Duphaston göğüs hassasiyeti yapar mı?

selinxvi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2020
70
42
İyi geceler arkadaşlar..
Resmen sırt üstü yatamayan biri olarak, yan veya yüz üstü yatınca da göğüslerim acidigi için uyuyamadım ve konu açtım..
Gebelik için engel bir durum var mı diye adetimin üçüncü günü kan tahlili vermek üzere regli günümü bekliyorum, bat a tam 1 hafta var. Birkaç aydır düzensiz olduğum için duphaston kullanmamı önerdi, 1 haftadır kullanıyorum
Dünden beri aşırı göğüs ağrısı ve hassasiyeti, kasik ağrısı çekiyorum. 3 gün önce kan verdim gebeliğim yok.
Duphaston bu kadar ağrı yapar mı?
Eğer bu sebeple ise bırakmak istiyorum çünkü.
Gecen ay da vermişti doktor duphaston ama kullanamamistim. Bu ay da kullanmasaydim keşke..
Tecrübeniz varsa bu konuda yardım istiyorum, yarın hekimle konuşmadan önce sizinle konuşmak istedim

Ben de kullanıyordum 4 gün oldu biteli. Meme uçları çok ağrıyor benim. Kullanmamanızı gerektirecek bir sorun değil ama bu. Hem gebeliğe yardımcı olur hem de adetlerinizi düzene sokar. En azından bu ay kullanın yarım bırakmayın

Gerçekten mi ya bende kullandım 8 Şubat'ta başladım 17 Şubat bitti ve tam 7 gün geçti üstünden halen adet olmadım ve adet günumede 4 gün kaldı gogsulerim şişmiş karın çok ağrıyor sırtım çok ağrıyor kızlar benim gibi olan var mı inşallah bende hamile olurum ya

Ben adet günüme 4 gün kala kanda öğrendim hamile olduğumu bu ay :) duphaston göğüs hassasiyeti yapıyormuş ama karın ağrısı sırt ağrısı var da isterseniz siz de bi test yaptirin

Bende kullanıyorum ilacım yeni bitti hala mide bulantım halsizligim hassasiyetim siskinligim devam ediyor.

Canım ben hamilelik için değil kistler ve myomlarim olduğu için kullanıyorum. Ama bana göre yan etkileri aşırı olan bir ilacti. Bu arada hayırlı olsun. Hamilesiniz siz galiba.
Aa anladım kusura bakmayın. Evet sanırım yan etkileri çok fazla. Çok teşekkürler ayrıca :)

Hamile olduğum için acıyormus, konuyu açtıktan iki gün sonra HCG pozitif çıktı. Teşekkür ederim ama öneriniz için
Canım öncelikle hayırlı olsun inşallah birşey sorucam belirtilerin neydi acaba benimde geçen hafta yumurtalık kistim patlamış ve kanama olmuş diye üç gün hastanede yattım. Salı günü çıktım salı gününden beri göğüslerim aşırı ağrıyor dediğin gibi bende yatamıyorum sağa sola normalde bendr asla sırt üstü yatamam şuan da adetime 8 gün var ve bende de kasık ağrısı oluyor hatta şuan yazarken bile ağrım oluyor bende bebiş istiyorum aylardır. Bugün doktora gittim kistimin durduğunu ve gebeliğe engel olmadığını söyledi. Duphaston ve bi tane antibiyotik verdi gebelik olmuşsa bile herhangi bir sorun teşkil etmez dedi ben çarşamba günü kan vericem sizce kanda çıkarmı bugün hafif mide ekşimem ve hafif bulantım var. İnşallah gebelik olmuştur şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için

Merhaba canım. Benim de göğüs ağrım ve hassasiyetim 7-8 gün öncesinden başladı ama onun dışında hiç belirtim yoktu o yüzden duphaston a bağlamıştım. Zaten bat a 8 gun kala kan vermiştim gebelik yoktu,iyice emin olmuştum. Ama reglime 4 gün kaldığında göğüs ağrım iyice arttı ve üstüne kasık ağrısı da eklendi. Ben normalde regl olduğum gün ağrı çekerim, öncesinde asla ağrı hissetmem. O yüzden gebeliği ayırt etmem çok kolay oldu. Adetime 4 gün kala kan verdim ve beta hcg henüz 28 di. Yani iki gün önce baktirsam muhtemelen belli olmazdi :)

Duphaston u kullanmaya devam et bence. Çünkü okuduğum yerlerde eğer gebelik oluşursa kese oluşumunu desteklediğini; eğer gebelik oluşmadiysa da adet söktürücü olduğunu okumuştum. Muhtemelen bebisin tutunmasinda yardımı olmuştur duphastonun.

Ama kan testi için birkaç gün daha beklemeni oneririm. Regle en azından 2-3 gün kalsın ki kesin sonuc aldığından emin ol, tekrar tekrar ikileme düşme
İnsssssallah sen de çok güzel haberler alırsın, sağlıklı bir pozitif görürsün, çok içten diliyorum

Ayyy Allah senden razı olsun canım çook teşekkür ederim Rabbim bebeğini kucağına almayı nasip etsin işte bende enteresan dedim normalde en erken 1 hafta varken şişer ağırırdı kafam karıştı günde 3 kez iç dedi çünkü dedim dozu fazlamı. Randevu bulamadığım içinde çarşamba gününü kabul ettim bakalım nasip inşallah dediğin gibi olur yaaa olursa yazıcam

Sabırsızlıkla bekliyorum canım benim her şey gönlüne göre olsun çok teşekkür ederim ayrıca

Yaa canım benim bozma moralini,çok erken bence daha geçen sefer de demiştim o yüzden canını sıkmadan bekle sabret.belirtilerin nasıl oldu
Sabah çok hafif kahverengi leke gördüm karın ağrısı var canım aklım karıştı o lekeyi görünce çok incecik bir lekeydi valla

Eğer regl olmazsan bence en erken regle 2 gün kala test yaptir canım hatta dayanabilirsen adet gününün geçmesini bekle ben inanıyorum güzel şeyler göreceksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…