Dusuk butce ile dugun yapicam ve fikirlerinize cok cok ihtiyacim var

haklısınız tabi ki beni yanlış anlamayın, benim annem de 40 yaşında kocasını kaybedip 4 çocukla kaldı en küçükleriyim ve yaşım 9 du.. iş yok güç yok tek bir bağ kur aylığıyla geçindik.. ama işte kenara bi 3 -5 atılsaydı keşke.. etrafı boş verin, siz mutlu olduktan sonra da anneler her türlü mutlu olur. sizi borçlarla boğuşurken görmek onları daha çok üzer.. çok fazla abartmadan küçük bir kutlama yapabilirsiniz..
Kesinlikle katiliyorum eve verilicek masraf bankada yatirim olunca daha mantikli geliyor bana ... ikea takimi almistim ben gunluk ve misafirlerimde onu kullanir ..
23 € vermistim takima kirildiginda en azindan uzulmem diye dusunuyorum

Hayırlı olsun simdiden :)
Herşey zamanla olur sakın herşey tamam olsun vs diye kendini sıkma ilk tavsiyem bu olucak cunku evin ihtiyacı hic bi zaman bitmez
Acık hava dügünü mesire alanı gibi yerlerdede oluyor ve umarım uyguna bulursun illaki yemek olması gerekir diye düşünme alkollu veya alkolsuz kokteyl tarzı bişeyde yapabilirsin
Ben bi yazı okumus söylesi dinlemiştim bu yemek takımıyla alakalı ; kısa tabirle misafirimize özen gösteriyoruz misafir yemek takımı misafir banyosu misafir odası peki ya kendimiz diyodu kendimizede aynı özeni göstermeliyiz vs gibi o yüzden misafir yemek takımı aldım ama normal hayattada gayet kullanıyorum bende misafirim benden değerli mi misafirim :)

başlığı düşük bütçe ile doğum yapıcam diye okudum :KK45:
öyle her şeyi almayın.yok tencere takımı yok bilmem kaç parça yemek takımı. günlük kullanıcağınız tarz alın yeter. abime de aldık bir sürü şimdi duruyor vitrinde süs olarak. boşa masraf valla.mobilya içinde ucuza mobilyacılar var düğün paketçisi filan oralara bakabilirsiniz. hepsi bilmem kaç para indirim oluyor. şimdiden mutluluklar dilerim. darısı başıma :halay:

Ben sadece nikahla evlendim. bizde de ailelerin hevesi vardı parası yoktu. Bizde çok meraklısı olmadığımız için düğün dernek işlerini yapmadık. Eşyalı ev tutmuştum sonra y.dışına taşındık. Döndüğümüzde ev kurdum kendime. Kısa zamanda herşeyi yapmaya çalıştık, abartmışız. Çok fazla eşya var şimdi evde. Sadeleştirmeye gidiyorum fazla eşya insanı yoruyor. Bunu neden aldım dediğim çok fazla şey vardı evde. İhtiyacı olana verdim, sattım, attım çoğundan kurtuldum. Çok kalabalık misafir gelecek diye gaza gelip aldığım misafir takımını şimdi kendime kullanıyorum. Buda market alışverişi gibi galiba, planlı ilerleyip liste yapmazsanız kontrolü kaybediyorsunuz. Önümüzdeki sene tekrar y.dışına taşınacağım. Çok sade bir ev dizmek için şimdiden plan yapmaya başladım. Gideceğim ülkede en ekonomik çözüm ikea. Şimdiden kataloglara bakıp fikir edinmeye başladım. Adım adım ilerleyin, herşeyi bir kerede almaya kalkmayın. Bim, a101 gibi marketlere çok güzel züccaciye ürünleri geliyor. Takipte olun. Kasım sonu black friday indirimi oluyor. Ondan birşeyler alabilirsiniz, beyaz eşyalarda o dönemde hep kampanya oluyor. Küçük ev aletlerinde anneler günü kampanyalarını bekleyin. Ben bir kettle fiyatına çay makinesi ve blendır almıştım geçen sene. Biraz yorucu olacak ama düğüne kadar dayanın. Kolay gelsin şimdiden.

