gerçekten.

Okuduğum her satırda kendimi buldum. Ne depresyonlar geçirdim. Keşke ölseydi de en azından öldü, ölüm acısı kalırdı derdim. Mutlu olmayı haketmiyor öyleleri. "Güç bela toplanmalısın hayat kaldığı yerden çiçek açtıracak." dedim kendime veeeee 2 sene sonrasında hayatıma bi adam girdi. Biri girdi demiyorum. Bi ADAM girdi diyorum. Henüz çok değil 4 aylık evliyim. Elhamdulillah hergünüme şükrediyorum. Rabbim dert bela vermesin eşlerimizle sınamasın. Yani demem o kii; bitti dediğin yerden sana açılan kapıyı görmelisin. Ne demişler, "ZAHMETTEN RAHMET DOĞAR" Sana iyi gelecek aktivitelere yor kendini, gez dolaş ve keyfine bak, aklı selim ol ama asla kendine yanlış yapma. Gör bak; nasibin karşına çıktığında, senin için yapılan iyiliği.. :KK24:

Okuduğum her satırda kendimi buldum. Ne depresyonlar geçirdim. Keşke ölseydi de en azından öldü, ölüm acısı kalırdı derdim. Mutlu olmayı haketmiyor öyleleri. "Güç bela toplanmalısın hayat kaldığı yerden çiçek açtıracak." dedim kendime veeeee 2 sene sonrasında hayatıma bi adam girdi. Biri girdi demiyorum. Bi ADAM girdi diyorum. Henüz çok değil 4 aylık evliyim. Elhamdulillah hergünüme şükrediyorum. Rabbim dert bela vermesin eşlerimizle sınamasın. Yani demem o kii; bitti dediğin yerden sana açılan kapıyı görmelisin. Ne demişler, "ZAHMETTEN RAHMET DOĞAR" Sana iyi gelecek aktivitelere yor kendini, gez dolaş ve keyfine bak, aklı selim ol ama asla kendine yanlış yapma. Gör bak; nasibin karşına çıktığında, senin için yapılan iyiliği.. :KK24:
Canım senin için çok sevindim allah mutluluğunu daim etsin. Yaşadıklarımın benzerini yaşayan acımı hafife almayan insanları dinlemek çok iyi geliyor. Gerçekten böyleleri hiç bsyi haketmedikleri halde çevirdiği oyunlarla kendilerine bir dünya kuruyor. Hazmetmesi zor yaşadıklarımı. Yaralarımı sarmaya çalışıyorum iyi görünmeye çalışıyorum. Hiç bsy eskisi gibi değil artık...

Canım senin için çok sevindim allah mutluluğunu daim etsin. Yaşadıklarımın benzerini yaşayan acımı hafife almayan insanları dinlemek çok iyi geliyor. Gerçekten böyleleri hiç bsyi haketmedikleri halde çevirdiği oyunlarla kendilerine bir dünya kuruyor. Hazmetmesi zor yaşadıklarımı. Yaralarımı sarmaya çalışıyorum iyi görünmeye çalışıyorum. Hiç bsy eskisi gibi değil artık...
Emin ol daha güzeli bulacak seni. Bulacak yaa buna inan bi kere! O karaktersizin şuan mutluluk rolleri oynadığına bakma sen. Hayat ummadığı yerden vurup tepe taklak ediyor insanı. Bugün o, yarın çok daha mutlusu sen olacaksın. Bir ayet var ki; "Sabret, Allah iyilik edenlerin mükafatını zayi etmez" [Hud/115] Sen en hayırlı olan evlilik yoluna niyetlenmişsin çünkü. Gerçekten artık yoluna bak. Seni ne mutlu ederse onunla meşgale edin.

Amin canım çok sağol. Ayrıca daha güzel mutluluklar seni bulsun :KK33:

Ben sadece sunu sormak istiyorum baskalarini kandiran hayatina bir sekilde devam eden insanlarin imtihani yok mu??

