Düşük Yumurta Rezervi ve Tüp Bebek

0,4 ile 0,42 aynı değil mi
Ben farklı birsey söyleyeceğim, asla yanlış yönlendirmek istemem ama ben de benzer şeyler yaşadım, amh 0.8 çıktı ve hacettepede doktor amh indan da kötü yumurtalarin dedi tüp bebek dedi, 5 doktor gezdim hep tüp bebek,ocakta 5 yumurta var, martta 2 yumurta oluşmuş sadece dendi, cok denemedim bana süre verin dedim ,hoca 3 ay verdi, ocakta teşhis kondu martta baslayacaktim bazı sıkıntılar oldu tüp bebeğe başlayamadım, temmuz başı doğal yoldan hamile kaldığımı öğrendim, suan 12 haftalık, demem o ki bilime ilme asla karşı değilim Allah basimizdan eksik etmesin ama doktorlar sanki amh birden 0 olacak gibi davranıyorlar, hep dedim ki bana süre verin yok vaktin yok dediler 3 ay en fazla demisti doktor ama bu amhler bu yumurtalar hemen kaybolmuyor ki doktorlar garantici olduklarından ve sonrasında gec kaldım senin yüzünden demeyelim diye tüp bebek diyorlar, o günler ben de hemen başlamam gerektiğini yoksa hiç çocuğum olmayacağını düşündum doktorlar boyle deyince hatta annemle tartıştım annem acele etme dedi ve çok sürmeden hamile kaldım çok şükür, ben en az 1 yıl denemeden şimdi ki aklım olsa doktora dahi gitmezdim tabi adetiniz düzenliyse, benim düzenliydi🌸
Bende şuan tam o süreçteyim doktor hemen bu ay dedi ama ben bu olayı yeni öğrendim ve doktora değerlerime baktırmak için gitmiştim bunu duyar duymaz çocuk düşündük biz şuan 1 buçuk ay oldu .adet düzeninden kastınız ne ben her ay düzenli adet görüyorum ama günlerim kısalıyor uzuyor denge yok ve bende az bir zaman oldun denemek istiyorum hep bir korku ya geç kalırsam ya sonunu tüketmiş olursam modundayım sizin ki kadar değil ama benim amh sizin nerdeyse yarınız kadar

Bende şuan tam o süreçteyim doktor hemen bu ay dedi ama ben bu olayı yeni öğrendim ve doktora değerlerime baktırmak için gitmiştim bunu duyar duymaz çocuk düşündük biz şuan 1 buçuk ay oldu .adet düzeninden kastınız ne ben her ay düzenli adet görüyorum ama günlerim kısalıyor uzuyor denge yok ve bende az bir zaman oldun denemek istiyorum hep bir korku ya geç kalırsam ya sonunu tüketmiş olursam modundayım sizin ki kadar değil ama benim amh sizin nerdeyse yarınız kadar
Ya canim öyle bir konu ki insan yanlış birsey söylemekten de korkuyor, benim amh aslında sana göre iyi gibi duruyor ama şöyle birsey yaşadım bir doktorla , fsh amh fln baktı dedi ki ne kadar denedin daha yeni dedim bana dedi ki ee ne acele ettin geldin vs. Hocam dedim tüp bebek diyorlar bu değerlerle en az 1 yil dene dedi sonra gelmişken bi bakayim yumurtalarina dedi, bi baktı yumurtalara yüzü değişti, dedi yumurtalarin zayıf ve sadece 5 tane 7 nin altı azalmış rezerv hic vaktin yok ben hemen tup bebek diyorum dedi, yani benim amh dan ziyade yumurtalara takıldilar , mart ayı muayenemde direk tüp bebek merkezine gittim prof bi tane sağda bi tane solda 2 yumurta var Hemen şimdi başlayalım dedi. Senin kaç yumurtan gözüküyor birde fsh vs. Nasıl? Birde amh 0.5 olan arkadaşımın biri de catlatma ignesi ile ilk andan 2 iz gebe kaldi, aşılama bile değil sadece iğne yapıldı sonra doktor deneyin yumurta olgunlaşmış dedi 2 iz hamile kaldi hatta doğurdu suan. Bide tam kac aydır deniyorsun?

