Duygularla oynamak niye bu denli kolay?

Merhabalar. derdimi buraya akıl almak için değil de birilerine anlatıp rahatlamak maksatlı yazmaktayım. Eski sevgilimle bir kamu kurumunda çalışırken tanıştık. İlişkiye başlama niyetimiz bir ciddiyet olmaksızın takılma amaçlıydı. O da ben de küçükken yaralar almışız ve evlilikten ölümüne korkan insanlardık ve bunu ilişkinin başında konuştuk ve anlaşıp sevgili olduk. Neredeyse 1 sene kadar sonra ben onu iyice benimsediğimde onu evlilik isteyecek kadar çok sevdiğimi fark ettim ve bu durumu ona açtım. O evlilik lafını duyar duymaz ne yapacağını şaşırdı ve karşımda öyle zavallı bir şeye dönüştü ki anlatamam. Biz ayrıldık ama arkadaş kaldık. Ama aslında hala sevgili gibi takıldık. Sadece ismini koymuyorduk. Ben ona rest çektim ya ciddi olalım ileriye dönük bir ilişki yaşayalım ya da bu arkadaşlığı bitirelim dedim. O da seni kaybetmek istemiyorum tmm ciddi konuşalım dedi.
Bu süreçte ben onu evliliğe ısındırmak için elimden geleni yaptım.Alttan çok aldım. Yavru ceylanı ürkütmemek için evlilik konusunu açmadım. Ama ne geleceğinde yer edinebiliyordum ne de hayallerinde .Hayal adı üstünde yalandan da olsa sallarsın bir şeyler. O bile yoktu. Aylar sonra ben artık iyice bunalmış halde ona benimle hiçbir şey yapmıyorsun. Ne bir gezmek olsun ne başka bir şey. İleriye dönük hayallerinde bile yokum. Beraber geleceği bile konuşamıyoruz. Allah aşkına ben neyim senin için diye bağırdım çağırdım. Bana söylediği ben evlenmeyi düşünmüyorum senden soğudum demek oldu. Peki bunca zaman niye söylemedin dediğimde sadece suçladı? Bana bu reva mıydı? Yine bitirdik.Ben o şehirden ayrıldım.Numaramı değiştim. İletişimimizi kopardık. Ben evlilik konusunu ona açalı neredeyse sene oldu. Benim evlenmek istediğimi ve onu buna zorlamayacağımı o isterse yanında olacağımı adı gibi bilmesine rağmen beni aylarca yanında tuttu. Bir insanın duygularıyla hayalleriyle böyle oyuncak gibi oynamak hak mı? O belki şimdi başka kızlarla gönül eğlendiriyordur varsın eğlensin. Ama bir gün bu yaptıkları ondan çıkar mı? Bu arada eski sevgilisinden de hanımefendi evlenmek istediği için ayrılmış. okuduğunuz için sağolun.
kartlar açık oynamışsınız sonra mızıkçılık yapmışsın bak insanların fikirleri ancak körkütük aşık olduğunda değişir siz takılıyormuşsunuz sen aşıksın o değilmiş

X