Duvar boyasında eşimle anlaşmazlık

uçuk gri tonları var ve çok ferah gösteriyor evi.
şu anki rengin koyu değilse tutar astarsız. tutmasada ikinci katır ayar zaten boyacı. öyle mobilyalarla aynı renk boya daha çok boğuyor bence.

uçuk gri tonları var ve çok ferah gösteriyor evi.
şu anki rengin koyu değilse tutar astarsız. tutmasada ikinci katır ayar zaten boyacı. öyle mobilyalarla aynı renk boya daha çok boğuyor bence.
Uçuk bir gri olabilir diyeceğim o halde.
Yoksa koyu renk istemiyorum evim suan sanırım kum bejinin orta tonunda.

Oturma odam açık gri duvar kağıdı. Seviyorum ben griyi. :)
Koltuklarım da kırmızı gri karışık.

Diğer odam da bej renk. O da güzel ama annemler yıllarca bej fildişi modunda kullandığı için ben bunalmıştım. :-)

Bunaltırsa tekrar boyarız ama de eşine.:)

Bir de astarı ihmal etmeyin.

Ne istersen onu yap panpa erkekler ne anlar renkten ahenkten :halay:
Aynen öyle. Yıllar önce eski evimi boya yaptırıyoruz, eşim tutturdu duvarlar beyaz kartonpiyerler ve kapı kasaları yeşil olsun diye.
Dedim olmaz, çok ısrar etti
Neyse boyandı, renk onun istediği yeşil çıkmadı
Ev resmen türbe oldu
Allahım aklıma geldikçe beni bi sinir basıyor

O yüzden erkekler boyaymış renkmiş karışmasın bi zahmet

Hanımlar merhaba.
Evimi boyatacagım oturma grubum vizon berjerlerim kırmızı bordo arası bir renk.
Kızımın odası beyaz bazası pembe.
Yatak odam ise yatak başlıgım ve yatak kenarlarım vizon dolabım ise eski oldugu için beyaz almayı düşünüyorum.
Eşim gri olsun diyor ama filli boyanın andezit renklerinden çoook fazla şikayet okudum.
Ben de biraz kum beji ya da vizona daha yakın renkler istiyorum eşim tutturdu olmaz gri olacak.
Şimdi duvarlar mavi lila arası bir renk olacakmış gibi geliyor çünkü duvarlarım suan kum bejinin orta koyu tonunda.
Kavga etti benimle az önce.
Haksız mıyım yahu ? Dünya kadar para verip bu seferde olmazsa bir daha mı ev boyatacağım ?
Bana ne anlarsın sen dedi :)
Hıhım çünkü salağım, anlamam.
Bu tip sorunla karşılaşan oldu mu daha önce.
Şimdi almak için gezdigimiz evlerin duvarları çogu gri ve grinin ya koyusu ya açık tonu idi
Ama bizim duvara astar boyası geçilmeyecek mevcut boyasının üzerine olacak, çok kararsız kaldım.
Kum bejimi öğkk bezmedunuz mi ya şu renklerden benimde gri hatta senin dedigin renge yakın ben çok memnunum canım enişteye oyun kendine gel :KK70:

Canım rengini atayim istersen sana en açik grilerden bunuda begenmeyen artik :KK53:

Eklentiler

• Screenshot_20230720_180351_Gallery.jpg
    Screenshot_20230720_180351_Gallery.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 107
Ay hani bi gri tonu vardır (Grinin 50 tonu diil), açıkla koyu arasıdır 80'lerin ilkokullarında sınıflar hep o renkti travmadır bende. Aman diyim koyu gri bile bi asillik taşıyor da o orta ton gri evlerden ırak.
Ben bunlardan fenalık geçirip bembeyaz boyattım tüm evi 😂
Ay evet ya o nasıl bir griydi hakikaten.
Evlerden ırak 🤣

Led,
eşinden yanayım şahsen ama ev küçük diyorsun, grinin koyu tonları büyük duvarlarda muhteşem duruyor, bir dönem tüm evi koyu griye boyattık parkeler ve kapılar beyaz olunca şık durdu ama dar koridorları boğuyor.
Boya markası olarak Polisan kullanacaksanız açık ton griler var mesela 4482 Masum Gri / Cİ-7621, 4473 Dingin Gri / Cİ-7601 veya 4001 Sabah Sisi / Cİ-6202 renklerine bakabilirsin lakin astarsız ton tutturabilir misiniz bilemiyorum 🤷‍♀️ astar atmazsanız 3 kat boya gerekir astarla aynı masrafa gelir bence.

