Duruşma günü nasıl davranmalıyım?

Tesekkurler. Merak etme durusma salonu ve davalar filmlerdeki gibi degil. Ve davalar cok kisa suruyor. Oyle filmlerdeki gibi itiraz ediyorum falan da yok. Zaten sen konusmuyorsun. Ne sorulursa evet ya da hayir diyorsun. Ben o ortami gorunce Allah beni bir daha bu koridorlardan yurutmesin demistim ve adliyeyi hic sevmemistim. Buz gibi ortam. Ve hersey cok cabuk sen kinusmadan bitiyor. Yaninda biri olsun. Ve esinin yuzune bakma. Hakime bak. Sonrasi corap sokugu gibi geliyor. Cok abarti frapan giyinme. Salaş da gitme. Hafif makyaj yap. 5 dakikada bitiyor ama soyadinin degismesi icin bir kac ay bekliyorsun. Cunku nufusa falan bildiriliyor. Karar yazisini da sonra aliyorsun gerci benimki cekismeliydi. Neyse sen bunlari simdi dusunme. Yuklerinden kurtulmaya bak.

aynen arkadaşın yazdığı gibi çok kısa sürüyor. hakim anlaşma metnini madde madde okuyor ve kabul mü hanımefendi kabül mü kabul mü beyfendi diye soruyor bizlerde evet dedik.. benimki annesine bakıp sırıtıyordu :))) duygusallık diye birşey olması bence mümkün değil size acımadan vurduğu günleri hatırlayın.. karşınızda bir böcek kadar küçülüyor emin olabilirsiniz.

çıkışta annesi babamla tokalaştı ve şunları dedi 'kızınızın hayrını görün' :halay: 5 yıldır hayrımı görüyor ailem çok şükür çünkü hayatımın altı üstünden daha güzel çıktı:)) sabırla emekleeee adım adım ilerleyeceğin ve senin ışıklı yolun :KK49:

çıktık hacıbabadan 3 kio baklava aldık dağıttık yeni hayatıma kutlamayla girdim :) :dondurma:
tabi sonrası öyle kolay değildi üzerime kalan borçlar 2 tane bebek iş hayatı.. herşey düzene girdi..

ben bu dönemde psikiyatriye gittim dedimki anlatınca aynı şeyleri yaşıyorum ve öfkeleniyorum 7 yıl dile kolay ve ömründen gitti.. o yüzden psikiyatriye geldim dedim. doktor sorular sordu.. sabah uyandığınızda ölümü düşünüyor musunuz dedi.. dedim ne münasebet aksine afferin kız aferin dik durdun başardın hadi göreyim seni diye mırıldanıyorum dedim:KK54:

dediki ben depresyonluk bi duırum göremiyorum aksine yeniden bir doğuş görüyorum.. zaman herşeyin ilacı hayatın tadını çıkarın dedi :deli: ve böyle başladı serüven:anne:

Çocuk yok 2 yıl önce bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum
Ayrıca ilaç kullanmak istemiyorum daha önce bi dönem kullandım başlamak da bırakmak da çok zor devlet hastaneleri hemen ilaç veriyor
hayır vermiyor hemen halk arasında yayılmış bir laf bu cesaret edip gidin bi sizde görürsünüz
ben 3 ay önce gitmeye karar verdim herkez karşı çıktı sizin dediğiniz gibi ilaç eriyorlar mala mı döneceksin diye ama psikiyatri durumuna bakıp çok agır vaka degilsen psikoloğa yönlendiriyor onlarda ilaç yazma yetkisi yok zaten birkaç saatlik konuşma yapıyorsunuz

Zaten bu aralar son 10 gündür ağlama krizlerim geçti aklıma kötüleri getirmeye çalışıyorum hep beni öldüresiye dövdüğünü çırpınışımı en son pes edip nefessiz kalışımı yatağın başındaki duvarda tepemde kırılan telefonumun duvarı zedelemesi gözümün önünde şu evin içinde yaşadıklarım hiçbiri gitmiyor
Kesinlikle yalnız gitmeyin yanınızda size destek verecek biri olmalı vede ona bakmayın hakim konusurken aklınıza size yaptığı seyler gelsin ki aglamayasınız dik durasınız. Ve eminim istemiyorum deyin hakımede sakın ikilemde kalıp kem küm etmeyin hakımınde aklında soru ısaretı kalmasın. Insallah sızın ıcın hayırlı olur.