Adetim 28 günde bir 7 gün oluyor , duzenliydi senin kısa mı sürüyor

Ya canim öyle bir konu ki insan yanlış birsey söylemekten de korkuyor, benim amh aslında sana göre iyi gibi duruyor ama şöyle birsey yaşadım bir doktorla , fsh amh fln baktı dedi ki ne kadar denedin daha yeni dedim bana dedi ki ee ne acele ettin geldin vs. Hocam dedim tüp bebek diyorlar bu değerlerle en az 1 yil dene dedi sonra gelmişken bi bakayim yumurtalarina dedi, bi baktı yumurtalara yüzü değişti, dedi yumurtalarin zayıf ve sadece 5 tane 7 nin altı azalmış rezerv hic vaktin yok ben hemen tup bebek diyorum dedi, yani benim amh dan ziyade yumurtalara takıldilar , mart ayı muayenemde direk tüp bebek merkezine gittim prof bi tane sağda bi tane solda 2 yumurta var Hemen şimdi başlayalım dedi. Senin kaç yumurtan gözüküyor birde fsh vs. Nasıl? Birde amh 0.5 olan arkadaşımın biri de catlatma ignesi ile ilk andan 2 iz gebe kaldi, aşılama bile değil sadece iğne yapıldı sonra doktor deneyin yumurta olgunlaşmış dedi 2 iz hamile kaldi hatta doğurdu suan. Bide tam kac aydır deniyorsun?
Bir buçuk Aydır deniyoruz deniyoruz fsh 7.53 benimde geçen ay 4 yumurta görüldü bu ay doktor baktı ama sayı söylemedi ama doktorun biri bakar bakmaz yumurtalar zayıf dedi yani ben birden çok doktora gittim ne tanesi direk tüp dedi biri kromozom testi istedi biri rahim testi istedi önümüzdeki ay birini tercih edip yolumu çizmem gerekiyor Ama denemek beni pişman etmezse bi 3 ay denemek istiyorum ama bitecek diye çok korkuyorum

Bir buçuk Aydır deniyoruz deniyoruz fsh 7.53 benimde geçen ay 4 yumurta görüldü bu ay doktor baktı ama sayı söylemedi ama doktorun biri bakar bakmaz yumurtalar zayıf dedi yani ben birden çok doktora gittim ne tanesi direk tüp dedi biri kromozom testi istedi biri rahim testi istedi önümüzdeki ay birini tercih edip yolumu çizmem gerekiyor Ama denemek beni pişman etmezse bi 3 ay denemek istiyorum ama bitecek diye çok korkuyorum
Ama son gittiğim güzel görünen bir yumurta var rahat ol bunu değerlendir dedi

Yumurtalarini toplatip,dondurup istedigin gibi onumuzdeki yil da transfer olabilirsin.
O esnada belki dogal yolla da hamile kalabilirsin.
Dondurduklarin da dusunursen bir sonraki cocuk icin kafani rahatlatmis olur.
Yasin genc,Amh degerin de aman aman dusuk degil kesinlikle.
İcin rahat olsun,0.07 Amh ile hamile kaldim ben😊
Adetleriniz düzenli mi idi

Benim fsh im daha kötüydü 14 tu, canım takdir senin ama en az 3 ay dene derim şahsi fikrim, bak bide güzel yumurtan var demişler o yumurta ile çok rahat hamile kalırsın bu ay bile tutar belki Allahin izniyle , saglikli beslen avakado ye,tek sağlıklı yumurta gebelik için yeterli, Allah gönlüne göre versin 🌸

