Saç Kesim Şekilleri Düz saçlarım maşa yapmaktan dalgalı oldu

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

aylleen

Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2014
6.178
3.526
Kızlar benim saçlarım normalde düz. Eskiden maşa falan çok yapmazdım. Bu aralar bikaç kez maşa yaptım. En son 1 ay önce yapmışımdır ama hala banyodan çıktığımda saçlarımın bazı yerleri maşalı gibi oluyor. Düzleştirmeye ihtiyaç duyuyorum. Eskiden banyodan çıkınca düz olurdu dalgalanmazdı. Maşayı en yüksek ısıda kullandığım için saçlarım yıpranmış olabilir mi? Nasıl eski haline dönücek.. 2 günde bir düzleştirdiğim halde hala banyodan çıktığımda dalgalı oluyor.

Maşanın kalıcı değişikliğe yol açacağını düşünmüyorum. Benim saçlarımda düz bazen maşa kullanıyorum ama bende böyle bir sorun oluşmadı. Yandı mı acaba saçların?

Maşanın kalıcı değişikliğe yol açacağını düşünmüyorum. Benim saçlarımda düz bazen maşa kullanıyorum ama bende böyle bir sorun oluşmadı. Yandı mı acaba saçların?
Ben de yandığını düşünüyorum sıcaklığını en yükseğe alıyorum yaparken. Yoksa saçlarım hemen bozuluyor ama anlaşılan yıprattı :/

Ben de yandığını düşünüyorum sıcaklığını en yükseğe alıyorum yaparken. Yoksa saçlarım hemen bozuluyor ama anlaşılan yıprattı :/
Güzelim saçlarına böyle davranmaya devam edersen daha çok sorunlarla karşılaşırsın. Maşayı optimum sıcaklıkta kullanman gerekiyor. Düz kalmasını sağlamak için piyasada ki ürünlere bak kimyasal içermeyen ürünler al kullan. Yandıysa da saçların saf keratin al kullan ve maşayı bir süre kullanma. Saç sağlığı güzellikten önce gelmeli

X