Merhaba arkadaşlar hemen konuya girmek istiyorum
Önümüzdeki salı günü 7 sene 10 aylık evliliğimi kendi isteğimle karşı tarafın da benim isteğim karşısında önce direnip kabullenmeyip sonra ikna olmasıyla anlaşmalı boşanma evrağını imzalamasıyla ve ara ara yazmalarına özledim seviyorum pişmanım tekrar deneyelim taleplerine karsın bitiriyorum.
Salı günü davamız görülücek ve ben duruşma günü nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum.karşı taraf tek gel duruşmaya ben seni alırım beraber gideriz dedi ama kabul etmedim sinirlerim bozulsun hakim karşısında net olmayan tavır sergilemiyim diye çünkü biliyorum ki çabaları yine devam edicek.
Bazen diyorum ki keşke o gün hiç gelmese hiç karşılaşmadan bitse bazen de off ne olacaksa olsun bitsin de kurtulayım şu esaretten diyorum.
Neden bitiyo peki evlilik kısmına değinecek olursam sevgim bitti son 2 yıldır özellikle kadın olduğumu insan olduğumu benim de isteklerim düşüncelerim hayallerim duruşum olduğunu unuttum.
Bu evlilikte bi çok insanın yaşadığı her türlü problemi ben de yaşadım iyi günlerimiz de oldu yanlış anlaşılmasın ama totalde baktığımda kötüler iyileri bastırdı ve geleceğe inancım güvenim isteğim sabrım umudum kalmadı
İçeriğine girersem çok dağılır konu sayfalar sürer anlatmak ama kısaca bahsedicek olursam önce aileler arası problemler sonra maddi manevi problemler benim annemle olan problemler ilgisizlik değersiz hissettirilmek gururumun onurumun defalarca kırılması korkutulmak pasifleştirilmek benim ona gösterdiğim değerin ilginin çeyreğini görememek ruhumun okşanmaması sen yapamazsın nidaları sen bensiz hiçsin nidaları kendi sorunlarında boğulup beni de boğup ona destek olmama kendimi hiçe saymama rağmen aynı özveriyi onda görememek fiziksel ve psikolojik şiddet oldu.
Tüm bumların sonunda artık onu sevmiyorum.biliyorum şundan adım kadar eminim ki o beni çok seviyor ama onunki bağımlı sevgi.
Seviyor ama bunu gösterecek hiçbir çabası yok sözde evet çok seviyo aşkım canım cicimler havada uçuşuyor.onunki bağımlı kötü sevgi ne olursa olsun ben ona ne yaşatırsam yaşatayım benden vazgeçemez o sebeple benim onun için çabalamama gerek yok diyor kendince.şundan çok çok eminim bir daa beni bu kadar çok seven bana bağlı bi insan asla çıkmayacak karşıma ama ben onun bu sevgisini istemiyorum.
Neyse şunları şunları yaşattı diye belki daha sonra anlatırım ama konunun özüne dönecek olursak ben bu kabus bir an önce bitsin istiyorum duruşma günü hakimin karşısında net olmalıyım sesim bile titrememeli ki hakim biraz daha düşünün erteliyorum demesin ağlamamalıyım dik durmalıyım.
Kızlar biraz anlatsanıza bana yol yordam gösterin nasıl davranayım ne demeliyim nasıl gerçekleşicek hiçbir bilgim yok bu konuda duanızı da esirgemeyin benden olur mu..
Teşekkürler şimdiden

Bir de arkadaşlar ekleme yapayım boşananlar başından bu süreç geçenler maddi ve manevi anlamda nasıl güçlü oldunuz eminim ki çok mücadeleler verdiniz biraz anlatın umut olun bana da

Ben de boşandım. 3. kez kararımı verdiğimde kabullendi. İlk ikisinde yalvardı istemedi vs vs. En nihayetinde olmadığını o da anladı. Çok seviyordu beni ama sevmek yetmiyordu maalesef. Ama ben onunle beraber gittim adliyeye sohbet ettik. Duruşmaya girdik. 5 dkda boşandık. Beni işe bıraktı sonra ayrıldık :)) Maalesef ki duygusal yönü zor bir durum kararı vermek ile gerçekleştirmek arasında çok fark var. Bu bir süreç geçiyor tabi ki. Tek başıma ayakta kalabilir miyim diye çok endişelerim vardı. Ama neredeyse 1 yıl olacak ayrılalı. Çok şükür aman aman bir hayatım olmasa da kira da olsa başımı sokacak bir evim ve masrafımı karşılayabileceğim bir işim var. Evet bazı şeyleri kısıyor biraz daha fazla hesap kitap yapıyorum. Ama en azından kafam rahat :) Başkasının yaptıklarını düşüneceğime ne yaparsam onu düşünüyorum. Kimsenin yükü omzumda değil. Atlatacağınıza eminim:) Hakkınızda hayırlı olsun.

