Düşük Yumurta Rezervi ve Tüp Bebek

Merhabalar benimde amh degerim düşük oldugu için tüp bebek tedavisi görüyorum yaşım 33 sizde vakit kaybetmeden tüp bebek tedavisine baslamanızı tavsiye ederim tüp bebek tedavisi cok yorucu zorlu ve yıpratıcı bir sürec bunu bende yaşayınca anladım rabbim inşallah kucaklarımızı doldursun🙏
Sizin amh değeriniz kaç aynı yaştayız

İki senedir korunmuyoruz olmadı benim tüp bebekle bir negatif bir düşüğüm oldu maalesef
Amh testini nerde yaptırdınız tıp fakültesine gittim bu hafta ,amh yi daha önce bir özelde yaptırmıştım tıpdaki doktor tekrar baktırmamı istedi çok inandırıcı değil bu sonuç dedi anlayamadım ben

Amh testini nerde yaptırdınız tıp fakültesine gittim bu hafta ,amh yi daha önce bir özelde yaptırmıştım tıpdaki doktor tekrar baktırmamı istedi çok inandırıcı değil bu sonuç dedi anlayamadım ben
Ben istanbulda birini gelişim laboratuvarı diğerini biruni laboratuvarında yaptırdım doktorum bu ikisinin en iyisi oldugunu söyledi

3.5 nasıl bir değer? Doktor ultrason İLE muayene edince yok denecek kadar az dedi rezervin amh baktık 3.5 çıktı bende anlamadım dedi o ay hamile kaldım ama hep aklıma takıldı
3.5 çok yüksek benim anladığım ama hamile kalmışsınız darısı bize inşallah yani iyi ki kaldınız hamilelikten sonra bir daha çocuk isterseniz yada menepoza erken girmemek için yine ara ara muayene olursunuz ama sizin gibi şuraya doğal yolla hamile kaldım demeyi ne kadar çok isterim Allah banada nasip etsin inşallah

3.5 çok yüksek benim anladığım ama hamile kalmışsınız darısı bize inşallah yani iyi ki kaldınız hamilelikten sonra bir daha çocuk isterseniz yada menepoza erken girmemek için yine ara ara muayene olursunuz ama sizin gibi şuraya doğal yolla hamile kaldım demeyi ne kadar çok isterim Allah banada nasip etsin inşallah
Bana da ilk muayenede tüp bebek dedi kan değerlerim çıkana kadar! sprilami çıkardığım ay hamile kaldım nasip kısmet rabbim size de nasip etsin inşallah 🙏

Doktor muaynede de anlıyor yumurtanın kalitesini az cok birde bu amh her ay farklı cıkabiliyormus doktor benim için 0,9 da cok düşük bir deger degil dedi fakat iki senedir hamilelik olmuyor maalesef

Bana da ilk muayenede tüp bebek dedi kan değerlerim çıkana kadar! sprilami çıkardığım ay hamile kaldım nasip kısmet rabbim size de nasip etsin inşallah 🙏
banada ilk muayenede yumurtaların az değerlerin düşük direk tüp bebek yapılmalı o durumda bile hamilelik zor dedi yıkıldım tabi .başka doktora gittim o sadece ultrasondan baktı zayıf yumurtalıkların dedi rahim filmi istedi oda haliyle adetin ikinci günü olunca şuan 20 gün var .bir başka doktor ise bu değeri bir daha ölçtür dedi muayene etti çizilen seneryo çok mantıklı değil hamile kalman mümkün değerlerine baktır dedi

banada ilk muayenede yumurtaların az değerlerin düşük direk tüp bebek yapılmalı o durumda bile hamilelik zor dedi yıkıldım tabi .başka doktora gittim o sadece ultrasondan baktı zayıf yumurtalıkların dedi rahim filmi istedi oda haliyle adetin ikinci günü olunca şuan 20 gün var .bir başka doktor ise bu değeri bir daha ölçtür dedi muayene etti çizilen seneryo çok mantıklı değil hamile kalman mümkün değerlerine baktır dedi
Benim araştırdığım kadarıyla yumurta rezervi ve kalitesi birbirinden ayrı şeyler. Yani sayısı az olsa bile önemli olan var olanın kalitesi. Bu yüzden yumurta varken hamile kalma olasılığı bildiğim kadarıyla hep var. Sadece bizim için zaman biraz daha hızlanıyor. Benim de ikinci testte 0,4 çıktı amh. Tüp bebek sürecine başladık.

