Düşük ense kalınlığı

Nehirce 32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2016
317
158
37
Merhaba arkadaşlar
Dün ense kalınlığı ölçümü için hastaneye gittik. Özel bir hastanede çok sevdiğim ve güvendiğim bir kadın Doğum hekimim var. Ultrasyonda bebeğim 11+6 günlük çıktı ense ölçümü için boyu yeterli seviyeye ulaşmış dedi. Ense ölçümü de 0.4 çıktı gayet iyi anatomi yapısında bir sorun yok burun kemiği oluşmuş dedi. İkili testi anlattı bende yaptırmak istedim kan verdim. Buraya kadar herşey normal fakat ense ölçümünün bu kadar düşük değerde olması kafamı karıştırdı acaba yanlış ölçüm olabilir mi diye düşünmeye başladım. Araştırmalarımda genelde 1 mm çıkmış çoğunluğun
Aranızda bu şekilde ense ölçümü düşük çıkan arkadaşlar var mı bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?

Ah annelik ah :)) herşeyi dert etmeyi kafamiza takmayı çok iyi başarıyoruz meleklerimize bişey olacak diye ödümün kopuyo.
Sakin olun her şey yolunda . Zaten o testler kan testleriyle birlikte değerlendiriliyor ve en önemli nokto bu tarama testleri sadece risk ölçümü yapıyo yüksek oranlı yanılma payına sahipler . Bu tarama testlerini bizim toplumumuza uygun olmadığı da tespit edilmiş zaten daha çok Avrupa toplulukları için uygun vücut yapilarimjz bacak kol gövde boylarimiz çok farklı .ben de yaptırdım kan sonucumu bekliyorum şuan evet çok itibar etmiyorum ama düşük risk de beni mutlu edicek. Ben iki test için iki farklı yere gidip ultrason da baktirdim ense kalınlığını ikiside normal ölçtü ama ikisi arasında 1 cm fark var bence minicik bi canlı için büyük bi fark yani demek istediğim dr şuan o kadar ölçtü diye o kesinlikle o kadar değil yakın biseyler söylüyorlar.
Biz anneyiz kriz yönetiminde iyi olmak zorundayız anne olmak bunu gerektirir.icinizi ferah tutun risk yüksek çıksa bile stres yok

Doktor endişe etmemeniz gerektiğini soylediyse bence endişe etmeyin:)

Merhaba arkadaşlar
Dün ense kalınlığı ölçümü için hastaneye gittik. Özel bir hastanede çok sevdiğim ve güvendiğim bir kadın Doğum hekimim var. Ultrasyonda bebeğim 11+6 günlük çıktı ense ölçümü için boyu yeterli seviyeye ulaşmış dedi. Ense ölçümü de 0.4 çıktı gayet iyi anatomi yapısında bir sorun yok burun kemiği oluşmuş dedi. İkili testi anlattı bende yaptırmak istedim kan verdim. Buraya kadar herşey normal fakat ense ölçümünün bu kadar düşük değerde olması kafamı karıştırdı acaba yanlış ölçüm olabilir mi diye düşünmeye başladım. Araştırmalarımda genelde 1 mm çıkmış çoğunluğun
Aranızda bu şekilde ense ölçümü düşük çıkan arkadaşlar var mı bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?
Benim de 0.8 çıktı ama sonuçlar gayet iyiydi yuksek çıkması problem zaten dert etme

X