Mesajınıza çok duygulandım inanın şunu eklemek isterim aslında çok güçsüzdüm yani hep karşı taraf enerji yaşama isteğimi sömürdü
Mesela araba kullanmak ehliyetim var bundan 7 sene önce kullanabiliyordum ve artık sayesinde korkudan kullanamıyorum çünkü hep tavrı sen yapamasın başaramazsın bi işe yaramazsın sen anca evde otur yemek yap bensiz bir hiçsin ben bile şu trafikte zor araba kullanıyorum sen nasıl becericeksin oldu çok kez hadi yine öğret dediğimde bagırıp çağırmaları arabadan kavga ederek inmemiz..

Ve ben öyle bir hale geldim ki adım atmaya korkar oldum karar veremiyorum o kadar pasifim ki anlatamam son 1 yılımı kpss ye adadım resmen denemelerde ilerleyemediğimde ki çok çalışmama inek gibi çalışmama rağmen sende kafa yok ki allah da sana bu kadar vermiş gider fırında pasta börek satarsın anca onu yaparsın tavurları bak şu an şakaysa bile espri kaldıramicak durumdayım dememe rağmen daha çok devam etmesi ha bem tüm bunların karşısında sustum mu asla kavgamı ettim insan azcık eşini desteklerdi ya çok mu zordu ve kpss de en az 15 soruyu bildiğim halde korkumdan işaretleyemedim çünkü öyle bir hale getirdi ki tüm düşüncelerim yanlış ve bişi yaparsam bu hata olur o yüzden adım atamadım bi türlü

Ama şu anda o kadar netim ki artık ne istediğimi biliyorum çok şükür sadece mutlu olmak değerli hissetmek ben olmak kendi kararlarımı kendim vermek istiyorum

Allah karşına öyle bir hayat sunsun ki çok şükür arkamda bıraktıklarıma deyin.

Ben panik atak derecesinde heyecanlı stresli biriyim. Herhangi birinin arabasında giderken kimse 80 i geçemezdi. Biraz hızlı gitsin tansiyonum çıkıyordu ciddi anlamda. Bindiğim arabada müzik bile açmıyordum ki sanki şoför benmişim gibi dikkatim dağılıyor açmayın müziği diyordum. Ciddi sıkıntı oluyordu arabasına bindiğim kişiye , kimsede zaten benimle yolculuk yapmak istemiyordu o kadar sıkıntılıydım araba konusunda. sanki arabalar tırlar üstümden geçecekmiş gibi kafamı eğiyordum.
Araba aldı eşim ,o kadar ısrar etti ki ögreteyim sana diye, kim ne derse desin yaparsın yeter ki sen bir şeyi iste dedi ,sürekli beni ikna etmeye çalıştı. çocukları biryere götürürken kimseye ağız eğme dedi. Bir kere otur koltuğa diye diye bir gün
tamam sırf senin hatrına deneyeceğim
dedim. O gün denemeden hemen sonra beni kursa götürdü zorla ehliyet için. Yazılıyı da direksiyonu da 1 seferde aldım. Martta ehliyet alıp nisanda işe başladım.
Şimdi arabayla cocuklarımı anneme bırakıp işie gidip geliyorum. Arabayı bana denemem için veren eşim arabaya hasret kaldı. Kız ara sıra bineyim unutacam diyor. eşim beni teşfik etmese asla teşebbüs etmezdim yapamam diye. Hala bile her gören inanamıyor sen ve araba diye.
Neden anlattım bunu .. Sevgi başka birsey. Seni bastıran yok sayan o eşin olacak adamınki sevgi değil , kendine bağlı değil bağımlı bir eş istemesi. .
Rabbim bundan sonraki hayatını geçmişini yok sayacak kazar güzel yazsın inşallah.