Benim araştırdığım kadarıyla yumurta rezervi ve kalitesi birbirinden ayrı şeyler. Yani sayısı az olsa bile önemli olan var olanın kalitesi. Bu yüzden yumurta varken hamile kalma olasılığı bildiğim kadarıyla hep var. Sadece bizim için zaman biraz daha hızlanıyor. Benim de ikinci testte 0,4 çıktı amh. Tüp bebek sürecine başladık.
0,4 ile 0,42 aynı değil mi

Merhaba, 28 yaşındayım eşimle önümüzdeki yıl içerisinde çocuk sahibi olmayı planlarken, kadın doğum kontrolümde yumurta rezervimin çok düşük olduğunu öğrendim. (Ahm değerim 0,5) malesef çok üzülmemle birlikte ve henüz hiç korunmayı bile bırakmamışken doktorum bana hızlıca vakit kaybetmeyip tüp bebek tedavisine geçmemi söyledi. Bu doğrultuda başka bir doktora yönlendirdi. Görüştüğüm diğer doktor da aynı şekilde kontrollerden sonra bir ihtimal belki doğal yollarla gebe kalabileceğimi, ancak aradaki zamanın tüp bebek tedavisinin şansını etkileme olasılığı olduğu için, zaman kybına gerek olmadığını ve uzman görüşünün hemen tüp bebek tedavisine geçiş olduğunu söyledi. Bu konuda hiçbir şey bilmeyen ve bir günde çok önemli bir karar vermesi gereken bir yerde buldum kendimi. En mantıklısı doktora güvenmek ve dedğine uymak geliyor tabi ki. Ancak tüp bebek tedavisi için de başarı oranı %30 dedi. Ben “çok düşük bir oran” deyince tüp bebek tedavilerine göre düşük bir oran değil dedi. çocuk sahibi olamamaktan korktuğum için hiç korunmadan denemememize ve yüksek maliyetlere rağmen doktoru dinleyeceğim ve önümüzdeki hafta işlemlere başlayacağız. Benzer bir deneyimi, düşüncesi olan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim. Mutlu günler dilerim
Ben farklı birsey söyleyeceğim, asla yanlış yönlendirmek istemem ama ben de benzer şeyler yaşadım, amh 0.8 çıktı ve hacettepede doktor amh indan da kötü yumurtalarin dedi tüp bebek dedi, 5 doktor gezdim hep tüp bebek,ocakta 5 yumurta var, martta 2 yumurta oluşmuş sadece dendi, cok denemedim bana süre verin dedim ,hoca 3 ay verdi, ocakta teşhis kondu martta baslayacaktim bazı sıkıntılar oldu tüp bebeğe başlayamadım, temmuz başı doğal yoldan hamile kaldığımı öğrendim, suan 12 haftalık, demem o ki bilime ilme asla karşı değilim Allah basimizdan eksik etmesin ama doktorlar sanki amh birden 0 olacak gibi davranıyorlar, hep dedim ki bana süre verin yok vaktin yok dediler 3 ay en fazla demisti doktor ama bu amhler bu yumurtalar hemen kaybolmuyor ki doktorlar garantici olduklarından ve sonrasında gec kaldım senin yüzünden demeyelim diye tüp bebek diyorlar, o günler ben de hemen başlamam gerektiğini yoksa hiç çocuğum olmayacağını düşündum doktorlar boyle deyince hatta annemle tartıştım annem acele etme dedi ve çok sürmeden hamile kaldım çok şükür, ben en az 1 yıl denemeden şimdi ki aklım olsa doktora dahi gitmezdim tabi adetiniz düzenliyse, benim düzenliydi🌸

X