Dusuk butce ile dugun yapicam ve fikirlerinize cok cok ihtiyacim var

Bu yaz temmuz ayinda evlenmeyi dusunuyoruz ve dugunumuzu esyalarimizi herseyi kendimiz yapicaz durum boyle oluncada herseyin en ekonomik olanina elimizi uzatiyoruz 2+1 ev baktik salonumu gunluk olarak kullanicam kose takimi tv unitesi ve yemek masasi almayi dusunuyorum odanin biri bos kalsin ivir zivirlari atariz hem camasir utu odasi gibi olur bide y atak odasi aliyim diorum.kose istememin sebebi hem uygun olmasi hemde 1 2 yila kendi evimize cikarsak koseyi oturma odasina alirim die mesela misafir yemek takimi almayi dusunmuyorum orta ayar 12 kisilik yemek takimi catal bicak takimi alip hem misafire hem gundelige kullanayim diyorum mantiklimi sizce olurmu yani ve ankarada acik hhavada uygun fiyatli yer bakiyorum ay bana fikir verecek en olmadi moral verecek birilerine ihtiyacim var sanirim yani tahminimizden cok daha masrafliymis evlenmek sadece 2 gonul bbir olunca bitmiyormus is Allah yardim etsin yeni ev kuracak herkese.
Bakınız olması geteken diye bşr şey yok askında evlılık harcamalatında. Siz nasıl istersenız oyle alın.yemek takımı bır takım alın. Konsol monsol almayın mesela. Yanı az butceyle guzel dekorasyon fikirleriyle az esyayla harıka işlet cıkatabılırsınız.kendınızı de kotu hıssetmeyın. ileride canınız almak istrse topatlandıgınızda alırsınız nedit yanı. Bazı şeyleti kendimiz hayatımıza "zırunluluk" olarak sokuyoruz.

Bu yaz temmuz ayinda evlenmeyi dusunuyoruz ve dugunumuzu esyalarimizi herseyi kendimiz yapicaz durum boyle oluncada herseyin en ekonomik olanina elimizi uzatiyoruz 2+1 ev baktik salonumu gunluk olarak kullanicam kose takimi tv unitesi ve yemek masasi almayi dusunuyorum odanin biri bos kalsin ivir zivirlari atariz hem camasir utu odasi gibi olur bide y atak odasi aliyim diorum.kose istememin sebebi hem uygun olmasi hemde 1 2 yila kendi evimize cikarsak koseyi oturma odasina alirim die mesela misafir yemek takimi almayi dusunmuyorum orta ayar 12 kisilik yemek takimi catal bicak takimi alip hem misafire hem gundelige kullanayim diyorum mantiklimi sizce olurmu yani ve ankarada acik hhavada uygun fiyatli yer bakiyorum ay bana fikir verecek en olmadi moral verecek birilerine ihtiyacim var sanirim yani tahminimizden cok daha masrafliymis evlenmek sadece 2 gonul bbir olunca bitmiyormus is Allah yardim etsin yeni ev kuracak herkese.
köşe takımı tavsiye etmem fiyat olarak uygun oluyor ama gelen misafir ağız ağıza oturmak durumunda kalıyor ider mobilyada uygun fiyatlı koltuk takımları var bakmak istersen ordan bakabilirsin

Aynı anda 12 kişi ağırlamayacaksanız, 6 kişilik takım yeter..nedense alalım bulunsun diyoruz ama çoğu şeyi kullanmıyoruz..aldığın takımı günlük olarakta kullan..niye misafire daha güzeli, daha değerlisi..sen misafirden daha mı önemsizsin?!!

Mutfak eşyalarını seçerken gerçekten ihtiyaç duyacaklarını al, gerisi kuru kalabalık yapıyor..hem mutfak dolapların daha düzenli ve ferah olur..

Mutluluğunuz daim olsun.Sevgiler.

Misafir için tabak çatal kaşık bardak takımı vs almadım. 12 kişilik aldım, normalde de misafire de onu kullanıyorum. Salon-oturma odası ayrımımız yok, salonda 2 tane üçlü koltuk, yemek masası, tv sehpası var. Yatak odası için komidin almadım.

Ekonomik durumdan dolayı değil fazla eşya sevmediğim için almadım.

Taşınma durumları olacaksa illa ki tabak çanak kırılıyor, mobilyaların canı çıkıyor. O nedenle zaten çok iyisini almanıza gerek yok.

Madem durum elvermiyor, düğün yapmanız da şart değil. Nikah yapın.

Bütçeniz az ise lütfen düğün yapmayın. Sade bir nikah yapıp yemek verin,geri kalan paranızı da birikime yatırın.
Daha mantıklı,getirisi fazla.