Ben de boşandım. 3. kez kararımı verdiğimde kabullendi. İlk ikisinde yalvardı istemedi vs vs. En nihayetinde olmadığını o da anladı. Çok seviyordu beni ama sevmek yetmiyordu maalesef. Ama ben onunle beraber gittim adliyeye sohbet ettik. Duruşmaya girdik. 5 dkda boşandık. Beni işe bıraktı sonra ayrıldık :)) Maalesef ki duygusal yönü zor bir durum kararı vermek ile gerçekleştirmek arasında çok fark var. Bu bir süreç geçiyor tabi ki. Tek başıma ayakta kalabilir miyim diye çok endişelerim vardı. Ama neredeyse 1 yıl olacak ayrılalı. Çok şükür aman aman bir hayatım olmasa da kira da olsa başımı sokacak bir evim ve masrafımı karşılayabileceğim bir işim var. Evet bazı şeyleri kısıyor biraz daha fazla hesap kitap yapıyorum. Ama en azından kafam rahat :) Başkasının yaptıklarını düşüneceğime ne yaparsam onu düşünüyorum. Kimsenin yükü omzumda değil. Atlatacağınıza eminim:) Hakkınızda hayırlı olsun.

Duruşmaya beraber gidip beraber çıkmış , işe bırakmış sizi. Sevginiz bitmemişti sanırım. Pişman oldunuz mu yada çok ciddi gerekçeleriniz mi vardı. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Duruşmaya beraber gidip beraber çıkmış , işe bırakmış sizi. Sevginiz bitmemişti sanırım. Pişman oldunuz mu yada çok ciddi gerekçeleriniz mi vardı. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Açıkçası aramızda değil aşk sevgi bile kalmamıştı. En azından benim açımdan ve haklı sebeplerim vardı. Tabi ki bu kararı vermek bile kolay değil. Onca zamanınızı geçirdiğiniz beraber birşeyler yaptığınız kişiden ayrılıyorsunuz. Sevgim insan olarak bitmemişti hala da severim iyi biridir. Ama Evlilik ikimiz için değildi. Pişman oldum mu dersen Hayır olmadım. Böylesi daha hayırlıydı diğer türlü çok üzülüyordum. Ve kendimi üzmekten vazgeçmeli hayatımı düzene sokmalı kendi yoluma bakmalıydım. Nitekim öyle de oldu. Allah bugünlerden geri koymasın :)

Merhaba arkadaşlar hemen konuya girmek istiyorum
Önümüzdeki salı günü 7 sene 10 aylık evliliğimi kendi isteğimle karşı tarafın da benim isteğim karşısında önce direnip kabullenmeyip sonra ikna olmasıyla anlaşmalı boşanma evrağını imzalamasıyla ve ara ara yazmalarına özledim seviyorum pişmanım tekrar deneyelim taleplerine karsın bitiriyorum.
Salı günü davamız görülücek ve ben duruşma günü nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum.karşı taraf tek gel duruşmaya ben seni alırım beraber gideriz dedi ama kabul etmedim sinirlerim bozulsun hakim karşısında net olmayan tavır sergilemiyim diye çünkü biliyorum ki çabaları yine devam edicek.
Bazen diyorum ki keşke o gün hiç gelmese hiç karşılaşmadan bitse bazen de off ne olacaksa olsun bitsin de kurtulayım şu esaretten diyorum.
Neden bitiyo peki evlilik kısmına değinecek olursam sevgim bitti son 2 yıldır özellikle kadın olduğumu insan olduğumu benim de isteklerim düşüncelerim hayallerim duruşum olduğunu unuttum.
Bu evlilikte bi çok insanın yaşadığı her türlü problemi ben de yaşadım iyi günlerimiz de oldu yanlış anlaşılmasın ama totalde baktığımda kötüler iyileri bastırdı ve geleceğe inancım güvenim isteğim sabrım umudum kalmadı
İçeriğine girersem çok dağılır konu sayfalar sürer anlatmak ama kısaca bahsedicek olursam önce aileler arası problemler sonra maddi manevi problemler benim annemle olan problemler ilgisizlik değersiz hissettirilmek gururumun onurumun defalarca kırılması korkutulmak pasifleştirilmek benim ona gösterdiğim değerin ilginin çeyreğini görememek ruhumun okşanmaması sen yapamazsın nidaları sen bensiz hiçsin nidaları kendi sorunlarında boğulup beni de boğup ona destek olmama kendimi hiçe saymama rağmen aynı özveriyi onda görememek fiziksel ve psikolojik şiddet oldu.
Tüm bumların sonunda artık onu sevmiyorum.biliyorum şundan adım kadar eminim ki o beni çok seviyor ama onunki bağımlı sevgi.
Seviyor ama bunu gösterecek hiçbir çabası yok sözde evet çok seviyo aşkım canım cicimler havada uçuşuyor.onunki bağımlı kötü sevgi ne olursa olsun ben ona ne yaşatırsam yaşatayım benden vazgeçemez o sebeple benim onun için çabalamama gerek yok diyor kendince.şundan çok çok eminim bir daa beni bu kadar çok seven bana bağlı bi insan asla çıkmayacak karşıma ama ben onun bu sevgisini istemiyorum.
Neyse şunları şunları yaşattı diye belki daha sonra anlatırım ama konunun özüne dönecek olursak ben bu kabus bir an önce bitsin istiyorum duruşma günü hakimin karşısında net olmalıyım sesim bile titrememeli ki hakim biraz daha düşünün erteliyorum demesin ağlamamalıyım dik durmalıyım.
Kızlar biraz anlatsanıza bana yol yordam gösterin nasıl davranayım ne demeliyim nasıl gerçekleşicek hiçbir bilgim yok bu konuda duanızı da esirgemeyin benden olur mu..
Teşekkürler şimdiden

