Dün malesef kimyasal gebelik yaşadım. Uzun oldu ama okuyun nolur😔

Zeynep1881

Ogluna çok aşık ..
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2013
738
486
Tabikide geliyo. Ben evlenmeden once doktora cok gittim. O zaman doktor bana küçük kistler var buna pcos deniliyo demisti. Sonra sogun kuru yaptim hicbiseyim kalmadi. Evlenmeden once tekrar gittim doktora kist falan yok demisti. Gecen haftada doktorum yok sagliklisin dedi. Simdide sogan kürünü bebek icin yapiyorum sende yap
Merhaba ben de 3 kez üst üste kimyasal gebelik yaşadım soğan kurumu ben de denemek istedim ancak deneyen bazı üyelerin kistleri olmamasına.ragmen kist yaptigini okuyunca vazgectim. Galiba kist olan bünyeler de olumlu sonuç veriyor

YENIGELIN3516

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
109
32
23
Merhaba ben de 3 kez üst üste kimyasal gebelik yaşadım soğan kurumu ben de denemek istedim ancak deneyen bazı üyelerin kistleri olmamasına.ragmen kist yaptigini okuyunca vazgectim. Galiba kist olan bünyeler de olumlu sonuç veriyor
Hayir onunla alakasi yok. Oyle olsa doktorlar onermez bunu. Sogan kürü kist yapmaz

scrt

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
461
326
26
Kizlar ya ben de beta hcg yaptirdim dun degerim 16 cikti. Adetime 2 gun kaldi. Simdi de icimi korku sardi ya kimyasal olursa ya tutunamazsa diye. Bu stresi nasil aticam ilk gebeligim olcak bir de cok sevindik. Uzulmek istemiyorum😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Aylin0816

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
190
70
26
Kendimi hic iyi hissetmiyorum. Eksik yarım üzgün bitmis hissediyorum. Henüz 23 yasindayim, eşimle severek evlendik. daha 3 aylik evliyim. Bi bebegimiz olsun cok istiyorduk. Gecen ay adet olmadim acaba mi olabilir mi diye düşündm sonra evde test yaptim pozitif cikti, tam 6 test yaptim hepsi pozitif, evet hamileyim dedim emin oldum. Ilk defa eşiki mutluluktan aglarken gördm. Dün hastaneye gittik ultrasonla bakti gebelik yok dedi tekrar ultrasonla bakti hafif kalinlasma var ama bu gebeliktende olabilir veya adettende olabilir ve gayet sagliklisin kist kitle hicbisey yok dedi. 2 gundr karnim cok agriyordu, hafifte akintim oldu, test yapti 14 cikti, doktor bakti gebelik yok dedi, şasirdm. Eve geldim adetlendim. Kimyasalda olsa bi gebelik yasadm ama cok kisa sürdu, kendimi iyi hissetmiyorm bebegimi kaybettim sanki. Hevesim yarım kaldi. Esimi oyle hevesli gördm onuda üzdm diye kendim üzüldm. Ama onun hakkini odeyemem asla, bana hep destek olup mutlu etmek icin cabaliyo. Kimyasal gebelik sonrasi hemen hamile kalinir mi? Hamile kalamayacagm diye cok korkuyorum. Ve kolay hamile kalmam icin ne yapmam lazim nolur yazın😔
canım okadar iyi anlıyorumki seni ekimde bende geçirdim öyle üzüldüm ki piskolojim bozuldu ama bu ay çok şükür yeniden hamileyim yarın kısmetse keseyi göreceğim göremezsem yine kimyasal gebeliktir üzülme ovülasyon testi al ve denemeye devam et

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 193 gün kaldı.

Bebeğiniz artık hormonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi insülin. Plesanta da bebek kadar hızlı olmasada büyümeye devam ediyor. Bu noktada plasentanın ağırlığı yaklaşık 28 gr. Bu ağırlık doğumda yaklaşık 448-896 gr. olacaktır. Eğer bazı besinlere karşı tiksinti hissediyorsanız, vitamin ve minerallerden mahrum kalmadığınıza emin olun.

Vanessa00

Yengeççbiri
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
449
147
28
Kizlar ya ben de beta hcg yaptirdim dun degerim 16 cikti. Adetime 2 gun kaldi. Simdi de icimi korku sardi ya kimyasal olursa ya tutunamazsa diye. Bu stresi nasil aticam ilk gebeligim olcak bir de cok sevindik. Uzulmek istemiyorum😔
2 günde bir beta takibi yapmalısın. İnş düzgün artar sürekli hayırlısı olsun. Benimde ilkti ama nasip kısmet yaşayacagı varsa Allah yaşatıyor. Hemen kötü düşünme yani😊

scrt

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
461
326
26
2 günde bir beta takibi yapmalısın. İnş düzgün artar sürekli hayırlısı olsun. Benimde ilkti ama nasip kısmet yaşayacagı varsa Allah yaşatıyor. Hemen kötü düşünme yani😊
Insallah canim. Sen de bir an once bebisine kavusursun insallah. Herkes icin dua ediyorum.🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Takitoki

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2020
854
451
33
Kendimi hic iyi hissetmiyorum. Eksik yarım üzgün bitmis hissediyorum. Henüz 23 yasindayim, eşimle severek evlendik. daha 3 aylik evliyim. Bi bebegimiz olsun cok istiyorduk. Gecen ay adet olmadim acaba mi olabilir mi diye düşündm sonra evde test yaptim pozitif cikti, tam 6 test yaptim hepsi pozitif, evet hamileyim dedim emin oldum. Ilk defa eşiki mutluluktan aglarken gördm. Dün hastaneye gittik ultrasonla bakti gebelik yok dedi tekrar ultrasonla bakti hafif kalinlasma var ama bu gebeliktende olabilir veya adettende olabilir ve gayet sagliklisin kist kitle hicbisey yok dedi. 2 gundr karnim cok agriyordu, hafifte akintim oldu, test yapti 14 cikti, doktor bakti gebelik yok dedi, şasirdm. Eve geldim adetlendim. Kimyasalda olsa bi gebelik yasadm ama cok kisa sürdu, kendimi iyi hissetmiyorm bebegimi kaybettim sanki. Hevesim yarım kaldi. Esimi oyle hevesli gördm onuda üzdm diye kendim üzüldm. Ama onun hakkini odeyemem asla, bana hep destek olup mutlu etmek icin cabaliyo. Kimyasal gebelik sonrasi hemen hamile kalinir mi? Hamile kalamayacagm diye cok korkuyorum. Ve kolay hamile kalmam icin ne yapmam lazim nolur yazın😔
Canm ben gecen ay gecirdim simdi yine hamileyim. Insallqh hersey yolunda gidiyodur henüz doktora görünmedm erken diye. Ilk hamileligim.düsük olmistu 6. Haftada bir ay sonra hamile kaldm kizim oldu korkma yasin genc belki önümüzdeki aya bile tutar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-09-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

YENIGELIN3516

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
109
32
23
Canm ben gecen ay gecirdim simdi yine hamileyim. Insallqh hersey yolunda gidiyodur henüz doktora görünmedm erken diye. Ilk hamileligim.düsük olmistu 6. Haftada bir ay sonra hamile kaldm kizim oldu korkma yasin genc belki önümüzdeki aya bile tutar.
Benim bu aydan hic umudum yok. 2 tane antibiyotik 5 tanede agri kesici kullandm. Yani bu ay olmasi imkansiz. Önümüzdeki ay artk. Ama kafama takmiyorm, örgü ormeyi ogrendim iyi geliyo kafam daha mesgül oluyo