Led,
eşinden yanayım şahsen ama ev küçük diyorsun, grinin koyu tonları büyük duvarlarda muhteşem duruyor, bir dönem tüm evi koyu griye boyattık parkeler ve kapılar beyaz olunca şık durdu ama dar koridorları boğuyor.
Boya markası olarak Polisan kullanacaksanız açık ton griler var mesela 4482 Masum Gri / Cİ-7621, 4473 Dingin Gri / Cİ-7601 veya 4001 Sabah Sisi / Cİ-6202 renklerine bakabilirsin lakin astarsız ton tutturabilir misiniz bilemiyorum 🤷‍♀️ astar atmazsanız 3 kat boya gerekir astarla aynı masrafa gelir bence.
Ya işte bir koç burcu daha bu işi anliyoruz biz :KK53: led, evimi gördü beğendi grinin havası baska ya

Griyi neden bu kadar öldürdünüz ya
Benim açık gri değil
Orta tonlarda bir gri

Işık almayan Koridorlarda karanlık duruyor bu bir gerçek

Foto ekliyorum bu gece görünüşü

IMG_2112.png

Ama iyi ışık almayan bir ev ise ben olsam boyamazdım

Parkeleri açık renk yaptırdım koridorda çok karanlık durmasın diye

IMG_2113.png

Sen bence açık bej gibi bişey boya
Gri soğuk bi ton oluyor

Hanımlar merhaba.
Evimi boyatacagım oturma grubum vizon berjerlerim kırmızı bordo arası bir renk.
Kızımın odası beyaz bazası pembe.
Yatak odam ise yatak başlıgım ve yatak kenarlarım vizon dolabım ise eski oldugu için beyaz almayı düşünüyorum.
Eşim gri olsun diyor ama filli boyanın andezit renklerinden çoook fazla şikayet okudum.
Ben de biraz kum beji ya da vizona daha yakın renkler istiyorum eşim tutturdu olmaz gri olacak.
Şimdi duvarlar mavi lila arası bir renk olacakmış gibi geliyor çünkü duvarlarım suan kum bejinin orta koyu tonunda.
Kavga etti benimle az önce.
Haksız mıyım yahu ? Dünya kadar para verip bu seferde olmazsa bir daha mı ev boyatacağım ?
Bana ne anlarsın sen dedi :)
Hıhım çünkü salağım, anlamam.
Bu tip sorunla karşılaşan oldu mu daha önce.
Şimdi almak için gezdigimiz evlerin duvarları çogu gri ve grinin ya koyusu ya açık tonu idi
Ama bizim duvara astar boyası geçilmeyecek mevcut boyasının üzerine olacak, çok kararsız kaldım.
Evin boyasınin daha yeni bitip bu konuyu okumam 😃biz damla sakızı yaptık tüm evi. Bu zamana kadar birçok renk kullandık evde(babam boya ustası olunca çok sık boyandı annemin ev) yani hepimizin ortak kararı çok güzel bir renk oldu. Kum beji vs açık kapalı birçok tonunu denemistik. Evi komple gri yapmak bilemedim ben yapmam açıkçası. Biz TV duvarını önce cıta sonra komple gri yaptık çok hoş bir tonunda. Bide antreye çıta yaptık sonra yine üstü damla sakızı altı gri. Çocuk odasını mavi yapacaktık ama aksilik oldu o da gri renk oldu ama güzelde oldu. Bence tüm evden ziyade böyle yapmak daha mantıklı. Bide işi bilen usta her renkten döndürür evi astar olmayacak kısmını çok düşünmeyin. Her türlü iki kat yapacak kapanıyor alttaki renk.

X