Emin ol daha güzeli bulacak seni. Bulacak yaa buna inan bi kere! O karaktersizin şuan mutluluk rolleri oynadığına bakma sen. Hayat ummadığı yerden vurup tepe taklak ediyor insanı. Bugün o, yarın çok daha mutlusu sen olacaksın. Bir ayet var ki; "Sabret, Allah iyilik edenlerin mükafatını zayi etmez" [Hud/115] Sen en hayırlı olan evlilik yoluna niyetlenmişsin çünkü. Gerçekten artık yoluna bak. Seni ne mutlu ederse onunla meşgale edin.
Mutluluğun kalbinin güzelliği cümlelerine yansıyor :) sabrediyorum sabretmekten başka çarem yok ki, yapabileceğim başka bsy yok... ben saf bir niyetle sadece onu düşünerek yola çıktım böyle bir nankörlükle karşılaşacağımı bilseydim sümüğümü bile vermezdim :kızgın: kafamı meşgul etmeye çalışıyorum elimden geldiğince, yaramı sarmaya çabalıyorum

Şu hayatta bir insana yapılacak en kötü şey umut hırsızlığı.... Sabır diliyorum size imtihandasınız sabredin.İnşallah tez zamanda bu günlerinizi unutursunuz

Var işte başkalarını kandırıp ah alip yola devam edenler aklinca buda onların imtihani kaybediyorlar işte bunlarin hesabi sorulmaycakmi

Evet guzel bakis acisi..
Benim de aklima gelmisti kirdiklari insanlar mutlu olsun da hesaplari onlara kalsin.

Onlar mutlulukla varlıkla imtihan ediliyolar sanırım! Acı ama gerçek kimi varlıkla kimi yoklukla sınanıyor işte. Dünya böyle bir yer...

Benim sorum aslinda her yonden yani iliski is olayi aile vb. hepsinde boyle olanlar icindi sanki hep onlar iyi oluyor ya da bize oyle geliyor..
Ama onemli olan biziz herkesin kendi hayati var herkes kendine gore birini bulsa da baskasinin baslarini yakmasalar..

Konu sahibi uzulmeyin cunku baska birini sevdigi icin ayrilsa adam gibi size izah etseydi sizinle bu kadar gelecek plani yapmasaydi sizde bu kadar kirilmayacaktiniz fakat belki yuzu olmadigindan yapamadi..

Bu mantikla bakan o degil bu daha iyi diyerek giden biri icin son olmaz ki herkesin herseyin daha iyisi vardir gercekten seven ona bakmaz..

Bir de bir konuda cok asiriya kacan herseye evet diyen veya cok guven veren birinden suphelenin.

Son düzenleme:
hayatimda iki derin yara aldim;biri eski nisanlimdi 24 yaşimda..devlet memuru degilim diye annesinin talimati ile silkeledi atti. tam 2.5 yil geçmedi acisi. bir daha yüzunü göremedim
Delirdim..olmadi..o bakmaya kiyamadigim aşkindan öldügüm adam beni ölüme terkedip gitmişti.
sonra onun acisiyla boşlukta bir evlilik yaptim. Bu defa eşimden gördügüm zulümler hayatima damgasini vurdu.
sonuç;eski nişanlima annesi ogretmen bir kiz aliverdi şimdi cocuklari var pek bi mutlu.
eski eşim kendisinden 17 yaş ufak kizla evlendi ve bana yaptigi hiç bir baskiyi ona yapmiyor.Surekli hayatim canim aşkim.. (kizimdan ogreniyorum detaylari) ben bir canim sözünü duymadim evliligimde..
Ve bu iki kişi de peşimde dolanip aglaya sizlaya beni ikna etmiş adamlardi. Sonra da yillarimi çalip gittiler.Bana enkazlari kaldirmak kaldi. Şimdi kizimla hayata tutunmaya calisiyorum.Onlara ne mi oldu? hıçççççbirşey!!! gül gibi hayatlari var. Suçum.olmadigini ikiside eşşek gibi biliyor. Belki suçum sevmekti..Diyecegim o ki kötülük edene bişey oldugu yok. O yüzden kendini uźme. yasananlarda derinlik arama.Şerefszligin bir vuku bulma şekliydi hepsi. Detaylarda bogulma.Emin ol onun aklinin ucunda degildir. Bunlarin cinsi böyle.

Şu hayatta bir insana yapılacak en kötü şey umut hırsızlığı.... Sabır diliyorum size imtihandasınız sabredin.İnşallah tez zamanda bu günlerinizi unutursunuz
İşte bunu anlatamıyorum bazı insanlara! Kimileri sanıyor ki hayatta başa gelecek en büyük dert kanser olmak ya da bir yakınıni kaybetmek. Yahu bu dünyada başka dertler de var. Hastalara bile ilaç tedavi yanında umut aşılamaya moral vermeye çalışılır. Bir insanın umudu çalınırsa niye yaşar nasıl yaşar?? Yine yaşanıyor bir şekilde ama nasıl olduğunu bilseler...

X