Bir de arkadaşlar ekleme yapayım boşananlar başından bu süreç geçenler maddi ve manevi anlamda nasıl güçlü oldunuz eminim ki çok mücadeleler verdiniz biraz anlatın umut olun bana da
Sade makyaj, sakin olun zaten en fazla 5 dk sürer duruşma

aynen arkadaşın yazdığı gibi çok kısa sürüyor. hakim anlaşma metnini madde madde okuyor ve kabul mü hanımefendi kabül mü kabul mü beyfendi diye soruyor bizlerde evet dedik.. benimki annesine bakıp sırıtıyordu :))) duygusallık diye birşey olması bence mümkün değil size acımadan vurduğu günleri hatırlayın.. karşınızda bir böcek kadar küçülüyor emin olabilirsiniz.

çıkışta annesi babamla tokalaştı ve şunları dedi 'kızınızın hayrını görün' :halay: 5 yıldır hayrımı görüyor ailem çok şükür çünkü hayatımın altı üstünden daha güzel çıktı:)) sabırla emekleeee adım adım ilerleyeceğin ve senin ışıklı yolun :KK49:

çıktık hacıbabadan 3 kio baklava aldık dağıttık yeni hayatıma kutlamayla girdim :) :dondurma:
tabi sonrası öyle kolay değildi üzerime kalan borçlar 2 tane bebek iş hayatı.. herşey düzene girdi..

ben bu dönemde psikiyatriye gittim dedimki anlatınca aynı şeyleri yaşıyorum ve öfkeleniyorum 7 yıl dile kolay ve ömründen gitti.. o yüzden psikiyatriye geldim dedim. doktor sorular sordu.. sabah uyandığınızda ölümü düşünüyor musunuz dedi.. dedim ne münasebet aksine afferin kız aferin dik durdun başardın hadi göreyim seni diye mırıldanıyorum dedim:KK54:

dediki ben depresyonluk bi duırum göremiyorum aksine yeniden bir doğuş görüyorum.. zaman herşeyin ilacı hayatın tadını çıkarın dedi :deli: ve böyle başladı serüven:anne:

Anlattığınız seyler o kadar degisik ki hayretle okudum.
Yani şöyle söyleyim ay afalladım,harika seyler bunlar
Kendinizi sevmeniz,kendinize olsn guveniniz,dimdik ayakta durmanız. Ailenizin arkanizda olmasi
Baklava falan .. güçlü insanlari cok seviyorum sizin gibi olsa butun kadinlar hayat daha guzel.olcak aslinda
O ex kaynananiza uyuz oldum ama okurken:63:

Zaten bu aralar son 10 gündür ağlama krizlerim geçti aklıma kötüleri getirmeye çalışıyorum hep beni öldüresiye dövdüğünü çırpınışımı en son pes edip nefessiz kalışımı yatağın başındaki duvarda tepemde kırılan telefonumun duvarı zedelemesi gözümün önünde şu evin içinde yaşadıklarım hiçbiri gitmiyor
bu kadar darp edildiniz bide öyle mi :KK43:
ne kadar öfkelendim okurken anlatamam
ve hala nasıl yapacağım diyorsunuz lütfen yapmayın
Allah hakkınızda hayırlısını versin

X