Dürü yapanlar?

Ben bu tarz gelenekleri çok saçma buluyorum. Evlilik arefesindeki çifte boşuna masraf çıkıyor.
Siz yapıyorsunuz madem, iç çamaşırı koymayın bence. Onun yerine havlu gibi bir şey olabilir ya da dış giyim.
Görümce evlendi diye neden aileden sayılmıyor anlamadım. Anneniz böyle düşündüğüne göre siz evlenince sizi de aileden saymayacak sanırım. Bence görümce ve eşine de hediye almanız gerekir.

26?:silah: Sorması ayip kac tl harcadiniz ortalama :KK70:
Benim 10 yıl oldu fiyatı hatırlamıyorum inan ama hepsini yeni aldim bir çeyizlik dağıtmışızdır:)
Bu sadece damat tarafına giden bohça
Seccade havlu patik corap eşarp lif gömlek bluz vsvs koyduk
Bi de kendi tarafıma yaptığımız var
Ceyizimi yıkanıp sermeye utulere hep teyzemler yardum etti annem de onlara bohça yapti havlu patik başörtü lif bluz
Evimi temizleyip ceyiz sermeye geldiler yine el emeği icin yine bohça yaptı
Ve yakin akrabalar davet edilirken davetiye yaninda hediye gider yine bohça yaptı eniştelere çocuklara vs .
Biz bayağı abarttık benim annem üvey. Annem rahmetli oldu. Biraz da bu.yuzden üvey annem abarttı herseyi eski usul yaptı bayağı da.masraf oldu millete verdiğimiz havlular seccadeleri ozel yaptırdım bem de bile yok onlardan :)

Ben bu tarz gelenekleri çok saçma buluyorum. Evlilik arefesindeki çifte boşuna masraf çıkıyor.
Siz yapıyorsunuz madem, iç çamaşırı koymayın bence. Onun yerine havlu gibi bir şey olabilir ya da dış giyim.
Görümce evlendi diye neden aileden sayılmıyor anlamadım. Anneniz böyle düşündüğüne göre siz evlenince sizi de aileden saymayacak sanırım. Bence görümce ve eşine de hediye almanız gerekir.
Annemin niyeyse beni simdiden dışlama durumlari oldugu icin garipsemem :)

Benim 10 yıl oldu fiyatı hatırlamıyorum inan ama hepsini yeni aldim bir çeyizlik dağıtmışızdır:)
Bu sadece damat tarafına giden bohça
Seccade havlu patik corap eşarp lif gömlek bluz vsvs koyduk
Bi de kendi tarafıma yaptığımız var
Ceyizimi yıkanıp sermeye utulere hep teyzemler yardum etti annem de onlara bohça yapti havlu patik başörtü lif bluz
Evimi temizleyip ceyiz sermeye geldiler yine el emeği icin yine bohça yaptı
Ve yakin akrabalar davet edilirken davetiye yaninda hediye gider yine bohça yaptı eniştelere çocuklara vs .
Biz bayağı abarttık benim annem üvey. Annem rahmetli oldu. Biraz da bu.yuzden üvey annem abarttı herseyi eski usul yaptı bayağı da.masraf oldu millete verdiğimiz havlular seccadeleri ozel yaptırdım bem de bile yok onlardan :)
Başınız sagolsun. Ama öz annelerin yapmadığını yapmış hicbiseyin eksik olmasın istemis helal olsun valla

Başınız sagolsun. Ama öz annelerin yapmadığını yapmış hicbiseyin eksik olmasın istemis helal olsun valla
Aynen valla hakki çoktur 24 yıldır beraberiz şükür sıkıntımız olmadi .
Ama.dugun zamanın da benden cok.stres oldu:) taki takana bile bohça verecek gibi olmuştu artik
Babam çay isterdi bende yaninda bohça da koyayayim mi derdim ahahahahha

Şimdi sahneye ben çıkıyorum, aldım sazı elime başladım söylemeye :)
Bu konu bdvlik değil, Evlilik hazırlıkları bölümünde olması gereken bir konuydu, neyse bunu geçtim dalga geçmek, polemiğe girmek yasaktı, kurallar pas geçilmiş, konu kapatıldı, kibler değerlendirilecek.

X