Benim fsh im daha kötüydü 14 tu, canım takdir senin ama en az 3 ay dene derim şahsi fikrim, bak bide güzel yumurtan var demişler o yumurta ile çok rahat hamile kalırsın bu ay bile tutar belki Allahin izniyle , saglikli beslen avakado ye,tek sağlıklı yumurta gebelik için yeterli, Allah gönlüne göre versin 🌸
Ben çok fsh falan ne işe yarıyor hiçbirşey bilmiyorum tek bildiğim çok panikledim birde yaşınız kaç

Herkese merhaba, benim de amh 0,30 çıktı sonra bi daha yaptırdım 0,95 çıktı ama değerden çok yumurtalara bakılması önemli ben de 3 yumurta görüldü yani bu 0,30 doğru dedi doktorlar maalesef o 3 yumurta ile tedaviye başladık biri alınana kadar çatlamış diğerleri kalitesizmiş yani olmadı. Bu ay tekrar gittiğinde ise hiç yumurta gözükmedi doktor olabilir bazen olmaz diğer ay önemli dedi. Yani rezerviniz azsa çok oyalanmayın. Ben şimdi keşke 6 ay önce başladaydım diyorum.

Herkese merhaba, benim de amh 0,30 çıktı sonra bi daha yaptırdım 0,95 çıktı ama değerden çok yumurtalara bakılması önemli ben de 3 yumurta görüldü yani bu 0,30 doğru dedi doktorlar maalesef o 3 yumurta ile tedaviye başladık biri alınana kadar çatlamış diğerleri kalitesizmiş yani olmadı. Bu ay tekrar gittiğinde ise hiç yumurta gözükmedi doktor olabilir bazen olmaz diğer ay önemli dedi. Yani rezerviniz azsa çok oyalanmayın. Ben şimdi keşke 6 ay önce başladaydım diyorum.
İkisinide aynı yerde mi yaptırdınız

Bende tüp bebek tedavisi görüyorum yumurta toplama işlemindemi üç yumurta görüldü sizde bende 7 yumurta toplanmıstı 4 kaliteli embriyo oluştu benimde amh 0,9 cıkmıstı sonra birdaha yaptırdım 1,68 cıktı bir doktor muaynesinde doktor yumurtalarımın 0,9 ile uyumlu oldugunu söylemişti

Cnm benımde fsh 14.5 gebe kalabıldınmı sen

Merhaba, 28 yaşındayım eşimle önümüzdeki yıl içerisinde çocuk sahibi olmayı planlarken, kadın doğum kontrolümde yumurta rezervimin çok düşük olduğunu öğrendim. (Ahm değerim 0,5) malesef çok üzülmemle birlikte ve henüz hiç korunmayı bile bırakmamışken doktorum bana hızlıca vakit kaybetmeyip tüp bebek tedavisine geçmemi söyledi. Bu doğrultuda başka bir doktora yönlendirdi. Görüştüğüm diğer doktor da aynı şekilde kontrollerden sonra bir ihtimal belki doğal yollarla gebe kalabileceğimi, ancak aradaki zamanın tüp bebek tedavisinin şansını etkileme olasılığı olduğu için, zaman kybına gerek olmadığını ve uzman görüşünün hemen tüp bebek tedavisine geçiş olduğunu söyledi. Bu konuda hiçbir şey bilmeyen ve bir günde çok önemli bir karar vermesi gereken bir yerde buldum kendimi. En mantıklısı doktora güvenmek ve dedğine uymak geliyor tabi ki. Ancak tüp bebek tedavisi için de başarı oranı %30 dedi. Ben “çok düşük bir oran” deyince tüp bebek tedavilerine göre düşük bir oran değil dedi. çocuk sahibi olamamaktan korktuğum için hiç korunmadan denemememize ve yüksek maliyetlere rağmen doktoru dinleyeceğim ve önümüzdeki hafta işlemlere başlayacağız. Benzer bir deneyimi, düşüncesi olan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim. Mutlu günler dilerim
Ozel hastanede deıl de unıversıte hastanesinde şansınızı deneyin, maliyeti buyuk oranda düşürmüş olursunuz, amh degerınızden dolayi rapor hakkınızı kullanırsınız zaten.

X