Bence nikah yapın, rahatlayin.
Altın takacak olan zaten nikahti düğündü diye değil aileniz zamanında onlara taktığı için takar . Akşamına da yakın arkadaşlarınızla vur patlasin cal oynasın eğlenirsiniz,Fix menulu bir yerde. Herkes kendi parasını kendi öder
Benim arkadaşlarım öyle yapıyor, çok da güzel oluyor :)

ankaranın parisi biraz abartılı olmamış mı :KK70:

8bine nerden aldınız merak ettim, kaç sene önce?
Biz sincanlilar öyle diyoruz canim hic geldin mi buraya acaba.gecen sene almıştım. Sana komik gelebilir gelince o gülmeye şaşırmaya bırakırsın :63:

Biz sincanlilar öyle diyoruz canim hic geldin mi buraya acaba.gecen sene almıştım. Sana komik gelebilir gelince o gülmeye şaşırmaya bırakırsın :63:
Sincani hic hic bilmiyorum ankaradayim ama nereye bakmam gerek tam olarak navigasyina ne yazip gelmeliyi magazalara bakmak icin

Kaç Kişilik olacak ?

Nikah yapın. Açık alanı Okan bir cafede. Hafif müzik ve yemek eşliğinde olsun.

1+1 bulsam onu tutucaktim ama oldugumuz semtte ne yazikki yok dugun isine gelincede ikimizde tek cocuguz aileler heves ediyor onlarinda icinde kalsin istemiyoruz cok kalabalik olmayan orta yollu bir dugun yapmayi dusunuyoruz
Aileler heves ediyorsa kendileri yapsınlar yav düğün çok pahalı bir şey

Kütahya porselinin viaportta mağazası var.Outlet ürünler de satıyor.Ufak tefek şeyleri olan.

Onlardan takım yaptım yazlığa.İstediğim parçadan istediğim adet aldım.Seçtim güzelce bakıp.

Servis içinde içindeki renkten bir kaç tabak aldım.Düz beyaz da vardı.Şahane oldu.Kışlıktaki

tabaklarımdan çok seviyorum.Çok da hesaplıya geldi.Mutlaka Ankarada da vardır o tip

mağazası.Bir bakın.

Birde artık insanlar olabildiğince minimalist evler düzenliyor
Bence çok mantikli senelerce insanlar evin bir odasını hic kullanmadi
Evin en güzel koltuğu masasi misafir gelecek diye bekledi
Ömrümüzde kullanmadığımiz ancak bahar temizliğinde silmeye ise yarayan vitrinler ve icinde kırılacak mi korkusu yaşadığımız pahali bardaklar vardi

O yüzden arkadaşların dediği mantıklı o koca mutfak robotu bile kullanilmiyor
Elim hep blendera gidiyor temizliği çalışması daha kolay diye
örneğin kettle yasamsal benim için ama tost makinasi oyle değil
Tencere tavayi ikiser tane düdüklü tencere bir tane iki parca borcam 12 kisilik yemek takimi 12 tanede cay ve su bardağı yeter ışte
bunlar evlenince sana hediye olarakta gelebilir
Yavas yavas alabilirsin eve gecince
Ben ilk atandigimda bir üçlü koltugum bir halim bir perdem bir katlanir masam ve iki sandelyem vardi
Bir kettle bir elektrikli ocak ve bir buzdolabıda baya isimi gördü
Gerisinin hepsini yavas yavas aldim hatta şimdi o temizligin kolaylığını özlüyorum
Yani ne kadar az o kadar iyi cidden

Naçizane önerim köşe koltuğu almayın çek yat ya da bir kişinin rahatça yatabileceği iki tane kanepe ya da birini yatak olabilen koltuk şeklinde alırsanız eve yatılı biri geldiğinde rahat edersiniz. Köşe koltuk böyle zamanlarda çok işlevsiz oluyor ve mecburen bir de çek yat aldırıyor sonradan

yenibayindirda oturuyorum evler hem cok yeni hemde kiralari cok dusuk
tv unitesi yerine konsolunuzu alin derim gercekten cok lazim oluyor
ben 12 kisilik sette almistim ama henuz kimseye kullanamadim 4 senedir dolapta duruyor oyle kutahya posrselenin heryerde olan 6 kisilik takimlarindan 2 tane almistim mis gibi kullaniyorum
L koltuk cok kullanissiz 5 kisi gelince insanlar diz dize dip dipe oturuyor ve cok rahatsizlar onun yerine 2 kanepe alin derim

yenibayindirda oturuyorum evler hem cok yeni hemde kiralari cok dusuk
tv unitesi yerine konsolunuzu alin derim gercekten cok lazim oluyor
ben 12 kisilik sette almistim ama henuz kimseye kullanamadim 4 senedir dolapta duruyor oyle kutahya posrselenin heryerde olan 6 kisilik takimlarindan 2 tane almistim mis gibi kullaniyorum
L koltuk cok kullanissiz 5 kisi gelince insanlar diz dize dip dipe oturuyor ve cok rahatsizlar onun yerine 2 kanepe alin derim
Bende l koltuğu kullanışsız buluyorum ama sevene saygım sonsuz

X