Ben maddi sorunum olmadan, nispeten rahat bir evlilik sureci gecirdim ama evime "misafirlik" adi altinda tek bir cop almadim.
Sen ne kullaniyorsan o da aynisini kullansin, herseyin guzelini al ama tek takim al.

Asla ihtiyacından fazlasını alma.
Zaten kullanmıyorsun.
Ben evlenirken bernardodan çeyiz seti gibi bişey aldım günlük yemek takımı da bardı. Misafirde vardı. 3 senelik evliyim bi kere misafir takımı çıkmadı dışarı.

Eşyaları uygun aldık ama biz tayinli olduğumuz için buradan giderken bırakırız dedik.

Düğün etmedik. Nikah kıydık yemek yedik. Akşam evdeydim. 3 sene önce evliliğim eşyalar dahil 15 bine falan gelmişti.

Biz sincanlilar öyle diyoruz canim hic geldin mi buraya acaba.gecen sene almıştım. Sana komik gelebilir gelince o gülmeye şaşırmaya bırakırsın :63:
geldim tabi ki. nereden aldığınızı ve kaç sene önce aldığınızı sorum, cevap vermemişsiniz.

geldim tabi ki. nereden aldığınızı ve kaç sene önce aldığınızı sorum, cevap vermemişsiniz.
Canim geçen sene ve merkezden aldim. Şimdi de olsun 9 10 bin o da herşey zamlandigi için ama 10 bini geçeceğini sanmam. Ayrica çocuk demir ranza ve iki dolayıda icindeydi

Yatak odası,oturma odası,salon oturma grubu,çamaşır bulaşık makinesini 8 bine almıştım.

Canim geçen sene ve merkezden aldim. Şimdi de olsun 9 10 bin o da herşey zamlandigi için ama 10 bini geçeceğini sanmam. Ayrica çocuk demir ranza ve iki dolayıda icindeydi

diğer arkadaş böyle söylemiş. siz de mi sincandan aldınız? bana biraz ütopik geliypr. 1500 bulaşık 1500 çamaşır desek 3000 eder. 5000 liraya yatak odası oturma odası salon takımı nasıl alınacak? hesap yanlış bence. yatak odası dediği sadece baza yatağı bile 1000 tl. çok uyduruk alınmış olabilir.

son zamanlarda herkes nikah salonunda evleniyor düğün yapmak yerine
kendinze eşya alın evli arkadaşlarımın hepsinin ortak düşüncesi evlenmeden ne aldıysanız o

diğer arkadaş böyle söylemiş. siz de mi sincandan aldınız? bana biraz ütopik geliypr. 1500 bulaşık 1500 çamaşır desek 3000 eder. 5000 liraya yatak odası oturma odası salon takımı nasıl alınacak? hesap yanlış bence. yatak odası dediği sadece baza yatağı bile 1000 tl. çok uyduruk alınmış olabilir.
Canim o ikiside benim yazımda. Dedigim yer itfaiye meydanı diye geçen mağazalardan. Ama sıfır getiriyorlar. Ayrica 600e de çamaşır bulaşık makinesi var. Aldim 7 kilo camasir makinesi 1200 devir cok memnunum da bulasik mskinesi 3 programli hatta servisi gelip bağlıyor. Garantili ürünler.

Canim o ikiside benim yazımda. Dedigim yer itfaiye meydanı diye geçen mağazalardan. Ama sıfır getiriyorlar. Ayrica 600e de çamaşır bulaşık makinesi var. Aldim 7 kilo camasir makinesi 1200 devir cok memnunum da bulasik mskinesi 3 programli hatta servisi gelip bağlıyor. Garantili ürünler.

spot ürünlerden bahsediyorsunuz. orda durum farklı.

spot ürünlerden bahsediyorsunuz. orda durum farklı.
onub gibi birsey zaten markalı mobilyalar pahalıya geliyor ayrica sıfırdan yapıyorlar ve çok sağlam ürünler. Arkadaş uygun dediği için orasi daha uygun. Beyaz eşyalar sıfır zaten. Paketinde firmadan geliyorlar.

Yorumlara bakamadim .direk mesajinizi cevapliyorum.
Oncelikle nikah tavsiye ediyorum. Yakin akraba takisini , takisini takmak isteyen herkes gelicektir. Buyuk pismanligim dugun , benim icin.

Kose takimida aldim ayni mantikla ,yine pisman oldum. Arkadasimda aldi, oda pisman. Cunku en fazla 4 kisi aliyor. İki sik cekyat almak daha mantikli.yada ev kucukse , bir koltuk takiminin berjetlerini iptal et koltuklarini al .

Konsol ustu tv kullan yada konsol alma tv unitesi. Evi kalabaliklastirma bence.

Masa acilan kucuk model olsun.

Yemek takimi seklinde alma zaten, bencede cok gereksiz parcalari oluyor. Sade beyaz takim yaparsan, hem gunluk hem misafir rahat kullanirsin.

Beeyaz esya en azindan arcelik al , uygun fiyatlilari var , annemin yazligi icin almistik. Yillardir kullaniyor. Ve bence elektronik esyalari ,anneler gununde al .indirim daha cok oluyor.

Bende evleneli 1 sene olcak gecen sene 120 tl tefal marka aldığım ketil suanda 200 tl olmuş.
Baska pek cok sey pahalanmış. Şanslı dönemde evlendim.
Mesela evde pek kullanmayacagin seylerden biri yatak örtüsü. Ben örtmüyorum üşeniyorum ancak.misafir gelcegi zaman. Cok yer.kapliyor
Gidip pahali markalara para verme
Ayni zamanda evde kullanilmiycak bazi mutfak gerecleri var,mesela robot meyve sikacagi tost makinasi cok yer kaplıyor ben tost makinami sadece 2 kez kullandim
Blendir her isi görüyor.
Cok fazla yatak döşek çeyizi yapma zaten 2 arti 1 ev olcakmis 4 yastik 1 tane çift kisilik 2 tanede tek kisilik alirsan yeterli olur misafir gelirse verirsin o tek kisilikleri
Vitrin konsol falan almayabilirsin.
Tv uniteleri var boyle.kapakli mesela benim hic tarzım degil ama onun içine bazi esyalarini koyabilirsin.
Perdeciyle pazarlik yap perde her zaman pahalidir sanada satis amacli en pahalilarini gosterecektir zebralar storlar hic sevmedigimdir benim mesela ama diğerlerine gore stor daha uygun bakabilirsin ama perdeyi internetten alma bence
Diger ceyiz esyalarini internete bak
Migroslarda bardaklar 3lusu 10 tlye satılıyordu su bardagi ben onlardan almistim :)
Bi tanede varak desenle islemeli bardak seti aldim 12 kisilik inan ki hiiiiic kullanilmiyo esim sadece viski icecegi zaman alıyor.
12 kisilik catal bicak alma hisar paslanmaz celik 18/10 üretir. Kalitelidir. Cizilmez paslanmaz. Onlarin 6 kisiliginden 2 tane al set olur boylece ve servis setini de hisardan almistim ben 200 tl 5 parca idi suan ne durumda bilmiyorum cok memnunum
Makinaya giriyor bunlar ama finish kullanma ciziyor tablet.fairyde hic sorun yasamadim :KK70:
Ivir zivir cok alma.yer kapliyor cunku
Halilarini ufak al zaten hali modasimi kaldi ki internette mağazadan cok cok daha uygun
Gidip cezve seti vs onlardan alma hisar karaca vs cogunun ağzı su akıtıyor ve yaniyor sapi zuccaciyelerden al hem daha uygun hem daha kullanisli ben aldim taş gibi .
Mutfak küçükseayri yemek masasi alma gereksiz masraf ilerde lazim olursa alırsın
Dugun icin bilmiyorum iste ankarayi malesef :KK43:
Ama tencerelerin kaliteli olsun ondada tefal titanyum diyorum granitte hisar al tefal titanyum tavalardsacok cok iyi, az yagla herseyi pisirebiliyorsun titanyum insan vucudunda da kullanilan bir metaldir takilan plak (protezler) de ameliyatlarda i yuzden iyidir yani. Tahta kasikla kullanman gerekcek bu arada
Mutfak esyalari basini cok döndürür muhtemelen cok ivir zivir var çünkü
fairy koku yapıyor kullanmiyorum en iyisi finish... puantum mu onu kullaniyorum.

köşe takımı hayalimdi.. şimdi hayallerden uzak... tavsiye etmiyorum komşum köşe takımı aldi da dandik:KK70:
memnun degilim deyince o hayalden uzaklaştım...
koltuk takımı en iyisi iki kanepe iki koltuk mis gibi.. iki koltuğun arasinda yuvarlak küçük masa... bide kahve iç en güzeli...

Gereksiz hiçbirsey almayın.. Cogu ihtiyacınızı da evlendikten sonra alırsınız. Bir oturma grubu , yatak odası, beyaz esyalar mutfak ıcın yemek takımı, kasık takımı, tencere takımı ve bardaklar yeterli.. Zaten gerisi hediye geliyor cogunlukla.. Yatak odası ıcın yastık yorgan falan filan temel ihtiyaclar olduktan sonra gerisi zamanla tedarik edilir.

X